Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 16:25:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 255722 alkalommal)
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1140 Dátum: 2016. Július 07. - 12:33:31 »

No, megesett nálam is az első klímatöltés.

A szerelő szerint "van egy kicsi szivárgás, 1,5-2 szezont fog kb. bírni, amúgy klímahűtő csere, az meg drága", mondom oké, majd jövőre visszatérünk rá ha úgy van. Ez az év most amúgy is vízválasztó az autó életében. Vagy jó lesz végre, és kibírja 2 olajcsere között szerelés nélkül, vagy megy a háztól.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1141 Dátum: 2016. Július 07. - 14:55:50 »

No, megesett nálam is az első klímatöltés.

A szerelő szerint "van egy kicsi szivárgás, 1,5-2 szezont fog kb. bírni, amúgy klímahűtő csere, az meg drága", mondom oké, majd jövőre visszatérünk rá ha úgy van. Ez az év most amúgy is vízválasztó az autó életében. Vagy jó lesz végre, és kibírja 2 olajcsere között szerelés nélkül, vagy megy a háztól.

miért drága a klimahűtő??
28000ft szárítószűrővel együtt
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1142 Dátum: 2016. Július 07. - 16:53:39 »

Esetleg valami jó állapotú bontott? Mondjuk nem tudom mennyire nagy meló kicserélni!?
Hát azt én sem.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1143 Dátum: 2016. Július 07. - 21:18:23 »

Azért "drága", mert neki jobban megéri évente feltölteni, mintha egyszer megcsináltatom ( ; Egyelőre fel van töltve, de ha jövő nyáron megint nem akar rendesen hűteni, átnézetem rendesen, és keresni foglak alkatrészért.

miért drága a klimahűtő??
28000ft szárítószűrővel együtt
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1144 Dátum: 2016. Július 25. - 14:09:14 »

Houston, we have a problem.

Csöpög a kondenzvíz az utasoldal lábterébe. Ez azért paranormális, mert ugyanakkor a kivezezőcsövön is jön. Na ilyenkor wátdöfákkdiszíz? 

Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1145 Dátum: 2016. Július 25. - 14:27:46 »

Houston, we have a problem.

Csöpög a kondenzvíz az utasoldal lábterébe. Ez azért paranormális, mert ugyanakkor a kivezezőcsövön is jön. Na ilyenkor wátdöfákkdiszíz? 


Itt Houston.

Motortérben lévő cső kivesz, kipucol, visszatesz.

Jó repülést.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1146 Dátum: 2016. Augusztus 02. - 19:51:54 »

Houston, we have a problem.

Csöpög a kondenzvíz az utasoldal lábterébe. Ez azért paranormális, mert ugyanakkor a kivezezőcsövön is jön. Na ilyenkor wátdöfákkdiszíz? 


Itt Houston.

Motortérben lévő cső kivesz, kipucol, visszatesz.

Jó repülést.
Houston, megkerültük a Hódat. Nem a cső volt a probléma.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1147 Dátum: 2016. Augusztus 03. - 08:38:20 »

Houston, we have a problem.

Csöpög a kondenzvíz az utasoldal lábterébe. Ez azért paranormális, mert ugyanakkor a kivezezőcsövön is jön. Na ilyenkor wátdöfákkdiszíz? 


Itt Houston.

Motortérben lévő cső kivesz, kipucol, visszatesz.

Jó repülést.
Houston, megkerültük a Hódat. Nem a cső volt a probléma.
Hanem?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1148 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 18:13:11 »

Ezt jó tudni, hátha valakinél előjön egy ilyen hiba. Nekem viszont úgy néz ki, szellőző ventilátor vagy motor csere lesz. Yeti kitakarította nekem az ablaktörlőnél, ki lett véve a vadonatúj pollenszűrő is és ott is kilett takarítva. Egy picit jobb lett a helyzet, de kb. 15-20 perc után el kezd érdekes hangot adni. Momentán egyébként nem kapható, de biztos nem olcsó
Érdekes módon a nyaralás alatt és óta nem zajong a ventilátor, pedig most is folyamatosan üzemel nálam. Eltűnt a csapágyhang. Ki érti ezt? He Mosolyog
Naplózva
FuRy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #1149 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:30:50 »

Honnét tudhatom, hogy működik a klima?  Vigyorog

Ma, menet közben ventill kettes fokozatában bekapcsoltam a manuális klimát. Kéz érzetre ugy tünt, hogy jegeseb levegő jön be, mint a bekapcsolás elött. Aztán ugy 30km megtétele útán kiváncsiságból kikapcsoltam a klima gombot és meglepödve tapasztaltam, hogy a bejövő levegő hőmérséklete nem változot. Na, gondoltam ez érdekes, most vagy eddig sem hütöt, vagy a kikapcsolás útán is hűt?
Aztán megint bekapcsoltam, éreztem a motoron egy pillanatnyi torpanást, de a levegő hömérséklete maradt ugyanaz a kéznek hüvős.
Kellene külömbséget éreznem? Mennyire fúj hideget a Lacetti klima?
Vagy ma pont nem volt szerencsém és a külső, klima nélküli levegő hömérséklete pont megegyezet a klima által elöálitottal és ezért nem éreztem közötte külömbséget?



A klíma 6-8 C fokos levegőt fúj be. Az érezhető, nem is csak kicsit hidegnek. Ha nem változott, akkor valami gond lehet vele.
Amikor bekapcsolom érzek külömbséget, de amikor ki, akkor nem.

Amikor kikapcsolod, nem fog egyből meleget fújni, kell idő amíg visszatér a kinti hőmérsékletre.
Ha megtorpan a motor mikor bekapcsolod, akkor kapcsol a kompresszorod. Mivel némileg érzed, hogy hűt a dolog és nem a menetszél miatt hűsebb, akkor valószínű működik a rendszer teljes mértékben, viszont a hűtőközeg egy része elszállt. Régen használtad? Típus hiba, hogy a kompresszorban egy O tömítés megadja magát, ha keveset használják a klímát, mert nem kap olajzást és elreped, majd a nyomás miatt meg is adja magát. Kb 20.000Ft-ból újítanak Lacsi kompresszort (újhoz képest nagyon baráti, plusz a használt kompresszor nagyon lutri). Az is lehet, hogy ha rég használtad és szimplán elillant a gáz, ami kevés szivárgást jelent, lehet, hogy 2-3 évente elég utántölteni.
El kell menni egy klímáshoz, nyomásteszttel megmondja, hogy szivárog-e rendszered, és ha igen még azt is, hogy hol, ha nagy a baj. Ha nagyon apró a rés, legyen az bárhol, akkor nem éri meg szétkapni a rendszert, inkább 1-2-3 évente utántölteni.


Üdv
Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1150 Dátum: 2016. December 23. - 08:50:53 »

Az mitől lehet, hogy az anyósülés felöli oldalon hideget, míg a vezető oldalon meleg levegőt fúj a ventilátor?
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1151 Dátum: 2017. Február 08. - 22:43:00 »

Nézelődtem és ezt találtam. Szerintem ennyiért egy próbát megér ha valakinek döglödik a kapcsoló, a javítás többe kerűl.
https://www.aliexpress.com/item/HIGH-QUALITY-Frash-Air-A-C-Heater-Control-Panel-Climate-Control-Assembly-For-DAEWOO-96615408/32582573293.html?spm=2114.13010308.0.0.2ShRTQ
Naplózva


LPG
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1152 Dátum: 2017. Június 20. - 18:03:53 »

Halló,
A klíma kondenz kivezető csövét pontosan merre keressem, és merről férek hozzá kitakarítani? Bevizelt a lábtérbe.

Bocsi ha már valahol le volt írva, de nem találtam semmi konkrétat. Köszönöm!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1153 Dátum: 2017. Június 20. - 18:16:14 »

Halló,
A klíma kondenz kivezető csövét pontosan merre keressem, és merről férek hozzá kitakarítani? Bevizelt a lábtérbe.

Bocsi ha már valahol le volt írva, de nem találtam semmi konkrétat. Köszönöm!
Jobb oldalon, légszűrő ház mögött lehet tűzfal mellett lenyúlni. Előre felé lehúzni a kivezető csőről.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1154 Dátum: 2017. Június 20. - 22:13:23 »

Halló,
A klíma kondenz kivezető csövét pontosan merre keressem, és merről férek hozzá kitakarítani? Bevizelt a lábtérbe.

Bocsi ha már valahol le volt írva, de nem találtam semmi konkrétat. Köszönöm!
Jobb oldalon, légszűrő ház mögött lehet tűzfal mellett lenyúlni. Előre felé lehúzni a kivezető csőről.

Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!