Lacetti klub fórum
2024. április 20. - 16:57:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 284562 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #795 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 23:55:04 »

Aki cserélt már hátsó lengéscsillapítót az cserélte vele együtt a toronyszilentet is?

igen és kalkulálj stabinga cserével is nem biztos,hogy meglazul az anyája
Naplózva

70/4334431
ufokiki
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23



« Hozzászólás #796 Dátum: 2016. Október 26. - 09:59:00 »

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a jobb eleje többféle sebességnél beráz, sokszor annyira, hogy a kormány is beremeg.
A gumikra gyanakodtunk először, de tegnapelőtt kicseréltük a télire, és ugyanúgy csinálja.
Elmentem az autószerelőhöz, és megállapította, hogy a jobb első féltengely hosszú részét cserélni kell teljes egészében, mert ott nyeklik-csuklik valami össze, magyarázta ő nekem, de nő vagyok, semmit nem értettem, és közölte hogy csak egyben lehet kicserélni ami 138.000 ft +4000.- munkadíj, azt hittem eldobom magam, és csak eredeti alkatrészben van csak.
Megpróbálok ma bontókat felhívogatni, hátha...
Nálatok volt ilyen probléma ? Vagy tud valaki segíteni ebben esetleg?
Gyorsabban itt elértek: Facebook: Inka Kriszt
Köszi.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #797 Dátum: 2016. Október 26. - 10:15:49 »

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a jobb eleje többféle sebességnél beráz, sokszor annyira, hogy a kormány is beremeg.
A gumikra gyanakodtunk először, de tegnapelőtt kicseréltük a télire, és ugyanúgy csinálja.
Elmentem az autószerelőhöz, és megállapította, hogy a jobb első féltengely hosszú részét cserélni kell teljes egészében, mert ott nyeklik-csuklik valami össze, magyarázta ő nekem, de nő vagyok, semmit nem értettem, és közölte hogy csak egyben lehet kicserélni ami 138.000 ft +4000.- munkadíj, azt hittem eldobom magam, és csak eredeti alkatrészben van csak.
Megpróbálok ma bontókat felhívogatni, hátha...
Nálatok volt ilyen probléma ? Vagy tud valaki segíteni ebben esetleg?
Gyorsabban itt elértek: Facebook: Inka Kriszt
Köszi.

nem muszály komplett féltengelyt cserélni van csak csukló is mind külső mind belső
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #798 Dátum: 2017. Január 08. - 14:59:26 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?

Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #799 Dátum: 2017. Január 08. - 15:55:24 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?



csapágyat leszámítva bármi
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #800 Dátum: 2017. Január 08. - 15:57:06 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?



csapágyat leszámítva bármi
Még fékbetét jutott eszembe, mint zörgési lehetőség, de nem tudom hogy ez Lacettinél lehetséges-e.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #801 Dátum: 2017. Január 08. - 16:46:56 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?


Kipuffogó hővédő...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #802 Dátum: 2017. Január 08. - 17:56:02 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?


Kipuffogó hővédő...  Kacsint
Igen. Arról szokott lerohadni a bilincs és az zörög rajta ahogy himbálózik. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #803 Dátum: 2017. Január 08. - 18:11:24 »

Amikor egyenletlenem utón megyek keresztül, valami zörgő + nyikorgó hang jön a bal hátsó irányából. (nem csak hidegben).
A kereket megfogtam megmozgattam, de nem tapasztaltam semmit. Egyáltalán mik adhatnak ilyen hangot?
Csapágy? Lengéscsillapitó? Szilent? Kipufogó? Egyéb?


Kipuffogó hővédő...  Kacsint
Igen. Arról szokott lerohadni a bilincs és az zörög rajta ahogy himbálózik. Vigyorog
Ebben a hidegben nem fekszem alá, hogy megnézzem, majd ha jobb lesz az idő hozzá.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #804 Dátum: 2017. Január 09. - 16:25:18 »

Esetleg zöröghet még a kézifék kötél felfogatása is föleg ha el van törve.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #805 Dátum: 2017. Március 04. - 00:35:28 »

Ha tolatáskor a kormányt teljesen kitekerem jobbra, akkor nyikorgó hang jön az autó bal hátsó kereke felől, ez normális?
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 14. - 18:54:57 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #806 Dátum: 2017. Március 06. - 15:30:29 »

Rosszabbodott a most már recsegő, ropogó hang, ami továbbra is az autó bal oldala felől jön, amikor jobbra kanyarodom.
26-án megy műszakira az autó, meg kell nézessem mi ez.
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 14. - 18:57:38 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #807 Dátum: 2017. április 15. - 17:57:17 »

Le vagyok taglózva!
Tünet: néha halk koppanás jobb elölről de nem az úthibáknál, ám a lényeg, ha balra tekert kormánynál tolatás után fékezek (pl. parkolóba betolatás, vagy onnan kitolatás), akkor ijesztően hitelen befog a fék, megemelkedik a jobb eleje, mintha rámentem volna egy biciklisre, vagy valami nagy kőre. A szerviz diagnózisa: jobb féltengely+ csőtengely, 2 gömbtámasz, bal rúdfej. 103e km van benne...  Ja és a jobb külső féltengely gumiharangom alig fél év után kirepedt. Mitől lehetnek ezek és tapasztalt már valaki ilyet? Esetleg alkatrész beszerzési javaslat és ajánlat?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #808 Dátum: 2017. április 16. - 09:23:12 »

Le vagyok taglózva!
Tünet: néha halk koppanás jobb elölről de nem az úthibáknál, ám a lényeg, ha balra tekert kormánynál tolatás után fékezek (pl. parkolóba betolatás, vagy onnan kitolatás), akkor ijesztően hitelen befog a fék, megemelkedik a jobb eleje, mintha rámentem volna egy biciklisre, vagy valami nagy kőre. A szerviz diagnózisa: jobb féltengely+ csőtengely, 2 gömbtámasz, bal rúdfej. 103e km van benne...  Ja és a jobb külső féltengely gumiharangom alig fél év után kirepedt. Mitől lehetnek ezek és tapasztalt már valaki ilyet? Esetleg alkatrész beszerzési javaslat és ajánlat?

 
Attól repedt ki mert sz@r volt  a köztestengely a jobb féltengelynél egy konstrukciós hiba volt ezért modosítottak rajt és egy komplett féltengely van bennük 2008 as modellévtől a futóművet a nagyobb súly és teljesítmény és a rossz utak sajos tudják enni , gömbfej amiből a koreai többet bír
Naplózva

70/4334431
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #809 Dátum: 2017. április 18. - 18:31:08 »

Le vagyok taglózva!
Tünet: néha halk koppanás jobb elölről de nem az úthibáknál, ám a lényeg, ha balra tekert kormánynál tolatás után fékezek (pl. parkolóba betolatás, vagy onnan kitolatás), akkor ijesztően hitelen befog a fék, megemelkedik a jobb eleje, mintha rámentem volna egy biciklisre, vagy valami nagy kőre. A szerviz diagnózisa: jobb féltengely+ csőtengely, 2 gömbtámasz, bal rúdfej. 103e km van benne...  Ja és a jobb külső féltengely gumiharangom alig fél év után kirepedt. Mitől lehetnek ezek és tapasztalt már valaki ilyet? Esetleg alkatrész beszerzési javaslat és ajánlat?

 
Attól repedt ki mert sz@r volt  a köztestengely a jobb féltengelynél egy konstrukciós hiba volt ezért modosítottak rajt és egy komplett féltengely van bennük 2008 as modellévtől a futóművet a nagyobb súly és teljesítmény és a rossz utak sajos tudják enni , gömbfej amiből a koreai többet bír

Ma voltam a szervizben, megnéztem és konzultáltam. A gömbtámaszok tökéletesek, a jobb féltengely belső vége a csőtengely (köztes tengely) bordás végén kicsit mocorog, de menet közben nincs hangja, csak kézzel mozgatva látszik picit. A féltengely gumiharangon pici vágásszerűség okozta a zsírosodást. Ezek alapján számomra még nem egyértelmű, hogy mi okozza a durva tünetet.
Ezután elhoztam a kocsit és egy balra visszafordulásnál, kattant 2-3 jó nagyot a jobb első keréknél, pedig a lassú, de kis ívű kanyarodáson kívül nem volt más terhelés (fékezés, gyorsítás). Ez szerintem a csukló hibájára utal, de érdekes, hogy elfordított kerékkel indulásnál semmi hangja nincs.
Sebike, ezt a fajtát át lehet és érdemes alakítani a komplett tengelyesre?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!