Lacetti klub fórum
2024. Július 27. - 08:57:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 74448 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #30 Dátum: 2007. Október 25. - 20:47:48 »

Jó-jó! De sajna már csak a vonatot megmentő pionyirt tudom, meg a szabaka almát, aki az égő házből kimentette irinát, majd a babáját is. De ezt nem fordítottuk le, tehát kérem, ha valaki tud oroszul, fordítsa le nekünk magyarra a magyarázó szöveget. Előre is köszi. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #31 Dátum: 2007. Október 25. - 21:17:18 »

Én erre egy köztes módot tudok. a googleban van weblap fordító lehetőség. Igaz kicsit favágó módon fordít, mint általában ezek a programok, de legalább angollá válik Mosolyog
Abból már azért sokunk többet megért Mosolyog

http://www.google.com/translate_t

de itt van még ez is:

http://babelfish.altavista.com/

Valahogy így néz ki lefordítás után:

http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fduk63.narod.ru%2Fphotoguide_23.html&langpair=ru%7Cen&hl=en&ie=UTF8
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #32 Dátum: 2007. Október 26. - 08:39:53 »

http://duk63.narod.ru/photoguide_23.html

Talán megoldás a libegő motorháztetőre!

Köszi Cápa, rátaláltam erre már korábban is... Mindössze egy gond van vele: Ez csak a hűtőrács és a tető éle között bejutó levegőt csökkenti, VISZONT egyre inkább hajlok a másik szerelő (noracz cartársnő! máshol is hallottak a dologról...) véleményét elfogadni: AZ ÁJER ALULRÓL / BELÜLRŐL EMELGETI A TETŐT!
Úgyhogy szerintem (sajna csak)ez ladigidy zizegő motortetejére nyújt megoldást, de ő meg megoldotta maga... Vigyorog
(Egyébként a fordítás folyamatban, kis türelem, ha valami érdemleges is van benne, természetesen megosztom veletek...; A címe mondjuk beszédes, idáig már eljutottam (kollégám eljutott): A motortér védelme a szennyeződésektől )

« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 26. - 16:53:28 írta kripic » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #33 Dátum: 2007. Október 26. - 10:50:39 »

Már korábban is jeleztem, hogy nekem egyáltalán nem libeg! Szvsz kripicnek igaza lehet, mert azzal, hogy picit le van csüccsentve, tutira megváltozik az áramlás a motor alatt.
Itt jegyezném meg, hogy az öcsémet a német(!) szervízben azzal nyugtatták meg, hogy a leültetés után ez nem lesz probléma. Megkértem, hogy tapasztalatait írja meg. És hogy regisztrájlon, természetesen.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
speedylacetti
Örökös tag
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Hozzászólás #34 Dátum: 2007. Október 26. - 11:41:47 »

Már korábban is jeleztem, hogy nekem egyáltalán nem libeg! Szvsz kripicnek igaza lehet, mert azzal, hogy picit le van csüccsentve, tutira megváltozik az áramlás a motor alatt.
Itt jegyezném meg, hogy az öcsémet a német(!) szervízben azzal nyugtatták meg, hogy a leültetés után ez nem lesz probléma. Megkértem, hogy tapasztalatait írja meg. És hogy regisztrájlon, természetesen.
minek reklamozol? de akkor irom: igen, mozgott a szele, de nem olyan nagyon, mint itt irtak. a szerelo azt mondta, hogy ha bent lesznek a K&M teleszkopok akkor ez elmarad. tudja mit beszel nem az elsot csinaljak. ma visszakapom es hetvegen kiprobalom akkor megmondom majd.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #35 Dátum: 2007. Október 26. - 16:49:23 »

Már korábban is jeleztem, hogy nekem egyáltalán nem libeg! Szvsz kripicnek igaza lehet, mert azzal, hogy picit le van csüccsentve, tutira megváltozik az áramlás a motor alatt.
Itt jegyezném meg, hogy az öcsémet a német(!) szervízben azzal nyugtatták meg, hogy a leültetés után ez nem lesz probléma. Megkértem, hogy tapasztalatait írja meg. És hogy regisztrájlon, természetesen.
minek reklamozol? de akkor irom: igen, mozgott a szele, de nem olyan nagyon, mint itt irtak. a szerelo azt mondta, hogy ha bent lesznek a K&M teleszkopok akkor ez elmarad. tudja mit beszel nem az elsot csinaljak. ma visszakapom es hetvegen kiprobalom akkor megmondom majd.

Srácok, ez annyira jooóó, hogy a saját zsebünkre minden szerviz tud tuti(nak látszó) megoldást a problémára...
Valaki nem tudna beszámolni olyanról, ahol nem kell NEKEM mindenféle zsebbevágó átalakítást eszközölnöm, hogy a hibátlannak(!!!) eladott gépezet ne produkáljon mindenféle nemkívánatos jelenségeket?
Biztos k... jók azok a teleszkópok - gondolom ingyé' is adták, már csak hogy ne libegjen a tető... -, jól néz ki Kapitány úr ültetett gépe is, most már csak azt várom, hogy mikor ajánlják fel nekem is.

Most világosodtam meg: tul.képpen kész röhej, hogy az ilyen majmok mint én is, átalakítás nélkül, a gyári cuccokkal a gépben is szeretnének biztonságosan és gyorsan (már ha a 130 gyors...) haladni!

Mondjuk az azért elgondolkodtató és elég elkeserítő, ha tőlünk nyugatabbra is csak az utólagos átalakításokkal gondolják megoldani a problémát... Akkor mit várjuk itthon.. hmmm...
Naplózva
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #36 Dátum: 2007. Október 30. - 16:42:12 »

Sziasztok!

A hét végén volt alkalmam megnézni, hogy libeg-e a motorháztetö, amikor a zajt hallom. Jelentem libeg! Nem ijesztöen, de látható a mozgás, ráadásul a zaj is hasonló ritmusban hallható.

Én egyszerüen nem hiszem el, hogy csak mindenféle otthoni fúrás-faragással lehet ezt a problémát megoldani. A "mi szerelönk" azt mondta,  hogy erre van valami alkatrész, amit be tudnak szerelni, és valószínü az autókat visszahívják és beszerelik azt, csakhogy ez az alkatrész jelen pillanatban nincs Magyarországon, rendelni kell belöle.

Hányan vagyunk itt a topicban, akinek ugyanaz a problémája? Mi lenne, ha közösen fordulnánk a Cevrolet központhoz? Akkor nem mondhatnák, hogy "nincs ilyen típushiba".
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #37 Dátum: 2007. Október 30. - 17:54:38 »

Sziasztok!

A hét végén volt alkalmam megnézni, hogy libeg-e a motorháztetö, amikor a zajt hallom. Jelentem libeg! Nem ijesztöen, de látható a mozgás, ráadásul a zaj is hasonló ritmusban hallható.

Én egyszerüen nem hiszem el, hogy csak mindenféle otthoni fúrás-faragással lehet ezt a problémát megoldani. A "mi szerelönk" azt mondta,  hogy erre van valami alkatrész, amit be tudnak szerelni, és valószínü az autókat visszahívják és beszerelik azt, csakhogy ez az alkatrész jelen pillanatban nincs Magyarországon, rendelni kell belöle.

Hányan vagyunk itt a topicban, akinek ugyanaz a problémája? Mi lenne, ha közösen fordulnánk a Cevrolet központhoz? Akkor nem mondhatnák, hogy "nincs ilyen típushiba".
Mi lenne, ha előtte mondjuk a Totalcarban Kriic levelezéséből idézve íródna pár sor arról, hogy kezelik az ügyfeleket?
Stocz cartárs! Lehetne az ügyben valamit tenni? Már csak azért is, mert tapasztalatom szerint a médiumok hatására megnyílnak az egyébként hét lakattal lezárt nagy kapuk. Én már abban sem vagyok biztos, hogy az én ötajtósomon nem az nyikorog!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #38 Dátum: 2007. Október 30. - 20:08:28 »

Sziasztok!

A hét végén volt alkalmam megnézni, hogy libeg-e a motorháztetö, amikor a zajt hallom. Jelentem libeg! Nem ijesztöen, de látható a mozgás, ráadásul a zaj is hasonló ritmusban hallható.

Én egyszerüen nem hiszem el, hogy csak mindenféle otthoni fúrás-faragással lehet ezt a problémát megoldani. A "mi szerelönk" azt mondta,  hogy erre van valami alkatrész, amit be tudnak szerelni, és valószínü az autókat visszahívják és beszerelik azt, csakhogy ez az alkatrész jelen pillanatban nincs Magyarországon, rendelni kell belöle.

Hányan vagyunk itt a topicban, akinek ugyanaz a problémája? Mi lenne, ha közösen fordulnánk a Cevrolet központhoz? Akkor nem mondhatnák, hogy "nincs ilyen típushiba".

Nem mondom, hogy örülök, hogy eggyel nőtt a libegősök száma... , veled együtt min. hárman vagyunk (Stocz és jómagam...)
Az, hogy kicsit libeg, a tapasztalatom szerint csak gyerekbetegség, fog még jobban is
A Chevi központot/ügyfélszolgálatot bátran elfelejtheted, sz..nak a fejünkre. (l. itt: http://lacetti-klub.extra.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=1 ;bár talán már olvastad...)
Mi az az alkatrész, amitől meggyógyul a szerelőd szerint? Hegesztőpálca... ?, mert a szervizek eddigi hozzáállása alapján szerintem erre gondolhatott.
Ha meg mégis tudja, hogy miből kell rendelni, akkor
  1., azonnal árulja el, hogy mi az aza alkatrész
  2., K.. GYORSAN RENDELJEN KETTŐT (egyet neked, egyet nekem).
Egyáltalán: Miért nem rendelték már meg, ha megvan a megoldás!!!

Affrancba, már megint felidegesítettem magam... 
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #39 Dátum: 2007. Október 30. - 20:32:52 »

Nekem is jó lenne, bár a bütykölés után csak a fiam ment vele, de biztosan arra gondolnak ami a ruszki oldalon van. Egy lemez beépítve a nyíló kromozott rész alá!?! Merevítés, és a szélnyomás csökkentése nyílván a megoldás! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2007. Október 30. - 22:04:23 »

Az én SW-ém is a libegős fajtából van. Sajnos! 
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #41 Dátum: 2007. Október 31. - 08:26:50 »

Sziasztok!

A hét végén volt alkalmam megnézni, hogy libeg-e a motorháztetö, amikor a zajt hallom. Jelentem libeg! Nem ijesztöen, de látható a mozgás, ráadásul a zaj is hasonló ritmusban hallható.

Én egyszerüen nem hiszem el, hogy csak mindenféle otthoni fúrás-faragással lehet ezt a problémát megoldani. A "mi szerelönk" azt mondta,  hogy erre van valami alkatrész, amit be tudnak szerelni, és valószínü az autókat visszahívják és beszerelik azt, csakhogy ez az alkatrész jelen pillanatban nincs Magyarországon, rendelni kell belöle.

Hányan vagyunk itt a topicban, akinek ugyanaz a problémája? Mi lenne, ha közösen fordulnánk a Cevrolet központhoz? Akkor nem mondhatnák, hogy "nincs ilyen típushiba".

Nem mondom, hogy örülök, hogy eggyel nőtt a libegősök száma... , veled együtt min. hárman vagyunk (Stocz és jómagam...)
Az, hogy kicsit libeg, a tapasztalatom szerint csak gyerekbetegség, fog még jobban is
A Chevi központot/ügyfélszolgálatot bátran elfelejtheted, sz..nak a fejünkre. (l. itt: http://lacetti-klub.extra.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=1 ;bár talán már olvastad...)
Mi az az alkatrész, amitől meggyógyul a szerelőd szerint? Hegesztőpálca... ?, mert a szervizek eddigi hozzáállása alapján szerintem erre gondolhatott.
Ha meg mégis tudja, hogy miből kell rendelni, akkor
  1., azonnal árulja el, hogy mi az aza alkatrész
  2., K.. GYORSAN RENDELJEN KETTŐT (egyet neked, egyet nekem).
Egyáltalán: Miért nem rendelték már meg, ha megvan a megoldás!!!

Affrancba, már megint felidegesítettem magam... 
Most visszakerestem, de nem találom. Mintha azt olvastam volna valahol, hogy külföldön is ismerik a jelenséget, a két szélére tesznek valami teleszkópot. Mondjuk elképzelni sem tudom mily módon, mert a telónyílás tízcentikben mérhető, annyi meg hátul van csak a nyitásnál. Attól még az első sarkai nyugodtan mozoghatnak!
De ezt már régen is javasoltam Kripic, hogy rakj rá amolyan rally-s két gumibilincset. Ronda, de praktikus, mint a galambszürke tetőboxom.  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #42 Dátum: 2007. Október 31. - 11:35:52 »

Nekem is jó lenne, bár a bütykölés után csak a fiam ment vele, de biztosan arra gondolnak ami a ruszki oldalon van. Egy lemez beépítve a nyíló kromozott rész alá!?! Merevítés, és a szélnyomás csökkentése nyílván a megoldás! Üdv: LadiGidy
A ruszki oldalon ez a lemez - a ruszki mester szerint IS! - "A motortér védelme a kosztól", így sajna nem igazán hiszem, hogy ez a megoldás... (Meg ezt az "alkatrészt" nem hiszem, hogy rendeli a szerviz... )
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #43 Dátum: 2007. Október 31. - 11:43:22 »

...
De ezt már régen is javasoltam Kripic, hogy rakj rá amolyan rally-s két gumibilincset. Ronda, de praktikus, mint a galambszürke tetőboxom.  Vigyorog Vigyorog

Javasoltad, javasoltad...
De míg a te ronda Vigyorog tetőboxod eltávolítható használat után, addig ez a szintén ronda bigyó - bár bizonyára megoldás lenne -sajna nem. Igen csúf lenne szerintem ez a szép autó ilyennel az orrán... (Ahogy a tied is az Vigyorog, ha felteszed rá a tetőboxot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog )

Meg még egy dolog:
 Vigyorog Mi van, ha nem tud előre/felfelé kijönni az ájer, ami aluról bement. Vigyorog Még a végén felszállnék, mint az E.T.-ben a kiskölök... Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 31. - 13:51:35 írta kripic » Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #44 Dátum: 2007. November 03. - 14:20:24 »

Alakítsd át az autót rally-s design-ra (húú de jó sok külföldi szót tudok!), és akkor nem zavaró a pöcök.
Vagy rakj az orrára olyan jó ronda fekete orrvédőt. Az is eltakarja a pöcköket.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Noracz! Jól faggasd ki azt a szerelőt!
Mi ez az alkatrész, ki gyártja/forgalmazza (GM?), rendelési szám.
Mindenre kíváncsiak vagyunk!

Régebben (fél éve?!  Mosolyog) tervbe volt véve, hogy közösen fordulunk a Chevy-hez a gondjainkkal.
Aztán megszületett Kripic levelezése, és lekonyult a szánk.
Persze a két dolog nem azonos, de látható belőle a hozzáállás. Ha elkezdjük, nem számíthatunk könnyű és gyors sikerre. Azaz nagyon sok időt kell beleölni.

Bár az is igaz, hogy a napokban volt alkalmam megtapasztalni (egy másik garis ügyintézés keretében, ahol az adott termék központi szervizének vezetője igyekezett hülyére venni), hogy milyen fantasztikust hatást tud elérni, ha az ember ismeri a törvény megfelelő részeit.
Az "ebben az esetben, ahogy a törvény mondja elállok a szerződéstől, azaz kérem vissza a vételárat" elhangzása után érdekes módon minden úgy zajlott, ahogy annak már az elejétől kezdve kellett volna.
Persze ezen kívül is beszélgettünk egy keveset, de ez volt a megoldás kulcsa.

Mondjuk itt az autóink esetében egy jóval nagyobb összegről van szó, úgyhogy a meccs is sokkal húzósabb volna.
Nem úsznánk meg (jó) ügyvéd nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 14. - 00:38:16 írta Stocz » Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!