Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 00:22:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20   Le
 
Szerző Téma: Ablaktörlő  (Megtekintve 88995 alkalommal)
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #270 Dátum: 2016. Május 14. - 15:49:16 »

A bosch az fosch, nálam egy évet bírtak csak ki kb. az alap szériásak. Utána nem volt bizalmam a drágábbakhoz sem (fentebbi hsz-ek szerint azok pedig jók), így Valeo-kra váltottam. Ezek elég jók, bár ilyen ködösre törölés ennél is előfordul így egy év után, de a menetszél szét is oszlatja rögtön.

Valószínűleg a csere lesz a megoldás nálad is. Nem egy ökör ára, ki kell dobni a viharba, ha baj van vele.
Cserélem, ez nem kérdés, csak még nem tudom mire.
Bosch Aero Echo került fel, mert csak a vezető oldalit cseréltem. A jobb oldali, ami valami korábbi Bosch lapát tipus még rendben töröl és az echo felfogatásának a kialakitása hasonlit leginkáb a régiéhez. Másrészt meg lusta is voltam és abból választottam, ami a legközelebbi autósboltban volt, mint kinálat  Vigyorog
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #271 Dátum: 2016. Május 17. - 14:25:13 »

A bosch az fosch, nálam egy évet bírtak csak ki kb. az alap szériásak. Utána nem volt bizalmam a drágábbakhoz sem (fentebbi hsz-ek szerint azok pedig jók), így Valeo-kra váltottam. Ezek elég jók, bár ilyen ködösre törölés ennél is előfordul így egy év után, de a menetszél szét is oszlatja rögtön.

Valószínűleg a csere lesz a megoldás nálad is. Nem egy ökör ára, ki kell dobni a viharba, ha baj van vele.
Cserélem, ez nem kérdés, csak még nem tudom mire.
Bosch Aero Echo került fel, mert csak a vezető oldalit cseréltem. A jobb oldali, ami valami korábbi Bosch lapát tipus még rendben töröl és az echo felfogatásának a kialakitása hasonlit leginkáb a régiéhez. Másrészt meg lusta is voltam és abból választottam, ami a legközelebbi autósboltban volt, mint kinálat  Vigyorog
Tapasztalatom, hogy tisztán töröl a Bosch Aero Echo változat, de hangos amikor also helyzetéből indul el, olyan mintha szárazon indulna meg, pedig nem. Ez miatt nem tetszik és legközeleb mást fogok választani.
A zaja, nem tudom miből adódhat, a másiknak semmi hangja nem volt.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #272 Dátum: 2016. Május 17. - 17:06:41 »

A bosch az fosch, nálam egy évet bírtak csak ki kb. az alap szériásak. Utána nem volt bizalmam a drágábbakhoz sem (fentebbi hsz-ek szerint azok pedig jók), így Valeo-kra váltottam. Ezek elég jók, bár ilyen ködösre törölés ennél is előfordul így egy év után, de a menetszél szét is oszlatja rögtön.

Valószínűleg a csere lesz a megoldás nálad is. Nem egy ökör ára, ki kell dobni a viharba, ha baj van vele.
Cserélem, ez nem kérdés, csak még nem tudom mire.
Bosch Aero Echo került fel, mert csak a vezető oldalit cseréltem. A jobb oldali, ami valami korábbi Bosch lapát tipus még rendben töröl és az echo felfogatásának a kialakitása hasonlit leginkáb a régiéhez. Másrészt meg lusta is voltam és abból választottam, ami a legközelebbi autósboltban volt, mint kinálat  Vigyorog
Tapasztalatom, hogy tisztán töröl a Bosch Aero Echo változat, de hangos amikor also helyzetéből indul el, olyan mintha szárazon indulna meg, pedig nem. Ez miatt nem tetszik és legközeleb mást fogok választani.
A zaja, nem tudom miből adódhat, a másiknak semmi hangja nem volt.

abból adódik,hogy sz@r a gumi amit felhasználtak benne
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #273 Dátum: 2016. Május 17. - 17:56:00 »

Ez az AeroEco változat miben különbözik az AeroTwin ablaktörlőktől?
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #274 Dátum: 2016. Május 17. - 18:02:27 »

Ez az AeroEco változat miben különbözik az AeroTwin ablaktörlőktől?
Passz, keres róla képeket, hátha látsz valamit, de ha a gumi anyagában van külömbség, akkor azt nem látjuk meg. Ahogy én nézegettem, az Echo egész szerkezete nem olyan merev.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #275 Dátum: 2017. Január 09. - 18:58:33 »

Bő 7 hónapja vásárolt Bosch AeroEcho lecseréltem sima hagyományos Bosch Echo-ra. Még anno  a Lanoson is megállapítottam, hogy jobban teljesit a hagyományos felépítésű ablaktörlő az Aero- verzióknál, és most ez igazolódott a Lacetti-n használva is.
Azért maradt a Bosch, mert ép ez volt méretben, amúgy nem vagyok Bosch rajongó.


Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #276 Dátum: 2017. Január 10. - 08:44:31 »

Azért maradt a Bosch, mert ép ez volt méretben, amúgy nem vagyok Bosch rajongó.

Nem vagyok különösebben kényes az ablak tisztaságára (mármint lemosom rendszeresen, kívül-belül, de pár szem esőnél még nem szoktam törölni), viszont ha a szembefényben becsillognak a csíkok, arra nagyon. De még egy éven túl egy lapátot sem sikerült használnom.

4 év alatt volt egy amivel vettem (passz), aztán volt alap Bosch (fosch...), noname keretnélküli, aztán jó drága Valeo, balf@szság miatt megint Valeo (összeakasztottam a kettőt mikor letakartam nyáron az ablakot, aztán jól elgörbült egyik, mikor bekapcsoltam), most bemérgeltem magam, és vettem egy pár Tesco-st. 400 Ft/db. Így frissen tökéletesen töröl.
Nem vagyok az egyszerhasználatos dolgok pártolója, de ezt most ha kell, fél év múlva kidobom. És még úgyis olcsóbbra fog kijönni, mint a Valeok.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #277 Dátum: 2017. Január 10. - 09:11:07 »

Én viszont évekig használtam Bosch AeroTwin ablaktörlőt megelégedéssel. Most is az van, gyanítom az olcsó Boschhoz képest ez minőségibb anyagból készül és jól használható. Igaz több mint 8 ezer a pár a Lacettihez méretezve.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #278 Dátum: 2017. Január 10. - 13:13:33 »

Én meg megismerkedtem az SWF márkával, ami tulajdonképpen Valeo. Nagyon jó minőség, tudja azt, amit a Bosch és fele annyiba kerül.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #279 Dátum: 2017. Január 11. - 17:42:54 »

Én meg megismerkedtem az SWF márkával, ami tulajdonképpen Valeo. Nagyon jó minőség, tudja azt, amit a Bosch és fele annyiba kerül.


SWF régebben jobb volt amióta a valeo átvette az nem használt neki...
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #280 Dátum: 2017. Január 13. - 15:30:49 »

A vezető oldalit kart meg kelet hajlítanom / csavarnom, mert balra elhúzáskor szépen törölt, de le-visszahúzáskor elkente és a szakadó hóesésben nem láttam semmit. Most végre jó.
Ezt az elmaszatolást már a korábbi aero lapátoknál is tapasztalatam, amit nem tudtam mire vélni és míve esőben ennyire nem kente el nem hajlitgattam meg.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #281 Dátum: 2020. December 21. - 16:56:06 »

s-l400.jpg
Üdv!
A kombi hátsó ablakán cseréltem lapátot, de felül vagy 10 cm-t nem töröl. Egy korábbi hozzászólásban olvastam csak a gyári lapát jó. Erről lenne infótok, cikkszám, stb., vagy elég bemondani az autósboltban?
Köszi a segítséget!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #282 Dátum: 2020. December 23. - 22:15:57 »

s-l400.jpg
Üdv!
A kombi hátsó ablakán cseréltem lapátot, de felül vagy 10 cm-t nem töröl. Egy korábbi hozzászólásban olvastam csak a gyári lapát jó. Erről lenne infótok, cikkszám, stb., vagy elég bemondani az autósboltban?
Köszi a segítséget!
[/quote
Elég a gumit cserélni, nem kell új lapátot venni. Nekem bevált, már többször is, és más autóknál is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #283 Dátum: 2021. Január 16. - 07:49:02 »

Voltam autósboltban, de furán néztek rám, mert csak gumit nem tartanak. Szerintük már majdnem minden autón lapáttal együtt lehet csak cserélni.
Ki honnan szerez gumicsíkot? Biztos macerásabb némelyik autón kicserélni csak a gumit, de nem hiszem, hogy lehetetlen.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #284 Dátum: 2021. Január 16. - 08:34:09 »

Szerintem Homasitában kapsz. Pár éve láttam ott mindenféle színben.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!