Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 14:59:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4   Le
 
Szerző Téma: PÁF (Pocsék Áruk Fóruma)  (Megtekintve 18012 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. November 03. - 17:09:02 »

Hogy tanulhassunk egymástól, mit ne kövessünk el mindannyian!

Az idegbaj kerülgetett ma!
Mint minden kerékváltásnál a négy kereket, tavasszal a téli papucsokat is gondosan lemostam, leszilikonoztam, leengedtem egy bar túlnyomásra és fektetve szépen elraktároztam a nyárra.
Most november elején -mivel mondja a hideget az időjós- gondoltam ideje váltani. Nem futottak sokat, nem is volt tél igazán, kivételesen nem mentem gumishoz. Centírozni nem szükséges, súly nem hiányzik, minden rendben, itthon emelőt elő, alufelnis nyári kerék le, csavarokat cserél, téligumik lemezfelnivel fel, dísztárcsa, stb. Autó kész.
Szépen lemostam  a nyári gumis alufelniket, leengedtem, megszáradtak, nekiálltam lefújni őket és ekkor szakadt el a cérna!
Ugyanis mindig szilikonspray-t szoktam használni ilyenre, de valaki azt tanácsolta, hogy az nem tökéletes, vegyek gumiápolót. Vettem a múltkor Prevent márkájút, azzal kezdtem fújni. (Ennek a cégnek a szilikonspray-jével eddig sosem volt gond, megelégedássel használtam mindig, olcsó, de jó magyar terméknek tartom.)
De hogy száradna le a töke annak, aki színes töltést rak a flakonba!!!!! Kék színű anyag jön belőle!!!
A flakonon van figyelmeztetés, hogy fekete színezék van benne és le kell törölni a máshová került permetet, mielőtt megszárad. De ez a kék valami hamarabb rászárad, minthogy körbeérne az ember a gumin a fújással! Nedvesen is nyomot hagy, nem lehet tökéletesen eltávolítani! Na meg kb. 15 mp alatt lefújtam egy gumit, de eddigre már jórésze rákötött! Hmmmm..
Ahol nem tudtam rögtön törölni ronggyal az alufelnire kerülő permetet, alig lehetett levakarni! (Valahol le sem jött tökéletesen, halványan kék maradt, talán lejön az első samponos mosásnál majd tavasszal ha visszakerül!) Mivel nem volt itthon tartalákban szilikonspray, vigigkínlódtam ezzel a négy kereket, aztán kivágtam a maradékot a sufniba.

Tanulság: alufelnire szerelt gumit csak nagyon óvatosan, esetleg kitakarással szabad csak fújni vele, fekete lemezfelnin -főleg dísztárcsa mögött- nem látszik. Nem értem, hogy lehet használni ezt a  terméket egyéb autós gumitermékekre (gumiszónyeg, vagy pl. ajtótömítés, ahol fényezett felület van mellette!)?
Mindjárt teszek fel képet róla, annyira bosszant a dolog. Kimegyek fényképezni.     
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 29. - 18:25:50 írta ladlac » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. November 03. - 18:34:22 »

Hű vazze , ezzel szemeztem a minap a Tecsóban !!! De jó ,hogy leírtad  Mosolyog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. November 03. - 18:38:34 »

Én mindig ilyet használok a gumira, de még nem volt RÁBA-SZOD!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. November 03. - 18:53:28 »

Akkor maradok a jól bevált szilikonnál Én is! Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. November 03. - 19:21:58 »

Én meg pont ma használtam, bizony kék színű anyag van benne. És nem csak a felnin marad rajta... 
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. November 04. - 08:03:34 »

Akkor lassan elküldhetnétek a fogyvéd-hez a prototipusokat. Igaz én régebben vettem, lehet azért jó a tartalma. A szigorítások még a gumiápolóra is kihatnak, hallatlan hova jutottunk! Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. November 04. - 09:31:47 »

Cápa Cartárs!
Üdv az új topic-nak, azt hiszem sikeres téma lesz!
Nekem is van már hozzá anyagom, ha lesz egy kis időm felteszem!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. November 14. - 13:38:58 »

Hali!

Tescoban sikerült szert tennem egy első látásra jó minőségű jégkaparó-seprű kombóra. Ca. 50 cm-es alu cső két végén a két eszköz, viszonlyag jónak tűnő anyagokból, kb. 800 HUF-ért.
Ma reggel, bár elvileg autómentes hetet tartok, meg csúsztam melóba induláskor, így kocsival jöttem. Az udvarunkban már szinte minden reggel deres-jeges az ablak, így ugye ezzel kezdtem. Laza mozdulattal, még csak nem is tehénkedve megejteném az első "vágást", amire a jégkaparó válaszul letörik a nyélről, és 3 darabban elhelyezkedik a csomagtartó tetején. Kicsit lettem csak ideges, de a feltörő szitokszókat még idejében sikerült visszafojtanom.
Csatoltam a képeket!

Gatsy
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 15. - 14:18:23 írta gatsy » Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. November 14. - 15:37:41 »

Hali!

Tescoban sikerült szert tennem egy első látásra jó minőségű jégkaparó-seprű kombóra. Ca. 50 cm-es alu cső két végén a két eszköz, viszonlyag jónak tűnő anyagokból, kb. 800 HUF-ért.
Ma reggel, bár elvileg autómentes hetet tartok, meg csúsztam melóba induláskor, így kocsival jöttem. Az udvarunkban már szinte minden reggel deres-jeges az ablak, így ugye ezzel kezdtem. Laza mozdulattal, még csak nem is tehénkedve megejteném az első "vágást", amire a jégkaparó válaszul letörik a nyélről, és 3 darabban elhelyezkedik a csomagtartó tetején. Kicsit lettem csak ideges, de a feltörő szitokszókat még idejében sikerült visszafojtanom.
Képet még nem csináltam de majd rakok fel...

Gatsy

Viszont a füleidből kitörő gőz pillanatok alatt leolvasztotta az ablakot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Sőt, újabb kávéra sem kellett ma már költened. Tiszta haszon egy ilyen szerkezet... Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. November 14. - 17:18:09 »

Hali!

Tescoban sikerült szert tennem egy első látásra jó minőségű jégkaparó-seprű kombóra. Ca. 50 cm-es alu cső két végén a két eszköz, viszonlyag jónak tűnő anyagokból, kb. 800 HUF-ért.
Ma reggel, bár elvileg autómentes hetet tartok, meg csúsztam melóba induláskor, így kocsival jöttem. Az udvarunkban már szinte minden reggel deres-jeges az ablak, így ugye ezzel kezdtem. Laza mozdulattal, még csak nem is tehénkedve megejteném az első "vágást", amire a jégkaparó válaszul letörik a nyélről, és 3 darabban elhelyezkedik a csomagtartó tetején. Kicsit lettem csak ideges, de a feltörő szitokszókat még idejében sikerült visszafojtanom.
Képet még nem csináltam de majd rakok fel...

Gatsy

Tegnapelőtt pont szemeztem vele a tecsóban....de jó, hogy kihagytam!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. November 15. - 14:20:54 »

Viszont a füleidből kitörő gőz pillanatok alatt leolvasztotta az ablakot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Sőt, újabb kávéra sem kellett ma már költened. Tiszta haszon egy ilyen szerkezet... Vigyorog Vigyorog

Nem a gőz, hanem a szintén előrelátóan megvett jégoldó, aminek első ideges pillanatomban elfelejtettem elfordítani a szórófejét, ezért majdnem a földhöz vágtam, hogy "Na, b... meg, ez is f..!"Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. November 15. - 14:43:50 »

Gatsy! Nyugi, a végén még agyvérzést fogsz kapni. Fogd fel vidáman a dolgot, hogy no lám mire megy az emberiség nélkülem. Még ilyen primitiv dolgot se tudnak jóra elkészíteni, ezzel akarnak helyette bosszantani, hogy ők hülyék még ehhez is, és nem érnek fel agyilag hozzám, és máris jobban érzed Magad! Ha nem, akkor csapd földhöz, és rúgj bele nagyot, de ne forrongj! /Bár az igazat megvallom, én is gutaütést kapnék az ilyentől!/ Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. November 15. - 14:54:03 »

Gatsy! Nyugi, a végén még agyvérzést fogsz kapni. Fogd fel vidáman a dolgot, hogy no lám mire megy az emberiség nélkülem. Még ilyen primitiv dolgot se tudnak jóra elkészíteni, ezzel akarnak helyette bosszantani, hogy ők hülyék még ehhez is, és nem érnek fel agyilag hozzám, és máris jobban érzed Magad! Ha nem, akkor csapd földhöz, és rúgj bele nagyot, de ne forrongj! /Bár az igazat megvallom, én is gutaütést kapnék az ilyentől!/ Üdv: LadiGidy

Nem idegesít már, tegnap is csak vagy 3 percig...
Inkább azon agyalok, hogy kiszedem a csonkot és szerzek a helyére egy passzoló, normális minőségű kaparót. Túl praktikus ui. az az alucső, hogy csak úgy kidobjam vagy félrerakjam.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. November 23. - 13:02:25 »

Igaz, hogy olcsó sampont akartam venni, de ez olyan hatást eredményezett, mintha vízbe vizet öntöttem volna!
Sima vízzel ugyanolyan eredményt értem el!
Ráadásként a kupakja sem zár, jó hogy nem a kocsiba folyt bele!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 23. - 16:15:03 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. November 23. - 13:10:47 »

"Söke" Autó és ablakmosó

Az első percben eltört a nyelet szorító bilincs. A másodikban kiugrott belőle a szivacs, mert nincs megfelelően rögzítve. Majdnem beleszántottam a fényezésbe!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: [1] 2 3 4   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!