Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 15:33:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Le
 
Szerző Téma: Alkatrészek (gyári/utángyártott)  (Megtekintve 100356 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #360 Dátum: 2014. Február 22. - 16:23:56 »

Nem is értem...én mindig tudom előre, mennyi lesz a végösszeg. Máshol nem így van? Amúgy Győr, opel Náor
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #361 Dátum: 2014. Február 22. - 16:40:23 »

Nem is értem...én mindig tudom előre, mennyi lesz a végösszeg. Máshol nem így van? Amúgy Győr, opel Náor
Árajánlat. Aztán lehet változás szükséges alkatrészben, munkadíjban, valamit még hozzácsapok, mert meglátom....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #362 Dátum: 2014. Február 22. - 17:24:14 »

Nos, mit szeretnél pontosan? Belekötni az ajánlatba mert biztos úgyis át...nak? Tedd azt, keresd meg őket, vitatkozzál velük. Ha aznap beviszem az autót, ennyit fizettem volna. Egyébiránt telefonon szólnak, ha vmi gond van, kérdezés nélkül nem csinálnak plussz költséget.
Hívd fel őket, emailben megkapod az árajánlatot.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #363 Dátum: 2014. Február 23. - 02:23:51 »

Nos, mit szeretnél pontosan? Belekötni az ajánlatba mert biztos úgyis át...nak? Tedd azt, keresd meg őket, vitatkozzál velük. Ha aznap beviszem az autót, ennyit fizettem volna. Egyébiránt telefonon szólnak, ha vmi gond van, kérdezés nélkül nem csinálnak plussz költséget.
Hívd fel őket, emailben megkapod az árajánlatot.
Nem belekötni. Csak furcsán olcsó az ajánlat. Nálam is így működik, de többnyire ott állok az autó mellett. És azért ajánlat, mert bemegyek egy olajcserére, és ott eszembe jut, hogy a légkondit is ki kell tisztítani, meg állítsunk futóművet, stb.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #364 Dátum: 2014. Február 23. - 08:09:33 »

Nos, mit szeretnél pontosan? Belekötni az ajánlatba mert biztos úgyis át...nak? Tedd azt, keresd meg őket, vitatkozzál velük. Ha aznap beviszem az autót, ennyit fizettem volna. Egyébiránt telefonon szólnak, ha vmi gond van, kérdezés nélkül nem csinálnak plussz költséget.
Hívd fel őket, emailben megkapod az árajánlatot.
Nem belekötni. Csak furcsán olcsó az ajánlat. Nálam is így működik, de többnyire ott állok az autó mellett. És azért ajánlat, mert bemegyek egy olajcserére, és ott eszembe jut, hogy a légkondit is ki kell tisztítani, meg állítsunk futóművet, stb.
Telefonos "árajánlatot" lehet készíteni egy adott munkára. Azt azonban figyelembe kell venni, hogy az autó teli van "kopó" alkatrészekkel. Ezek elhasználódását nem lehet előre időzíteni, hiszen erősen függ számos "változótól". Igyekszem érthetően elmondani: Pl. egy vezérműszíj csere alkalmával nem feltétlenül előírás az ékszíj(ak), "PK" szíjak vezetőgörgőinek cseréje, vagy magának a segédhajtószíjak cseréje. Hiszen időközben már cserélhették. Ezt előre-látatlanban-nehéz megítélni. Máris 6-40000Ft közötti eltéréssel számolhatunk. De lehetséges egy olajat eresztő szelepfedél tömítésről is szó, nagyjából 5-15000 Ft közötti tétel. Tehát a látatlanban elkészített "árajánlat" kizárólag csak a konkrét megrendelt munkára és anyagra vonatkozik. Két lehetőség "szokott" előfordulni a gyakorlatban. Az egyik, hogy kap az ügyfél egy igen "baráti", mondhatjuk ügyfélcsalogató ajánlatot. Ekkor történik az, hogy a kedves ügyfél szembesül még néhány problémával, esetleg anyagilag nem készül fel a várható plusz költségekre. A másik, hogy igyekszik az ajánlattevő lehetőleg minden várható eshetőségre felkészíteni a tisztelt ügyfelet. Ennek a "buktatója" pedig egy esetleg igen vaskosra sikeredett ajánlat, amit gyakran igen nehéz elmagyarázni. A lényeg, hogy egyik estben sem valóságos, életszerű az ajánlat. Pontos összegről lehetetlen beszélni. Aki az ellenkezőjét állítja, nos az -nagyon óvatosan fogalmazva- csúsztat. És ez csak a "jéghegy csúcsa". Még számos "változóról" tudnék mesélni. Tehát az árajánlat "csak" irányadó lehet. Tessék tudomásul venni, hogy itt szó sincs (sajnos azért néha látunk ilyet) "átverésről". Nem egy kiló krumpliért szaladunk le a sarki zöldségesbe 189 Ft/Kg áron. 
Amiről Kapitányunk beszél, az pedig nagyjából így néz ki: Bejelentkezik egy adott javításra, amire kap egy irányárat egy tól-ig határral. Alkatrészre kap több alternatív lehetőséget (minőség-ár függvényében), amiből ő választ. Aztán, ha elfogadja, jön a megbeszélt időpontban (igen, Ő mindig jön és pontosan!). Az Ő autója-mint minden műhelybe bekerülő autó- átesik egy szinte teljes körű átvizsgáláson, függetlenül a már megrendelt munkától. Kb. 10-15 perc és INGYENES! Addig a tisztelt ügyfél akár ott is lehet (sőt később is), és mindent láthat, kérdezhet. És ekkor már pontosabb képet kaphatunk a várható költségekről. Dönthet az ügyfél, mit kér, mit tud vállalni. Dióhéjban ennyit kívántam megjegyezni, hozzáteszem ez azért ettől sokkal bonyolultabb folyamat.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #365 Dátum: 2014. Február 23. - 10:56:33 »

Kezdem úgy érezni magam, mint a szűzlány esemény előtt...
Nem hibafeltárásra-javításra megyek, hanem TPM alapú időszakos vezérléscserére. Annak ennyi az ára ebben a szervízben, de ha plussz 10ezer, akkor se eget rengető.
Mellesleg a hibakiovasást pl. ingyen teszik, legalábbis nekem.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #366 Dátum: 2014. Február 23. - 11:52:59 »

Azért Tomy azt elfelejti megemlíteni, hogy amikor jövök a fixa ideámmal, hogy cseréljünk ki valamit, akkor ha nem kell, kerek perec megmondja, hogy bolond vagyok. Akkor nem is cseréljük. Meg legutóbb nem volt az a pollenszűrő, amit kértem, ami bel lett rakva, nem lett kiszámlázva.

Viszont már azt is tudják, ha én azt mondom, hogy csörög az autó, akkor jól hallom, ahogy akkor is igazam van, amikor azzal pánikolok, hogy húz.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #367 Dátum: 2014. Február 23. - 14:08:50 »

Kezdem úgy érezni magam, mint a szűzlány esemény előtt...
Nem hibafeltárásra-javításra megyek, hanem TPM alapú időszakos vezérléscserére. Annak ennyi az ára ebben a szervízben, de ha plussz 10ezer, akkor se eget rengető.
Mellesleg a hibakiovasást pl. ingyen teszik, legalábbis nekem.
Georgbob!

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam és félreérthető voltam. Semmi esetre sem akartam kötekedni, még a puszta gondolat is távol áll tőlem. Az időszakos vezérléscsere is tartogat meglepetéseket, de egy "egyszerű" olajcsere szerviz is. De a lényeg a mondandómnak, hogy a mi műhelyünkből ne menjen ki autó "feltáratlan" műszaki hibával. Gondolok például 2mm-es fékbetétre, méret alá kopott féktárcsára, beszakadozott lengőkar szilentre, repedezett gumifékcsőre, de akár egy kiégett izzóra, a mínusz 10 fokon várhatóan már életképtelen akkumulátorra, stb. Az nagyon nem szokott érdekelni, hogy az ügyfél ágál az átvizsgálás ellen, ingyen kapja, kb 10 perc az egész. Ez az átvizsgálási eredmény dokumentálva van, az ügyfél tájékoztatva, kap egy javítási ajánlatot és ő dönt. Bárhogyan is dönt, azt aláírásával igazolja. Így lehet és lesz garancia.  Valóban vannak "egységárasított" munkák, mint a Te esetedben. Amikor kérdeztük, hogy mégis mit takar a számla a végén illetve az árajánlat mit tartalmaz, leginkább a kíváncsiság miatt volt. Én azért csak odaállnék a szaki mellé, hogy miképpen sikerül 11000 Ft-os munkadíjjal megoldani ezt. Gyakorlatilag a rezsiköltséget nem fedezi. Az esetleges "nevenincs" vízpumpából talán, amit 6000 Ft-ért vesznek és 10000 Ft-ért eladnak? Aztán hol a fagyálló és a desztillált víz? Hol van a fagyálló feltöltési idő, felmelegítés, termosztát és hűtő ventilátor működésének ellenőrzése? Próbaúti ellenőrzés? Ilyen és ehhez hasonlatos kérdések bujkálnak bennem. És minden rosszindulat nélkül, puszta kíváncsiságból.
És még valami! Amit Kapitányom mond, kicsit lefordítanám más megközelítésre. Az ügyfél "lelkével" is kell foglalkozni, beszélgetni, sőt beszéltetni kell! Nekem segíti a hibát feltárni, ö pedig felfogja, hogy nem csak egy "pénztárcának" tekintjük. Szerintem hosszútávon megéri. Ha elégedett, akkor visszajár és szívesen nyitja azt a bizonyos pénztárcát. A kölcsönös bizalom! Amikor valami gyanúsan "kedvező árú", bennem mindig kétséget kelt, vajon mi kerül beszerelésre, mennyire körültekintő a munkavégzés. Senkit nem akarok megvádolni, nem ez a cél, csak elgondolkodom ezeken a dolgokon. Ráadásul vagyok annyira gonosz, hogy közzé is teszem.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #368 Dátum: 2014. Február 23. - 16:10:50 »

Semmi gond, van ráció benne, de! Az árajánlat nem szólhat másról, csak arról amire kértem. Ugye ez evidens. Vezérlésre miért adnának fékbetét, akkumulátor ajánlatot is? Mindemellett a féket én is látom, cserélni is tudom, mint ahogy az aksit is. Ha akarok ott állhatok, de garancia is van rajta. Igaz, a fagyálló kimaradt, de ez nem okoz nagyságrendi változást. Ha meglesz, most már tuti belinkelem a számlát.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #369 Dátum: 2014. Február 23. - 17:08:44 »

Semmi gond, van ráció benne, de! Az árajánlat nem szólhat másról, csak arról amire kértem. Ugye ez evidens. Vezérlésre miért adnának fékbetét, akkumulátor ajánlatot is? Mindemellett a féket én is látom, cserélni is tudom, mint ahogy az aksit is. Ha akarok ott állhatok, de garancia is van rajta. Igaz, a fagyálló kimaradt, de ez nem okoz nagyságrendi változást. Ha meglesz, most már tuti belinkelem a számlát.
Szerintem nem értesz. Igen, alapból arról szól egy ajánlat, amit a tisztelt ügyfél kér. A második pedig arról, ami közlekedés és forgalombiztonsági dologról. Van aki-és ez a többség-egy izzót nem tud kicserélni, nem hogy fékbetétet. Hozzám két hét múlva ne jöjjön vissza hisztizve, hogy pl. nem fog a fék, vason van és nemrég volt itt, meg ez egy újabb nap szabi neki. Mert ilyen is van!  Az a lényeg, hogy a következő szerviz eljöveteléig ne dögöljön meg sem ő, sem az utasa, sem pedig a körülötte közlekedők. Nem kell elfogadnia, de tudomásul kell vennie a feltárt egyéb hibák tényét és veszélyességét. Meg fogsz lepődni, az esetek 50-70%-a kéri a többi hiba elhárítását. Nekik kb.80%-a nálunk rendeli meg az alkatrészt. Továbbmegyek! A "plusz" javításon is átesett autók gazdáinak kb. 90%-a megköszöni a gondos tájékoztatást! Hozzáállás kérdése, és a laikus számára is érthető tájékoztatás ami kell ehhez. Nem "piaci kofák" vagyunk, aki 5 pár fuszeklival rohan a kuncsaft után. Intelligensen és korrekten kell viselkedni.
Egy kérés, mert  most már birizgálja a csőrömet, ha bekerül az autód a szervizbe és van lehetőséged megvárni, esetleg ott is vagy mellette, tedd meg azt a baráti szívességet nekem, hogy figyeled a ténylegesen eltöltött munkaidőt és magát az elvégzett munkafázisokat majd erről tájékoztatsz.(mert, hogy látom konyítasz a járgányhoz).  Nem kell nyilvánosan, ha nem akarod, lehet privátban is. Előre is köszönöm.

És még valami, pontosan ezért (is) keresünk autószerelő kollégát! Mert kevesen vagyunk és Captainb, Yeti, meg még jó páran már tapasztalták, hogy ilyenkor "felpezsdül az élet" a műhelyben. Ezeket a "plusz" munkákat nem lehet előre tervezni, az ügyfél pedig kéri és elvárja.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. - 17:23:01 írta Tomy61 » Naplózva
r3dwo0d
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Hozzászólás #370 Dátum: 2014. Március 20. - 19:54:41 »

Közben megoldódott a rejtély, hogy visszakerült hozzám az autó. Egyébként a hátsó zár rugóját, már amennyiben az van benne, mennyire körülményes kicserélni, hogy a kilincs visszaugorjon az eredeti helyzetébe?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 21. - 15:26:37 írta r3dwo0d » Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #371 Dátum: 2014. Július 07. - 16:21:44 »

Van vkinek eladó manuális klímapanel HB-hez? Panelhibás, kikapcsol a belsőkeringtetés és tűzforró a baloldali csatlakozó.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #372 Dátum: 2014. Július 07. - 19:46:28 »

Van vkinek eladó manuális klímapanel HB-hez? Panelhibás, kikapcsol a belsőkeringtetés és tűzforró a baloldali csatlakozó.

van
Naplózva

70/4334431
Nyunyu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #373 Dátum: 2014. Július 09. - 21:43:23 »

Sziasztok ! Tudna nekem valaki információval szolgálni hogy hol találhatok 1.8 benzin sw -hez fojtószelepháztól-levegőszűrő házig tartó egységet .Gumicső kellene meg ki rezonátor egységnek ,ki szaniszternek nevezi.
A fő problémám hogy az új számomra horror meg ritkaság ,a bontokban sem nagyon találni.
Előre is köszönöm az infókat.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #374 Dátum: 2014. Július 09. - 23:41:48 »

Mennyibe kerül egy (új vagy bontott) légszűrőház?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 [25] 26 27   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!