Lacetti klub fórum
2024. Június 04. - 14:46:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Le
 
Szerző Téma: Autóápolás kívül-belül  (Megtekintve 87745 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #150 Dátum: 2011. Február 16. - 08:22:10 »

Én jövő héten úgyis meglátogatlak, ha nem gond majd akkor fizetnék Kacsint
Nem gond, szállás, félpanzió, utánvét, szállítás, és kamat, szóval sok pénzt hozz!

Most várom Jasse telefonját, hogy mehessek a cuccért. Utána jelentkezem, és lehet megbeszélni, hogy ki, mikor jön érte.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 17:40:49 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #151 Dátum: 2011. Február 16. - 11:55:51 »

Úgy látom Kripicnél tudom mjad kipróbálni.   Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #152 Dátum: 2011. Február 16. - 13:41:01 »

Nano viasz rendelési lista!
1.Gidy OK
2.Jani OK
3.Meatlof OK
4.Stocz OK
5.Kamikaze OK
6.Athee OK
7.Guszesz OK
8.Diablo77 OK
9.Gabka OK
10.Zoltán OK
11. Weres OK
12.Kakaós OK
13: 95LE OK
14: Kripic OK

Nos emberek itt van nálam a 14 flakon vax, amit rendeltem a csapatnak. Mostantól lehet érte jönni, már ma is, már nem megyek el itthonról. Holnap meg kora délutántól leszek tutira itthon. A biztonság okáért lehet előtte csörögni.
Az ára számlával: 1800+25% ÁFA, így 2250 Ft-ot várok minél előbb minden rendelőtől.
Akkor jöhetnek a minitalik! Gabka, és 95LE, veletek külön ki kell találni, hogy mikor, hogyan kaphatjátok meg. A többiek pedig jöjjenek bátran hozzánk!
Ha közelben lakik más megrendelő, akkor egyeztethettek, hogy ki viszi el, de persze akkor pénzt is úgy hozzatok. Remélem mindenkinek gyönyörű lesz majd a kocsija, persze csak majd tavasszal, mert most senki nem fog nekiállni újjá varázsolni a gépet ilyen ronda időben. Aki megkapta: OK jelzést kapott.
Most lezárult a dolog, mindenki kifizette, és megkapta a vaxát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 28. - 19:12:37 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #153 Dátum: 2011. Február 16. - 21:28:44 »

Nano viasz rendelési lista!
1.Gidy OK
2.Jani
3.Meatlof
4.Stocz
5.Kamikaze
6.Athee
7.Guszesz
8.Diablo77
9.Gabka
10.Zoltán OK
11. Weres
12.kakaós
13: 95LE
14: Kripic

Nos emberek itt van nálam a 14 flakon vax, amit rendeltem a csapatnak. Mostantól lehet érte jönni, már ma is, már nem megyek el itthonról. Holnap meg kora délutántól leszek tutira itthon. A biztonság okáért lehet előtte csörögni.
Az ára számlával: 1800+25% ÁFA, így 2250 Ft-ot várok minél előbb minden rendelőtől.
Akkor jöhetnek a minitalik! Gabka, és 95LE, veletek külön ki kell találni, hogy mikor, hogyan kaphatjátok meg. A többiek pedig jöjjenek bátran hozzánk!
Ha közelben lakik más megrendelő, akkor egyeztethettek, hogy ki viszi el, de persze akkor pénzt is úgy hozzatok. Remélem mindenkinek gyönyörű lesz majd a kocsija, persze csak majd tavasszal, mert most senki nem fog nekiállni újjá varázsolni a gépet ilyen ronda időben. Aki megkapta: OK jelzést kapott.
Gidy!Neked nem lessz igazán jó rátenni a hd-re.Ne ilyedj meg.A hd-t le kell szedni amit megcsinálok neked és felkenyük rá a nanot.Cserébe a rendelés lebonyolitásáért.És ma megjött az uj BD gépem angliából.
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #154 Dátum: 2011. Február 17. - 08:42:00 »

Krisz! Privi ment ez ügyben.
A nano vax okos, ügyes felhasználását, kérlek tedd itt közzé, mert Te vagy a szakértőnk! Köszi előre is a csapat nevében is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #155 Dátum: 2011. Február 17. - 10:01:43 »

Az autót le kell mosni alaposan.(Nem kötelező,de ajánlott a kátrány eltávolitása az oldaláról amit a kerekek felvernek.Benzinnel)Majd a száraz elemeket nagyon vékonyan be kell kenni az anyaggal,ügyelve arra ne maradjon ki sehol..Ehhez ajánlanám a vatta lapot.Majd miután megszáradt a felület kb 15 perc mikroszálas kendővel ki kell fényesíteni.A fényesités kis körkörös mozdulattal történik!A tartósabb védelemért én 2x-i kezelést alkalmaznék egymás után. ui: vatta lap és mikroszálas kendő tecsóban kapható.Mikroszálasból a jobb minőségű könnyebb munkát tesz lehetővé.
Naplózva

06 70/22 11 222
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #156 Dátum: 2011. Február 17. - 16:28:16 »

Krisz!Szerinted melyik az ideális fordulat polírozógép esetében?600-tól 3500-ig pörög,ha jól emlékszem olyan 1800 körül használom.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #157 Dátum: 2011. Február 17. - 16:33:53 »

Krisz!Szerinted melyik az ideális fordulat polírozógép esetében?600-tól 3500-ig pörög,ha jól emlékszem olyan 1800 körül használom.
Ez függ az adott folyamattól,pasztától.A karcokat csak kisfordulaton lehet kiszedni,fényesitéshez kell a nagyobb fordulat.Milyen pasztát használsz? Milyen géppel csinálod?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 16:37:53 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #158 Dátum: 2011. Február 17. - 17:57:03 »

Krisz! Tudnál esetleg valamilyen anyagot ajánlani amivel érdemes lenne a wax előtt lekezelni a fényezést. Polírozó gépem sajnos nincs ezért valami kézzel felvihető érdekelne. Köszi!
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #159 Dátum: 2011. Február 17. - 19:59:34 »

Krisz! Tudnál esetleg valamilyen anyagot ajánlani amivel érdemes lenne a wax előtt lekezelni a fényezést. Polírozó gépem sajnos nincs ezért valami kézzel felvihető érdekelne. Köszi!
Nem kell polir anyag mert azok tartalmaznak általában szilikont vagy viaszt.Ez pedig meggátolja a nano megtapadását.Festékboltban lehet kapni szilikoneltávolitót azzal ha át van törölve az autó akkor tökéletes az eredmény vége.
Naplózva

06 70/22 11 222
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #160 Dátum: 2011. Február 17. - 23:03:53 »

Krisz!Szerinted melyik az ideális fordulat polírozógép esetében?600-tól 3500-ig pörög,ha jól emlékszem olyan 1800 körül használom.
Ez függ az adott folyamattól,pasztától.A karcokat csak kisfordulaton lehet kiszedni,fényesitéshez kell a nagyobb fordulat.Milyen pasztát használsz? Milyen géppel csinálod?
Nem tudom mi a neve a szernek,itt Ausztriában vettem mivel múltkor nekiálltam letakarítani a vakrozsdát a kocsiról,aztán ha már így neki ugrottam akkor már befejeztem rendesen.Valami nagyon ütős anyagot szórnak az útra havazáskor,jegesedéskor.Az autó eleje,oldala végig tele volt apró barna rozsda szerü foltokkal.Egy fenyő gyanta és egyéb hasonló dolgokat eltávolító spray-t használtam,teljesen leszedte.Utánna egy jó alapos fürcsi.Az anyagot kézzel vittem fel,a fényesítéshez használtam a gépet.A gép szabályozható fordulatos picit nagyobb mint a tiéd(ránézésre)sajnos nehezebb is,ez is tépőzáras,180mm korong.50 euroért vettem.Tehát semmi extra,célnak megfelel.Most a retek csak úgy pörög le a kocsiról.Az új játékszered elég komolynak látszik.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 17. - 23:10:08 írta gabka » Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #161 Dátum: 2011. Február 18. - 07:05:01 »

Krisz!Szerinted melyik az ideális fordulat polírozógép esetében?600-tól 3500-ig pörög,ha jól emlékszem olyan 1800 körül használom.
Ez függ az adott folyamattól,pasztától.A karcokat csak kisfordulaton lehet kiszedni,fényesitéshez kell a nagyobb fordulat.Milyen pasztát használsz? Milyen géppel csinálod?
Nem tudom mi a neve a szernek,itt Ausztriában vettem mivel múltkor nekiálltam letakarítani a vakrozsdát a kocsiról,aztán ha már így neki ugrottam akkor már befejeztem rendesen.Valami nagyon ütős anyagot szórnak az útra havazáskor,jegesedéskor.Az autó eleje,oldala végig tele volt apró barna rozsda szerü foltokkal.Egy fenyő gyanta és egyéb hasonló dolgokat eltávolító spray-t használtam,teljesen leszedte.Utánna egy jó alapos fürcsi.Az anyagot kézzel vittem fel,a fényesítéshez használtam a gépet.A gép szabályozható fordulatos picit nagyobb mint a tiéd(ránézésre)sajnos nehezebb is,ez is tépőzáras,180mm korong.50 euroért vettem.Tehát semmi extra,célnak megfelel.Most a retek csak úgy pörög le a kocsiról.Az új játékszered elég komolynak látszik.
Vannak nagyon komoly waxok amivel ha lekezeled az autót megvédi a fényezést télen.És ezek a foltok amiket irsz nem tapadnak meg.Pl:Autoglym HD Wax,ezt használja az autóipar és autósport krémje.Ez az etalon.De a nano amire most volt klubos vétel legalább ilyen jó.A vakrozsda mitől került rá?Vasút mellett állsz vele?Van erre is spec folyadék amivel le lehet oldani a fényezésről.A polirgéped sejtem melyik lehet.Ezek nem rossz kis gépek.De miért kézzel polirozol?-és azután csak fényesitesz vele.Az uj gépem egy közepes minőségű ipari gép.Excenteres amivel rendkkivűl szépen lehet dolgozni.Persze egy ilyen jobb lett volna. http://szerszamvilag.hu/termekek/176146/Makita_BO6040_Excentercsiszolo_Teljesitmenyfelvetel_750_W.html viszont az enyém 850w-os jóval erősebb.
Naplózva

06 70/22 11 222
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #162 Dátum: 2011. Február 18. - 08:28:11 »

A nano-s rendelésben én is benne voltam.A gépem hasonló,csak nincs hozzá ennyi feltét.Ezért csak a végén fényezésre használtam.Még be kell szereznem hozzá ilyesmit.A barna rozsda szerű foltokat az osztrák közút kezelőnek köszönhetem,de legalább nem csúszik az út.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #163 Dátum: 2011. Február 18. - 09:53:20 »

A nano-s rendelésben én is benne voltam.A gépem hasonló,csak nincs hozzá ennyi feltét.Ezért csak a végén fényezésre használtam.Még be kell szereznem hozzá ilyesmit.A barna rozsda szerű foltokat az osztrák közút kezelőnek köszönhetem,de legalább nem csúszik az út.
Minden feltét=aplikátor beszerzése megoldható.Én Javaslom a minőségibb dolgokat ezekből és a szerekből is.Lehet drágább,viszont tartósabb,gazdaságosabb.Autoglym,riwax,maxolen és wolf's termékeket tudok beszer áron. Pl:a nano is ilyen volt,mert kb 5-6EFt+posta angliából ha rendelnéd.
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #164 Dátum: 2011. Február 25. - 20:07:30 »

Mit szólnátok egy ilyen kezeléshez az autó szövetén? www.youtube.com/watch?v=8-cZfDSqhFM#
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!