Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 06:16:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 63   Le
 
Szerző Téma: Fék ,ABS, TC  (Megtekintve 275568 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. Január 07. - 11:53:41 »

A cee'd fórumon pont erről van szó mostanában. Nekik úgy műxik, hogy kipörög a kerék, majd ugyanakkora gázpedálállásnál elkezd esni a fordulatszám, amíg a kipörgés meg nem áll, vagyis az elektronika addig veszi vissza, amíg nem lesz tapadás a keréknél. Lámpa villogása azt jelzi, hogy működésbe lépett, normális jelenség.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. Február 24. - 16:24:24 »

Akinek van kipörgésgátló a kocsiba lécci irja már le hogy neki hogy működik!
Az enyémben van.Teljesen normális ha kipörgő kerekeknél villog a lámpa.A legnagyobb gond inkább az, hogy ezen kívül semmi mást nem csinál.Mikor hó volt direkt kipróbáltam és az a tapasztalat, hogy nem nagyon fékezi meg a kipörgő kereket.Az eredeti rendeltetése az lenne, hogy a kipőrgő kereket megfékezve a másik kerékre juttat nyomatékot így segíti a továbbhaladást.Hát nem tudom.Az előző járgányomban (Otavia) tökéletesen működött és hallani is lehetett a fékezgetéseket.Abban is villogott a lámpa.Úgyhogy ne pánikolj, nyomd neki!(de csak ésszel)
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. Március 14. - 18:11:10 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. Március 14. - 18:16:44 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?
A szervízbe azt mondták hogy azenyém tökéletes(38000km),de egy taxis ismerősömnek 30000km-nél ki kellett cserélni a betéteket.Használattól függ.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. Március 14. - 18:26:38 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?
A szervízbe azt mondták hogy azenyém tökéletes(38000km),de egy taxis ismerősömnek 30000km-nél ki kellett cserélni a betéteket.Használattól függ.

Ezt mindjárt gondoltam!  Kacsint
Nálam az elsőket cserélték 36000km-nél. Tárcsa+betét, mert egy nagy fékezés után ütött a tárcsa.
A hátsók még gyáriak 80600kmnél.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. Március 14. - 22:32:43 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?
Most kerékcserénél nézi az egyik szerelő a hátsó tárcsámat: ennek egy csepp válla sincs! Mennyi van benne? Mondom 18000, de nem fékbetétbe rakom a benzint! Vigyorog Még biztos vannak 7-8 mm-esek a betétjeim!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. Március 14. - 22:37:46 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?
Most kerékcserénél nézi az egyik szerelő a hátsó tárcsámat: ennek egy csepp válla sincs! Mennyi van benne? Mondom 18000, de nem fékbetétbe rakom a benzint! Vigyorog Még biztos vannak 7-8 mm-esek a betétjeim!
Ezt én is átéltem ugyanígy!Mikor a régit eladtam nem akarták elhinni, hogy az eredeti gyári, betétek vannak benne(102.000 km) és még mindig nincs elkopva! Én  is azt válaszoltam nem hővé kell átalakítani az üzemanyagot, hanem mozgási energiává!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. Március 16. - 10:17:56 »

Kíváncsi lennék volt-e már valakinek fékbetét illetve féktárcsa cserélve?

Első betétek 45000-ként cserélve, ahogy a gyári javaslat is van.
90 e. nél már a tárcsa is esélyes volt, de még benne hagytam. Válla már volt, a felülete sem túl szép, de padon tökéletes (meg lábra is. Ha ütne, azt érezném a pedálon).

Hátul még semmi sem volt cserélve. Betét már lassan esedékes.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Március 16. - 12:39:06 »

Most néztem az enyémet.
Elsőkben van 44e km a betéten még  kb. 3mm a tárcsán minimális perem (pár tized mm).
Hátsók 80e km a betét kb. 5mm tárcsán semmi perem (tovább fog tartani mint az autó).  Mosolyog
Naplózva


LPG
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Március 16. - 14:15:18 »

Most néztem az enyémet.
Elsőkben van 44e km a betéten még  kb. 3mm a tárcsán minimális perem (pár tized mm).
Hátsók 80e km a betét kb. 5mm tárcsán semmi perem (tovább fog tartani mint az autó).  Mosolyog
Csak óvatosan a jóslatokkal!!!!!!!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Március 22. - 07:14:25 »

Valahol olvastam,hogy a féktárcsáknál előfördultak hőkezelési hibák ezért idő előtt kell cserélni.
Naplózva
m6112
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


1.6 platinum


« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Május 11. - 17:28:10 »

Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, legalább is hozzászólást várok. A minap az utat róva kb 95 km/h sebességgel előztem egy gépjárművet. Az előzés befejeztével kb 20 méter után egy enyhe jobb kanyar következett, melynek során észleltem egy marha szép nagy kátyút. Szerencsére nem jött a szembelévő sávban senki sem de így is szinte vészfékezést kellett megtennem. A fékezés során a fékpádálom erősen pulzálni kezdett és szinte már verte a talpamat. Tartom valószínűleg az ABS működött. A kérdésem csak annyi, hogy ez az erős pedál pulzálás szabályszerű-e? Mert meg voltam ilyedve ettől, még nem volt ilyenautóm.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Május 11. - 17:51:06 »

Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, legalább is hozzászólást várok. A minap az utat róva kb 95 km/h sebességgel előztem egy gépjárművet. Az előzés befejeztével kb 20 méter után egy enyhe jobb kanyar következett, melynek során észleltem egy marha szép nagy kátyút. Szerencsére nem jött a szembelévő sávban senki sem de így is szinte vészfékezést kellett megtennem. A fékezés során a fékpádálom erősen pulzálni kezdett és szinte már verte a talpamat. Tartom valószínűleg az ABS működött. A kérdésem csak annyi, hogy ez az erős pedál pulzálás szabályszerű-e? Mert meg voltam ilyedve ettől, még nem volt ilyenautóm.
Jelentem az ABS-ed tökéletesen működöttVigyorog
Megnyugodhatsz, szakszerűen viselkedett a Lacsid!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
m6112
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


1.6 platinum


« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Május 11. - 18:02:19 »

Köszi a megnyugtatást, már el akartam menni szervízbe, és ideges voltam hogy a pedál megverte a talpamat.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Május 12. - 09:39:28 »

Köszi a megnyugtatást, már el akartam menni szervízbe, és ideges voltam hogy a pedál megverte a talpamat.

  Ez az ABS dolga vészfékezésnél, illetve kanyarban való fékezésnél, hogy irányítható maradjon az autó! Vigyorog Legalább most tudod, hogy mire való, és , hogy a tied tuti jól működik! Anti Blockire System!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 63   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!