Lacetti klub fórum
2024. április 23. - 20:17:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 103   Le
 
Szerző Téma: Torpanás és EGR szelep  (Megtekintve 532995 alkalommal)
sandor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #30 Dátum: 2007. Október 03. - 14:20:46 »

Egy csacska kérdés hol leledzik az a bizonyos EGR.
köszi
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #31 Dátum: 2007. Október 03. - 14:42:49 »

Egy csacska kérdés hol leledzik az a bizonyos EGR.
köszi

A kép a régi Indexes fórumról való.
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #32 Dátum: 2007. Október 04. - 08:36:07 »

Sziasztok!
1 érdekesség hogyan verjük át az egr érzékelőjét:
Kivettem a lezárólemezt a szelep alól és kifúrtam a be és a ki oldalt 3-as fúróval ,hogy még is kapjon egy kis cuccot a szelep.
Elmentem kb 300km azóta és láss csodát elaludt magától a lámpa!
Érezhető különbséget nem vettem észre ,nem lett rossszabb az auto dinamikája stb.


üdv bzsazsa
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #33 Dátum: 2007. Október 04. - 11:30:40 »

Igen, erre már én is gondoltam, hogy egy kis furattal átverhető az elektronika. Reméljük, hogy beválik.
Naplózva

nagyharcos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2007. Október 04. - 20:18:04 »

Sziasztok!
Tapasztalatok: 2 éves lett a gép és 57000km. EGR-t 5000 km-el ezelőtt, nyár végén lezártam. Azóta semmi hiba. Ma voltam zöldkarit csináltatni, gond nélkül megkaptam zárt EGR-el.
Jó az új design!
Üdv: nagyharcos
Naplózva

Lacetti 1.6 HB Platinum
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #35 Dátum: 2007. Október 05. - 10:39:08 »

Megnyugtató amit írtál én is most készülök zöldkártyát csináltatni. Akkor nem nyulok a géphez, hagyom lezárva.
Naplózva

R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #36 Dátum: 2007. Október 05. - 14:04:53 »

Sziasztok!
Tapasztalatok: 2 éves lett a gép és 57000km. EGR-t 5000 km-el ezelőtt, nyár végén lezártam. Azóta semmi hiba. Ma voltam zöldkarit csináltatni, gond nélkül megkaptam zárt EGR-el.
Jó az új design!
Üdv: nagyharcos
Az EGR lezárás egyezik. Ami más az a ZÖLDKÁRTYA: ugyanarra az évjáratra nálam 3 év a lejárat ideje?! (A műszaki meg 4 év?!)
Üdv
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #37 Dátum: 2007. Október 05. - 17:15:55 »

Sziasztok!
Tapasztalatok: 2 éves lett a gép és 57000km. EGR-t 5000 km-el ezelőtt, nyár végén lezártam. Azóta semmi hiba. Ma voltam zöldkarit csináltatni, gond nélkül megkaptam zárt EGR-el.
Jó az új design!
Üdv: nagyharcos
Az EGR lezárás egyezik. Ami más az a ZÖLDKÁRTYA: ugyanarra az évjáratra nálam 3 év a lejárat ideje?! (A műszaki meg 4 év?!)
Üdv
Ja , ez érdekes ! Sajnos nem emlékszem mikortól lépett életbe a két év zöldkártya . Lehet , hogy pont a tiéd után ? Vagy elírták volna ?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2007. Október 05. - 18:00:33 »

Nekem azt mondták , hogy 2004 májustól csak 2 év a zöldkártya. Megszünt a szín szerinti megkülönböztetés. Zöld : katalizátoros, sárga : NEM. Addig meg minősítették is. Zöld : Jó, Sárga : elmegy még, Piros: rossz, de megfelel. De lehet hogy csak okoskodott a zöldkártyás ember.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #39 Dátum: 2007. Október 06. - 07:00:15 »

Nekem azt mondták , hogy 2004 májustól csak 2 év a zöldkártya. Megszünt a szín szerinti megkülönböztetés. Zöld : katalizátoros, sárga : NEM. Addig meg minősítették is. Zöld : Jó, Sárga : elmegy még, Piros: rossz, de megfelel. De lehet hogy csak okoskodott a zöldkártyás ember.
2004. Augusztus 1.-e után forgalomba helyezett autók esetében már 2 év a zöldkártya. Ennek én is utána jártam, mert a családban van még egy 2004 Juniusi Corsa, és az még 3 évet kapott.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #40 Dátum: 2007. Október 06. - 11:18:21 »

Egy csacska kérdés hol leledzik az a bizonyos EGR.
köszi

A galériában, a szelepcserés résznél is meg van jelölve az EGR szelep.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #41 Dátum: 2007. Október 06. - 18:56:49 »

Állítólag van új szoftver, amiben már kiküszöbölték a rángatás problémát. Ezt ma hallottam egy vidéki szervízben. Tud valaki valami konkrétat?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #42 Dátum: 2007. Október 08. - 11:46:56 »

Szombaton egy régi haverom megnézte az autót EGR ügyben. Az egyik vidéki Opel szervízben kisfőnök és javítanak Chevyt is. A következőkre jutottunk:
1. Az EGR szelepem egy alumínium lemezzel totál le van zárva.
2. Valahol az elektronikába is belepiszkáltak, legalábbis szerinte, mert semmilyen hibakódom nincs. (Miért is lebnne?)

Az érdekes az, hogy én az autót már így hoztam el a kereskedőtől. Lehet, hogy ezért nem torpantgat?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #43 Dátum: 2007. Október 08. - 15:15:41 »

Egész meglepő amit írtál. Új kocsikat így adnak át? Nem volt ez tesztató véletlenül. Gyárilag biztos, hogy nincs lezárva a szelep. Valami itt nincs rendjén.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #44 Dátum: 2007. Október 08. - 16:38:09 »

Egész meglepő amit írtál. Új kocsikat így adnak át? Nem volt ez tesztató véletlenül. Gyárilag biztos, hogy nincs lezárva a szelep. Valami itt nincs rendjén.
Képzelheted, én hogy meglepődtem. A történet szerint az autó tavaly decemberben valami nagy akció keretében lett volna értékesítve, akkor kapta a mostani kinézetet és a belepiszkálást. Nem tudták eladni, bent állt a szalonban, mint körbenézegetős autó. Sajna nem állt mellette másik Lacsi, mert akkor rögtön láttam volna az eltéréseket és most nem anyáznák egyedi dolgai miatt. Volt benne 100 km. Biztos próbálgatták, stb és gyanítom, hogy ők zárták le a szelepet, mert tudták mire számítsunk. Mivel X barátom szerint az elektrónikához is hozzápiszkáltak azt biztos nem Koreában csinálták. Tény: nekem nem rángat, elfogadhatóan fogyaszt, megy, mint az ördög és ne szép a hangja is. Van gondom is, de az nem ide tartozik. Szóval a benzin mellett ezek szerint ez az EGR szelep dolog is münködne?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 103   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!