Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 03:47:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 14   Le
 
Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 101560 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. Január 13. - 00:51:16 »

Most, hogy sós utak után párás garázsban áll a gép...szépen kiverte a rozsda a hátsó dobot! Asszem tavasszal egy kisebb javítás (drótkefe, hőállóspray) aztán talán utána jut majd sportdobra is...akkor meg ez elmegy pihenni a polcra!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. Január 13. - 11:57:04 »

Most, hogy sós utak után párás garázsban áll a gép...szépen kiverte a rozsda a hátsó dobot! Asszem tavasszal egy kisebb javítás (drótkefe, hőállóspray) aztán talán utána jut majd sportdobra is...akkor meg ez elmegy pihenni a polcra!

Asszem, nekem is előkell venni majd a drótkefét...
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. Január 15. - 08:00:42 »

Most, hogy sós utak után párás garázsban áll a gép...szépen kiverte a rozsda a hátsó dobot! Asszem tavasszal egy kisebb javítás (drótkefe, hőállóspray) aztán talán utána jut majd sportdobra is...akkor meg ez elmegy pihenni a polcra!

Asszem, nekem is előkell venni majd a drótkefét...

Ha eljöttök az újlaki talira tudok nektek adni 99% tisztaságú cink spray-t amit a kip hegesztése után is használnak, a vásárlását azéert nem ajánlom a 400 ml-s kiszerelés 3548,- HUF nekem meg van minta-bemutató anyagom, utána viszont kívűlről nem rozsdásodik!
CápaFerinek Keszthelyre eltudom vinni.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. Január 15. - 15:26:42 »

Sebijoe! Egy úr vagy! Számítunk Rád, és az igéretedre!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. Január 15. - 16:46:44 »

Most, hogy sós utak után párás garázsban áll a gép...szépen kiverte a rozsda a hátsó dobot! Asszem tavasszal egy kisebb javítás (drótkefe, hőállóspray) aztán talán utána jut majd sportdobra is...akkor meg ez elmegy pihenni a polcra!

Asszem, nekem is előkell venni majd a drótkefét...

Ha eljöttök az újlaki talira tudok nektek adni 99% tisztaságú cink spray-t amit a kip hegesztése után is használnak, a vásárlását azéert nem ajánlom a 400 ml-s kiszerelés 3548,- HUF nekem meg van minta-bemutató anyagom, utána viszont kívűlről nem rozsdásodik!
CápaFerinek Keszthelyre eltudom vinni.

Ó! Köszönöm szépen, ez igazán kedves Tőled! Még gondolkozom a festésen, mert hátha összejön és csere lesz a dologból. A polcon meg már majd elpihenget egy ideig rozsdásan is, vagy miniszervízt összedobunk Kaposújlakon!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. Március 16. - 09:53:55 »

Skacok némi magyarázat kéne, mert nekem ellentmondás jött ki.
A kocsi kipuff vége FEKETE! Eddig középszürke, rozsda, fémes állapotban láttam, de fekete még nem volt. Gondoltam túl sok helyi futam volt, ezért megkergettem. Autópályán mentem a legtöbbet, kiforgatva 6000-ig egy két fokozatban, MOL benya. Szép egyenletes tempó Bp-Pécs. Megnéztem és nem tetszett! Még nagyobb a fekete korom lerakodás a végen! Na itt bebukott a 'majd én kikormolom' verzióm! Szerintetek miért rakodik le a fekete szutyi??
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. Március 16. - 10:07:15 »

Skacok némi magyarázat kéne, mert nekem ellentmondás jött ki.
A kocsi kipuff vége FEKETE! Eddig középszürke, rozsda, fémes állapotban láttam, de fekete még nem volt. Gondoltam túl sok helyi futam volt, ezért megkergettem. Autópályán mentem a legtöbbet, kiforgatva 6000-ig egy két fokozatban, MOL benya. Szép egyenletes tempó Bp-Pécs. Megnéztem és nem tetszett! Még nagyobb a fekete korom lerakodás a végen! Na itt bebukott a 'majd én kikormolom' verzióm! Szerintetek miért rakodik le a fekete szutyi??

Jót nem jelent, az biztos.
Gyertyák, légszűrő állapota? Fogyasztás? Olaj fogyás esetleg?
Gondolom sárga lámpa nincs.
Ha garis még, akkor szervízben kompjuter kiolvasás, kipuf gáz mérés segíthet az okok feltárásában. Ha nem, akkor is, csak a fizetős mivolta miatt csak lépésenként.

A kikormolást egyébként úgy ajánlják, hogy alacsony sebeségfokozatban (pl. 3-as), 5-10 esetleg 15 percig 5000 fölött tartani a fordulatot, hogy a motor hője megemelkedjen (nem látod a vízhőmérőn!) és elégesse a lerakódott kormot.
Esetleg így megpróbálni mielőtt szervízhez fordulsz (ott úgyis ezt fogják első körben javasolni)
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. Március 17. - 08:23:29 »

Skacok némi magyarázat kéne, mert nekem ellentmondás jött ki.
Jót nem jelent, az biztos.
Gyertyák, légszűrő állapota? Fogyasztás? Olaj fogyás esetleg?
Gondolom sárga lámpa nincs.
Ha garis még, akkor szervízben kompjuter kiolvasás, kipuf gáz mérés segíthet az okok feltárásában. Ha nem, akkor is, csak a fizetős mivolta miatt csak lépésenként.
A kikormolást egyébként úgy ajánlják, hogy alacsony sebeségfokozatban (pl. 3-as), 5-10 esetleg 15 percig 5000 fölött tartani a fordulatot, hogy a motor hője megemelkedjen (nem látod a vízhőmérőn!) és elégesse a lerakódott kormot.
Esetleg így megpróbálni mielőtt szervízhez fordulsz (ott úgyis ezt fogják első körben javasolni)
Gyergyák még gyári. Légszűrő, olaj februári szervízben újak. Fogyi szokásos. Sárga lámpa semmi. Meleg motorral 20percig végsebesség szerinted nem elég??
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Március 17. - 16:38:21 »

Kipuff rendszer bontás-csatlakoztatás kiváló anyagai:
bosal Auspuff-zement (M258-502/1) tömítő paszta és lamellált fémtömítés (55 mm-est használok bosal 256-063)
Ezek a holland termékek biztosan nem okoznak csalódást!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Március 17. - 17:47:54 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Március 17. - 17:54:57 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Na szép...
Képzeld, ha ez mondjuk az olajteknőbe áll bele.
Rád mostanában haragszanak az istenek...
Naplózva
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Március 17. - 17:58:04 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Ez nem a te éved testvérem
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Március 17. - 20:59:50 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Na szép...
Képzeld, ha ez mondjuk az olajteknőbe áll bele.
Rád mostanában haragszanak az istenek...
Nem is kicsit.  Én 10 centit láttam a vasból, a végén egy jó 35 cm-s vasat operáltak ki belőle. 4500 volt, rozsdamentes folttal, heggesztéssel. Bár a szaki szerint a vas tönkre is vághatta a dobot . Szerinte is mák, hogy nem a karter kapta. Így max a sportdobot bukom. Valamit átrendezhetett belül, mert bár nem traktor, de picit rekedtes, másképp szól. Jobban hallom...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Március 17. - 21:07:13 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Na szép...
Képzeld, ha ez mondjuk az olajteknőbe áll bele.
Rád mostanában haragszanak az istenek...
Nem is kicsit.  Én 10 centit láttam a vasból, a végén egy jó 35 cm-s vasat operáltak ki belőle. 4500 volt, rozsdamentes folttal, heggesztéssel. Bár a szaki szerint a vas tönkre is vághatta a dobot . Szerinte is mák, hogy nem a karter kapta. Így max a sportdobot bukom. Valamit átrendezhetett belül, mert bár nem traktor, de picit rekedtes, másképp szól. Jobban hallom...
Hát Tesó sajnálom ami ismét történt veled.Nem unatkozol mostanában.Kár azért a dobért,mert nagyon szépen volt hangolva.Lehet, hogy szépen megjavították és a korrózióvédelmét is megcsinálták, sajnos a probléma nem kívülről fog jönni hanem belülről.Általában a dobok belülről kifele rozsdásodnak, és vajmi keveset tehetsz ellene.Az a vasdarab ezt a folyamatot jelentősen felgyorsította.Szerintem.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Március 17. - 21:29:18 »

Megőrülök! Szétment a kipuffogóm! nem akárhogy! Egy jó 10 cm-sbetonvas áll ki a dob elejéből. le kéne fotózni, d nincs kamerám. Rohanok a kipuffogóshoz, kíváncsi vagyok mint szól a dobhoz. De honnan került ez a **** oda?!   He
Na szép...
Képzeld, ha ez mondjuk az olajteknőbe áll bele.
Rád mostanában haragszanak az istenek...
Nem is kicsit.  Én 10 centit láttam a vasból, a végén egy jó 35 cm-s vasat operáltak ki belőle. 4500 volt, rozsdamentes folttal, heggesztéssel. Bár a szaki szerint a vas tönkre is vághatta a dobot . Szerinte is mák, hogy nem a karter kapta. Így max a sportdobot bukom. Valamit átrendezhetett belül, mert bár nem traktor, de picit rekedtes, másképp szól. Jobban hallom...
Hát Tesó sajnálom ami ismét történt veled.Nem unatkozol mostanában.Kár azért a dobért,mert nagyon szépen volt hangolva.Lehet, hogy szépen megjavították és a korrózióvédelmét is megcsinálták, sajnos a probléma nem kívülről fog jönni hanem belülről.Általában a dobok belülről kifele rozsdásodnak, és vajmi keveset tehetsz ellene.Az a vasdarab ezt a folyamatot jelentősen felgyorsította.Szerintem.
Remélem nem. A dob ugyanis saválló lemezből van. A folt is olyan anyag és a hozzá alkalmazott technika is. A kipuffogós azt mondta, ha valami olcsóbb (?) dob lenne felnyitná, megnézné, de ezt Ő is csak felszereli, nem igazán javítja. Szerinte egyébkélnt még mindifg szép és norml a hangja. Remélem én is csak belehallom a dolgokat...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 14   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!