Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 14:24:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 266851 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. December 04. - 08:13:20 »

Nyahhhh....dörzsölik a kezüket a karosszériások!!! 
A tegnapi eső telibe lefagyott, jégpálya lett ma reggelre. Közutasok felkészültek a télre, mint mindig! Reggel nyolcig a FŐ utcát (kb 1500 bazi hosszú méter!) nem bírták sikosságmentesíteni, az összes busz is úgy csúszik be a kereszteződésbe. Persze vannak barmok, akik ilyenkor is odalépnek, ha még sárga a lámpa, csak a túloldalon kéne megállni valahogy! Győztem épségben behozni a célba a cettimet! Hmmmm
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 29. - 18:28:06 írta ladlac » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. December 04. - 10:06:00 »

Sokan Győrben is csak a padlógázt meg a satuféket ismerik.
Nálunk tegnap nem esett és nem fagyott, de a múlt héten volt buli!:)

Sajnos egyre kevesebben ismerik a motorfék fogalmát, ha pedig megcsúszik a kerék, még véletlenül sem jut eszébe feljebb kapcsolni.
A legrosszabb, hogy mivel nincs tapasztalata az emberiség 90%-nak a csúszós úton való vezetéssel, mindenki 30-cal kezd el közlekedni, ami véleményem szerint sokkal veszélyesebb mutatvány...
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. December 04. - 10:39:34 »

Zalegerszegen olyannyira katasztrofális a közlekedési morál, ha valaki nincs résen tuti, hogy belemennek! Soha nem volt ennyi őrült.
Hiába a fokozott rendőri jelenlét, annyit tudnak felmutatni, hogy megba....k a szegény embert egy ötösre, mert az öregasszony totózik vele a zebra szélén.
Az első jeges hét viszont megoldja télre a problémát, a barmok fele megzúzza a gépet, a másik fele meg betojik, és elteszi. Sajnos nem mindig ártatlan áldozatok nélkül!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. December 04. - 13:04:16 »

No aztán Peströl ne is beszéljünk.  Kacsint
Nemsoká jön Gidy, majd Ő mesél a nagy kék vasalón ülve látható barmokról.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. December 04. - 13:23:05 »

No aztán Peströl ne is beszéljünk.  Kacsint
Nemsoká jön Gidy, majd Ő mesél a nagy kék vasalón ülve látható barmokról.

Jó, de egy "kisvárosra" nyugodtabb közlekedési helyzet jellemző!

Gidy "vasalója" nem piros?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. December 04. - 13:25:10 »

A 10-es sem jobb. Fő úton lakom. A kapun kb. negyed óra, míg ki tudok álni, feltéve, ha valaki olyan kedves, és kienged. de ez még semmi.
A legjobb, amikor beálnak a kapuba úgy, hogy véletlenül se tudjak kiálni. Volt már olyan, amikor fél órát vártam a tulajra, hogy valami történjen, és én voltam a hülye, mert mertem neki szólni...

de ezt is érdemes megnézni... http://www.freeweb.hu/putripest/autosok.html
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. December 04. - 14:58:26 »

A 10-es sem jobb. Fő úton lakom. A kapun kb. negyed óra, míg ki tudok álni, feltéve, ha valaki olyan kedves, és kienged. de ez még semmi.
A legjobb, amikor beálnak a kapuba úgy, hogy véletlenül se tudjak kiálni. Volt már olyan, amikor fél órát vártam a tulajra, hogy valami történjen, és én voltam a hülye, mert mertem neki szólni...

de ezt is érdemes megnézni... http://www.freeweb.hu/putripest/autosok.html
A fentiekből ítélve kertes házikó. Kertes házikónál ált. található egykét célszerszám, amely ilyenkor segít: kasza, talicska, csákány, ásó, kapa, nagyharang... Az erőteljes döndülésre a tulaj általában előkerül.... (És mivel nálad a csákány, talán félned sem kell tőle...)
Húúú de kemény vagyok ma.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Az ilyen taplók nekem is mindig a kedvenceim voltak. Nem vagyok egy izomkolosszus, de amikor jön a gőz a fülemből, elég riasztó látvány lehetek (egyesek szerint egyénként is... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Kacsint, mert a hasonló eseteket egyenlőre megúsztam pofon nélkül...

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy az anyázás és verekedés a legjobb megoldás, de az ilyenek ellen a saját stílusukat kell bevetni, mert holnap már oda is sz..rik....
Bocs, ma kissé zűrös a napom...
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. December 04. - 15:30:21 »

A 10-es sem jobb. Fő úton lakom. A kapun kb. negyed óra, míg ki tudok álni, feltéve, ha valaki olyan kedves, és kienged. de ez még semmi.
A legjobb, amikor beálnak a kapuba úgy, hogy véletlenül se tudjak kiálni. Volt már olyan, amikor fél órát vártam a tulajra, hogy valami történjen, és én voltam a hülye, mert mertem neki szólni...

de ezt is érdemes megnézni... http://www.freeweb.hu/putripest/autosok.html
A fentiekből ítélve kertes házikó. Kertes házikónál ált. található egykét célszerszám, amely ilyenkor segít: kasza, talicska, csákány, ásó, kapa, nagyharang... Az erőteljes döndülésre a tulaj általában előkerül.... (És mivel nálad a csákány, talán félned sem kell tőle...)
Húúú de kemény vagyok ma.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Az ilyen taplók nekem is mindig a kedvenceim voltak. Nem vagyok egy izomkolosszus, de amikor jön a gőz a fülemből, elég riasztó látvány lehetek (egyesek szerint egyénként is... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Kacsint, mert a hasonló eseteket egyenlőre megúsztam pofon nélkül...

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy az anyázás és verekedés a legjobb megoldás, de az ilyenek ellen a saját stílusukat kell bevetni, mert holnap már oda is sz..rik....
Bocs, ma kissé zűrös a napom...

Semmi gond! Általában az ilyenektől engem is csak a jó neveltetésem tart vissza. Legalább a festéket naggggyon szívesen lehúznám fémig szívesen az ilyenek gépéről. Tesóm multkor úgy is hozott nagyon finom maró fejet! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. December 04. - 18:06:32 »

Látom hogy hiányoltatok, ebben a témában azt hiszem jogom van panaszkodni. A buszom egyébként két szinű, mert piros az eleje, ami hátrafelé átmegy kékbe. Amúgy 16,5m hosszú. 2,5m széles, 3,2m magas, 26tonna, és mégsem félnek tőle! De komolyan: hihetelen, hogy a legkisebb autók is nekiállnak leszotítani, és jobbra kanyarodni pedig az összes autó csak úgy képes, hogy elötte megelőz, hogy bevághasson elém, és a takart rész felé mehesse, hátha nincs ott semmi, és senki. tudjátok mi valóban jósok vagyunk, mert mi már tudjuk, hogy mit fog csinálni az a baromarcú öngyilkos merénylő, amikor még neki fogalma sincs róla. Hihetetlen jó játék, és egyáltalán nem fárasztó, ráadásul a stressz is elüldözi messzire, így szuper jó dolgunk van, sajnálunk váltani, és hazamenni abba a dög-unalmas lakásba, ahol nics fékcsikorgás, anyázás, meg egyéb ünnepség. Bárkit szívesen látok egy körre, aki horrort akar! Fiúk! Túlélésre kell autózni, és mindenkiben a potenciális gyilkost kell gondolni, és így talán van esély a megmenekülésre! Ha hiszitek, ha nem, tudom hülye vagyok, de szeretem csinálni! De azért lehetünk ugye barátok? Üdv: LadiGidy, akit megidéztetek
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. December 04. - 18:13:16 »

A sok idióta és beképzelt baromtól, tesze-toszáktól sokszor nekem is ökölbe szorul a talpam, de egy hasznos tanácsot mindenkinek átadnék. Először is mindíg számolj 3-ig és utána cselekedj, ha dühös vagy, valamint eszembe jutott volt oktatóm tanácsa amit a sikeres vezetési vizsga után mondott: Azt már látom, hogy jól tudsz vezetni, de most már egy dologra kell odafigyelni, de nagyon: próbáld meg mindíg a más hülyeségeit kivédeni!!!
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. December 04. - 18:18:05 »

A sok idióta és beképzelt baromtól, tesze-toszáktól sokszor nekem is ökölbe szorul a talpam, de egy hasznos tanácsot mindenkinek átadnék. Először is mindíg számolj 3-ig és utána cselekedj, ha dühös vagy, valamint eszembe jutott volt oktatóm tanácsa amit a sikeres vezetési vizsga után mondott: Azt már látom, hogy jól tudsz vezetni, de most már egy dologra kell odafigyelni, de nagyon: próbáld meg mindíg a más hülyeségeit kivédeni!!!

Én apától hallottam mindig, hogy a legjobb vezetési stílus a defenzív vezetés. Ergo, akkor van elsőbbséged, ha azt meg is adják!
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. December 04. - 18:46:02 »

Ez tegnap előtünk történt... No comment.

http://www.langlovagok.hu/html/hirek/7916.shtml
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. December 04. - 18:57:21 »

Látom hogy hiányoltatok, ebben a témában azt hiszem jogom van panaszkodni. A buszom egyébként két szinű, mert piros az eleje, ami hátrafelé átmegy kékbe. Amúgy 16,5m hosszú. 2,5m széles, 3,2m magas, 26tonna, és mégsem félnek tőle! De komolyan: hihetelen, hogy a legkisebb autók is nekiállnak leszotítani, és jobbra kanyarodni pedig az összes autó csak úgy képes, hogy elötte megelőz, hogy bevághasson elém, és a takart rész felé mehesse, hátha nincs ott semmi, és senki. tudjátok mi valóban jósok vagyunk, mert mi már tudjuk, hogy mit fog csinálni az a baromarcú öngyilkos merénylő, amikor még neki fogalma sincs róla. Hihetetlen jó játék, és egyáltalán nem fárasztó, ráadásul a stressz is elüldözi messzire, így szuper jó dolgunk van, sajnálunk váltani, és hazamenni abba a dög-unalmas lakásba, ahol nics fékcsikorgás, anyázás, meg egyéb ünnepség. Bárkit szívesen látok egy körre, aki horrort akar! Fiúk! Túlélésre kell autózni, és mindenkiben a potenciális gyilkost kell gondolni, és így talán van esély a megmenekülésre! Ha hiszitek, ha nem, tudom hülye vagyok, de szeretem csinálni! De azért lehetünk ugye barátok? Üdv: LadiGidy, akit megidéztetek
Naná!
Röhögni fogsz, de most akkor mondok pár, első hallásra ellenszenveset. Nem általánosítva, nem kell sértődni! (Hogy ebből mi lesz! úúú! Vigyorog)
Alapból (sajnos a közlekedési tapasztalatokból leszűrve és annak a b...sz kisebb aránynak a jóvoltából) útálom a taxisokat és a buszsofőröket, amihez még az utóbbi években csatlakoztak a sóderszállító-nyerges 100-zal tekerő suttyók.
Mielőtt meglincselnétek, gyorsan hozzáteszem, hogy az a pár hivatásos sofőr váltotta ki, akik szerintem a saját csoportjukból is kilógnak. Mivel nálunk nincs buszsáv és hasonlók, még azt sem mondhatom, hogy sokat lehet ellenük véteni. Persze megértem, hogy mint "egy autóst a sok közül", engem is a bunkó autóstársadalom egy tagjának vesznek ők a túloldalról, de! Ami zavar bennük, hogy pofátlanok, erőszakosak, szemtelenek. Buszos mellett(! nem még mögötte, már mellette tartok!) városi tempóban elhaladva akkor is neki akar jönni a lacsi oldalának megállóból, elindulás közben a buszos, ha se indexe semmi és utánam senki nem jön utcahosszat. Merthogy neki elsőbbsége van megállóból kihajtáskor. Ja. Csak előbb kéne jelezni, tükörbe nézni és meggyőződni arról, hogy senkit nem lök fel. És ez nem egyedi eset sajnos. Mert nagyobb vasa van. Taxisnak szintén lerohadna a keze, ha kitenné az indexet! Motorral közlekedve párszor már majd elcsaptak. Amikor meg szóvátettem, mert hirtelen haragú ember lennék és nem hagyom az ilyet szó nélkül, neki állt feljebb! Na amit ilyenkor szoktam mondani! Volt, hogy utánamentem és majdnem kirángattam a nagy arcát az ablakon át. Persze nem csak akkor áll meg tiltott helyen, amikor utast vár, azért érkezik, azt vesz fel. Sok más magánügyben is, rengeteg esetet láttam erre és ez nem Pest, ahol nem lehet máshol megálln!!! 5(!!!) méterrel odébb ott a szabad (nem fizetős!!)parkoló, de neki éppen akkor van kedve a haverjával megbeszélni az út közepén az előző esti meccset! Mögötte 15 autó meg csak várjon, amíg letelik a mesedélután és a 90 perc. (akkor jó, ha nincs hosszabbítás a meccsben, akkor mindenki csak kicsit késik a munkából  Vigyorog)
Szóval vannak összetűzéseim velük...s nem csak nekem, mielőtt azt mondjátok, hogy háklis vagyok.
Hangsúlyozom, ez nem vonatkozik mindenkire, minden taxisra és buszosra, kamionosra. De sajnos van néhány, aki úgy gondolja, megkülönböztető jelzés van a járműva tetején. Nem emberileg van velük gondom, hisz némelyiket úgy küldtem el az úton b...sága miatt, hogy utána láttam..jé ez meg a Pisti volt...majd legközelebb máshol mint emberek találkoztunk. Vigyorog
Még valami, amivel szintén tisztában vagyok és az igazsághoz ugyanígy hozzátartozik:
Hétköznapi autósok között is egy csomó...........(itt egy sorozat csúnya szó állna, de nem szabad ilyeneket írni) van! De még mennyi! Ugyanolyan felelőtlenek, sőt! Mivel még gyakorlatuk sincs annyi, mint a hivatásosoknak, még b....ok is mellé!
Csak azért bosszankodom, mert engem is a sok hülye autóssal egy kalap alá vesznek a másik tábor (hivatásosak) alanyai, pedig én soha(!) nem állok meg forgalomtól elzárt területen, nem akadályozok másokat a mozgásukban, nem parkolok kapu, garázsajtó, stb elé. Inkább gyalogolok 100-200 métert ha kell, nem várom el a többi embertől, hogy engem kelljen kerülgetnie, ha nekem kényelmesebb ott kiesnem az autóból, ahol éppen gondolom. Mindig arra törekszem, hogy úgy helyezkedjek el akár a forgalomban, akár egyéb közterületen, hogy ne okozzak másnak idegességet, kellemetlen helyzetet, bajt. Tudom, hogy ez amolyan tojásos kérdés: "melyik bunkó autós volt előbb előbb a mezei, vagy a hivatásos?" de nem lehetne kicsit több figyelmet szánni másik közlekedő partnerünkre? Ha én meg tudom tenni, -pedig elhiheti mindenki, hogy nekem is van ezernyi más munkahelyi, egészségügyi, stb gondom, bajom, ami miatt feszültebb lehetek- akkor más miért nem? Hiába vagyok előzékeny, rendes, türelmes másokkal, ugyanaz az autós, akit 28-szor előreengedek minden reggel munkába menet, következő reggelen letol az útról, fenyeget, dudál, anyázik. Hát még ha véletlenül tévednék is (mert ugye senki sem tévedhetetlen) akkor torkomnak is esne? Nem lehetne, hogy kicsit mindenki elgondolkodna ezen?
Bocsánat, hogy kissé hosszadalmas voltam és elnézést az érintettektől! Nem akartam senkit megbántani, általánosítani meg főleg! Legfőképpen nem mint emberekkel van bajom velük, hanem mint potenciális, önző veszélyforrásokkal.  
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. December 04. - 19:06:07 »

Kedves CÁPA.
Ha a buszosokkal igy vagy, akkor mit szólnál nap mint nap a trolisokhoz He
Villanymotor húz, mint a nyavaja, tudják is, nem az ővé a nagy vas és e-szerint közlekedik.
Néha széttapossák a trolik lelkét, csak el ne kelljen engedni senkit, no meg használhassák a dudát.
Náluk már csak a villamosvezetők a tetvesebbek! /persze tisztelet a kivételnek/
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. December 04. - 19:07:37 »

Kapu elé, garázsajtóba beállásról meg csak egy sztorit mondanék.
Ismerősömnek tele lett a töke, hogy rendszeresen bezárták a garázsába. Egyszer éppen sietett volna valahova, ajtó ki, idegen autó keresztben előtte. Keresi tulajt, meg is látja nem messze, hogy beszélget valakivel. Szól neki, hogy ha lenne kedves. Válasz:mindjárt. Két perc, reménytelen eset, autós magát jól érezve tovább trécsel, nevetgél. Ismerősöm szól, de kissé feszült hanggal, merthogy sietne, hogy: ha lenne kedves, mert menne és nem éppen jó helyen áll. Válasz kissé k...ög stílusban:mondtam, hogy mindjárt nem? Várjál már! Nem érsz rá?
Sokadik eset volt ez már évek óta, tele volt a hasonló helyzetekkel a butykosa, így a következő felvilágosítást adta az autósnak:
"Látja azt a vonóhorgot az autómon? Na jól nézze meg, mert ha nem jár el a telkemről és nem enged ki rögtön a garázsomból, akkor ez a horog látogat be az ön autójának ajtaján. De ez még a kisebb baj, mert befelé nem tesz nagy kárt, henem amikor majd húzom ki az ajtóból!!! Na az csinál szép dolgokat! Nos? Kienged?"
Eredmény: 5 mp alatt elhúzott az illető, de mivel valódi k....ög volt, azért morgott valamit a bajsza alatt, hogy milyen emberek vannak, őt b....ják....NO COMMENT!.....hmmmmm
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: [1] 2 3 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!