Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 04:19:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
 
Szerző Téma: Hasznos tudnivalók utazásnál!  (Megtekintve 4097 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2008. Május 09. - 21:51:14 »

Horvát Köztársaság Nagykövetsége a 18 éven aluliak Horvátországba való beutazását 2008. április 6-iki hatállyal az alábbi közleményben módosította.

Kérjük ennek megfelelően a Horvátországba utazni szándékozókat- különös tekintettel a nyári utazási szezon beindulására - az utazások zökkenő mentesebbé tétele érdekében informálni szíveskedjenek. Az írásbeli jóváhagyás meglétét a horvát határőrizeti szervek ellenőrzik a határátlépéskor. „A gyermekcsempészet és visszaélések megakadályozása érdekében a Horvát Köztársaság területére kiskorú külföldi állampolgárok szülői felügyelet, illetve a törvényes képviselő felügyelete nélkül csak abban az esetben utazhatnak be, ha rendelkeznek a szülők/törvényes képviselő közjegyző által hitelesített írásbeli jóváhagyásával. Az írásbeli jóváhagyásnak tartalmaznia kell a szülők/törvényes képviselő személyes adatait, a szülők/törvényes képviselő beleegyezését, a gyermek adatait, útlevélszámát, a kísérő személy adatait, útlevélszámát, valamint azt, hogy hova, milyen célból utaznak, és meddig lesznek ott. A jóváhagyást a szülőknek alá kell írniuk, és az aláírást közjegyzővel hitelesíttetni kell. A közjegyzői hitelesítés után a jóváhagyást hivatalos fordítóirodánál le kell lefordíttatni horvát vagy angol nyelvre.

Amennyiben a kiskorú személy az egyik szülő kíséretében utazik, nincs szükség a másik szülő beleegyezésére. Amennyiben a szülők elváltak és a gyermek a szülő/törvényes képviselő nélkül, harmadik személy kíséretében vagy egyedül utazik, mindenképpen szükséges legalább annak a szülőnek az írásbeli belegyezése, akinek a bíróság a gyermeket odaítélte.

Ha a kiskorú gyermek iskolai csoporttal utazik, vagy sportegyesület, kulturális szervezet stb. által szervezett útra megy, akkor elegendő, ha szerepel az iskola, sportegyesület stb. névsorán, amit a szervező iskola, sportegyesület stb. saját pecsétjével hitelesít. Ezt az igazolást is le kell fordítani horvát vagy angol nyelvre hivatalos fordítóirodánál.

Abban az esetben, ha a kiskorú repülőgéppel utazik, és rendelkezik az IATA szabályok értelmében előírt kísérőlevéllel, nincs szükség külön szülői jóváhagyásra. ”

Üdvözlettel, Horvát Nagykövetség”
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1 Dátum: 2008. November 06. - 20:04:51 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2008. November 06. - 20:15:01 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Igen, és ez Horvátban is így van. Be is készítettük idén a mellényeket, mert az előttünk hazatérők panaszkodtak, hogy fényes nappal autópályán büntettek a rendőrök a hiányáért. Hasonlít egy kicsit ahhoz, amikor nincs a megfelelő nagyságú H betű a faron. Produkálnak a horvát rendőrök is! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2008. November 06. - 20:20:16 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Igen, és ez Horvátban is így van. Be is készítettük idén a mellényeket, mert az előttünk hazatérők panaszkodtak, hogy fényes nappal autópályán büntettek a rendőrök a hiányáért. Hasonlít egy kicsit ahhoz, amikor nincs a megfelelő nagyságú H betű a faron. Produkálnak a horvát rendőrök is! Vigyorog
Ja! A H betűről meg annyit, ha uniós országba megyünk, akkor nem kell H betű ha van KÉK rendszám. Ha nem kék, vagy nem uniós ország, akkor kell fehér alapon fekete H betű minden esetben.
Horvátéknál 200 Kuna...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2008. November 06. - 20:28:26 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Igen, és ez Horvátban is így van. Be is készítettük idén a mellényeket, mert az előttünk hazatérők panaszkodtak, hogy fényes nappal autópályán büntettek a rendőrök a hiányáért. Hasonlít egy kicsit ahhoz, amikor nincs a megfelelő nagyságú H betű a faron. Produkálnak a horvát rendőrök is! Vigyorog
Ja! A H betűről meg annyit, ha uniós országba megyünk, akkor nem kell H betű ha van KÉK rendszám. Ha nem kék, vagy nem uniós ország, akkor kell fehér alapon fekete H betű minden esetben.
Horvátéknál 200 Kuna...
Képzelheted, mit szekéltuk a sógoromat...neki egy Nagy-Magyarország H-betűs matricája van nemzeti színekben a hátsó szélvédőn....Mondtam neki, hogy ne csodálkozzon, ha beverik a szélvédőjét...megúszta. Vigyorog
Upsz...nekem amolyan úniós van, kék alapon fehér H betű, körülötte sárga csillagok...nekem is szerencsém volt?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2008. November 06. - 20:39:22 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Igen, és ez Horvátban is így van. Be is készítettük idén a mellényeket, mert az előttünk hazatérők panaszkodtak, hogy fényes nappal autópályán büntettek a rendőrök a hiányáért. Hasonlít egy kicsit ahhoz, amikor nincs a megfelelő nagyságú H betű a faron. Produkálnak a horvát rendőrök is! Vigyorog
Ja! A H betűről meg annyit, ha uniós országba megyünk, akkor nem kell H betű ha van KÉK rendszám. Ha nem kék, vagy nem uniós ország, akkor kell fehér alapon fekete H betű minden esetben.
Horvátéknál 200 Kuna...
Képzelheted, mit szekéltuk a sógoromat...neki egy Nagy-Magyarország H-betűs matricája van nemzeti színekben a hátsó szélvédőn....Mondtam neki, hogy ne csodálkozzon, ha beverik a szélvédőjét...megúszta. Vigyorog
Upsz...nekem amolyan úniós van, kék alapon fehér H betű, körülötte sárga csillagok...nekem is szerencsém volt?
Hát, ha éppen ezeket ellenörizni vezénylik ki Őket, akkor lehet hogy fizetős lett volna. Ezért mindig van Nálam 1-2 szabványos matrica a könyöklőben. Ha kell, gyorsan felragasztom. /tecsó 49 Ft/
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. November 06. - 20:40:49 »

Ma beszélgettük Gidyvel és Kapitánnyal a sárga mellény használatáról.
Remélem tudjátok, ha Olaszországba kívántok menni, annyi darab sárga mellénynek kell az autóban lenni, ahány ember ül a kocsiban.
Igen, és ez Horvátban is így van. Be is készítettük idén a mellényeket, mert az előttünk hazatérők panaszkodtak, hogy fényes nappal autópályán büntettek a rendőrök a hiányáért. Hasonlít egy kicsit ahhoz, amikor nincs a megfelelő nagyságú H betű a faron. Produkálnak a horvát rendőrök is! Vigyorog
Ja! A H betűről meg annyit, ha uniós országba megyünk, akkor nem kell H betű ha van KÉK rendszám. Ha nem kék, vagy nem uniós ország, akkor kell fehér alapon fekete H betű minden esetben.
Horvátéknál 200 Kuna...
Képzelheted, mit szekéltuk a sógoromat...neki egy Nagy-Magyarország H-betűs matricája van nemzeti színekben a hátsó szélvédőn....Mondtam neki, hogy ne csodálkozzon, ha beverik a szélvédőjét...megúszta. Vigyorog
Upsz...nekem amolyan úniós van, kék alapon fehér H betű, körülötte sárga csillagok...nekem is szerencsém volt?
Ideiglenesen hazánkban tartózkodó osztrákok, szlovákok, ukránok, románok, szerbek, horvátok, gondolom erre gondoltatok közben? He
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:45:57 »

Most hétvégén szaladtam bele: tessék vigyázni, Németországban van olyan kút, ahol még árulnak 91- es benzint. Kissé aggódtam, mert "sikerült" 17 litert tankolnom belőle, de nem bánta a gépsárkány, ment a 150-es tempó is, csak kissé többet evett belőle.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 17:24:54 »

Most hétvégén szaladtam bele: tessék vigyázni, Németországban van olyan kút, ahol még árulnak 91- es benzint. Kissé aggódtam, mert "sikerült" 17 litert tankolnom belőle, de nem bánta a gépsárkány, ment a 150-es tempó is, csak kissé többet evett belőle.
Nem gond, lefelé állít a kopogásérzékelő, pont ezért van, ha olyan országba kerül az autó, ahol nincs 95-ös. Viszont felfelé nem tud állítani, ezért félig-meddig parasztvakítás a 100-as benzin. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2012. Október 01. - 09:54:06 »

Most hétvégén szaladtam bele: tessék vigyázni, Németországban van olyan kút, ahol még árulnak 91- es benzint. Kissé aggódtam, mert "sikerült" 17 litert tankolnom belőle, de nem bánta a gépsárkány, ment a 150-es tempó is, csak kissé többet evett belőle.
Nem gond, lefelé állít a kopogásérzékelő, pont ezért van, ha olyan országba kerül az autó, ahol nincs 95-ös. Viszont felfelé nem tud állítani, ezért félig-meddig parasztvakítás a 100-as benzin. Kacsint
Akkor ha ismét 95-ös benzint tankolok, megnő a fogyasztás? Remélem nem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: [1]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!