Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 22:39:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 8   Le
 
Szerző Téma: Tolatóradar, Kamera  (Megtekintve 100140 alkalommal)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. Február 19. - 09:29:28 »

Ez sem egy utolsó darab. Én ezzel szemezgetek. 14 ezer.

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&term_id=83DLCD4&kat=fs

Ez valóban jópofa, de kár, hogy talpas! Kifúrod a műszerfalat? Vagy öntapadó, aztán lebukvencel kanyarban?
Szerintem jobb, ha nem ott díszeleg!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. Február 19. - 10:01:46 »

Ez sem egy utolsó darab. Én ezzel szemezgetek. 14 ezer.

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&term_id=83DLCD4&kat=fs

Ez valóban jópofa, de kár, hogy talpas! Kifúrod a műszerfalat? Vagy öntapadó, aztán lebukvencel kanyarban?
Szerintem jobb, ha nem ott díszeleg!

Szerintem a talpat kilehet iktatni. Majd meglátjuk.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. Február 19. - 10:41:52 »

Na, itt van egy kép az érzékelő jó helyéről:
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&page=inline&catid=74&id=329&limit=1&limitstart=0
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. Február 19. - 11:41:52 »

A fenti linkek közül a miénkkel sztem a következő van egy tudásban:
http://www.autoriasztok.hu/tolatoradarok/tolatoradar.htm
 SPAL 4 szenzoros tolatóradar.
Az ára elég borsos:21900+4900 (kijelző).

Hát ennél a Cora-s ár sokkal jobb volt.

Akkor egy kis beszámoló a tőletek kapott cuccról.
Egyetlen "gondom" az volt vele, hogy nekem túl hangosnak tűnt a csipogója. mivel sem a kikapcsolására (azt mondjuk nem is választottam volna), sem a hangerő szabályozására nem volt gyári lehetőség, ezért a galériában látható módon csillapítottam.

A műhelyben, ahol a beszerelést végeztem kicsit megijedtem, mert elég gagyi módon jelezte az akadályt, de a haverom megnyugtatott, hogy ilyen zárt helyen még a gyári radarok is hülyéskednek.

Szabadtéri próbákon nagyon jól vizsgázott a cucc. Minden féle finomhangolás nélkül (erre mondjuk lehetőség sincs) nagyon korrekten jelzi az akadályokat.
Néha még megtévesztő is lehet, amíg nem szoksz hozzá. Járdaszegélyre való tolatásnál pl. a járdaszegélyt is jelzi (!). Ez az elején zavaró lehet, de ha már tudod, hogy ilyen esetben miért sípol, akkor kimondottan jó. Ugyan ilyen téves(?) riasztást adhat pl. autó feljáróra való betolatáskor (emelkedő feljárót is akadálynak jelzi), illetve rossz minőségű (pl. föld) úton való tolatáskor is.

Akit ezek zavarnak, az pl. az érzékelők feljebb állításával (házilag, ferde alátétezéssel) orvosolhatja ezt (nem próbáltam, csak logikai alapon).
Nekem kimondottan jó így, úgyhogy nem piszkálom.

Mindegyik radarnál fontos, hogy van egy pici reakció idejük. Magyarán csak lassabb tolatás esetén tudnak segíteni. Ha ezerrel mész hátra, már nem fog tudni idejében jelezni.

Azt nem tudom, hogy ezeket az érzékelőket lehet-e festeni. Talán egyszer kipróbálom majd (terveztem, de aztán inkább letettem róla). Nem zavaró a látvány így sem (sztem).


A vezeték nélküli cuccon én is elsőre én is fellelkesültem. Így második nekifutásra már nem. A nagy dolog az lenne, ha az érzékelőket nem kellene bekábelezni, de ez ebben az esetben is megtörténik, márpedig ez a nagyobbik meló.
A kijelzőhőz előre vinni a kábelt a LadLac által kitalált úton nem egy nagy ördöngősség (mondjuk én egy patentet eltörtem, de nem hiányzik, nem zörög tőle az autó).
A másik dolog meg az, hogy tápellátás minden képpen kell a kijelzőre. Fény, hang, ez nem megy "villany" nélkül. Elemről? Na azt már nem. Csillaggarázsban, hidegben örökké lemerülne, folyton lehet cserélgetni.
A kocsi elektromos hálózatáról? Akkor meg mégsem ússzuk meg a kábelezést.

De ezt mindenki eldönti magának.

A radart még egyszer köszönöm mindenkinek!
Nagyon hasznos, jó segítőtárs!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. Február 19. - 14:11:28 »

Szóval szerintem, és most láthatjátok Stocz Főmester szerint is jó ez a mi radarunk. Ár/érték viszonylatban pedig verhetetlen! Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek. A felszerelése sem ördöngösség, mível kitapasztaltuk a módját, így a követőinknek már könnyebb lesz beépíteni. A többi mindegyik drágább, és sok ráadásul kevesebbet is tud, amelyik meg ezt tudja, az meg sokkalta drágább! Hiba esetén pedig nem javítják, hanem újat adnak helyette gariban. (törésre nem)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
msam
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


Nubira III SX


« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. Február 19. - 16:06:14 »

Ezt is érdemes megnézni

http://metroman.addel.hu/products.php?prcategory=10909&PHPSESSID=20984f9af928c5ce34873411e93c0b41
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. Február 19. - 18:24:49 »

Ha riaszt a járdaszegélyre is, akkor nem is tanácsos a lökhárító alsó peremére tenni?
Tudjátok, hova mondom? Mert oda egyszerübb lenne!
 He He He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. Február 19. - 18:38:09 »

Peti! Tedd oda, ahová mi tettük, bevállt, hidd el! A másik jó hely (munkaügyileg) a lökösnél kicsit feljebb, mint a Stoczé, úgy, mint a Sz946Cs-é. Képek mindegyikről megtalálható a galériában. Az én radarom (Stoczé is persze) Brees H-037 tipusu. Sok sikert, ha rászánod Magad! Jó dolog szerintem...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Február 19. - 20:27:31 »

Peti! Tedd oda, ahová mi tettük, bevállt, hidd el! A másik jó hely (munkaügyileg) a lökösnél kicsit feljebb, mint a Stoczé, úgy, mint a Sz946Cs-é. Képek mindegyikről megtalálható a galériában. Az én radarom (Stoczé is persze) Brees H-037 tipusu. Sok sikert, ha rászánod Magad! Jó dolog szerintem...

De ha az aljára tenném, nem kellene levenni! Mert feljebb nem látni, mi van mögötte. Nem?
Stocz szemléltette képen hova kell tenni az érzékelőt, de az honnan, hány centi ránézésre?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Február 20. - 12:55:39 »

Peti!

1- Én nem találom gondnak, hogy a járdaszegélyt is jelzi! Az elején furcsa, de ha már tudod, hogy miért jelez, akkor direkt jó. Plusz segítség a parkolásnál.

2 - Gidynél felfelé állnak az érzékelők, ezért az ilyen helyzetekre nem olyan érzékeny.

3 - kicsit feljebb tettem egy linket, amin látszik, hogy a felső peremhez való beszereléshez hova kell tenni az érzékelőket. Sztem meg lehet saccolni. Vagy bemászol a kocsi alá (inkább emelő vagy akna), és a fényképek ismeretében kiméred a dolgot. Vagy nézelődsz az utcán, és egy mérés erejéig leszólítassz egy olyan márkatársat, akinek így van beszerelve. Vagy küldök egy PÜ-t Sz946Cs-nek, hogy mérje le az övét  Vigyorog.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Február 20. - 18:38:36 »

Peti!

1- Én nem találom gondnak, hogy a járdaszegélyt is jelzi! Az elején furcsa, de ha már tudod, hogy miért jelez, akkor direkt jó. Plusz segítség a parkolásnál.

2 - Gidynél felfelé állnak az érzékelők, ezért az ilyen helyzetekre nem olyan érzékeny.

3 - kicsit feljebb tettem egy linket, amin látszik, hogy a felső peremhez való beszereléshez hova kell tenni az érzékelőket. Sztem meg lehet saccolni. Vagy bemászol a kocsi alá (inkább emelő vagy akna), és a fényképek ismeretében kiméred a dolgot. Vagy nézelődsz az utcán, és egy mérés erejéig leszólítassz egy olyan márkatársat, akinek így van beszerelve. Vagy küldök egy PÜ-t Sz946Cs-nek, hogy mérje le az övét  Vigyorog.


Stocz!

1 - Honnan a francból tudjam, hogy a szegélyre jelez, ha már az akadály is közel van?

2 - Majd lehet, hogy felfelé állíttatom én is! Bár még nem tudom, ki fogja rávarázsolni, egy audio-tuningosra gondoltam első lehetőségként, nem tudom, csináltak-e már valami hasonlót!
Zsebmetsző szervízekbe nem viszem!

3 - Ha találok valakit, akinek nem ez lesz az első, talán tudni fogja, hova célszerű!
Márkatárs? 5 hónap alatt kettőt láttam egész Zalában! Dagad is a mellem tőle! Vigyorog

Köszi!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Február 21. - 13:03:34 »

Bocs hogy iyen keveset írok, de én már csak ilyen szerény Vigyorog vagyok. A lapot azért nem hanyagolom el. Rendszeressen követem az eseményeket, és a hozzászólásokat. Most családi problémáim miatt sajnos a legutolsó talin nem tudtam résztvenni, de remélem a következőn ott lehetek. Szivesen tettem eleget Stoz kérésének, és feltettem képeket az én tolató radarom érzékelőinek helyéről. Nekem szakszervízben szerelték, bár ha tudtam volna hogy iyen klubtársunk van mint Ladlac, akkor biztosan őhozzá mint főprofihoz fordultam volna. Vigyorog Komolyra fordítva a szót, én teljessen elégedett vagyok, a kütyüvel. Nekem nem jelez be alacsony  járdaszegélynél, de egy magasabb akadálynál már igen (pl farönk). Az igaz, hogy valamelyest hozzá kell szokni, de ez messzemenően kárpótolja azt az elönyt amivel a használata jár. Én már két és fél éve használom teljes megelégedésre.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Február 21. - 20:41:34 »

Köszi Csaba a többiek nevében is, hogy méretarányos képeiddel segíted a radar- utánpótlás csapatot. Peti! Most már menni fog? Baromi jó dolog, hidd el!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Február 21. - 21:09:31 »

Köszi Csaba a többiek nevében is, hogy méretarányos képeiddel segíted a radar- utánpótlás csapatot. Peti! Most már menni fog? Baromi jó dolog, hidd el!

Majd valahogy lesz! Vigyorog

Itt is vannak, uvés is:
http://www.drgaz.hu/os/index.php?stilus=webaruhaz&first=5&hiv=121&select_rendezes=1
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Február 22. - 10:57:53 »

Bocs hogy iyen keveset írok, de én már csak ilyen szerény Vigyorog vagyok. A lapot azért nem hanyagolom el. Rendszeressen követem az eseményeket, és a hozzászólásokat. Most családi problémáim miatt sajnos a legutolsó talin nem tudtam résztvenni, de remélem a következőn ott lehetek. Szivesen tettem eleget Stoz kérésének, és feltettem képeket az én tolató radarom érzékelőinek helyéről. Nekem szakszervízben szerelték, bár ha tudtam volna hogy iyen klubtársunk van mint Ladlac, akkor biztosan őhozzá mint főprofihoz fordultam volna. Vigyorog Komolyra fordítva a szót, én teljessen elégedett vagyok, a kütyüvel. Nekem nem jelez be alacsony  járdaszegélynél, de egy magasabb akadálynál már igen (pl farönk). Az igaz, hogy valamelyest hozzá kell szokni, de ez messzemenően kárpótolja azt az elönyt amivel a használata jár. Én már két és fél éve használom teljes megelégedésre.

Kösz a képeket!

Úgy látszik én emlékeztem rosszul. Neked is nagyjából ott vannak az érzékelők, ahol nekem.
Ahoz, hogy azt a lukat használja ki a szerelő, amit a képeimen mutattam, feljebb kellene lenniük.

Majd, ha nyitok egy beszerelős műhelyt (LadLac beszállsz?)  Vigyorog akkor a következő áldozatnál lemérem.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 8   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!