Lacetti klub fórum
2024. április 24. - 17:59:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 379443 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2115 Dátum: 2016. Október 15. - 09:48:35 »

Chevrobertonál nincs gyári lámpa?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2116 Dátum: 2016. Október 16. - 18:38:00 »

Segítségre, ötletekre várok.
A bal fényszórómon izzót cseréltem, és amikor a magasságot akartam beállítani, kattant egyet a csavarnál, és utána nem lehetett már állítani, pedig feljebb kéne világítania. Gondolom vagy kiugrott valami, vagy a csavarmenetből kijött az állító csavar.
Lehet-e javítani házilag? Van-e ilyennel foglalkozó mester? Ha volna, elérhetősége? (Persze Bp.-en nyilván)
Ha nem javítható, de valahogy mégis állítható-e a magassága ügyeskedéssel?
Vagy csak csere? Ez esetben mibe fájna egy új, vagy bontott hibátlan, esetleg utángyártott bal fényszóró kpl. Lacetti kombihoz?
Várom a biztató válaszokat, előre is köszönvén. Esetleg az önzetlen segítséget is.
(Tudom, elszúrtam, nem kell cikizni, így is elég pipa vagyok magamra.)
Apa, ne mozdulj még. Holnap megnézem a pincében, hogy bal oldali-e a teljesen jó  bontott lámpám, amiről csak egy kupak hiányzik.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2117 Dátum: 2016. November 16. - 09:00:54 »

Apa, ne mozdulj még. Holnap megnézem a pincében, hogy bal oldali-e a teljesen jó  bontott lámpám, amiről csak egy kupak hiányzik.  Kacsint

Én is izzót cseréltem bal oldalon, és valamit elbénázhattam, mert eltört az izzót szorító, hajlított fém rugó.
Cap, mi lett a lámpád sorsa? Nagyon örülnék, ha jutna belőle nekem is, mert most csálén világít a fényszóróm, és csak az imádság tartja helyén az izzót...

Más ötlet, mástól?
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2118 Dátum: 2016. November 16. - 10:04:12 »

Én ezért cseréltetem márkaszervizben. Persze olcsóbb lenne otthon, de ha történik egy ilyen, akkor már lehet, hogy megéri. Nem mellesleg ilyenkor műszerrel mindig le is ellenőrzik. Legutóbb talán 3 ezer alatt volt a 2 izzó cseréje izzóval együtt. Évente ennyit én inkább áldozok rá.  Kacsint
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #2119 Dátum: 2016. November 16. - 10:49:03 »

Ilyenkor már hamar sötétedik, illetve munkaidőben nem is jutok el márkaszervízbe... nem szokott problémát okozni a csere.

DE! Közben beszéltem az ecseri bontóval, és egy ezresért adnak ilyen rugót.  Mosolyog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2120 Dátum: 2016. November 16. - 11:19:13 »

Jogos  Mosolyog
Így legalább olcsón megúsztad Kacsint
Egyébként a párom kocsiján viszont én cserélem az összes izzót, igaz az elsőket nagyon könnyű, viszont a hátsók cseréjéhez ki kell szedni az egész lámpát, teljesen szétszedni és csak úgy lehet. Ennek (is) köszönhetően a hátsó lámpák pár szétszedés után be is áznak, a szivacsos-gumis tömítések nem bírják az igénybevételt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2121 Dátum: 2016. November 16. - 11:41:52 »

Apa, ne mozdulj még. Holnap megnézem a pincében, hogy bal oldali-e a teljesen jó  bontott lámpám, amiről csak egy kupak hiányzik.  Kacsint

Én is izzót cseréltem bal oldalon, és valamit elbénázhattam, mert eltört az izzót szorító, hajlított fém rugó.
Cap, mi lett a lámpád sorsa? Nagyon örülnék, ha jutna belőle nekem is, mert most csálén világít a fényszóróm, és csak az imádság tartja helyén az izzót...

Más ötlet, mástól?
Jobb oldali lámpa, egy kupak hiányzik róla, kissé matt. Egy hete ástam el a medence alá. Szedjem ki belőle?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2122 Dátum: 2016. November 16. - 11:42:19 »

Ilyenkor már hamar sötétedik, illetve munkaidőben nem is jutok el márkaszervízbe... nem szokott problémát okozni a csere.

DE! Közben beszéltem az ecseri bontóval, és egy ezresért adnak ilyen rugót.  Mosolyog
Akkor szereztél, oké.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2123 Dátum: 2016. November 25. - 18:10:58 »

Az SW hátsó lámpa úgy fest 9 év alatt kurrens cikk lett. Emlékszem, amikor a bal hátsót kellett cserélni, akkor 17000 forintért volt új. Most meg három bontóban nincs, újból meg az eddigi legolcsóbb 31000 forintért van.  Zavart
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2124 Dátum: 2016. November 25. - 21:09:24 »

Az SW hátsó lámpa úgy fest 9 év alatt kurrens cikk lett. Emlékszem, amikor a bal hátsót kellett cserélni, akkor 17000 forintért volt új. Most meg három bontóban nincs, újból meg az eddigi legolcsóbb 31000 forintért van.  Zavart

annyiért azonnal meg kell venni mert nincs
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #2125 Dátum: 2016. November 26. - 12:33:41 »

Az SW hátsó lámpa úgy fest 9 év alatt kurrens cikk lett. Emlékszem, amikor a bal hátsót kellett cserélni, akkor 17000 forintért volt új. Most meg három bontóban nincs, újból meg az eddigi legolcsóbb 31000 forintért van.  Zavart
Nem tudom mi történt, de ha beléd mentek akkor a biztositó nem fizeti a károd? Mert akkor tök mindegy, hogy mennyibe kerül.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2126 Dátum: 2016. November 26. - 13:10:13 »

Az SW hátsó lámpa úgy fest 9 év alatt kurrens cikk lett. Emlékszem, amikor a bal hátsót kellett cserélni, akkor 17000 forintért volt új. Most meg három bontóban nincs, újból meg az eddigi legolcsóbb 31000 forintért van.  Zavart
Nem tudom mi történt, de ha beléd mentek akkor a biztositó nem fizeti a károd? Mert akkor tök mindegy, hogy mennyibe kerül.
Saját zsebre, vagy Casco-ra kell megcsináltatnom, de sajnos nagyon hülye az önrészem. Szvsz, 90%, hogy nem éri meg Casco-t bevonni, és saját zsebre megy majd a javítás.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2127 Dátum: 2016. November 26. - 13:47:47 »

Saját zsebre, vagy Casco-ra kell megcsináltatnom, de sajnos nagyon hülye az önrészem. Szvsz, 90%, hogy nem éri meg Casco-t bevonni, és saját zsebre megy majd a javítás.

Vannak olyan szervizek, ahol megoldják, hogy 0 Ft-ra jöjjél ki... adnak egy buzinagy számlát a biztosítónak, amin rajta van a te önrészed is, de azt nem kérik el tőled.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2128 Dátum: 2016. November 26. - 14:11:56 »

Saját zsebre, vagy Casco-ra kell megcsináltatnom, de sajnos nagyon hülye az önrészem. Szvsz, 90%, hogy nem éri meg Casco-t bevonni, és saját zsebre megy majd a javítás.

Vannak olyan szervizek, ahol megoldják, hogy 0 Ft-ra jöjjél ki... adnak egy buzinagy számlát a biztosítónak, amin rajta van a te önrészed is, de azt nem kérik el tőled.

túl nagy az ösrész és túl kicsi a kár ahhoz,hogy ez kivitelezhető legyen
Naplózva

70/4334431
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #2129 Dátum: 2016. December 30. - 10:02:41 »

Mivel ma lacsis napot tartottam, úgy gondoltam kicserélem a kék (ami fehér) helyzetjelzőket ledesekre. Hmmm....hát zongorázni lehet a különbséget. Sokkal szebb fénye van. Már csak arra leszek kiváncsi, mennyit bír ki.

Én előbb egy olcsót tettem bele, ami pont úgy nézett ki mint az eredeti, normál izzók. Az kb egy hetet bírt. Aztán vettem bele 3000 Ft / pár áron komolyabbat, ami gyakorlatilag egy nyáklap, rajta a ledekkel. Nyáklaponként 2 db. Ez kb másfél éve volt. Az egyik a napokban kezdett villódzani. Nem tudom egyelőre, hogy a led vacakol-e, vagy a foglalat.

Viszont a műszakin kiszedték belőle, mondván hogy kék. Ezen kicsit balhéztam is velük, mert nem kék, hanem hideg fehér és azért vettem ilyen drágát, hogy kimondottan megfeleljen a műszaki követelményeknek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!