Lacetti klub fórum
2024. Május 01. - 18:42:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 379900 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #735 Dátum: 2009. November 10. - 17:07:05 »

nem tudja véletlenül valaki,hogy a lámpánál valami csavarral hol tudom álltani a fényszoró magasságot?bellül legfelül van,de még igy is eléggé magam elé világít csak!
A motortértető zárjától jobbra, balra a fényszóróknál van egy kis lyuk, és abban kb 1 cm-re van olyan fogaskerék, ami vízszintes tengelyű, de a pereme rovátkált, és ezen lehet állítani keresztcsavarhúzóval, fel, és le csavargatva a résen keresztül. Látva egyszerűbb, mint így elolvasva, de nyugi, megtalálod biztosan. A fényszóró állítót, tedd a legmagasabb fokozatba, úgy állíts be, és így, ha kell az állítóval lejjebb veheted, ha sok, és nehéz csomagod van hatul, és vakítod a szembejövőt. Remélem sikerül a műtét, sok sikert a nagy műhöz! (A sedanon, és SW-n biztosan így van, gondolom a HB-n is?!) Kezelési könyved van? Ott is biztosan van rá utalás.
Ha nem sikerül, keresd nem messze tőletek MNT-t, ő biztosan segít Neked.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #736 Dátum: 2009. November 10. - 17:39:58 »

nem tudja véletlenül valaki,hogy a lámpánál valami csavarral hol tudom álltani a fényszoró magasságot?bellül legfelül van,de még igy is eléggé magam elé világít csak!
A motortértető zárjától jobbra, balra a fényszóróknál van egy kis lyuk, és abban kb 1 cm-re van olyan fogaskerék, ami vízszintes tengelyű, de a pereme rovátkált, és ezen lehet állítani keresztcsavarhúzóval, fel, és le csavargatva a résen keresztül. Látva egyszerűbb, mint így elolvasva, de nyugi, megtalálod biztosan. A fényszóró állítót, tedd a legmagasabb fokozatba, úgy állíts be, és így, ha kell az állítóval lejjebb veheted, ha sok, és nehéz csomagod van hatul, és vakítod a szembejövőt. Remélem sikerül a műtét, sok sikert a nagy műhöz! (A sedanon, és SW-n biztosan így van, gondolom a HB-n is?!) Kezelési könyved van? Ott is biztosan van rá utalás.
Ha nem sikerül, keresd nem messze tőletek MNT-t, ő biztosan segít Neked.

azt hiszem győztem!köszönet a válaszokért!feltekertem maximumra,aztán ha vészesen megnő a rámrefizők száma majd belül állitok!
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #737 Dátum: 2009. November 10. - 18:52:11 »

nem tudja véletlenül valaki,hogy a lámpánál valami csavarral hol tudom álltani a fényszoró magasságot?bellül legfelül van,de még igy is eléggé magam elé világít csak!
A motortértető zárjától jobbra, balra a fényszóróknál van egy kis lyuk, és abban kb 1 cm-re van olyan fogaskerék, ami vízszintes tengelyű, de a pereme rovátkált, és ezen lehet állítani keresztcsavarhúzóval, fel, és le csavargatva a résen keresztül. Látva egyszerűbb, mint így elolvasva, de nyugi, megtalálod biztosan. A fényszóró állítót, tedd a legmagasabb fokozatba, úgy állíts be, és így, ha kell az állítóval lejjebb veheted, ha sok, és nehéz csomagod van hatul, és vakítod a szembejövőt. Remélem sikerül a műtét, sok sikert a nagy műhöz! (A sedanon, és SW-n biztosan így van, gondolom a HB-n is?!) Kezelési könyved van? Ott is biztosan van rá utalás.
Ha nem sikerül, keresd nem messze tőletek MNT-t, ő biztosan segít Neked.

azt hiszem győztem!köszönet a válaszokért!feltekertem maximumra,aztán ha vészesen megnő a rámrefizők száma majd belül állitok!

Azt még nézd meg azért, hogy nincs-e fejjel valamelyik izzó a foglalatban, ugyanis akkor szokott reménytelenül xarul világítani. Ha odaállsz egy fal elé 1-2 méterre az autóval, kb. 60-70 cm magasan éles határvonalnak kell lennie, fölötte árnyék alatta fény. Ha nincs határvonal akkor azért világít rosszul mert fejjel van. Még a márkaszerviz is eljátssza, hogy fordítva rakják be.

Azt is nézd meg nappal, hogy az izzó előtt a takaró lemezkupak egyenesen álljon, ne legyen csálé. Ha kajla, izzó ki és kisujjal finoman be lehet igazítani, mert puha anyagból van.
Naplózva

Pittike
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #738 Dátum: 2009. November 10. - 21:02:56 »

H4-est fordítva?  3 kis füle van a peremén, ami egyértelműen meghatározza a helyzetét...nem?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
capry
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70


Lacetti SW 1,6 Elite, man.klíma, melange beige


« Hozzászólás #739 Dátum: 2009. November 10. - 21:50:32 »

A H7-esen is van fül igaz csak 1 nagyobb (de az is kicsi), az egyik oldalit mégis sikerült fordítva betenni (ne nem úgy, hogy hátrafelé világított  Vigyorog )
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #740 Dátum: 2009. November 11. - 08:02:33 »

H4-est fordítva?  3 kis füle van a peremén, ami egyértelműen meghatározza a helyzetét...nem?
Igen,ezért csodálkoztam a múltkor énis,mikor kérdeztem,hogy lehet állítani.Nem lehet,csak egy féle képpen berakni.A foglalatot is csak egy állásban lehet betenni.
De ezt a csavarkát megkeresem,mert nekem a bal alacsonyabbra szór.
És az a vacak olcsó,ami 2 hétig tartott,annak a fényéban nem is volt meg az éles határ nem hogy felfelé,de semerre.(A garázsban jól látszik,mikor beállok.)
Naplózva
Juci
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Hozzászólás #741 Dátum: 2009. November 12. - 18:04:42 »

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segiteni, a műszerfalon semmi nem világit, beleértve a magnó, a klimagomb és az ablakemelő gombokat is szóval sehol semmi!         

Gidy segítségével sikerült a problémám orvosolni! Köszönet ezúton is!  Mivel nemrég került hozzám az autó és fogalmam sem volt egyes dolgokról, így a kézikönyv utasítása szerint estem neki a pollenszűrő cserének. Igaz a kesztyűtartónál csak az érintkező gomb "saruját" vettem le, de vissza már nem jól raktam a jelek szerint,mert miután ismét szédszedtem, majd megfordítottam és új biztivel megpótoltam, újra  világit minden a műszerfalon.
Ilyen az mikor az ember lánya minden tapasztalat nélkül neki esik egy pollenszűrő cserének! :-)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 15. - 14:16:50 írta Juci » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #742 Dátum: 2009. November 12. - 18:10:36 »

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segiteni, a műszerfalon semmi nem világit, beleértve a magnó, a klimagomb és az ablakemelő gombokat is szóval sehol semmi!          
Szia Juci! HB-d van? Akkor sanszos, hogy a műszerfal mögötti csatlakozódnál van a bibi. De előtte ellenőrizd le a biztiket, reléket, és mozgasd meg a kapcsolókat, mert ezeket könnyebb, mint kiszedni a műszert, és kicserélni a csatlakozót, mert ez több HB-nál előforduló jelenség volt- sajnos. De ez csak akkor érdekes, ha már nem garis a géped, mert, ha az, akkor csináltasd meg ingyen a szakszervizzel. Ha nem, és kérsz segítséget, és nem messze laksz Pesttől, akkor írj privit, és segítek. Sok szerencsét! Most látom csak, hogy HB-d van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 12. - 18:15:56 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #743 Dátum: 2009. November 12. - 20:00:26 »

H4-est fordítva?  3 kis füle van a peremén, ami egyértelműen meghatározza a helyzetét...nem?

Simán be lehet rakni fordítva a H4-est és a H7-est is. Pont azért világít utána rosszul, mert nem megy a helyére a fül(ek) miatt, H4 esetén ráadásul az izzóban lévő tükrözőlap ilyenkor pont felfelé tükröz.

A gagyi izzó meg azért ad rossz képet, mert rossz helyen van az izzóban az izzószál, sőt sokszor nem egyenes rúgó alakú, hanem ívelt. A fényszóró pedig csak akkor fókuszálja jól a fényt, ha a fény forrása adott helyen van.

« Utoljára szerkesztve: 2009. November 12. - 20:43:05 írta cápaFeri » Naplózva

Pittike
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #744 Dátum: 2009. November 12. - 20:43:18 »

H4-est fordítva?  3 kis füle van a peremén, ami egyértelműen meghatározza a helyzetét...nem?

Simán be lehet rakni fordítva a H4-est és a H7-est is. Pont azért világít utána rosszul, mert nem megy a helyére a fül(ek) miatt, H4 esetén ráadásul az izzóban lévő tükrözőlap ilyenkor pont felfelé tükröz.

A gagyi izzó meg azért ad rossz képet, mert rossz helyen van az izzóban az izzószál, sőt sokszor nem egyenes rúgó alakú, hanem ívelt. A fényszóró pedig csak akkor fókuszálja jól a fényt, ha a fény forrása adott helyen van.


Na jó....tényleg be lehet rakni a H4-est rosszul.....120°-kal elfordítva....de annyira csak nem pancser valaki, hogy nem veszi észre, hogy nem felfelé terel a szál melletti kis tükör, hanem jobbra vagy balra lefelé ferdén..... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 12. - 22:11:14 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #745 Dátum: 2009. November 12. - 21:05:25 »

H4-est fordítva?  3 kis füle van a peremén, ami egyértelműen meghatározza a helyzetét...nem?

Simán be lehet rakni fordítva a H4-est és a H7-est is. Pont azért világít utána rosszul, mert nem megy a helyére a fül(ek) miatt, H4 esetén ráadásul az izzóban lévő tükrözőlap ilyenkor pont felfelé tükröz.

A gagyi izzó meg azért ad rossz képet, mert rossz helyen van az izzóban az izzószál, sőt sokszor nem egyenes rúgó alakú, hanem ívelt. A fényszóró pedig csak akkor fókuszálja jól a fényt, ha a fény forrása adott helyen van.


Na jó....tényleg be lehet rakni a H4-est rosszul.....120°-kal elfordítva....de annyira csak nem pancser valaki, hogy nem veszi észre, hogy nem felfelé terel a szál melletti kis tükör, hanem jobbra vagy balra lefelé ferdén..... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nevetnél, ha erre válaszolnék, hogy még a márkaszervizben is berakják rosszul...
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 12. - 22:11:30 írta cápaFeri » Naplózva

Pittike
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #746 Dátum: 2009. November 19. - 17:32:44 »

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni hogy az első lámpatestek párásodását hogy lehet megszüntetni, egyáltalán mi okozza a párásodást? Hol lehet rosszul összerakva?
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #747 Dátum: 2009. November 19. - 18:02:42 »

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni hogy az első lámpatestek párásodását hogy lehet megszüntetni, egyáltalán mi okozza a párásodást? Hol lehet rosszul összerakva?

Van a lámpatesten a hátsó felén egy pipa szerű 90-fokos gumi-műa könyök abban van egy kis szivacs darab azt kiveszed és megszűnik a párásodás!
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #748 Dátum: 2009. December 03. - 10:09:36 »

Itt van mindjárt a Mikulás, és a Jézuska. Gondoltam örömet okozok a hátrányos helyzetű HB-soknak, és bevallom, hogy kiégett egy H7-es izzóm. Ma kicserélem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #749 Dátum: 2009. December 03. - 10:47:06 »

Itt van mindjárt a Mikulás, és a Jézuska. Gondoltam örömet okozok a hátrányos helyzetű HB-soknak, és bevallom, hogy kiégett egy H7-es izzóm. Ma kicserélem.
OLLÉ! Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!