Lacetti klub fórum
2024. április 30. - 03:36:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Le
 
Szerző Téma: Töltés (generátor, akku)  (Megtekintve 120137 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #210 Dátum: 2015. Január 01. - 12:43:09 »

Én sem tudtam meg mi merítette le az előző aksimat egyik napról a negyedikre minden előjel nélkül. Igazából bármi lehet, a riasztó ledjétől kezdve a központizár motorjáig bármi.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #211 Dátum: 2015. Január 14. - 10:34:45 »

A 3. váratlan lemerülés után (minimális fogyasztóktól) úgy döntöttem repül a Banner akksi a kocsiból. Az autó 10 éves, 2 éve nálam van, a gyári akksik jól bírják, ergo max. 3 éves körüli lehetett ez az akkumulátor.

"Gyári" Rocket került bele, ez tudja a gyári 710A hidegindítási áramot. Jóval drágább, mint egy Varta vagy Perion, de elvileg a kisebb terhelés miatt ez "10-11 évet is ki fog bírni". Na arra rálesek... De ha csak egy évvel bír többet, már behozta az árát.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #212 Dátum: 2015. Január 14. - 11:07:53 »

A 3. váratlan lemerülés után (minimális fogyasztóktól) úgy döntöttem repül a Banner akksi a kocsiból. Az autó 10 éves, 2 éve nálam van, a gyári akksik jól bírják, ergo max. 3 éves körüli lehetett ez az akkumulátor.

"Gyári" Rocket került bele, ez tudja a gyári 710A hidegindítási áramot. Jóval drágább, mint egy Varta vagy Perion, de elvileg a kisebb terhelés miatt ez "10-11 évet is ki fog bírni". Na arra rálesek... De ha csak egy évvel bír többet, már behozta az árát.

Rocet először és utoljára a román Matizokba volt gyári akkumulátor és elég sokat kellett cserélni belőle gariba lehet,hogy azóta jobba Johnson Controls nál gyártott (Varta Gigawatt Bosch Perion ABS Starline stb.) is kibír minőségtől függően 3-6 évet..
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #213 Dátum: 2015. Január 14. - 11:41:15 »

Majd kiderül. 2 év gari van rá, ha bedöglik, kérném tegye azon belül.
Naplózva
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #214 Dátum: 2015. Május 18. - 19:05:32 »

Ma meghalt az akku a kocsimban. Kérdésem az lenne, hogy ismer valaki Mogyoródon/Gödöllőn a IV. kerületben vagy az M3 autópályához közel eső boltot ahol ki is cserélik a helyszínen? Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
Takarító
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #215 Dátum: 2015. Július 20. - 11:58:33 »

Sziasztok!
Gondoltam leírom hátha valakit érdekel.
Tegnap minden előjel nélkül megállt az akku a paripában.
Jött sárga angyal bebikázta. Öntöttünk bele kb 1 liter vizet a "gondozásmentes" Jász Plasztik Extra akksiba....
80Ah 640A indító (En)...
2012. szeptemberi az akksi....
Egész este Ctek töltőn volt. Reggel nyekk...semmi. Ma veszek bele egy Rocket aksit.
A gépkönyv szerint 90Ah kell és indító áram 912(He).
Ennyi volt. Én megpróbálom.
Naplózva

üdv
Takarító
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #216 Dátum: 2015. Július 20. - 18:40:01 »

Az olyan akksi amin a matrica alatt ,nyitható kupakkal ellátott cellák vannak ,azok sajnos nem gondozás mentesek hiába a hangzatos megnevezés.  Jász akku van nekem is 2 év garanciával árulták. Érdeklődtem a gyártótól ,hogy a garanciaidő alatt ellenőrizhetem e a savszintet? Erre a válaszuk az volt ,hogy ha megsértem a fedő matricát azonnal ugrik a gari. Két év után felbontottam és bizony volt egy két olyan cella amelyikben a sav már csak épp ,hogy ellepte az ólom lemezeket. Ezért nem is csodálkozom ,hogy neked ennyi deszt vizet kellett utána öntened.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #217 Dátum: 2015. Július 20. - 21:14:32 »

Sziasztok!
Gondoltam leírom hátha valakit érdekel.
Tegnap minden előjel nélkül megállt az akku a paripában.
Jött sárga angyal bebikázta. Öntöttünk bele kb 1 liter vizet a "gondozásmentes" Jász Plasztik Extra akksiba....
80Ah 640A indító (En)...
2012. szeptemberi az akksi....
Egész este Ctek töltőn volt. Reggel nyekk...semmi. Ma veszek bele egy Rocket aksit.
A gépkönyv szerint 90Ah kell és indító áram 912(He).
Ennyi volt. Én megpróbálom.

az a 80Ah az kis csöppség a Dieselnek a jász akkut nem minősíteném(és csak MSZ szerint gondozásmentes),a Rocket akksival nincsenek jó tapasztalataim igaz ez nem friss info de a 2000-es évek elején elég sok gari volt a román matizokban velük
Naplózva

70/4334431
fwolfy
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #218 Dátum: 2015. December 30. - 15:07:09 »

Sziasztok, a gyári aksit ki kell cserélnem, 2x kis terhelés mellett lemerült hidegben. 109LE, 1.6, 2005 ferdehátú. Melyiket ajánljátok és hol lehet azt olcsón ma/holnap beszerezni? Köszi: Csaba
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #219 Dátum: 2015. December 30. - 15:58:37 »

Sziasztok, a gyári aksit ki kell cserélnem, 2x kis terhelés mellett lemerült hidegben. 109LE, 1.6, 2005 ferdehátú. Melyiket ajánljátok és hol lehet azt olcsón ma/holnap beszerezni? Köszi: Csaba

teljesen mindegy b+56ah  valami normális teljesen gondozásmentes fajta(JP az nem az!) az,hogy mi van nyitva a környékeden az más kérdés 17.000ft körül van belevaló normális
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #220 Dátum: 2015. December 30. - 17:21:26 »

Sziasztok, a gyári aksit ki kell cserélnem, 2x kis terhelés mellett lemerült hidegben. 109LE, 1.6, 2005 ferdehátú. Melyiket ajánljátok és hol lehet azt olcsón ma/holnap beszerezni? Köszi: Csaba
Én ezt vettem utoljára: http://www.bannerakkumulator.hu/uni-bull/uni-bull-50200
 
Meglepő módon már több, mint kettő éve bírja. Pedig nálam a használat módja miatt két évente kellett eddig akkukat cserélni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #221 Dátum: 2015. December 31. - 17:55:53 »

Mintha kicsit gyengébb lenne a gyári akkum...így 9,5 évesen...alapjárat mellett ablakfelhúzásnál is észrevenni. Indításnál még semmi észlelhető, még ha többször indítok rá rövid időn belül akkor se. De lehet nem kéne megvárnom, amíg behal. Kacsint
Tud valaki akku méretet, ill jobb vagy bal pozitívosnak mondják ezt a típust? (velem szemben vagy átellenben van a saru amikor nézem az oldalirányt?) Van amire figyelni kell vásárlásnál? ) Rögzítési különlegesség, perem, stb?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #222 Dátum: 2015. December 31. - 18:38:33 »

Mintha kicsit gyengébb lenne a gyári akkum...így 9,5 évesen...alapjárat mellett ablakfelhúzásnál is észrevenni. Indításnál még semmi észlelhető, még ha többször indítok rá rövid időn belül akkor se. De lehet nem kéne megvárnom, amíg behal. Kacsint
Tud valaki akku méretet, ill jobb vagy bal pozitívosnak mondják ezt a típust? (velem szemben vagy átellenben van a saru amikor nézem az oldalirányt?) Van amire figyelni kell vásárlásnál? ) Rögzítési különlegesség, perem, stb?
Cápa!

Eggyel lejebb ott a link, és made in Austria. Ez teljesen jó bele.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2016. Január 01. - 08:54:44 »

Mintha kicsit gyengébb lenne a gyári akkum...így 9,5 évesen...alapjárat mellett ablakfelhúzásnál is észrevenni. Indításnál még semmi észlelhető, még ha többször indítok rá rövid időn belül akkor se. De lehet nem kéne megvárnom, amíg behal. Kacsint
Tud valaki akku méretet, ill jobb vagy bal pozitívosnak mondják ezt a típust? (velem szemben vagy átellenben van a saru amikor nézem az oldalirányt?) Van amire figyelni kell vásárlásnál? ) Rögzítési különlegesség, perem, stb?
Cápa!

Eggyel lejebb ott a link, és made in Austria. Ez teljesen jó bele.  Kacsint

Bannert soha többet még eladni se 4ből 3om garis lett...
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2016. Január 04. - 16:03:19 »

Nekem is még gyári, 1 hónap múlva 8 éves. Ma reggel, -8 fokban, 3 nap pihenő után csak másodikra indult be. Ha kibírja a mostani telet, tavasszal veszek egy újat, ha nem, akkor hamarabb Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!