Lacetti klub fórum
2017. Október 24. - 06:59:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:

Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 111 112 [113]   Le

Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 209222 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

SW RedRock Radarral

« Hozzászólás #1680 Dátum: 2017. Július 28. - 15:28:46 »

Sziasztok! Járt már valaki úgy, hogy elfüstölt az elektromos tükörállító kapcsolója? Beindítás után beállítottam mindkét tükröt, kiálltam a garázsból és elkezdett füstölni a kapcsoló. Lehúztam a csatlakozót, majd megnéztem a biztosítékot, teljesen ép. Szétszedtem a kapcsolót, a műanyag mechanikus részek sértetlenek, csak a NYÁK-on van kormolódás (kép mellékelve, legalábbis próbáltam). Mitől lehet ez?
Szerintem vizet kapott a tükörben a motor valahol és ettől az állító kapcsoló nyák-ja elfüstölt.
Van egy tartalékom, ha kell esetleg.  Vigyorog
Tényleg van ilyenből tartalékod??? Mennyibe kerülne? Mosolyog
Lacetti alkatrésszel sosem viccelek...  Kacsint
Az ilyen tételt MILKA csokiban mérem.  Vigyorog
Bp XV.ker-ben átvehető.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ngyzslt
Friss hús
*

« Hozzászólás #1681 Dátum: 2017. Augusztus 04. - 19:58:43 »

Sziasztok!
Egy kis szakértői segítségre lenne szükségem!
Egyszer csak fogta magát és a hűtő/fűtő belső ventilátorom megállt és nem akar elindulni.
Digit klímám van. Ahogy csavarom a fokozatot felfelé a felső 80%-nál kattan egyet a relé és ennyi. Nem indítja el a ventillátort.
A motor jó mert direktbe kötve szépen megy. Az előtét ellenálást most cseréltem de ugyanúgy nem jó. A relét is kicseréltem egy másikra a motortérnél lévő biztosítékos dobozból egy ugyanolyanra ami a lámpákat kapcsolja. Úgy sem jó.
Már teljesen kifogytam az ötletekből.
Így az augusztusi 40 fokban már kezd kiakasztani a dolog.
Tud esetleg valaki segíteni nekem vagy találkozott már hasonló hibával?
Előre is köszönöm a segítséget. Zs.
Naplózva
sebike
Törzstag
*

« Hozzászólás #1682 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 09:01:30 »

Sziasztok!
Egyszer csak fogta magát és a hűtő/fűtő belső ventilátorom megállt és nem akar elindulni.
Digit klímám van. Ahogy csavarom a fokozatot felfelé a felső 80%-nál kattan egyet a relé és ennyi. Nem indítja el a ventillátort.
A motor jó mert direktbe kötve szépen megy. Az előtét ellenálást most cseréltem de ugyanúgy nem jó. A relét is kicseréltem egy másikra a motortérnél lévő biztosítékos dobozból egy ugyanolyanra ami a lámpákat kapcsolja. Úgy sem jó.

motortérbe nincs reléje az a hűtőventilátoré
Naplózva

70/4334431
ngyzslt
Friss hús
*

« Hozzászólás #1683 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 09:58:37 »

Sziasztok!

Szia!
Tudom. A világítás reléjével cseréltem ki mert az ugyanolyan mint a fűtő ventillátoré. Így tudtam kipróbálni hogy a relé jó.
Viszont ma reggel egyszer elindult a fűtőventillátor és működött rendesen. De utánna már nem. HELPHELPHELP
;-)

Naplózva
sebike
Törzstag
*

« Hozzászólás #1684 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 11:13:36 »

Sziasztok!

Szia!
Tudom. A világítás reléjével cseréltem ki mert az ugyanolyan mint a fűtő ventillátoré. Így tudtam kipróbálni hogy a relé jó.
Viszont ma reggel egyszer elindult a fűtőventillátor és működött rendesen. De utánna már nem. HELPHELPHELP
;-)

neki kell állni mérni...
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*

1.6 SW Elite - radarral!

« Hozzászólás #1685 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 20:30:22 »

Biztosan volt már, csak nekem nem dobja a kereső. mitől szokott az óra késni? Ha késik akkor cserélendő?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag

Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)

« Hozzászólás #1686 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 07:30:13 »

Jó kérdés, nekem mindig sietett. Kb. 1 év alatt 5-10 percet, de nem foglalkoztam vele, mert így legalább tudtam, hogy nem kések el sehonnan. Vigyorog
Naplózva
georgbob
Teljes tag

« Hozzászólás #1687 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 16:45:01 »

Sziasztok! Vki árulja el nekem, hogy miért megy ki a 15A-es biztosíték, ha kiszerelem a kesztyűtartót és lehúzom a két csatlakozót...az égőt már évekkel ezelőtt kidobtam belőle, mikor beleégett a kezembe. Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 24. - 16:51:02 írta georgbob » Naplózva
sebike
Törzstag
*

« Hozzászólás #1688 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 08:23:48 »

Sziasztok! Vki árulja el nekem, hogy miért megy ki a 15A-es biztosíték, ha kiszerelem a kesztyűtartót és lehúzom a két csatlakozót...az égőt már évekkel ezelőtt kidobtam belőle, mikor beleégett a kezembe. Köszi

mivel testre ér a foglalat!de nem kell kivenni a kesztyűtartót a pollenszűrő cseréhez
Naplózva

70/4334431
georgbob
Teljes tag

« Hozzászólás #1689 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 15:20:07 »

De a klímapanel bowdenbekötéshez már igen.
Naplózva
georgbob
Teljes tag

« Hozzászólás #1690 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 11:14:59 »

Javaslom mindenkinek, aki a klímapanel nem megfelelő működésével küzd (ablakfűtés-belső keringtetés nem megy), az mindenképpen ellenőrizze a 4 pólusú csatlakozó vezetékeit, ugyanis nekem kb. szénné égtek, ezzel együtt tűzforró volt a panel hátulja. Visszavágtam a vezetékeket, kiiktattam a műanyag foglalatot (egyenként mentek fel a saruk), ill. bekerült a 8 ezer forintos kínából jött panel. A vezetékek nem melegednek, minden működik. A régi panel megmarad izzópótlónak....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 [113]   Fel

Ugrás: