Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 18:25:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 543667 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #60 Dátum: 2007. November 12. - 18:42:31 »

Kérdés!

A bal oldali ajtón lévő kis piros led szokott nektek villogni?
Én sajna nem emlékszem rá hogy mikor villog vagy se.
A lényeg annyi hogy mióta kicserélték az oldalüveget azóta nem csinál semmit a led.
Légyszi valaki nézze meg nekem a kocsiján hogy mit és mikor csinál a led, mert holnap kell vissza vinnem az eltört keretet berakatni és azt is mondanám nekik!

Elöre is köszi bzsazsa He

Az a bizonyos LED mindegyik kivitelnél be van kötve.
A funkciója (ahogy az elhangzott már feljebb) az, hogy nem megfelelő kulcs-kód esetén az immobilizer itt jelzi a hibát. Nem mondom, hogy a legcélszerűbb megoldás, de ezt találták ki a gyárban.
Vszinűleg arra gondoltak, ha túl sok volt a limonádé, és rosz kocsiba nyitottál be, akkor mielőtt a Sárga Angyalt hívnád, vedd észre, hogy vmi gond van.  Vigyorog Vigyorog
Mindenki ki tudja próbálni a működését: tekerd be a kulcs fejét alufóliával, és így dugd be a kormányon lévő helyére. Indítani nem tudsz, de a led villogni fog.



Tényleg valami ilyesmit hallottam valalhol. Ez kb annyira hasznos, mint a harmadik gomb az ötajtós lacsi kulcsfején, vagyis ha egy ideig nyomod, akkor elkezd villogni az index vagy két percig. Ez állítólag arra szolgál, hogy ha egy sötét parkolóban annyi (egyforma lacsi) autó áll, hogy fogalmad sincs, melyik a tiéd, akkor így megtalálod. Namármost vagy 15 méter hatótávolságon kívül nem működik....hát kérem..ha valaki nem találja meg 15 méteren belül az autót, akkor baj lehet! Lehet, hogy itt is a sok limonádéra gondoltak? Ilyen rossz az európai ember híre alkohol terén?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #61 Dátum: 2007. November 12. - 19:14:12 »

Van-e ötletetek arra, hogy hogyan tüntessem el az műanyag ajtókárpiton a karcolódásokat. Nem mély csak felületi horzsolás, de nagyon látszik. Az anyósnak sikerült elintéznie az ajtót valamivel. Többet se engedem be!

HUH...ráharapott a műanyagra? Bocsi  Kacsint Valami szilikon szerű ápolóval próbáld meg
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #62 Dátum: 2007. November 13. - 09:04:07 »

Bár nyílván a saját rendszámom alapján megtalálom a kocsit, nem?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #63 Dátum: 2007. November 14. - 19:44:54 »

Sziasztok lenne egy problémám hideg motorral a gépem rosszalkodik olyan mint ha nem mene egy henger aztán kigyulad a motor hibát jelző lámpa, ha bemelegszik elmulik és ha meghajtom egy kicsit a lámpa is elalszik. Van valami tipp mi lehet ez?
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #64 Dátum: 2007. November 14. - 21:16:55 »

Sziasztok lenne egy problémám hideg motorral a gépem rosszalkodik olyan mint ha nem mene egy henger aztán kigyulad a motor hibát jelző lámpa, ha bemelegszik elmulik és ha meghajtom egy kicsit a lámpa is elalszik. Van valami tipp mi lehet ez?

Üdv!
Javaslom olvasd el a sufni tuning/torpanás-EGR szelep nevű topicot.
Mindenképp olvstasd ki a hibakódot egy márkaszervízben.
Szerintem.
Naplózva
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #65 Dátum: 2007. November 14. - 21:25:37 »


Egyszer már csinálta akkor kiolvasták (p300) ha jol emlékszem holnap bemegyek és megnézetem ha jólsejtem akkor szelep probléma lessz.
olvastam hogy neked is csináltak szelepcserét azota nem rosszalkodik? ja és kb menyi idő?
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #66 Dátum: 2007. November 14. - 21:36:58 »

No igen...nekem is p300 volt a hiba ->szelepcsere->1hét.De általában 3nap. sajnos nem tudom ki,de valaki azt írta reggel 8kor bevitte,du. 5re kész lett.Szervíze válogatja,meg hogy mennyire vannak elhavazva.Ma hoztam el,de még csak 20km-t mentem vele,de semmi gond.Ajövő7en lesz egy nagyobb utam,majd ott kiderül.Viszont megnyugtattak itt is és a szervízben is,hogy ez orvosolja a problémát.Javaslom gar.idő(ha még van)alatt csináltasd meg,mert ha esetleg szelepcsere,az olyan 100-as körül van!
Naplózva
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #67 Dátum: 2007. November 14. - 21:41:40 »

Köszi szépen holnap beszélek a szervizel még gari idön belül vagyok remélem megcsinálják.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #68 Dátum: 2007. November 14. - 21:45:36 »

Nincs mit.
Egyébként a p300-as kód gyújtás gondot(kimaradás?) jelent,azt meg kismillió más dolog is okozhatja.De a szervízesek negytudású emberek... Vigyorog
A lényeg,hogy ha bármit kell rajta okozni:garin belül!
Üdv!
Naplózva
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #69 Dátum: 2007. November 15. - 19:51:56 »

Sziasztok voltam a szervizben "P300" volt a hibakod azt mondták forgasam a gépet ha még elöjön akkor jelentkezek.
A szelepcserével kapcsolatosan többmindent olvastam pl. hogy utána is elöjön a probléma.
Lésgyszi írjátok meg a tapasztalataitokat most érdemes megcsináltatni vagy semmivel nem lessz jobb.
Naplózva
decibel
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Hozzászólás #70 Dátum: 2007. November 16. - 19:19:03 »

Sziasztok!

Kb 2 órája sikerült összecsókolóznom egy autós kollégával az ötajtós lacettimmel. Úgy néz ki én voltam a hibás, nincs a casco az autón, és szeretnénk minél olcsóbban megúszni a dolgot. Egriek vagyunk, a javíttatás nyilván csak ezen a környéken lehetséges, de ha valaki tudja, hogy honnan lehetne olcsón bontott alkatrészeket szerezni, és megosztaná velem azt megköszönném. Kinyílt a két légzsák, oda a motorháztető, és valószínűleg a klímát is cserélni kell. Pontosan nem tudom mi a helyzet, mert kb. 2 órája történt a dolog, hétfőn derül ki mennyiért csinálni meg az autószerelő.

Minden tippet, tanácsot örömmel fogadok.

Szerk.: ja igen, jól sejtem, hogy a belsőségei a chevinek egyeznek a Deawoo Nubira III-al? Mert a légzsák, klíma mehetne bontott Nubirából is akkor.

Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 16. - 19:21:11 írta decibel » Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #71 Dátum: 2007. November 17. - 00:10:51 »

Igen, én voltam az, akinek egy délelőtt megcsinálták a szelepcserét. Azóta 15000 Km probléma nélkül.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #72 Dátum: 2007. November 17. - 08:40:01 »

Sziasztok!

Kb 2 órája sikerült összecsókolóznom egy autós kollégával az ötajtós lacettimmel. Úgy néz ki én voltam a hibás, nincs a casco az autón, és szeretnénk minél olcsóbban megúszni a dolgot. Egriek vagyunk, a javíttatás nyilván csak ezen a környéken lehetséges, de ha valaki tudja, hogy honnan lehetne olcsón bontott alkatrészeket szerezni, és megosztaná velem azt megköszönném. Kinyílt a két légzsák, oda a motorháztető, és valószínűleg a klímát is cserélni kell. Pontosan nem tudom mi a helyzet, mert kb. 2 órája történt a dolog, hétfőn derül ki mennyiért csinálni meg az autószerelő.

Minden tippet, tanácsot örömmel fogadok.

Szerk.: ja igen, jól sejtem, hogy a belsőségei a chevinek egyeznek a Deawoo Nubira III-al? Mert a légzsák, klíma mehetne bontott Nubirából is akkor.

Üdv.

Szia, sajnálom...:
Esetleg itt: http://www.daewoobolt.hu/ kotorássz...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #73 Dátum: 2007. November 17. - 11:25:45 »

Szegény Decibel, együttérzünk veled! Irtam priviben néhány dolgot, hátha segít. Egyébként járóképes a kocsid? Ha nem, akkor nyílván csak ott lehet javítani, de ha tud gurulni, érdemes körülnézni hol, mennyíért, milyen minőségben varázsolják újjá a kedvenced. Érdeklődéssel várjuk, drukkolva a fejleményeket! Fel a fejjel, jó lesz még a gép, és próbálj örülni, hogy Te legalább megusztad! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #74 Dátum: 2007. November 17. - 17:32:34 »

Sziasztok voltam a szervizben "P300" volt a hibakod azt mondták forgasam a gépet ha még elöjön akkor jelentkezek.
A szelepcserével kapcsolatosan többmindent olvastam pl. hogy utána is elöjön a probléma.
Lésgyszi írjátok meg a tapasztalataitokat most érdemes megcsináltatni vagy semmivel nem lessz jobb.

A p300 nem jön elő szelepcsere után. A rángatás/torpanás volt az, amit nem minden esetben orvosolt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!