Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 08:33:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 255945 alkalommal)
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Dátum: 2007. Október 29. - 11:26:02 »

Bocsi hogy új téma de engem kezd zavarni egy apróság.
Valamelyik ventillátor elkezdett cincogni, alig hallhatóan. Mivel olyan vagyok sajnos, hogy ha meghallok egy idegesítő zajt addig nem hagyom nyugodni magam amíg nem találom meg a megoldást, segítséget kérek.

Jelenleg úgy tudom megszüntetni ezt a halk de éles cincogást:
- lekapcsolom a ventiket
- feltekerem maxra egy kicsit majd vissza 1-be így idéiglenesen megszünik

Ja igen hozzáteszem 1-es fokozadban zavaró csak többiben nem hallom, ott a zaj valószínű elnyomja.

Nos mivel számítástechnikával foglalkozom nem kevés venti fordul meg a kezeim között.
Tudja -e valaki milyen van a Lacsiban? Golyóscsapágyas, csúszócsapágyas netán vegyes, vagy dupla golyós?
Milyen a márkája?
Hol a túróban helyezkednek el. Kell szervíz, vagy én is hozzáférek, mert tapasztalatom, hogy egy jó minőségű műszerolaj csodákra képes. Van rutinom ventik javításában csak merjem-e.

Ötleteket várok.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Október 29. - 13:42:06 »

A szellőző ventillátorra gondolsz?
Nyilván.
No pánik. Nem kell a ventillátort kicserélni.

Belement egy falevél.
Nézd meg a képriportoknál (galéria) az ablaktörlős-szellőztetős sorozatot.
Ott leírtam az okot és a lehetséges elhárítást.
Egyébként, ha egy ideig (tudom, hgy ez nem egy pontos meghatározás, de ez jelen esetben nem is lehetséges) max. fordulatszámon használod, akkor vszinűleg a lapát összetöri, és megszünik a zaj. Én is így csináltam, majd amikor időm engedte leburkoltam a beömlőt.

Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Október 29. - 13:46:34 »

Sziasztok! Én is leburkolom hamarosan a szellözőtetőt, mert jönnek a kis levéldarabkák hívás nélkül. Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a pöckök vis****akhatóak, vagy számítsak törésekre is. Jó lenne tudni mielött szétszedem. Ha pedig törik, akkor hol pótolhatóak ezek a kis vackok, és mennyíért? Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Október 29. - 15:52:03 »

A szellőző ventillátorra gondolsz?
Nyilván.
No pánik. Nem kell a ventillátort kicserélni.

Belement egy falevél.



Köszi az infókat megnézem de van egy gyanum nem falevél, mert ez olyan venti csicsegő hang számtech füllel hallgatva.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Október 30. - 10:22:16 »

LadiGidy:
Gondolom a tömítőcsík pöckeire gondolsz. Alulról nyomd egy kicsit össze a pöcök szétnyíló részét, és úgy told meg felfelé. Akkor szépen kijönnek és nem törnek el. Elég kézzel összenyomni, nem kell hozzá szerszám. Amikor már eléggé kimozdult felfelé, akkor esetleg felülről is segíthetsz, ha szükséges.

BeZe:
Hidd el, nem csapágy. Az én fejemben is ugyan ez ment végig, mert tényleg olyan hangja van. Ezért írtam le a képriportban. Nehogy ezzel akarjanak vkit megetetni esetleg vmelyik műhelyben.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Október 30. - 14:06:17 »

Köszönöm Stocz, úgy fogom csinálni. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. November 03. - 15:10:58 »

A fűtéssel és a klímával foglalkoznánk itt .
Bátorkodtam a Ventillátorok témát ide csatolni , talán így átfogóbb lesz a dolog .
Naplózva
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. November 04. - 12:22:54 »

Semmi gond Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. November 04. - 17:14:08 »

Az INDEX-ből Sárkány (sajna nincs velünk?) ajánlása téli légkondi bekapcsoláshoz: "folyadékütés" elékerülése érdekében lehetőleg alacsony fordulaton ajánlott a légkondit hidegben indítani, vagyis megállni nem kell pl. menetközben csak üresbe tenni- leesik a fordulat- légkondi bekapcs- utána lehet tovább autókázni.
Üdv
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. November 04. - 18:19:27 »

Az INDEX-ből Sárkány (sajna nincs velünk?) ajánlása téli légkondi bekapcsoláshoz: "folyadékütés" elékerülése érdekében lehetőleg alacsony fordulaton ajánlott a légkondit hidegben indítani, vagyis megállni nem kell pl. menetközben csak üresbe tenni- leesik a fordulat- légkondi bekapcs- utána lehet tovább autókázni.
Üdv
azt megtudja valaki mondani hogy milyen idöközönként kell bekapcsolni télen?
Ha hetente elindítod szerintem nem csinálsz vele rosszat .
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. November 04. - 18:30:51 »

Az INDEX-ből Sárkány (sajna nincs velünk?) ajánlása téli légkondi bekapcsoláshoz: "folyadékütés" elékerülése érdekében lehetőleg alacsony fordulaton ajánlott a légkondit hidegben indítani, vagyis megállni nem kell pl. menetközben csak üresbe tenni- leesik a fordulat- légkondi bekapcs- utána lehet tovább autókázni.
Üdv
azt megtudja valaki mondani hogy milyen idöközönként kell bekapcsolni télen?
Hali.
Nekem is azt mondták, hogy hetente-kéthetente egy-két percre. Én esőben, amikor párásodna az ablak mindig bekapcsolom. 1 járatom. 2 lekapja a párát fél perc alatt.
Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. November 04. - 18:31:16 »

Én elég sürün bekapcsolom párásodás ellen Mosolyog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. November 05. - 14:50:25 »

Jön a fűtési szezon a kocsiban is! Erről jutott eszembe, hogy a mult télen hosszabb útra indultunk sielni. De mire odaértünk az asszony cipője csupa kátrány lett. Csak néztem, hogy minuszba hogy kerül friss kátrány a cipőjére, ráadásul fölül és nem a talpán volt. Nézem a kocsiba a gumiszőnyeget, hát az is csupa kátrány? Benyultam a kesztyűtartó alá és eszméletlen ragacsos, kátrányos szivacs akadt a kezembe amiből csöpögött a fekete trutyi. Na mikor hazaértünk az egész kátrányos benyát levakartam a fütés dobozáról, aztán lemostan higitóval. Valószinüleg szigetelésnek ragasztották fel ezt a szivacsot de mért pont kátránnyal?
Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. November 05. - 15:27:33 »

Lehet kapni légkondi tisztito sprét. használta már valaki? és mikor kell használni?

Általában azt ajánlják, hogy évente egyszer fertőtlenítsd vele a szellőző rendszert. Az esetlegesen megtelepedett gombákat öli meg (lásd: Légiós betegség).

Én eddig a sok-sok légkondis évem alatt egyszer használtam. Nem lettem a rabja. Sokkal hatásosabbnak tartom azt a módszert, hogy a légkondit nem járatom az autókázás végéig. Mielőtt megérkeznék a végcélhoz, leállítom a légkondit, csak a szellőztető ventillátort hagyom járni 1-2 percig. Ezzel a szellőző járatokban lecsapódott párát kinyomom a rendszerből, és nincs amitől gombásodjon.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 16. - 12:58:42 írta Stocz » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. November 06. - 21:30:10 »

Haho! Automata légkondim van. Ha fűtésre állítom, egy ideig még hideget fúj, majd csak nagyon lassan kezd fűteni. Elég magas hőfokra kell állítani akkor is /27/, és mikor végre nem hűt, akkor sem igazán meggyöző a kocsi felmelegítése. Ezt hogyan lehet jobbá tenni? Vagy az enyémmel van baj? Most adjatok jó tanácsot, mert egy hónapig garis még a gép. Várom az okosításokat! Köszi előre is. /Feleségem nagyon fázós!/ Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: [1] 2 3 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!