Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 03:54:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Kik legyenek moderátorok?  (Szavazás lezárva: 2007. Október 23. - 12:04:12)
Captainb - 10 (25%)
CápaFeri - 15 (37.5%)
Jopek - 11 (27.5%)
Athee - 4 (10%)
Összes szavazó: 19

Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6   Le
 
Szerző Téma: Moderátor választás  (Megtekintve 50888 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2007. Október 11. - 14:49:16 »

Lehet, hogy egykicsit félreérthető voltam.
Most még nem szavazunk, csak jelölünk.
Aztán, ha megvannak a jelöltek, majd lesz szavazás is. Azokra, akik vállalják a dolgot
A szavazáson mindenki egy emberre adhatja le a voksát. Azt még ki kell találni, hogy csak egy szavazás legyen, és a két legtöbb szavazatot kapó legyen moderátor, vagy két szavazást csináljunk (egymás után), és a két nyertes (a második szavazáson értelem szerűen nem indul az, aki az elsőn győzött) legyen moderátor.
(Kellett nekem ezt így megbonyolítani?  Zavart)

A szavazásnál (és a jelölés elfogadásánál is!) érdemes megfontolni a következőket:
  • Nézzen be gyakran a fórumra (lehetőleg naponta, de 2-3 napnál nem ritkábban)
  • Rendelkezzen némi számítástechnikai ismerettel (nem kell tudnia programozni, de azért igazodjon el a fórum kezelésében. Különben hogyan fog segíteni másoknak?)
  • Nem feltétlenül a hozzászólások száma a lényeg, inkább a tartalma (remélem, nem sértődik meg senki)

A fenti megfontolásból én Jopeket javaslom.

1. verzió: Szerintem egy szavazás kellene és az első legyen moderátor, a második helyezett meg helyettes, ha a modi elmegy nyaralni, lebetegszik, egyéb elfoglaltsága miatt távolmarad.
2. verzió: Ha túl sok egy modinak a nap 24 órájában figyelni (mert szerintem nem kevés), akkor két modi és köztük egy rugalmas munkamegosztásos-időbeosztásos módszer, hogy a nap nagy része le legyen védve.

A két jelöltem továbbra is érvényes, bár ha CaptainB sokat van távol, meggondolandó. Helyette esetleg BeZe, Athee, Jopek?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #16 Dátum: 2007. Október 11. - 18:53:30 »

Igen, az én esetem tényleg megfontolandó! De tarcsi lehetnék, ha itthon vagyok. Ha LadiGidy nem érez elég tudást a moderátorsághoz, akkor én is javallom Jopeket.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #17 Dátum: 2007. Október 12. - 07:37:46 »

Egy moderátornak sem kell fix időben a fórumon lógni.
Két aktív tag+én akkor is elég, ha vmelyikünk hosszabb ideig (akár 1-2 hét) nem ér rá.
Nincs fő moderátor és helyettes, azaz alá-fölé rendeltségi viszony. Mind a két ember kap moderátori jogokat, ugyan az lesz a feladatuk és a jogosultságuk is.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #18 Dátum: 2007. Október 12. - 09:44:05 »

Szerintem lassan el kezdhetünk szavazni a jelöltekre. Az időintervallumot pedig úgy lehetne megszabni, hogy két hét, vagy ha az kevés, akkor a tagok 50% a minimum kvóta.
Vélemény?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2007. Október 12. - 14:04:09 »

Szerintem lassan el kezdhetünk szavazni a jelöltekre. Az időintervallumot pedig úgy lehetne megszabni, hogy két hét, vagy ha az kevés, akkor a tagok 50% a minimum kvóta.
Vélemény?

Akkor mostanában nem lesz moderátorunk! :-)
Tagok úgy 129-en vagyunk, aki meg aktív, egyáltalán van hozzászólása, az 42 személy. Ebből igazán aktív úgy 20.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #20 Dátum: 2007. Október 12. - 16:26:32 »

Szerintem kellene egy idő intervallumot meghatározni, mondjuk 2 hónap és a legtöbb szavazatot kapók a nyerők.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #21 Dátum: 2007. Október 12. - 17:31:11 »

   Nekem kissé lelankand (hiába na, nem vagyok már mai gyerek... Mosolyog) a kezdeti hurráhangulatom. Rögvest szeretném hangsúlyozni: nem a felmerült jelöltek személye miatt, hanem jobban belegondolva korainak érzem, és ráadásul (hurrá!) emlékeim szerint nem nagyon volt még moderálnivaló (talán mert normális a jelenlegi tagság...?  Mosolyog)
   Klassz, hogy így fórumon keresztül jól elcsevegünk, de a kiválasztott moderátor ismérvei között szerintem nem árt ha szerepel az is, hogy az aktív tagság többsége személyesen is ismerje. Miután arról, hogy ez nem így van a jelölt urak esetében, legkevésbé maguk a jelöltek tehetnek, én ezt az egészet egy-két találkozóval későbbre halasztanám!!!
   Nem szeretnék senkit sem magamra haragítani, pláne nem az általam (már) személyesen is ismert "jelölt" urakat, de az első moderáció után - főleg, ha a moderált - hogy is mondjam finoman - nem ért egyet a moderátorral, azonnal fel fog vetődni: ki is ez, aki visszaszólt... Biztos akarják ezt a jelölt urak... ?
Nagyon jó, hogy vannak köztünk, akiknek a hozzászólásai alapot nyújtanak a moderátorságra, de ahhoz, hogy a moderációját elismerje az is, akinek majd esetleg "beszól", szerintem ez kevés.

Mégegyszer: én csak a jelölt urakat féltem, és ezt nagyon komolyan gondolom.
kripic
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 12. - 19:02:09 írta kripic » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2007. Október 12. - 19:59:26 »

Mintha Stocz vetette volna fel, hogy nem bírja energiával, ill. elkelne segítség, mert nem akarja magára venni még ezt is. Felőlem rábízhatjuk a dolgot, ne kíméljük! :-)
Amúgy vélek némi gondolatharmonizációt felfedezni Kripic hozzászólásával. Jogos a felvetése a személyes ismertséget illetően. A pont nálad Kripic!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2007. Október 12. - 20:15:11 »

Jogos a pont. De: egyrészt Stocznak segítenénk vele, másrészt ezt a szavazást X idő és tali elteltével ismét megejthetjük. A moderátor pedig nem önkényúr, csak kiigazít. Ha meg valami aluledukált létforma téved ide ingerelni minket, akkor annak kizárásával mindenki egyetért majd. Remélem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #24 Dátum: 2007. Október 13. - 06:41:46 »

...De: egyrészt Stocznak segítenénk vele... A moderátor pedig nem önkényúr, csak kiigazít. Ha meg valami aluledukált létforma téved ide ingerelni minket, akkor annak kizárásával mindenki egyetért majd. Remélem.
Mintha Stocz vetette volna fel, hogy nem bírja energiával, ill. elkelne segítség...
Stocz kolléga igen komoly munkát végzett és végez most is a fórummal kapcsolatban, ez nem is kérdés, ezért le a kalappal előtte. Az is jogos a részéről, hogy nem szeretné a nyakába venni még ezt a feladatot is.
Pusztán arra kívántam az "ellenkezésemmel" utalni, hogy (hál' istennek, meg a jelenlegi tagságnak), egyenlőre nem látom jelét a szükségességének. Persze bármikor idetévedhet valami gyökérarcú barom.
Én még csak padavan sem vagyok, ha a kis csapat (Stocz jedimesterrel az élen) úgy érzi, hogy kell, nekem igazán nem fáj...

Egyébként meg szép jó reggelt mindenkinek... ragyog a nap, irány a természet!
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #25 Dátum: 2007. Október 13. - 10:58:41 »

Egy moderátornak sem kell fix időben a fórumon lógni.
Két aktív tag+én akkor is elég, ha vmelyikünk hosszabb ideig (akár 1-2 hét) nem ér rá.
Nincs fő moderátor és helyettes, azaz alá-fölé rendeltségi viszony. Mind a két ember kap moderátori jogokat, ugyan az lesz a feladatuk és a jogosultságuk is.

Szerintem is elég, ha munkaidejét egyébként is:monitor előtt tölti, a munkáltatóját nem érdekli a fűalatti netezés és a moderálás nem okoz más káros következményt. Biztosan van közöttünk "ideális moderátor" jelölt. Eredményes munkát neki!
Üdv
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #26 Dátum: 2007. Október 13. - 12:53:44 »

Hűű Urak , ez aztán a fogas kérdés !
Olvaslak benneteket és nagyjából egyet is értek a véleményekkel , de egyvalami azért számomra kimaradt a történetből : Mégpedig a kérdés , hogy Stocz miért is tartja szükségességét a moderátor választásnak ?
( Gondolkoztam / ehh , nagy szavak  Vigyorog / rajta egy keveset , ezért nem is írtam hozzászólást ehhez a témához eddig . )
Valszeg nem azért dobta fel a témát a Főni mert olyan sok lenne a butáskodás a Fórumon , sokkal inkább azért /szerintem/ mert talán lassan előáll a " Sok bába közt elvész a gyerek " effektus . Értem ezalatt azt , hogy a sok nyitott topik egyre jobban kezd kezelhetetlenné válni , mert egyre gyakrabban fordul elő , hogy nem a megfelelő témát tárgyaljuk az adott helyen , elkalandozunk ,rossz topikban kérdezünk-válaszolunk !/ Mondjuk valamelyik nap "megjöttem" én is , amikor az EGR-es topikban ráugrottam a melegítős témára ! /
Tehát szerintem rendezni kellene a témákat , összevonni az egymást érintő topikokat . Nagyon konkrétak a témák címei , így könnyen " kilehet írni " a keretek közül . Ezért az lenne a jó ha pl. nem ilyen témák lennének , hogy: a" bal hátsó irányjelző égőjének cseréje", hanem mondjuk : Világítás , lámpák, izzók ...
Persze jó az , hogy mindenről lehet külön is írni , de ha nagyon elaprózzuk akkor lesz ám káosz és azt igazán nem várhatjuk el Stocztól , hogy egyfolytában "takarítson " utánunk !
Úgyhogy ha vigyázunk magunkra , akkor valszeg ezt nem kell megtennie másnak . Nem gondolnám , hogy ez a klub az indulatokról , egymásnak feszülésről kell szóljon és ,hogy bárkit is kellemetlen helyzetbe kellene hozni , főleg így/ zömmel/ ismeretlenül .
Üdv . Mindenkinek Mosolyog Tisztelet
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #27 Dátum: 2007. Október 13. - 19:34:07 »

Még egy napig jöhetnek a javaslatok, utána szavazunk.

Nem két hónap, két találkozó, stb. múlva lesz meg az eredmény, hanem ahogy az a topic indításábam írtam 5 nap (na jó legyen 7) múlva.
Bocs, hogy ebben ilyen határozott vagyok, de úgy érzem, hogy erre most van szükségünk.

Miért?
Ahogy Jopek is írta (nem véletlenül javasoltam őt az egyik moderátornak, hasonló képpen gondolkodunk a fórum helyzetéről), kezdünk nagyon elaprózódni.
A másik dolog is áll, jönnek új emberek, akik talán nem rázódnak olyan könnyen bele az itteni, családias, barátságos, a mai magyarországtól eltérő, nem köpködő, acsarkodó hangulatba (politika a továbbiakban kerülendő, megfenyítem magam). Egyre több helyről fognak ránk találni (ezen is ügyködöm+ha lesz végre matricánk...), és még ez előtt szeretném ezt a "felügyeletet" kialakítani.

És benne van az is, hogy már nincs időm mindent végigolvasni. Folyik a háttérben, alig látható, de azért jelentős szervező munka (azért remélem ezzel kapcsolatban hamarosan lesznek új híreim!), mindíg van a fórumon és a weblapon javítani való+vannak még elmaradt ígéreteim+megvalósításra váró saját ötletek+sok privát üzenet (ezen is változtatni kell. Privátba ezen túl csak személyes üzeneteket kéretik küldeni. Minden más a fórum megfelelő topicjába).

Ja, és dolgoznom is kellene (majd elfelejtettem).
Tényleg, még családom is van  Vigyorog.

Egy szó, mint száz, kellenek olyan emberek, akik felügyelik a fórum szervezettségét, és hivatalból is segítenek a többieknek (ezért kell a számítógépes ismeret), ezt egész egyszerűen már nem bírom egyedül.

Moderálásra eddig is lett volna szükség néhány esetben, ez a topic is ennek apropóján indult (lásd Cápa Feri:

"Nem kérdeztek, de annyit engedtessék meg, hogy minden fórumban kell korlát, takarítás! Sok féle ember, sok egymásba hajló gondolat, figyelmetlenség, kekeckedés, dac. Tessék moderálni, karbatartani az oldalt az illetékeseknek, ugyanis ennek hiányában elérjük az indexes átláthatatlanságot! Gondolom ezt senki nem szeretné, pont ez volt az egyik ok, amiért átjöttünk!
Aki meg ezen megsértődik, magára vessen. Hosszú távon rendszer nékül anarchia van! :-)" )
 
 A különbség csak annyi lesz, hogy nem feltétlenül én fogom figyelmeztetni a nem kellően átgondoltan nyilatkozó társunkat.

Előre is kérek mindenkit, hogy ezeken a figyelmeztetéseken ne sértődjön meg.
Ez nem a hatalmaskodásról, mások felett állásról fog szólni (remélem!), hanem a rendezettségről és a segítésről.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #28 Dátum: 2007. Október 15. - 10:16:41 »

OK.
Ennyit a jelölésről.
A jelöltek:

Captainb
CápaFeri
Sz946Cs
LadiGidy
Jopek
BezE
Athee

Kérem Őket, hogy nyilatkozzanak arról, megválasztásuk esetén vállalják-e a feladatot. Mondjuk 19-én éjfélig. Utána szavazunk.
Aki nem jelez vissza, az automatikusan törlődik a listáról.

Amennyiben hamarabb megjön a visszajelzés mindenkitől, úgy hamarabb indulhat a szavazás is.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #29 Dátum: 2007. Október 15. - 10:45:04 »

OK.
Ennyit a jelölésről.
A jelöltek:

Captainb
CápaFeri
Sz946Cs
LadiGidy
Jopek
BezE
Athee

Kérem Őket, hogy nyilatkozzanak arról, megválasztásuk esetén vállalják-e a feladatot. Mondjuk 19-én éjfélig. Utána szavazunk.
Aki nem jelez vissza, az automatikusan törlődik a listáról.

Amennyiben hamarabb megjön a visszajelzés mindenkitől, úgy hamarabb indulhat a szavazás is.


Természetesen, ha rám esik a választás, vállalom.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!