Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 16:30:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 54 55 [56]   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 283520 alkalommal)
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #825 Dátum: 2017. Július 24. - 09:42:27 »

Megemelve egyik csapágy sem rossz. Amikor gurultam városban lassan a lámpánál akkor ütemesen adta a kattogást. Mintha valami beleèrne valamibe

szálszakadás nincs?
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #826 Dátum: 2017. Július 24. - 10:07:51 »

Nem láttam rajta azt sem.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #827 Dátum: 2017. Július 24. - 13:58:20 »

Ma megvolt az újabb futómű vizsgálat, amit a vizsgálat során jól megterhelték és bizony recsegett ropogott az egész.
Mindenképp valamelyik szilnetre gyanakodnak, de hogy pontosan melyik, azt az idő rövidsége miatt nem sikerült körül határolni.
A következő hónap végén viszem vissza az autót, mert akkor ott tudom hagyni pár napra.

Ma elvittem ismét az autót.
A bal oldali bölcső csavar valamikor kapott egy ütést és Sebike javaslatára annak a helyreállításával kezdték. Sajnos, utána is megmaradt a recsegés ropogás.
Volt fejvakarás, hogy akkor mi lehet, mert a  rázatopadon olyannak tűnt, mintha a sebességválto rögzítő szilentje felöl jönne a hang, esetleg a torony felől.
A lényeg, hogy 3 óra keresés útán a találgatáson kívűl nem lett meg mi okozza a recsegés ropogást. Anniyban maradtunk használjam, mert minden jó.

Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #828 Dátum: 2017. Július 25. - 14:49:28 »

Megemelve egyik csapágy sem rossz. Amikor gurultam városban lassan a lámpánál akkor ütemesen adta a kattogást. Mintha valami beleèrne valamibe
Megemelve mi terheli a csapágyat. Még nem ment tönkre, hangja már van. Meg kellene próbálni fékpadon.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #829 Dátum: 2017. Július 25. - 16:45:40 »

De a csapágy az nem morogni szokott?
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #830 Dátum: 2017. Július 26. - 16:52:19 »

Van némi változás, ha gurulva, vagy menet közben jobbra - balra rángatom a kormányt előjön a recsegő ropogó hang.
Ugye kezdődött azzal, hogy csak jobbra kanyarodáskor, később már fékezéskor is, most meg már elő tudom idézni balra kanyarodáskor is a recsegő ropogó hangot. Csendes mellég utakon haladva gyönyörűen lehet hallani.
Állóhelyzetben forgatva a kormányt továbbra sem recseg ropog.



Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #831 Dátum: 2018. November 22. - 15:32:45 »

Érdekes, hogy amikor 5fok alatti a hőmérséklet, akkor eltűnnek a futómű nyikorgások és recsegések. Ilyenkor halkan, futóműzaj nélkül gurul az autó.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #832 Dátum: 2018. November 23. - 07:33:44 »

Pedig általában fordítva szokott lenni Mosolyog Bár anno a Lacettimnél volt a beltérben egy zörgő hang, az is télen szűnt meg mindig.

A recsegés-ropogás még megvan? Voltál már szerelőnél?
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #833 Dátum: 2018. November 23. - 19:43:48 »

Pedig általában fordítva szokott lenni Mosolyog Bár anno a Lacettimnél volt a beltérben egy zörgő hang, az is télen szűnt meg mindig.

A recsegés-ropogás még megvan? Voltál már szerelőnél?
Nálam fordítva van, 25 feletti hőségben van a bal hátsó fékköszörülés, kb10fok felett a bal hátsó nyikorgás, és 10fok felett a titokzatos első futómű ropogás, ami némileg enyhült, amióta ki lettek cserélve az első lengés csillapítók, de azért még meg van.

Sebike a szervizesem, de voltam már vele két másik helyen is, egyenlőre nem tudni mi okozza. Mindenesetre a menet tulajdonságai jók az autónak.
És ahogy írtam, most minden csendes, mert hűvös van.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #834 Dátum: 2019. Március 20. - 17:49:27 »

Ahogy tavaly is mondtam, az idei télen is az a tapasztalatom, hogy hidegben halk minden a futómű felől. Most, hogy ismét 13-15fok van, megint előjött a ropogás, nyikorgás :-) Nem szereti a meleget :-) :-) De, hogy mi a tököm lehet ennyire időjárás érzékeny, passz.
Pedig általában fordítva szokott lenni Mosolyog Bár anno a Lacettimnél volt a beltérben egy zörgő hang, az is télen szűnt meg mindig.

A recsegés-ropogás még megvan? Voltál már szerelőnél?
Nálam fordítva van, 25 feletti hőségben van a bal hátsó fékköszörülés, kb10fok felett a bal hátsó nyikorgás, és 10fok felett a titokzatos első futómű ropogás, ami némileg enyhült, amióta ki lettek cserélve az első lengés csillapítók, de azért még meg van.

Sebike a szervizesem, de voltam már vele két másik helyen is, egyenlőre nem tudni mi okozza. Mindenesetre a menet tulajdonságai jók az autónak.
És ahogy írtam, most minden csendes, mert hűvös van.

Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #835 Dátum: 2019. Március 20. - 19:23:33 »

Hideg időjáráshoz szokott  Vigyorog
Lehet, hogy Norvégiába kellene költöznöd? Vigyorog Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 [56]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!