Lacetti klub fórum
2024. április 26. - 03:40:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Le
 
Szerző Téma: Ablaktörlő  (Megtekintve 89027 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #255 Dátum: 2012. December 16. - 15:29:02 »

nem tudom lehet benne valami mert ha előre nyomatom akkor hátra is megy kicsit. de ha le van zárva a hátso cső nem megy az első se
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #256 Dátum: 2012. December 23. - 10:08:17 »

Igen, egy motor forgásirány váltással.
Annak idején már leírtam nálam hogyan lett megjavítva a törött cső. Semmi csere, minimum bontás. Gumi harmónika egyik oldalon kihúz (hátsó ajtóból vagy a kaszniból), törött csődarabokba toldó darab betol (ablakmosó csőhöz lehet kapni, de bármi jó ami belemegy), összerak és kész. OK. Kicsit kell kűzdeni a csővégekkel a minimál hely miatt.

Ja, rugó kiszerel. Elég merev a cső e nélkül is (ezért törik).
Több éve így üzemel a gép gond nélkül.
A problémamegoldási elv (http://hu.wikipedia.org/wiki/Occam_borotvája) itt is tökéletesen működik. Kacsint
Naplózva
JOcesz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Hozzászólás #257 Dátum: 2012. December 27. - 11:28:34 »

Heló Mindenkinek!egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy az autó esőérzékelős de hiába kapcsolom off állásba, mindig az érzékelő vezérli, és úgy töröl ahogy esik az eső.De ez csak a szakaszos törlésnél van, a folyamatosnál nincs semmi gond.az ablaktörlő kapcsoló adhatta meg magát?a kézikönyv szerint off állásba szimpla szakaszos törléssel kellene működnie.Az a baj hogy ezek a kombinált bajuszkapcsolók biztos nem 1-2 forintba kerülnek.

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek
Naplózva

1.6 16v Platinum
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #258 Dátum: 2012. December 27. - 12:15:43 »

Heló Mindenkinek!egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy az autó esőérzékelős de hiába kapcsolom off állásba, mindig az érzékelő vezérli, és úgy töröl ahogy esik az eső.De ez csak a szakaszos törlésnél van, a folyamatosnál nincs semmi gond.az ablaktörlő kapcsoló adhatta meg magát?a kézikönyv szerint off állásba szimpla szakaszos törléssel kellene működnie.Az a baj hogy ezek a kombinált bajuszkapcsolók biztos nem 1-2 forintba kerülnek.

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek

szakaszosnál mindig az esőérzékelő vezérli a potival csak az érzékelést tudod állítani kikapcsolni nem tudod
Naplózva

70/4334431
JOcesz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Hozzászólás #259 Dátum: 2012. December 28. - 21:49:23 »

Heló Mindenkinek!egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy az autó esőérzékelős de hiába kapcsolom off állásba, mindig az érzékelő vezérli, és úgy töröl ahogy esik az eső.De ez csak a szakaszos törlésnél van, a folyamatosnál nincs semmi gond.az ablaktörlő kapcsoló adhatta meg magát?a kézikönyv szerint off állásba szimpla szakaszos törléssel kellene működnie.Az a baj hogy ezek a kombinált bajuszkapcsolók biztos nem 1-2 forintba kerülnek.

Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek

szakaszosnál mindig az esőérzékelő vezérli a potival csak az érzékelést tudod állítani kikapcsolni nem tudod


Köszönöm szépen!akkor nem a kapcsolóval van baj hanem a gazdájával, vagyis velem!:-)
Naplózva

1.6 16v Platinum
sityu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


[HB] 1.4 16V Elite AC


« Hozzászólás #260 Dátum: 2013. Január 15. - 10:49:16 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az jobb első ablaktörlőm szétesett és szeretném összerakni, de sehogyan sem sikerűl. A lapát része esett le, mert egy műanyag akármi eltőrt. Szereztem egy másik kis műanyagot, de nem tudom összerakni.
Légyszi segítsetek! Kösz!

Közben megoldottam, én voltam a béna!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 15. - 12:41:37 írta sityu » Naplózva
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #261 Dátum: 2014. április 28. - 19:45:34 »

A problémám a következő lenne, egyik irányban sem spriccel a HB típusú autómon az ablakmosó szerkezet. Mikor megnyomom, hogy előre spricceljen, elindul hátul is az ablaktörlő. Nem hallatszik a szivattyú hangja, ha meghúzom a kart. Lehet sima eltömődés is vagy leégett a szivattyú, esetleg kiment egy biztosíték? A szivattyú maga hol található a motortérben? A hátsó cső nincsen eltörve, azt megnéztem. Segítségeteket előre is köszönöm! Mosolyog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #262 Dátum: 2014. április 28. - 19:56:09 »

A problémám a következő lenne, egyik irányban sem spriccel a HB típusú autómon az ablakmosó szerkezet. Mikor megnyomom, hogy előre spricceljen, elindul hátul is az ablaktörlő. Nem hallatszik a szivattyú hangja, ha meghúzom a kart. Lehet sima eltömődés is vagy leégett a szivattyú, esetleg kiment egy biztosíték? A szivattyú maga hol található a motortérben? A hátsó cső nincsen eltörve, azt megnéztem. Segítségeteket előre is köszönöm! Mosolyog
A szivattyú bal oldalt van a mosótartályra szerelve, ha jól emlékszem. Le kell kapni a bal oldali dobot, és hozzá férsz. Egy szivattyú nyomja előre is, és hátra is.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #263 Dátum: 2016. Március 26. - 11:02:47 »

Szinte napra pontosan 5 éve kerültek fel a Bosch AeroTwin lapátok és azóta is csíkozásmentesen törölnek. Egy probléma van velük, hidegben nyikorognak, gondolom a gumi már kezd elöregedni. Ezért ismét rendeltem egy szettet, 5 év alatt egy ezressel lett drágább, illetve gyúttal a barátom Cruze-ára is rendeltem, mert a gyári neki is 3 évet bírt csak. Úgy gondolom eléggé megéri az árát és nálam bevált. Mosolyog Mosolyog Vigyorog
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #264 Dátum: 2016. Május 12. - 22:35:14 »

Nekem is Bosch ablaktörlő lapátok vannak, de a vezető oldali, a visszafelé huzása után, foltos, ködszerü lesz a szélvédő üvege és erössen korlátozza a kilátást. Az anyós ülés felölinél jóval tisztáb a kép.
Valószinű, hogy ez nem szélvédő hiba, így cserés lesz az ablaktörlő lapát.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #265 Dátum: 2016. Május 13. - 06:13:19 »

Azért próbáld ki, hogy jól megtisztítod a szélvédőt és a lapátok éleit is. Kacsint
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #266 Dátum: 2016. Május 13. - 10:12:59 »

Azért próbáld ki, hogy jól megtisztítod a szélvédőt és a lapátok éleit is. Kacsint
Ez már többször megtörtént, mármint a tisztitás, de amióta nálam van az autó, azóta így töröl a vezető oldali, ami nappali esöben még csak, csak elmegy, de tegnap éjszaka szinte semmit nem láttam.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #267 Dátum: 2016. Május 13. - 11:09:31 »

A bosch az fosch, nálam egy évet bírtak csak ki kb. az alap szériásak. Utána nem volt bizalmam a drágábbakhoz sem (fentebbi hsz-ek szerint azok pedig jók), így Valeo-kra váltottam. Ezek elég jók, bár ilyen ködösre törölés ennél is előfordul így egy év után, de a menetszél szét is oszlatja rögtön.

Valószínűleg a csere lesz a megoldás nálad is. Nem egy ökör ára, ki kell dobni a viharba, ha baj van vele.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #268 Dátum: 2016. Május 13. - 12:05:15 »

A bosch az fosch, nálam egy évet bírtak csak ki kb. az alap szériásak. Utána nem volt bizalmam a drágábbakhoz sem (fentebbi hsz-ek szerint azok pedig jók), így Valeo-kra váltottam. Ezek elég jók, bár ilyen ködösre törölés ennél is előfordul így egy év után, de a menetszél szét is oszlatja rögtön.

Valószínűleg a csere lesz a megoldás nálad is. Nem egy ökör ára, ki kell dobni a viharba, ha baj van vele.
Cserélem, ez nem kérdés, csak még nem tudom mire.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #269 Dátum: 2016. Május 13. - 12:09:10 »

Én továbbra is csak ajánlani tudom a Bosch Aeroblade verziót, nekem 5 évet (6 telet) bírt, most már nyekereg, de töröl szépen. Igaz az ára igen magas (7-8 ezer a pár, ami kimondottan a Lacettihez is jó méretű). A Valeo Aeroblade szintén jó, bár az nem bír ennyit (egy ismerős azt használ), árban talán 4ezer a pár. Olcsóbb Valeokkal van nekem is tapasztalatom, azok 1-2 évet bírnak (bírtak), amikor a régi kocsimnál azt használtam.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!