Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 11:20:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]   Le
 
Szerző Téma: Autóápolás kívül-belül  (Megtekintve 86199 alkalommal)
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #240 Dátum: 2014. Május 26. - 06:17:13 »

Sziasztok! Nem pont ebbe a témába vág, de időszerű lenne sajnos egy motortér mosás. Sokat pályázom és elég retkes a motorterem. Na nem olaj hanem por... Rengeteg... Mire figyeljek? Köszönöm
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #241 Dátum: 2014. Május 26. - 16:08:05 »

Én arra figyeltem, hogy a generátor és a biztosítéktábla ne kapjon sok vizet. Ha meleg a motor a katalizátort se locsold hideg vízzel .
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #242 Dátum: 2018. Május 08. - 09:30:00 »

Pár évvel ezelőtt vettem egy felnitisztító spray-t. A Lacetti lemezfelnijét tisztítottam párszor vele, az alufelnin nem próbáltam. A múlt héten lekerültek a téli aluk, amik meglehetősen piszkosak voltak, főként a belső részen (valószínű az előző tulaj mindig csak a külső részét takarította, az viszonylag szép volt). Utána olvastam az alufelni tisztításnak és láttam, hogy a legtöbb tisztító kis mértékben savat tartalmaz. Bár mindenhol azt írták, hogy a kezelési utasítás betartása esetén nem károsítja a felnit, én azért nem mertem kockáztatni és vettem egy savmentes tisztítót (Liqui Moly). Előtte láttam róla teszteket és videókat, ami alapján elég jó hatásfokkal működött. Azért én kicsit szkeptikusan álltam hozzá, de kockáztattam és megvettem, bár viszonylag drága. Szombaton nekiálltam a kerekek tisztításának, a leírás alapján befújtam, vártam 7 percet, majd jól leöblítettem tiszta vízzel. Már elsőre is szép tiszta lett, bár a külső széleken beleégett fékpor egy része azért megmaradt. A felni belső fele viszont gyönyörűen tiszta lett, nem kellett sem előtte, sem utána samponnal lemosni. A leírásban szerepelt, hogy ápolja is a felnit, ami tényleg szép csillogó lett száradás után. Ha magasnyomásúval öblítettem volna le, biztos jobb eredményt értem volna el, illetve a makacs szennyeződéseknél pici szivacsos dörzsölés is megtette volna a hatását, de azzal már nem foglalkoztam, mivel a fekete felnin csak nagyon közelről venni észre ezeket. A nyári felnit viszont már tuti ezzel fogom havonta átmosni. Egyébként nem csak a fékport oldotta le, hanem a régi súlyok ottmaradt ragasztóját is Mosolyog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #243 Dátum: 2018. Május 10. - 09:42:31 »

Ha hetente lemosod a nyári felnit, akkor még szer sem kell hozzá  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 15 16 [17]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!