Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 11:31:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14]   Le
 
Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 101250 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #195 Dátum: 2019. Május 25. - 21:18:44 »

Kérnék egy oktatást a hátsó kerékívek védelme érdekében, mert trehány vagyok....
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #196 Dátum: 2019. Május 26. - 20:02:26 »

Kérnék egy oktatást a hátsó kerékívek védelme érdekében, mert trehány vagyok....

megfogod kocsmosáskor a slagot és kimosod énente legalább kétszer csak azokon rohad el ami vagy sérült volt vagy sose mosták ki és megáll a sár ha elrohadt akkor igen trehány vagy sose mosol normálisan autót!
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #197 Dátum: 2019. Május 26. - 20:56:00 »

Sajnos a flexi cső hegesztése teljesen elvált a motor felől érkező csőtől és az szabadon lógott, így nem mertem volna megkockáztatni egy Kaposvárra vezető utat. Persze lehet, hogy simán mehettem volna vele.
Mehetek kipufogót javíttatni.
Elöl a flexibilis cső hegesztése elvált a motor felőli csőtől, kérdés, hogy csak vissza kell hegeszteni, vagy flexicsővet is kell-e cserélni.


Megtörtént a flexicső csere, 23ezer ft-ba került.

Sajnos ha gumisnál járok, ha szerelő műhelyben, a küszöbök az emelést mindig megsínylik, mert mindig meg tudják görbíteni valamerre a lemezek széleit az emelési pontok valamelyikénél. Most ez oda nem figyelés, vagy más az oka, én nem tudom, de bosszantó.
Most bal hátul sikerült görbíteni rajta egyet az emeléssel.

letéptek de nagyon 5000ft a cső 3000ft ért cseréli a lakotosom... és cirka 10 perc az egész
a küszöböket a balfasz gumisok görbítík csak el ha nem tudja hol rakja alá a krokodilt akkor tegye a bölcső és a hátsó  hosszlengőkar bekötéséhez
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 26. - 20:57:55 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #198 Dátum: 2019. Július 18. - 07:44:41 »

Nem találtam katalizátorral kapcsolatos témát, ezért ide írom.
Elvittem az autót a kipufogóshoz flexi csövet cseréltetni. Lehívott az aknába, hogy nézzem meg, a katalizátorhoz közel eső valami műanyag borítás vagy mi a franc (alul a jobb oldalon vízszintesen helyezkedik el)  széle megolvadt, és azért nézette meg velem, hogy nehogy később azt mondjam, hogy ezt ő csinálta. Nem is ez a lényeg, hanem azt mondta, hogy a műanyag valószínűleg a katalizátor túlhevülése miatt olvadt meg, a katalizátor pedig azért melegedett fel annyira, mert minimum egy gyertya nem üzemelt. Nekem két henger nem ment, mert tönkre ment az utángyártott trafó.
Az a kérdésem, hogy egy ilyen túlhevülés miatt a katalizátor tönkre mehet-e, vagy lehet, hogy kibírta? Ha tönkre ment, azt miből lehet megállapítani? Ha cserélni kell, az mennyibe kerülhet? Érdemes-e bontott katalizátort venni?
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #199 Dátum: 2019. Július 18. - 10:52:36 »

Fenti kérdéseim csak akkor érvényesek, ha a katalizátor kiégése vagy tönkre menetele miatt világítani kell a check lámpának.
Az történt ugyanis, hogy reggel elvittem az autót a kipufogóshoz, akkor még világított a check lámpa. Kb. fél órája érte mentem, és amikor beindítottam a motort, meglepődve vettem észre, hogy nem világít a check lámpa, ami majdnem egy éve szinte folyamatosan világított. Volt olyan ritka eset, hogy beindítás után nem világított, de két-három km. megtétele után mindenféle észlelhető ok nélkül ismét világítani kezdett. Most haza jöttem a 16. kerületből Fótra és a check lámpa végig sötét maradt.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #200 Dátum: 2019. Július 18. - 13:26:01 »

Nem találtam katalizátorral kapcsolatos témát, ezért ide írom.
Elvittem az autót a kipufogóshoz flexi csövet cseréltetni. Lehívott az aknába, hogy nézzem meg, a katalizátorhoz közel eső valami műanyag borítás vagy mi a franc (alul a jobb oldalon vízszintesen helyezkedik el)  széle megolvadt, és azért nézette meg velem, hogy nehogy később azt mondjam, hogy ezt ő csinálta. Nem is ez a lényeg, hanem azt mondta, hogy a műanyag valószínűleg a katalizátor túlhevülése miatt olvadt meg, a katalizátor pedig azért melegedett fel annyira, mert minimum egy gyertya nem üzemelt. Nekem két henger nem ment, mert tönkre ment az utángyártott trafó.
Az a kérdésem, hogy egy ilyen túlhevülés miatt a katalizátor tönkre mehet-e, vagy lehet, hogy kibírta? Ha tönkre ment, azt miből lehet megállapítani? Ha cserélni kell, az mennyibe kerülhet? Érdemes-e bontott katalizátort venni?

tönkremehet 50-90.000 egy katalizátor attól függően,hogy eur 3 vagy eur 4
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #201 Dátum: 2019. Július 18. - 14:32:02 »

Remélem, hogy nem ment tönkre, mert a check lámpa nem világít. Egyébként a kipufogós 138 ezerért szerelne be egy eur 4 katalizátort.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #202 Dátum: 2019. Július 20. - 11:17:49 »

Az a műanyag szinte az összes tízen év feletti Lacettin el van hajolva lefelé. Enyém is. Nézz a parkokban az autók alá. Kacsint Nem hinném, hogy egyből katalizátor cserére kellene gondolni.
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #203 Dátum: 2019. Július 21. - 15:44:03 »

Remélem, hogy nem ment tönkre, mert a check lámpa nem világít. Egyébként a kipufogós 138 ezerért szerelne be egy eur 4 katalizátort.

jól  letépne
70.000 körül van az eur 4es ,50 az eur 3 as
Naplózva

70/4334431
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #204 Dátum: 2019. Július 22. - 15:28:42 »

Remélem, hogy nem ment tönkre, mert a check lámpa nem világít. Egyébként a kipufogós 138 ezerért szerelne be egy eur 4 katalizátort.

jól  letépne
70.000 körül van az eur 4es ,50 az eur 3 as
Ha mégis szükségem lenne rá, megkereslek, mert a Medic_Carban meg 172 ezret mondtak.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #205 Dátum: 2019. Július 22. - 16:43:12 »

Remélem, hogy nem ment tönkre, mert a check lámpa nem világít. Egyébként a kipufogós 138 ezerért szerelne be egy eur 4 katalizátort.

jól  letépne
70.000 körül van az eur 4es ,50 az eur 3 as
Ha mégis szükségem lenne rá, megkereslek, mert a Medic_Carban meg 172 ezret mondtak.

pff balfaszok ennyit ér a tudásuk unix bárdi és kész...
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 12 13 [14]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!