Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 14:21:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 63   Le
 
Szerző Téma: Fék ,ABS, TC  (Megtekintve 274582 alkalommal)
gabbacsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Dátum: 2007. Szeptember 24. - 21:11:03 »

Kedves márkatársak!

Hirtelen felindulásból indítom a témát. Ma a Wallisnál a Váci úton (Újpesten) elkeserítő tapasztalatot szereztem a tekintetben, hogy a márkaszervíz nem tud orvosolni egy konkrét problémát. A hiba jelenség az, hogy az ABS enyhe fékezésnél is dolgozni kezd, de nem mindig. A műszerfalon világít az ikon, de nem folyamatosan. Ha kigyullad és lekapcsolom a gyújtást majd újra be akkor nem világít tovább, de esős időben mindig ég. Na most a szervíz munkafelvevő azt mondta hogy az ABS nekik tökéletes. Szerintük "kemény a gumi" (sic), meg "poros az út" és a visszajelző azért világít mert "dolgozik az ABS". Ezzel kiverte nálam a biztosítékot. A használati útmutató ugyebár azt tanácsolja, hogy szervízhez forduljak azonnal ha a műszerfalon az ABS ikon világít.

Most akkor le kell tépni szervíz ajtaját, batz papuccsal elpáholni munkafelvevőt?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 06:43:25 »

Hali.

Nekem 2 évvel ezelött volt egy romos céges omega 1 -es kocsim. A hiba ugyanez volt, azzal a külömbséggel, hogy ha sokáig égett az ABS lámpa, akkor ki is kapcsolt az ABS. Valamelyik érzékelő volt kontakthibás, de a főnökömet nem érdekelte, nem akart rá költeni. Majd ebböl a hibából össze is lett törve. Egy szaki mondta, hogy a tárcsánál kell az abs érzékelönél a lukakat tisztitani, és a csatlakozókat megpucolni. Szerintem egy próbát megér.

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 12:54:27 »

Persze, ha garis még a kocsi, akkor ezt (egy másik!) szakszervíz végezze el.
Naplózva
gabbacsi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 22:38:49 »

Köszönöm a hozzászólásokat.
Még annyit pontosítanék, hogy a lassítás utolsó pillanataiban, mielött megállna az autó akkor kezd "dolgozni" az ABS. 
Hátha valakinek még eszébe jut valami erről.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 11:10:58 »

 No! Ez itt agond!!! Az ABS-nek a megállás előtti utolsó 3-5KM/ó sebességnél kell kikapcsolnia és előtte kell aktívan  beavatkoznia a fékerő szabályozással. Alapvetően ez a müködési elve. Ha nem így működik irány a szervíz és ne hagyd magad lerázni!!!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. December 20. - 20:54:29 »

Szeretnék egy érdekes észrevételt közölni hátha valaki észrevette! Menet (lassú) közben ha lelépek a gázról és óvatossan hozzáérek a gázpedálhoz nagyon picit akkor elkezd a pedál remegni nem annyira mint a fékpedál ABS mük közben hanem sokkal finomabban? Ha valaki tudja mi lehet a probléma vagy lehet hogy nincs is semmi baj írjon köszi előre is!
Mivel hozzászólásod nem ABS-szel összefűggő, ezért áthelyezve a "Sufni/Tuning -> Klubszervíz -> Műszaki segítség, tanácskérés" topicba.
Ott találod a választ is.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. Január 06. - 21:12:13 »

Sziasztok!

Nem akartam új topikot nyitni ezért ide irom!

Azt hiszem van egy kis probléma a lacsimmal, mivel most a téli utakon tűnt fel a kipörgésgátló "semmittevése". Ez ugy mutatkozik hogy a kerék kipörög de én nem érzem hogy valamit is korrigálni szeretne és emelett amikor elkezd kipörögni a kerék akkor a kis TC! sárga lámpa gyorsan villog!
Igaz ennek a sárga lámpának nem szabad villognia?
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #7 Dátum: 2008. Január 06. - 21:28:07 »

Sziasztok!

Nem akartam új topikot nyitni ezért ide irom!

Azt hiszem van egy kis probléma a lacsimmal, mivel most a téli utakon tűnt fel a kipörgésgátló "semmittevése". Ez ugy mutatkozik hogy a kerék kipörög de én nem érzem hogy valamit is korrigálni szeretne és emelett amikor elkezd kipörögni a kerék akkor a kis TC! sárga lámpa gyorsan villog!
Igaz ennek a sárga lámpának nem szabad villognia?
Én annó megkérdeztem a szervízt, mert nekem is ezt csinálja. Azt mondták ez normális, ilyenkor avatkozik be a rendszer  He . Amúgy a könyv azt írja, hogy amikor kigyullad a lámpa, akkor kell szervízhez fordulni. Számomra ez azt jelenti, hogy folyamatosan világít. Egyébként a kezelési útmutató úgy mutatja be ezt a  rendszert, hogy akkor segít, ha az egyik kerék jeges, csúszós felületen van, és nem tapad, akkor a kerekek váltott fékezésével segíti az elindulást.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #8 Dátum: 2008. Január 06. - 22:22:22 »

Sztem se kéne világítani/vollgoni merthát az ABs lámpája is ott van és ha az beavatkozik az se villog vagy világít csak ha baj van vele:S
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #9 Dátum: 2008. Január 06. - 22:25:46 »

Sztem se kéne világítani/vollgoni merthát az ABs lámpája is ott van és ha az beavatkozik az se villog vagy világít csak ha baj van vele:S
Kérdezd meg a szervízt. A válaszuk engem is érdekelne.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #10 Dátum: 2008. Január 06. - 22:41:11 »

Amikor te kérdezted akkor még garanciás volt a kocsi ?
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #11 Dátum: 2008. Január 06. - 22:42:04 »

Sztem se kéne világítani/vollgoni merthát az ABs lámpája is ott van és ha az beavatkozik az se villog vagy világít csak ha baj van vele:S
Kérdezd meg a szervízt. A válaszuk engem is érdekelne.
Kutakodtam a neten és találtam egy Opel Calibra vásárlási tesztet, hogy mit hogyan próbáljunk ki a kocsiban. Mivel Opel, ezért van némi hasonlóság technikailag. Íme:

"...nedves vagy poros, kavicsos úton tesztelhetjük a legkönnyebben az ABS működését erősebb fékezéssel (halk kerregés, fékpedál "rángása" jelzi a helyes működést), ugyanitt próbáljuk ki a kipörgés-gátlót (TC) illetve a 4x4-et ha van - ezek a kerekek túlforgását akadályozzák erős gázadásnál. Normál, de erőteljes induláskor még vizes úton sem szabad kipörögnie a hajtott kerekeknek! A TC lámpa villog működés közben, ez normális..."
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #12 Dátum: 2008. Január 06. - 22:46:53 »

Érdekes hogy nem szabad kipörögnie vizes úton se , mégis kipörög és közbe villog a lámpa akkor most ez a kipörgésgátló nem arra lenne jó ahogy te is idézted hogy egyáltalán ne forogjon meg a kerék, hanem ez csak annyit csinál hogy a két kereket kb "együtt forgatja" ? nagyon nem értem
Naplózva
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #13 Dátum: 2008. Január 06. - 22:48:34 »

Akinek van kipörgésgátló a kocsiba lécci irja már le hogy neki hogy működik!
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #14 Dátum: 2008. Január 06. - 23:03:49 »

Akinek van kipörgésgátló a kocsiba lécci irja már le hogy neki hogy működik!
Enyémben van és dettó így működik Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: [1] 2 3 ... 63   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!