Lacetti klub fórum
2024. április 29. - 17:04:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 284994 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #555 Dátum: 2012. Október 11. - 11:14:57 »

Ma dolgom volt Pesten, így ha már szabit kellett kivennem, bejelentkeztem futómű állításra, és átvizsgálásra.
Szépen beálltam, mondom mik a tapasztalatok, valami kopog, de nem lelem, és kicsit balra húz.
Felemelik, megrángatják, és közlik ebből nemigen lesz futómű állítás.  :pirul:
Diagnózis: Bal toronycsapágy lóg, jobb külső kormányösszekötő csere érett, kutyacsont is viseltes.
Így ebből jövő héten futómű javítás lesz.

Mindez 105e km-nél, 60e-t futott toronycsapággyal.
Hat azert eleg rovid ido alatt. Nekem tobb mint 90e van benne de meg nem volt cserelve idaig semmi futomu alkatresz. Biztos minosegi problema allhat fenn, ugyanis nalatok sem rosszabbak az utak mint Erdelyben Mosolyog

az én lacsim is nagyon jól bírja  Kacsint
Nekem is 90 ezer körül van benne még gyári minden futómű alkatrész, és még nem hallok kopogást szerencsére sehol sem.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #556 Dátum: 2012. Október 11. - 20:29:36 »

Ma dolgom volt Pesten, így ha már szabit kellett kivennem, bejelentkeztem futómű állításra, és átvizsgálásra.
Szépen beálltam, mondom mik a tapasztalatok, valami kopog, de nem lelem, és kicsit balra húz.
Felemelik, megrángatják, és közlik ebből nemigen lesz futómű állítás.  :pirul:
Diagnózis: Bal toronycsapágy lóg, jobb külső kormányösszekötő csere érett, kutyacsont is viseltes.
Így ebből jövő héten futómű javítás lesz.

Mindez 105e km-nél, 60e-t futott toronycsapággyal.
Hat azert eleg rovid ido alatt. Nekem tobb mint 90e van benne de meg nem volt cserelve idaig semmi futomu alkatresz. Biztos minosegi problema allhat fenn, ugyanis nalatok sem rosszabbak az utak mint Erdelyben Mosolyog

az én lacsim is nagyon jól bírja  Kacsint
Nekem is 90 ezer körül van benne még gyári minden futómű alkatrész, és még nem hallok kopogást szerencsére sehol sem.
Nekem is kopog, illetve fémesen koppan a bal eleje, ha rossz minőségű, nem aszfaltos uton közlekedem. Szervíznek hiába mondom mi lehet a baj- torony csapágy, szilent, stabilizátor pálva, stb. egyszerűen nem akarják elfogadni. 79ezer van benne.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #557 Dátum: 2012. Október 11. - 23:07:37 »

Nekem meg időnként hátul koppan valami. De nem mindig, nem útegyenetlenségen, hanem változó, mikor, hogy. Vagy valami a pótkeréknél (van ott keresztkulcs, bikakábel), vagy valami az oldalsó rekeszben, vagy maga a csomagtér roló, nem tudom. A teló cserénél szóltam, nem találtak semmit, szilentek rendben voltak, kipuff nem lóg.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #558 Dátum: 2012. Október 14. - 06:47:51 »

Az első toronyszilentek nálam is elfáradtak még a gari alatt (nekem sem akarták cserélni  Kacsint). Azóta is több garnitúra lett cserélve belőlük. Sajnos nem bírják túl sokáig.
Időszakos hátsó kopogást a lengéscsillapítók okoztak nálam.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #559 Dátum: 2012. Október 25. - 22:55:11 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #560 Dátum: 2012. Október 26. - 18:32:14 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
lehet a megmozgatástól javult meg 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #561 Dátum: 2012. November 03. - 21:58:54 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
lehet a megmozgatástól javult meg 
Vazze, visszajött a koppanó hang...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #562 Dátum: 2012. November 04. - 00:37:46 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
lehet a megmozgatástól javult meg 
Vazze, visszajött a koppanó hang...
Féknyergek?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #563 Dátum: 2012. November 04. - 14:51:44 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
lehet a megmozgatástól javult meg 
Vazze, visszajött a koppanó hang...
Féknyergek?
Nem tudom. Olyan a hang, mintha egy vastag pc csövet megütnél belülről. Ma jól megrángattam az autót, semmi. A durva úthibákon nem hallom, az apróbbakon néha. Megőrjít.
De úgyis megyek vizsgára és futóműveshez, mert a téli gumikat felrakva ferdén fut az autó.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #564 Dátum: 2012. November 04. - 17:10:42 »

Ma felraktam a téli kerekeket. És megszűnt a hátulról jövő koppanó hang, amiről írtam korábban.  He He He
lehet a megmozgatástól javult meg 
Vazze, visszajött a koppanó hang...
Féknyergek?
Nem tudom. Olyan a hang, mintha egy vastag pc csövet megütnél belülről. Ma jól megrángattam az autót, semmi. A durva úthibákon nem hallom, az apróbbakon néha. Megőrjít.
De úgyis megyek vizsgára és futóműveshez, mert a téli gumikat felrakva ferdén fut az autó.
Nem tudom, SW-nél hogy van, de a HB-nél van egy függőleges stabilizátorpálca műanyagból. Lehet annak lazult meg a rögzítése? Asszem szilentekkel van rögzítve.  Csak tipp, hátha... Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #565 Dátum: 2012. November 04. - 19:26:52 »

Cap, nekem is volt hang és kiderült, hogy nem a futómű adja, hanem a jobb első kerékdobnál belülről egy műanyag elem rezonál (kikopott a műanyag stift), ami a benyúlik a motor alá kicsit. kissé meg lett szorítva gyorskötözővel.....nem fényképeztem le, de meg tudom majd mutatni esetleg. szóval, ha nem érzel a kormányon és stabilitáson semmi problémát, akkor nyugodj meg. esetleg Leoneléknél megpróbálhatod, nekem is ott jöttünk rá a bibire  Kacsint kedvezményesen a futóművedet is megnézik padon
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #566 Dátum: 2012. November 05. - 13:53:21 »

Cap, nekem is volt hang és kiderült, hogy nem a futómű adja, hanem a jobb első kerékdobnál belülről egy műanyag elem rezonál (kikopott a műanyag stift), ami a benyúlik a motor alá kicsit. kissé meg lett szorítva gyorskötözővel.....nem fényképeztem le, de meg tudom majd mutatni esetleg. szóval, ha nem érzel a kormányon és stabilitáson semmi problémát, akkor nyugodj meg. esetleg Leoneléknél megpróbálhatod, nekem is ott jöttünk rá a bibire  Kacsint kedvezményesen a futóművedet is megnézik padon
Hátulról jön a hang. Úgyis viszem vizsgázni a kocsit, de kellene egy futómű állítás is.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #567 Dátum: 2012. November 08. - 13:10:34 »

Sziasztok!

Nekem 207 ezer km van a gépben, de totál eredeti a futómű, még semmit nem cseréltek benne. Ez azért jelent valamit minőség tekintetében, nem?  Kacsint
1 x volt eddig kopogás jobb előről, lassú haladásnál, rossz úton. Az okát nagyon nehezen találták meg, mert bár a futómű felől hallatszott a zaj, az egyik motortartó bak adta meg magát. Úgyhogy javaslom, rejtélyes kopogásnál ellenőriztessétek a bakokat is.

Üdv,
K.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #568 Dátum: 2012. November 08. - 15:13:08 »

Sziasztok!

Nekem 207 ezer km van a gépben, de totál eredeti a futómű, még semmit nem cseréltek benne. Ez azért jelent valamit minőség tekintetében, nem?  Kacsint
1 x volt eddig kopogás jobb előről, lassú haladásnál, rossz úton. Az okát nagyon nehezen találták meg, mert bár a futómű felől hallatszott a zaj, az egyik motortartó bak adta meg magát. Úgyhogy javaslom, rejtélyes kopogásnál ellenőriztessétek a bakokat is.

Üdv,
K.
Még lengéscsillapítót sem? Kétlem, hogy 200e km után még jók lennének.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Kulimász
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Hozzászólás #569 Dátum: 2012. November 08. - 15:28:34 »

Még azt sem. 2011. februárjában volt műszaki vizsgán utoljára, akkor volt benne olyan 170 e km és akkor még bőven a határérték felett volt mind a négy lengéscsillapító. Lehet, hogy most februárban (a következő vizsgán) már gondok lesznek velük, de érezhető "tünete" egyelőre nincs.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!