Lacetti klub fórum
2024. április 30. - 03:24:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63   Le
 
Szerző Téma: Fék ,ABS, TC  (Megtekintve 275690 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #840 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 18:42:35 »

Egyébként volt már valakinek gondja a kézifékkel?
Szakadni szokott, vannak "túl erős" emberek Mosolyog , elvileg nem szokás betojni a bovden. (legalábbis nem sokszor hallottam róla, de majd megírják a szakik Mosolyog )
A kézifék bowden nem az erős emberek miatt szakad el. Az elemi szálak elkorrodálnak. Jellemzően a bowdenház sérülése miatt bejut a víz. Ennyi a lényeg.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #841 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 13:16:41 »

Kész a kocsim. A fékpofa visszahúzó rugót kellett cserélni a bal oldalon.  Mosolyog
Mindez 2 ezer ft-ba került.  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 07. - 13:46:56 írta diablo77 » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #842 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 16:34:29 »

Sajnos a rugócsere sem oldotta meg a problémát, bár szükséges volt, így cserélve lett a bowden, gyárira. Nem volt olcsó a bowden, de munkadíjat nem kért a szerelő, mivel elsőre nem sikerült megoldania a gondot.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #843 Dátum: 2015. Október 02. - 12:44:13 »

A kálváriám folytatódott, még mindig melegedett a bal hátsó, bár már nem annyira. Múlt pénteken elmentem a Tomihoz, állított a kéziféken, mert tényleg szoros volt. Megjártam Nyíregyházát gond nélkül, de kedden Budapestről hazafelé már ismét nyikorgott fékezéskor és meleg is volt. Nem nagyon, de a többihez képest érezhetően. Ma ismét meglátogattam Tomit a Medic Carnál, szétszedte az üzemi féket, illetve harcolt vele egy kicsit, mert a dugattyú nagyon nehezen jött ki. Megtisztította a nyerget, majd összerakáskor már szorult, illetve nem is ment bele a dugattyú, ha a karmantyú is benne volt. Mivel a dugattyúnak semmi baja nem volt, kicserélte a karmantyút és máris jól működött. Valószínű valamitől megduzzadt vagy gyári hibás volt, pedig alig egy éve lett teljesen felújítva a két hátsó. Közben még kértem, hogy a jobb elsőt is nézze meg, szétszedte, megtisztította és összerakta, az ment könnyen. Remélem most már jó lesz.  Mosolyog
Ebben az évben relatíve sokat kellett költeni emiatt, de ettől még összességében a közel 8 év alatt nem sokat kellett ráköltenem a kötelezőkön kívül.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #844 Dátum: 2015. December 30. - 15:23:12 »

Üdv!
Kb. egy hónapja kapott hátul új tárcsákat és betéteket, de most a jobb hátsó melegedett, befogott (a betét).
Szaki megnézte, a munkahengert kellett felpolírozni és megoldodott a probléma. Nekem ennyi volt a baj. Remélem!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #845 Dátum: 2015. December 30. - 15:56:34 »

Üdv!
Kb. egy hónapja kapott hátul új tárcsákat és betéteket, de most a jobb hátsó melegedett, befogott (a betét).
Szaki megnézte, a munkahengert kellett felpolírozni és megoldodott a probléma. Nekem ennyi volt a baj. Remélem!

a dugattyút polírozta nem a munkahengert de ,hogy tartósan jó legyen a dugattyút cserélni kell!
de a tárcsa betét cserekor alap lett volna a munkahenger felújítása...
Naplózva

70/4334431
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #846 Dátum: 2016. Január 02. - 16:24:38 »

Üdv!
Kb. egy hónapja kapott hátul új tárcsákat és betéteket, de most a jobb hátsó melegedett, befogott (a betét).
Szaki megnézte, a munkahengert kellett felpolírozni és megoldodott a probléma. Nekem ennyi volt a baj. Remélem!

a dugattyút polírozta nem a munkahengert de ,hogy tartósan jó legyen a dugattyút cserélni kell!
de a tárcsa betét cserekor alap lett volna a munkahenger felújítása...

Üdv,
Milyen igazad lett, két napra rá már megint megszorult! Mehetek cseréltetni! Ha jól értelmeztem egy webshopban, féknyerek felújításra lesz szükség és amit irtál az abban lévő dugattyú cseréjére. Egyébként az a főfékmunkahenger, ami az olajtartály alatt van és még minden keréknél van egy-egy másik munkahenger a gyeregben?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #847 Dátum: 2016. Január 02. - 19:54:53 »

Szerintem a fékcsöveket is cseréld ki, érdemes, legalábbis nekem az okozta a meghibásodást, nem engedte vissza az olajat, egy helyen ki is volt dudorodva emiatt. És ahogy Sebike írta a dugattyúkat is cserélni kell, meg szépen letisztítani a féknyerget, karmantyút és tömítéseket cserélni. Na meg persze fékolajat sem árt.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 02. - 19:57:51 írta diablo77 » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #848 Dátum: 2016. Január 02. - 21:49:04 »

Üdv!
Kb. egy hónapja kapott hátul új tárcsákat és betéteket, de most a jobb hátsó melegedett, befogott (a betét).
Szaki megnézte, a munkahengert kellett felpolírozni és megoldodott a probléma. Nekem ennyi volt a baj. Remélem!

a dugattyút polírozta nem a munkahengert de ,hogy tartósan jó legyen a dugattyút cserélni kell!
de a tárcsa betét cserekor alap lett volna a munkahenger felújítása...

Webshopok többségében azt se tudják eszik e vagy isszák a Lacettit

neked ez kell hozzá tartom polcon mert ,fogy csak oda kell figyelni a beszerelésére mert volt akinek rosszul rakták össze,fékfolyadékot 2évente kellene cserélni a féknyerget meg párban felújítani fékcső csere is ajánlott,mert 1x kell normálisan megcsinálni nem többször nekiállni ugyanannak a dolognak

Üdv,
Milyen igazad lett, két napra rá már megint megszorult! Mehetek cseréltetni! Ha jól értelmeztem egy webshopban, féknyerek felújításra lesz szükség és amit irtál az abban lévő dugattyú cseréjére. Egyébként az a főfékmunkahenger, ami az olajtartály alatt van és még minden keréknél van egy-egy másik munkahenger a gyeregben?
Naplózva

70/4334431
agyass
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #849 Dátum: 2016. Január 05. - 22:10:28 »

Sziasztok!

Érdeklődni szertnék, hogy a hátsó féknyereg dugattyú méretei megegyeznek-e a nubira 3-éval?
Naplózva

"A pocsolya nem azért van hogy kikerüljük, hanem mert esik az eső!"
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #850 Dátum: 2016. Január 20. - 20:24:52 »

Ma sajnos észrevettem,hogy elkezdett fogni és persze melegedni a jobb első fékem    Ősszel volt már hasonló de akkor egy kicsit megjárattam a mubkahengert és jó lett.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #851 Dátum: 2016. Január 21. - 12:51:28 »

Ma sajnos észrevettem,hogy elkezdett fogni és persze melegedni a jobb első fékem    Ősszel volt már hasonló de akkor egy kicsit megjárattam a mubkahengert és jó lett.

ami rozsdás azt járathatod nem fog megszűnni rajt...
Naplózva

70/4334431
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #852 Dátum: 2016. Január 21. - 20:11:16 »

Az a vicc,hogy egész steril a dugattyú,nem rozsdás. 
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #853 Dátum: 2016. Január 22. - 07:16:34 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #854 Dátum: 2016. Január 22. - 19:56:55 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
A közelmbe se gyertek! Vigyorog

Druszám! Itt a borovicska Balázsnak, csak át kell hozzád logisztikáznom. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!