Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 10:54:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 180 181 [182]   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 246335 alkalommal)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2715 Dátum: 2009. Július 06. - 20:12:56 »

Ja még valamit: megörülök az állandó szirénázástól! Gyakorlatilag nem telik el 5 perc nélküle, mert hol rendőr, hol mentő, vagy tűzoltó, de sziréna nélkül nem élet az élet. Még éjjel is van pofájuk bekapcsolni, mert szabály, az szabály! Ki tud egy mesterlövészt? He Megint érdekelne az a bizonyos lakatlan sziget! Kacsint
Látod,míg az ablakod alatt mentek a kamionok,addig azok dübörgése legalább elnyomta a sziréna hangját. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2716 Dátum: 2009. Július 07. - 12:16:35 »

Üdv nyaralók!

NOKIA ügyben:

Cápa! Sajnos a linken már nem tudom letölteni a kódtörőt.

Ladlac! A 5x0 nem jó. A pin kódomat is próbáltam, az sem jó. Sajnos a funkció kikapcsolásához is kéri a kódot. Evvan.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2717 Dátum: 2009. Július 07. - 12:22:05 »

Kiküldött tudósítónk jelenti:

Bár Ralf immár negyedik hete kártékonykodik nálunk, még meglepő módon van áram, a dolgok münködnek és Ő is életben van még. Értsd: nem játszom a gondolattal, hogy elhagyjuk valahol útközben.
Valójában nem is kell, mert ezt Ő megoldja önerőből. És elveszíti magát, mégpedig a lehető legjobb helyen, az Afrikai kontinensen.
A déli rotációnk általában Tanger Mediteranie – Gibraltár – Ceuta – Sevilla. Az első hely egy új konténer terminál, ahol a legközelebbi falucska 30 km. A neve csak azért Tanger Med, mert a falucska neve kiejthetetlen. Gibraltárban csak 4 – 6 órát szoktunk leni, Ceután még ennél is kevesebbet.
Most egy kicsit fordítottak a dolgon, Tanger után Ceuta jött. Az arabok is megleptek minket, mert minden olajozottan ment és alig négy óra alatt végeztünk is náluk. Viszont ennek következtében kicsit korán érkeztünk Ceutára és bár a rakpart szabad volt, a rakodást már nem lehetett előre hozni, hát volt, vagy 6 óránk.
Ceuta spanyol város és az a különlegessége, hogy Afrika északi partján fekszik. Mivel minden oldalról Marokkó határolja, ezért rengeteg a potyautas, illetve a potyázni szándékozó arab. Maga a város jó helynek tűnik, már amennyit látni lehet belőle a hajóról. Többnyire nincs időnk kimenni, ha van, akkor is csak a kikötőben lévő vámmentes boltig mennek el a fiuk.
Nem így Ralf, aki elhatározta, hogy bizony világot lát. Mégpedig itt és most, Ceután. Mindössze négy hibát követett el:

1.   Nem kérdezte meg hogy mikor indulunk.

2.   Nem szólt senkinek, hogy kimegy, nem csak a kikötőbe, a vámmentes boltig, hanem magába a  városba.

3.   A kimenetelét délután három órára időzítette. Mi négy kor indultunk.

4.   Úgy hagyta el a hajót, hogy senki nem látta.

Indulás előtt természetesen kutatunk potyautasok után, de ezt letudjuk 15 – 20 perc alatt, lévén előrelátó módon minden ajtót zárva tartunk. A kutatást a teljes legénység végzi, mindenkinek megvan a maga területe, amit át kell néznie
Szomorúan kell bevallanom, hogy a kutatás során senkinek nem tűnt fel, hogy Ralf nincs jelen, senkinek nem hiányzott. Mi több, gyanúnk is csak már Gibraltárban támadt, amikor kikötés után a szakács megkérdezte, hogy Ralf hol van, mert nem vacsorázott. Néztünk ám egymásra, mert utoljára ebéd előtt látták Őt, azóta viszont senki. Telefon a kabinjába, semmi. Akkor riadó, ahogy ilyenkor szokás, személyzet összegyűlik és Ralf nincs itt. Akkor kutassuk át a hajót, hátha valahol megcsapatta magát azzal a nyavalyás elektromossággal. Ennek az akciónak nagyon örültem, mert már éppen indultam volna a városba. A kutatás eredménytelen, Ralf elveszett. Megnézzük a kabinját, útlevele, pénztárcája, mobiltelefonja nincs meg, van remény, megoldotta, hogy Ceutában maradjon? Hívjuk fel! Remek ötlet, csak nem tudjuk a számát. Ki kell találni. De hogyan? Ha apucit hívjuk fel, akkor abból botrány lesz, mert elhagytuk a pici fiát. Szerencsére egy cetlin megtaláltam felírva egy kollégája számát, akitől – miután kiröhögte magát – megtudtuk Ralf számát.
Felhívtuk. Felvette. A következő beszélgetés hangzott el közte és a parancsnok között (hevenyészett fordítás angolból magyarra):
-   Ralf, hol vagy?
-   Itt ülök a Fő utcán és sört iszok.
-   Valahogy vissza kéne jönnöd a hajóra, mert…
-   Oké, mikor indulunk?
-   Holnap dél körül (csak reggel 8-tól volt rakodás), de…
-   De jó, akkor majd csak később jövök, van itt egy jó diszkó!
-   De Ralf, az a gond, hogy…
-   Á semmi gond, beszélnek angolul.
-   Igen Ralf, csak éppen mi már…
-   Parncsnok, kijöttök Ti is? Tök jó, van itt egy strand, tele csajokkal és Ők mondják a diszkót!
-   Figyelj Ralf! Az a probléma, hogy… (itt a parancsnok kez vörösödni, a szám széle rángatózik; nehezen fojtjuk vissza a röhögést)
-   Nincs probléma, könnyű idetalálni, csak kijöttök a kapun és…
-   Ralf! Kussolj el és nagyon figyelj!!! Mi már Gibraltárban vagyunk!
-   … Őőőőő. Hol?
-   Gibraltárban.
-   Ó. Visszajöttök értem?
-   
Itt a parancsnok nem bírta tovább, odaadta a telefont és félrevonult röhögni.

-   Nem Ralf, már kikötöttünk. Neked kell jönnöd.
-   De hogyan?
-   Szálljál fel az első kompra, gyere át Algecirasba (ez szintén Spanyolország, csak már Európában). Ott fogjál egy taxit és gyere át Gibraltárba. Gyertek  kikötőhöz, a 6 mólón állunk.
-   Jó, sokba fog kerülni?
-   Jó sokba fog kerülni, az biztos (és örüljél, ha nem tekerem ki a nyakad).
-   De ha csak délben indulunk, akkor elég, ha reggel jövök? Mert megnétzném azt adiszkót.
-   Ralf, most! Most állj fel és érd el az első kompot!
-   De ég rengeteg idő van.
-   Ralf! Nem biztos, hogy kapsz jegyet!
-   De, én…
-   RALF!!!! HOGY *************************************************!!!!! Most azonnalk fogod magad és odamész a kompterminálhoz. Veszel egy jegyet az első kompra és húzod a segged visszafelé!!! (Ekkor már kicsit hangosabban beszélhettem, mert a hajó elejénél tébláboló matróz rohanva érkezett, hogy mi a baj?).
-   Jó, jó, felhívom aput és megkérem…
-   Nem hívod fel!!! Senkit nem hívsz fel, csak a hajót, hogy melyik komppal jössz. És újra a hajót, ha a taxiban ülsz! Érthető?
-   Jó, chief, de miért kiabálsz?
-   Szerinted miért, Ralf?
-   Ideges vagy?

Innen már nem részletezném a beszélgetést (mert kimoderálnák),de nem voltam ideges. Inkább csak a röhögésem akartam visszatartani.
Lényeg, hogy Ralfnál valahogy átjutott a szűrőkön, hogy mit kell csinálnia és a leglényegesebb, hogy úgy is tett. Illetve majdnem úgy.
Mert az első komppal átjött és fel is hívott, hogy van jegye. Amikor átért, felhívott a taxiból. Én ekkor már a városban voltam és nyugodtan sétáltam, mert minden rendben. Este 11- kor értem vissza a hajóra, ahol kicsit izgatott lettem, mert Ralf még nem volt sehol. Próbáltam hívni, de nem vette fel a telefont. Nem mondhatnám, hogy nyugodt voltam.
A hajóra csak reggel 5-kor érkezett meg. Részegen. Mert a taxival nem visszahozatta magát a hajóra, hanem egy diszkóba vitette magát, mulatni. Ahol úgy befalt, hogy záráskor nem tudta megmondani, hogy ki Ő és hova kéne mennie.
Szerencsére a tárcájában megtalálták a biztonsági igazolványát, amit a hajón kapott és némi telefonálás árán azt is kiderítették, hogy hol a hajó, mi több, házhoz is szállították. És amilyen mákja volt, nem lopták el semmilyét. A kis kaland viszont 100 eurójába volt, mert ennyit kért a taxis. Ralfnál ugyanis addigra nem volt pénz. Elitta.
Csak azért hagytam életben, mert a pénzt vissza kell adnia. De ami késik, az nem múlik!

A következő forduló elé nem kis izgalommal tekintünk. Az izgalom oka, hogy ismét lesz két utasunk ( most nem volt, de jó is volt!). Két hölgy. 81 és 78 évesek. Azért izgulunk, hogy ne itt érje Őket majd a végelgyengülés.
Tudom, a kor nem minden, attól még lehetnek remek kondiban, de ez egy teherhajó és nem vagyunk berendezkedve ilyen korú utasokra. Az egyiküknek naponta háromszor kell majd 5 emeletet fellépcsőznie az étkezőből a kabinjába. 78 évesen ideális sport?
Arra gyanakszunk, hogy hátha milliomosok és az örököseik küldték Őket erre az útra.
Nem örülünk, na!
Mikor lesz 25-30 közötti hölgy utasunk? Hja, álmodik a nyomor…

A pozitívum viszont az, hogy a naptáron már látom, hogy mikor jövök haza! Ha minden jól megy, akkor a tűzijátékot már otthonról nézem. Már ha lesz idén és ha nem akarnak kicsivel tovább marasztalni a hajón spórolási célból. Remélem nem, mert egy kicsit kezdek elfáradni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2718 Dátum: 2009. Július 07. - 12:30:47 »

Üdv nyaralók!

NOKIA ügyben:

Cápa! Sajnos a linken már nem tudom letölteni a kódtörőt.

Ladlac! A 5x0 nem jó. A pin kódomat is próbáltam, az sem jó. Sajnos a funkció kikapcsolásához is kéri a kódot. Evvan.
A Nokiákon mindig 12345 a biztonsági kód. Amíg át nem írod.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2719 Dátum: 2009. Július 07. - 12:38:09 »

Üdv nyaralók!

NOKIA ügyben:

Cápa! Sajnos a linken már nem tudom letölteni a kódtörőt.

Ladlac! A 5x0 nem jó. A pin kódomat is próbáltam, az sem jó. Sajnos a funkció kikapcsolásához is kéri a kódot. Evvan.
A Nokiákon mindig 12345 a biztonsági kód. Amíg át nem írod.
Ezt már írtam egyszer ide, de nem volt jó, pedig nekem az összes Nokia telefonom azzal működött.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2720 Dátum: 2009. Július 07. - 14:47:12 »

Köszi Cap! Ne küldd el Ralfot, mert unalmas lenne akkor az életed, nem is beszélve a mienkről. Jó volt újra olvasnia "kiküldöttet", a folytatást várjuk! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2721 Dátum: 2009. Július 07. - 16:11:47 »

Ez nekem is nagyon tetszett Cap!  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #2722 Dátum: 2009. Július 07. - 17:32:54 »

Könnyesre röhögtem a szemem Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2723 Dátum: 2009. Július 07. - 18:08:21 »

Drága Cap Fiam! Továbbra is állítom, hogy ha kiöregedsz a hajózásból, vagy megunod a gipsy életet, akkor majd megírhatod az élményeidet egy könyvben, állítom bestseller lesz, és abból még jobban fogsz megélni, mint a csónakázásból. Ráadásul rengeteg embernek szerzel majd örömet, jó kedvet, aki olvassa majd. Az biztos, hogy itt a klubban sok könyv fog elfogyni, én dedikálva kérem! Kacsint Vigyorog De már nagyon várlak, várunk haza! Amúgy, Vigyorog Vigyorog Vigyorog itt is tudom, mindig történik Veled valami. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #2724 Dátum: 2009. Július 07. - 18:42:59 »

MA reggel kaptam egy defektet jobb hátra,elvitte egy kolégám a kereket gumishoz aki nem vállalta a lukak mérete miatt, egy darabb drót lehetett erösebb fajta, ugyaniss a gumi futo felületén akkora lukatt hagyot hogy átlátni rajta +a gumi oldalát megmarta+még az alufelnit is elégmélyen össze karistolta, augusztusba vettem a 4db uj gumit most vehetek hozzá egyet.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2725 Dátum: 2009. Július 08. - 09:16:18 »

Kiküldött tudósítónk jelenti:

Hát legalább fél órára kiestem a munkából Vigyorog Jó volt!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2726 Dátum: 2009. Július 08. - 10:14:23 »

Pesterzsébeti tudósítótok jelenti, hogy ma jó fej volt egy kék lacsi kombival. Az út szélén vészvillogva matatott a kartárs a motortérben, kérdeztem tudok-e segíteni (nyílván nem sokat). Azt mondta nem, csak a klíma vezeték szakadt el, amit a ventilátornál keresett. Mivel hamar lerázott, így csak később jutott eszembe, hogy a klímapanel nem szokott működni néha, de mindegy. Én megtettem a magamét.  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 180 181 [182]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!