Lacetti klub fórum
2024. Május 19. - 14:19:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 217595 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #60 Dátum: 2007. November 21. - 09:16:24 »

Honnan veszitek, hogy az autóinkba 5-40-es az előírás?

Üzemeltetési kézikönyv, 8. fejezet 4. oldal (műszaki adatok/folyadékok):
API SL fokozat, SAE 10W-30
hideg időjárás SAE 5W-30

A következő oldalon a "magyarázat": 10-30-as -20 celsiusig megfelelő. Azért nálunk ennél ritkán van hidegebb.
Persze ettől még mindenki rakhat bele 5-40-est, de ne vezessük félre egymást.
A 10w-40 nem gyengébb a gyári előírásnál, hanem jobb.
Akkor most mi van?
Most mi van? Hát HIDEG...az van!  Vigyorog ......és a hidegben az 5W-s olajok jobban szivattyúzhatók, ergo hamarabb elérik a kenési pontokat...egyébként demokrácia, tehát mindenki azt tesz a sajátjába, amit jónak lát. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 21. - 09:18:14 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #61 Dátum: 2007. November 21. - 16:35:17 »

Ha szeretem a pénztárcámat és az autómat is, milyen olajat tetessek bele?
5w  vagy  10w  -?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #62 Dátum: 2007. November 21. - 16:42:32 »

Szavazzunk Cartársak!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #63 Dátum: 2007. November 21. - 18:07:59 »

Szavazzunk Cartársak!
Nos én a minél olcsóbbat természetesen, de cápacettim az előírtat.
Ladlac! Csak amolyan kérdés szintjén:gondolod, hogy ezt így külön kellene? Értem én a dilemmát, de nem hinném, hogy ez szavazás, inkább szakszerű karbantartás/előírás kérdése. Szavazást meg lehetett volna a topikjában is.
No azért megvárjuk, mit szólnak hozzá a többiek.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #64 Dátum: 2007. November 21. - 18:13:04 »

Szavazzunk Cartársak!
Nos én a minél olcsóbbat természetesen, de cápacettim az előírtat.
Ladlac! Csak amolyan kérdés szintjén:gondolod, hogy ezt így külön kellene? Értem én a dilemmát, de nem hinném, hogy ez szavazás, inkább szakszerű karbantartás/előírás kérdése. Szavazást meg lehetett volna a topikjában is.
No azért megvárjuk, mit szólnak hozzá a többiek.
Üdv!
Sajna csak uj témaként tudtam szavazást inditani. Inkább közvélemény kutatás, mint szavazás. De ha át tudod tenni a témához mint modi, akkor nosza... és kösz.
Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #65 Dátum: 2007. November 21. - 18:15:19 »

Ha szeretem a pénztárcámat és az autómat is, milyen olajat tetessek bele?
5w  vagy  10w  -?
Mivel normál és hideg éghajlatra is 30-asat ír, így a melegoldali nem lehet kérdés. Bár amilyen mediterrán nyarak vannak mostanában, lehet hasznos lenne a 40-es. A hidegoldali meg jó ha többet bír, főleg ha valaki nem garázsból indul télen. Én már középiskolás koromban éltem át -25 °C-ot, ha akkor kellene indulni a 10W-s olajjal, talán nem preferálná a motor.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #66 Dátum: 2007. November 21. - 18:19:43 »

Szavazzunk Cartársak!
Nos én a minél olcsóbbat természetesen, de cápacettim az előírtat.
Ladlac! Csak amolyan kérdés szintjén:gondolod, hogy ezt így külön kellene? Értem én a dilemmát, de nem hinném, hogy ez szavazás, inkább szakszerű karbantartás/előírás kérdése. Szavazást meg lehetett volna a topikjában is.
No azért megvárjuk, mit szólnak hozzá a többiek.
Üdv!
Sajna csak uj témaként tudtam szavazást inditani. Inkább közvélemény kutatás, mint szavazás. De ha át tudod tenni a témához mint modi, akkor nosza... és kösz.
Üdv
Természetesen át tudom tenni (hacsak el nem bénázok valamit  Vigyorog), de mint mondtam szerintem határeset. Én nem nyitottam volna külön topicot miatta (persze értem, hogy abban nem tudtál szavazást indítani és ezért tetted, pont ezért valahol megértem) és ha ezt így gondolják a többiek is, akkor átrakom.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #67 Dátum: 2007. November 21. - 18:32:09 »

Ha szeretem a pénztárcámat és az autómat is, milyen olajat tetessek bele?
5w  vagy  10w  -?
Mivel normál és hideg éghajlatra is 30-asat ír, így a melegoldali nem lehet kérdés. Bár amilyen mediterrán nyarak vannak mostanában, lehet hasznos lenne a 40-es. A hidegoldali meg jó ha többet bír, főleg ha valaki nem garázsból indul télen. Én már középiskolás koromban éltem át -25 °C-ot, ha akkor kellene indulni a 10W-s olajjal, talán nem preferálná a motor.
Akkor szerinted a "legjobb" 5W40? Mert ugye hidegben is jó, meleget is birja.
Csak hát a pénztárca, ugye... Vigyorog
/Régen úgy hallottam, a hidrotökék szeretik az 5W-t./
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #68 Dátum: 2007. November 21. - 18:36:29 »

Nekem 10w40van mer ingyéé vóót Kacsint Kacsint
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #69 Dátum: 2007. November 21. - 18:39:45 »

Ha szeretem a pénztárcámat és az autómat is, milyen olajat tetessek bele?
5w  vagy  10w  -?
Mivel normál és hideg éghajlatra is 30-asat ír, így a melegoldali nem lehet kérdés. Bár amilyen mediterrán nyarak vannak mostanában, lehet hasznos lenne a 40-es. A hidegoldali meg jó ha többet bír, főleg ha valaki nem garázsból indul télen. Én már középiskolás koromban éltem át -25 °C-ot, ha akkor kellene indulni a 10W-s olajjal, talán nem preferálná a motor.
Akkor szerinted a "legjobb" 5W40? Mert ugye hidegben is jó, meleget is birja.
Csak hát a pénztárca, ugye... Vigyorog
/Régen úgy hallottam, a hidrotökék szeretik az 5W-t./
Már én is gondoltam rá, de nálam nem hiszem, hogy indokolt lenne még a -mostanában nyári, nem ritka- 38-40 °C-ban, de mivel nem hajtok állandóan betontengerben, ide elég a 30 is. Persze nem csak a hőmérséklettől függ az olajválasztás, de hétköznapi civil autókba sokkal jobban nem is kell belemélyedni...szerintem.
Továbbra is azt mondom, hogy évente (egy olajcserét feltételezve) az a 2-3 ezer Ft, ami az olajok ára közti diff., nem lehet elég indok arra, hogy ne az előírt 5w30 vagy 10w30 kerüljön bele, hanem olcsóbb, más viszkozítású olaj. De mondom...meg fognak lincselni -az első talin, amire elmegyek- ha ennyit okoskodok a magam igazáért. Nem is kívánom tenni...mindenki azt tesz az autójába, amit akar. Szerintem nem teszel rosszat, ha a könyvben szereplőt rakod bele.  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 21. - 18:44:20 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #70 Dátum: 2007. November 21. - 18:53:34 »

Nekem 10w40van mer ingyéé vóót Kacsint Kacsint
Ezt a tarifát sokan szeretjük /szeretnénk/ Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #71 Dátum: 2007. November 21. - 18:56:11 »

Ha szeretem a pénztárcámat és az autómat is, milyen olajat tetessek bele?
5w  vagy  10w  -?
Mivel normál és hideg éghajlatra is 30-asat ír, így a melegoldali nem lehet kérdés. Bár amilyen mediterrán nyarak vannak mostanában, lehet hasznos lenne a 40-es. A hidegoldali meg jó ha többet bír, főleg ha valaki nem garázsból indul télen. Én már középiskolás koromban éltem át -25 °C-ot, ha akkor kellene indulni a 10W-s olajjal, talán nem preferálná a motor.
Akkor szerinted a "legjobb" 5W40? Mert ugye hidegben is jó, meleget is birja.
Csak hát a pénztárca, ugye... Vigyorog
/Régen úgy hallottam, a hidrotökék szeretik az 5W-t./
Már én is gondoltam rá, de nálam nem hiszem, hogy indokolt lenne még a -mostanában nyári, nem ritka- 38-40 °C-ban, de mivel nem hajtok állandóan betontengerben, ide elég a 30 is. Persze nem csak a hőmérséklettől függ az olajválasztás, de hétköznapi civil autókba sokkal jobban nem is kell belemélyedni...szerintem.
Továbbra is azt mondom, hogy évente (egy olajcserét feltételezve) az a 2-3 ezer Ft, ami az olajok ára közti diff., nem lehet elég indok arra, hogy ne az előírt 5w30 vagy 10w30 kerüljön bele, hanem olcsóbb, más viszkozítású olaj. De mondom...meg fognak lincselni -az első talin, amire elmegyek- ha ennyit okoskodok a magam igazáért. Nem is kívánom tenni...mindenki azt tesz az autójába, amit akar. Szerintem nem teszel rosszat, ha a könyvben szereplőt rakod bele.  Vigyorog
5W szimpibb. Lacsika megérdemli... Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #72 Dátum: 2007. November 21. - 19:56:26 »

Én nem hadakozom, csak nem értem hogy az 5-30-as olaj miért drágább az 5-40-nél, amikor az utóbbi nagyobb intervallumot fog át. Hiszen a sport olajok (amik lényegesen drágábbak) a 0-60 intervallumban dolgoznak, nagy terhelés mellett. Egy időben vívtunk Cápa kollegával, át is tértem 5-40-re, de ezt ugyanannyiért szereztem mint a 10-40-et, mindkettő Castrol...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #73 Dátum: 2007. November 21. - 20:45:36 »

Én nem hadakozom, csak nem értem hogy az 5-30-as olaj miért drágább az 5-40-nél, amikor az utóbbi nagyobb intervallumot fog át. Hiszen a sport olajok (amik lényegesen drágábbak) a 0-60 intervallumban dolgoznak, nagy terhelés mellett. Egy időben vívtunk Cápa kollegával, át is tértem 5-40-re, de ezt ugyanannyiért szereztem mint a 10-40-et, mindkettő Castrol...
Jajj nekem! Csak nehogy én szoruljak majd ha netán véletlenül valami gondod lenen az autóddal!  Vigyorog
Nem venném a lelkemre, ha úgy jönne ki, hogy hagytad magad rábeszélni, erre tessék....
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #74 Dátum: 2007. November 21. - 20:47:25 »

Nos ha megengeded Ladlac, egyesíteném a két olajtémát. Megtettem szavazatomat is.
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 21. - 20:49:21 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!