Lacetti klub fórum
2024. Május 23. - 12:21:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 363131 alkalommal)
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #1275 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 16:10:53 »

Üdv Urak !

Ha szelepfedél tömítést cseréltem (gyári tömítés került be, a kis gumigyűrűket is cseréltem a csavarok alatt, és semmilyen ragacsot nem kentünk alá), ám ennek ellenére ereszti az olajat, akkor nagy valószínűséggel megvetemedett/deformálódott a műanyag szelep dekni ? Milyen gyakori jelenség ez ?

Csere esetén gondolom a bontott nem jöhet szóba....

Guldi
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1276 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 16:20:06 »

Üdv Urak !

Ha szelepfedél tömítést cseréltem (gyári tömítés került be, a kis gumigyűrűket is cseréltem a csavarok alatt, és semmilyen ragacsot nem kentünk alá), ám ennek ellenére ereszti az olajat, akkor nagy valószínűséggel megvetemedett/deformálódott a műanyag szelep dekni ? Milyen gyakori jelenség ez ?

Csere esetén gondolom a bontott nem jöhet szóba....

Guldi


pár helyen kell alá paszta,ha sehova nem raktatok hibáztatok
Naplózva

70/4334431
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #1277 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 21:32:47 »

Üdv Urak !

Ha szelepfedél tömítést cseréltem (gyári tömítés került be, a kis gumigyűrűket is cseréltem a csavarok alatt, és semmilyen ragacsot nem kentünk alá), ám ennek ellenére ereszti az olajat, akkor nagy valószínűséggel megvetemedett/deformálódott a műanyag szelep dekni ? Milyen gyakori jelenség ez ?

Csere esetén gondolom a bontott nem jöhet szóba....

Guldi


pár helyen kell alá paszta,ha sehova nem raktatok hibáztatok

Köszi !

Akkor teszek alá pasztát - csak típushoz  való paszta jó, vagy megfelel valamilyen "általános", univerzális is ?
Naplózva
nandika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #1278 Dátum: 2015. Október 05. - 19:16:03 »

fehér fűst  időnként nagyon sok amugy semmi viszont ha van hó fehér rengeteg a motor járása egyenletes sima nagyon szép hirtelen kezdte nem volt elő jele mi lehet vajon hiszen nem diesel 1.6 16 szelep 10 éves
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1279 Dátum: 2015. Október 06. - 07:40:51 »

fehér fűst  időnként nagyon sok amugy semmi viszont ha van hó fehér rengeteg a motor járása egyenletes sima nagyon szép hirtelen kezdte nem volt elő jele mi lehet vajon hiszen nem diesel 1.6 16 szelep 10 éves

A hófehér "füst" inkább vízpárának tűnik így hallomásra, mint sem kenőolaj fogyasztásnak. Azonnal autószerelő, és ellenőrizze, mielőtt esetleg nagyobb baj lesz! Maglódhoz közeli ajánlható autószerelő csapat a Medi-Car Dunakeszin.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1280 Dátum: 2015. Október 06. - 12:32:38 »

fehér fűst  időnként nagyon sok amugy semmi viszont ha van hó fehér rengeteg a motor járása egyenletes sima nagyon szép hirtelen kezdte nem volt elő jele mi lehet vajon hiszen nem diesel 1.6 16 szelep 10 éves

A hófehér "füst" inkább vízpárának tűnik így hallomásra, mint sem kenőolaj fogyasztásnak. Azonnal autószerelő, és ellenőrizze, mielőtt esetleg nagyobb baj lesz! Maglódhoz közeli ajánlható autószerelő csapat a Medi-Car Dunakeszin.

kubu, te egy zseni vagy, ha ebből megértetted a problémát. Én a rengeteg fehér hónál leragadtam.  Vigyorog

Egy jó szerelőt ajánlok én is, nem túl messze:

Csarankó Róbert
X. kerület, Gránátos u. 4.
30 952 4156
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1281 Dátum: 2015. Október 06. - 13:26:29 »

Valóban nem volt túlzottan tagolva a mondandó... De azért kihámoztam, mert "hero" vagyok! 
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1282 Dátum: 2015. Október 06. - 16:32:41 »

A képet elnézve az hó lesz...
Naplózva
nandika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #1283 Dátum: 2015. Október 06. - 19:58:26 »

Boccs enyit én is tudok (hofehérke)hahaha viszont az 1es henger mar nem megy mert tiszta olaj a gyertya tehát gyűrűtörés?He? Szerintetek?He?? Kösz előre is
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1284 Dátum: 2015. Október 06. - 20:08:56 »

Boccs enyit én is tudok (hofehérke)hahaha viszont az 1es henger mar nem megy mert tiszta olaj a gyertya tehát gyűrűtörés?He? Szerintetek?He?? Kösz előre is


Ha a gyertya olajos, az még nem jelenti azt, hogy eltörött a gyűrű. Gyakoribb hiba az eresztő szelepfedéltömítés, ami miatt kap némi olajfürdőt a gyertya. Ezt jóval könnyebb és olcsóbb orvosolni.
Viszont ha enné az olajat is, akkor kékes füstöt kellene, hogy eregessen, nem hófehéret. Egy kicsit ellentmondásosak a felvázolt tünetek. Szóval távgyógyászat csak a " 900 Ft+ÁFA/perc betelefonálós-auragyógyító és krumplibogár-űző" műsorokban van, szóval vidd szakemberhez, hogy lássa és hallja a hibát!!!
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1285 Dátum: 2015. November 01. - 18:27:57 »

Üdv,

Mindig van valami! Olyan jelenség, hogy utazó tempónál beremeg az egész autó és egyfajta búgó hangot ad közben. Működik minden, gázadásra reagál, lassítás után visszagyorsul, mintha nem lenne semmi baja. Így megy kb. fél percig, aztán teljensen megszűnik! Ez mi lehet! Három éve ven nálam az autó és eddig háromszor csinálta, tehát elég ritkán.
Köszi
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1286 Dátum: 2015. November 02. - 21:23:36 »

Üdv,

Mindig van valami! Olyan jelenség, hogy utazó tempónál beremeg az egész autó és egyfajta búgó hangot ad közben. Működik minden, gázadásra reagál, lassítás után visszagyorsul, mintha nem lenne semmi baja. Így megy kb. fél percig, aztán teljensen megszűnik! Ez mi lehet! Három éve ven nálam az autó és eddig háromszor csinálta, tehát elég ritkán.
Köszi

Ha jól értem a problémádat, akkor lehetséges, hogy néha eléri az egész építmény a rezonanciafrekvenciáját. Ezt kismillió dolog okozhatja, esősorban szerelési pontatlanságok, rezgésszigetelés romlásnak indulása többek között a motortartó és a váltótartó bakok fáradása, érdes ámde állandó felületű úttesten való haladás, stb.
Csak egy példa a sok közül: Ha állandó tempónál csinálja, akkor elképzelhető, hogy a motor állandó rezgései azonos frekvenciára kerülnek a kasztni rezonanciafrekvenciájával és egymást erősítve létrejön a búgó hang és a remegés, amit az egyik frekvencia változtatásával (pl. gázadás, vagy fékezés) megszűnik. Ez a jelenség sokszor előfordult a régi keleti blokkban gyártott autóknál és a rosszabbul összeszerelt 2. generációs Dacia Logan MCV-ben is tapasztalható bizonyos tempónál.

Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1287 Dátum: 2015. November 17. - 10:53:13 »

Egy pár napja reggelente vagy hoszabb állas után nagyon nehezen akar beindulni a kocsi. Teker teker az önindító de nagyon nehezen akar indulni. Ha beindul utána napközben nincs gond. Ami még érdekes egy ilyen nehézkes indulás után egyenletlenné válik az alapjárat is, a gázpedál ""lüktet"".Leállítás majd újraindítás után eltűnik az alpjárat probléma.Kicseréltem az üza. szivattyú szűrőjét és a  benzin szűrőt is de sajnos semmi változás. Esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1288 Dátum: 2015. November 17. - 13:55:16 »

Nem lehet a retkes fojtószelep esetleg?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1289 Dátum: 2015. November 17. - 15:24:55 »

Kb. egy éve volt takarítva de ránézek arra is hátha segít! Köszi a tippet!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!