Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 15:02:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 359337 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1380 Dátum: 2017. Július 29. - 16:20:11 »

Sziasztok. Meleg motornál a motortérből a generátor, szervószivattyú, klíma kompresszor irányából kalapáló hangot lehet hallani. Csak alapjáraton. Lehúzott ablaknál is hallatszik. Volt már ilyen valakinek?
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1381 Dátum: 2017. Július 29. - 18:25:32 »

Sziasztok. Meleg motornál a motortérből a generátor, szervószivattyú, klíma kompresszor irányából kalapáló hangot lehet hallani. Csak alapjáraton. Lehúzott ablaknál is hallatszik. Volt már ilyen valakinek?
Mindig hallani, vagy csak bekapcsolt klímával?
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1382 Dátum: 2017. Július 29. - 18:55:36 »

Sziasztok. Meleg motornál a motortérből a generátor, szervószivattyú, klíma kompresszor irányából kalapáló hangot lehet hallani. Csak alapjáraton. Lehúzott ablaknál is hallatszik. Volt már ilyen valakinek?
Volt. 
Vezérműszíj belevert az oldalsó burkolatba. 
Volt aki generátort akart rámtukmálni anno ezért. 
Aztán jött egy hozzáértő, és... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1383 Dátum: 2017. Július 29. - 19:30:18 »

Hallani klimával is de hideg motornál nem. És nem folyamatos a hang hanem van közte szünet is de jelen van
Naplózva
govics
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Hozzászólás #1384 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 16:01:56 »

Sziasztok.
Van egy nagy gondom nagyon torpan a kocsi EGR -kiiktatva már a hiba nem szűnik.
Volt hogy le is állt a körforgalom bejáratánál.
Ha van ötlet szívesen várom.
Előre is köszi.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1385 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 10:48:46 »

Map szenzor gumipipa nincs megrepedve?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
govics
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Hozzászólás #1386 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 17:27:13 »

Nem látszik rajta semmi.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1387 Dátum: 2017. Augusztus 04. - 09:15:18 »

Sziasztok.
Van egy nagy gondom nagyon torpan a kocsi EGR -kiiktatva már a hiba nem szűnik.
Volt hogy le is állt a körforgalom bejáratánál.
Ha van ötlet szívesen várom.
Előre is köszi.

Fojtószelepház? Esetleg üzemanyag szivattyú, ill. nyomásszabályozója és szűrője?
Ugyanilyen hibákat produkál ezek tönkrementele és elpiszkolódása. Viszont sokszor nem kakukkol hibakóddal!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1388 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 09:04:17 »

Sziasztok.
Van egy nagy gondom nagyon torpan a kocsi EGR -kiiktatva már a hiba nem szűnik.
Volt hogy le is állt a körforgalom bejáratánál.
Ha van ötlet szívesen várom.
Előre is köszi.

Fojtószelepház? Esetleg üzemanyag szivattyú, ill. nyomásszabályozója és szűrője?
Ugyanilyen hibákat produkál ezek tönkrementele és elpiszkolódása. Viszont sokszor nem kakukkol hibakóddal!

el kell menni szakemberhez nézze meg mert a találgatásnak semmi értelme,valószínű folytószelepház csere lesz
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1389 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 16:55:36 »

Sziasztok. Kopogás érzékelő hiba mennyire gyakori a lacettinél? Illetve a hibáját jelzi a vezérlőegység? Mert ebben a melegben kis fordulatrol gyorsitva illetve hegyre menet hallom hogy becsörög a motor. Vagy amig nincs check lámpa vagy egyéb tünet addig nem kell vele foglalkozni?
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #1390 Dátum: 2017. Augusztus 27. - 10:07:19 »

Azt tudja valaki esetleg, hogy a P1403 hibakód pontosan mit jelent? Fogyamatosan bedobálja a hibatárolóba de a check lámpa nem világit. Kivettem a lezárást kiváncsiságbol az egr szelep alól mentem 100 km majd a városba érve elkezdett rángatni alapjárat ingadozott pöfögött puffogott a kocsi. Leállitás után alig akart elindulni. Visszatettem a lezárást azota nem rángat. Döglött az egr? Ha igen akkor muszáj cserélni vagy maradhat így? Kérdezem amiatt, hogy esetleg nem e áll át vészüzemre ilyenkor.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1391 Dátum: 2017. Augusztus 27. - 15:22:37 »

Azt tudja valaki esetleg, hogy a P1403 hibakód pontosan mit jelent? Fogyamatosan bedobálja a hibatárolóba de a check lámpa nem világit. Kivettem a lezárást kiváncsiságbol az egr szelep alól mentem 100 km majd a városba érve elkezdett rángatni alapjárat ingadozott pöfögött puffogott a kocsi. Leállitás után alig akart elindulni. Visszatettem a lezárást azota nem rángat. Döglött az egr? Ha igen akkor muszáj cserélni vagy maradhat így? Kérdezem amiatt, hogy esetleg nem e áll át vészüzemre ilyenkor.
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=19.75
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1392 Dátum: 2017. Augusztus 27. - 16:14:50 »

Azt tudja valaki esetleg, hogy a P1403 hibakód pontosan mit jelent? Fogyamatosan bedobálja a hibatárolóba de a check lámpa nem világit. Kivettem a lezárást kiváncsiságbol az egr szelep alól mentem 100 km majd a városba érve elkezdett rángatni alapjárat ingadozott pöfögött puffogott a kocsi. Leállitás után alig akart elindulni. Visszatettem a lezárást azota nem rángat. Döglött az egr? Ha igen akkor muszáj cserélni vagy maradhat így? Kérdezem amiatt, hogy esetleg nem e áll át vészüzemre ilyenkor.

még mindig itt tartasz??? minek kérdezel ha nem érdekel a válasz?
cserés az a szerencsétlen EGR és igen mivel nem optimális a motor működés
Naplózva

70/4334431
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1393 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 19:18:15 »

Ha lehet hinni az irodalomnak:

P0403   Az EGR vezérlési körének hibája: hibás, illetve értelmezhetetlen EGR-jelek   Az EGR-szelep potenciométere vagy a hőmérséklet-érzékelő lehet kopott, cserére érett
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1394 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 19:23:07 »

Egy hete nekem is dobott hibakódot, 1403 volt. Ma megint kaptam egyet, ezt még nem olvastattam ki. Autópályázás után gurulok a városban 4esben 60nal és felvillan. Semmi rángás, csak bedobta. Mivel vidéki nagy úton voltam, így haza is jöttem vele, de semmi problémát nem éreztem. Ettől függetlenül lehet cserés.
Csak az a nem vicces, hogy a gatyám ráment a hengerfejes bulira bő egy hónapja. Nem tudom lehet-e köze az akkori szétszedésnek-szerelésnek most ehhez, de qvára nincs most semmi pénzem....
Az elkormolódás nálam amúgy is kizárva. Csak prémium benzint kap és pörgetve van rendesen. Ráadásul mostanában sokat jártam vidékre is.

Mi a tapasztalat Sebike és mekkora összeg lehet az egr csere? Lehet-e tisztítani, lefalazni, bármit ami költséghatékony és segíthet?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!