Lacetti klub fórum
2024. április 24. - 19:57:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 411921 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #465 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 11:01:10 »

Nem igazán volt könnyelmű döntés tovább menni, de alapos vizsgálat után azért döntöttem így, mert megvoltam győződve róla hogy a füst a szellőzőrendszerből a fűtőmotor hibája vagy ellenállása miatt van. Ha látom hogy nem onnan füstöl hanem a műszerek mögül valószínüleg nem indulok el. Mindenkinek ajánlom én is, hogy megvizsgálja ezt a csatlakozót, mielőtt nagyobb bajt okoz.
Az jó mert ha a vezeték beizzik jobban és a köteg is lángra kap akkor olthattad volna a kocsit asszem.Én majdnem megjártam igy a kis trabimmal annó mikor a bizti helyére egy 20 fillérest betoltam.
Vigyorog Nekem a '78-as Passat-om volt egy egy forintossal megpatkolva Vigyorog
Nekem még nem volt ilyen műszerfalelfüstölős problémám...már 6 éves az autó....
Viszont cseréltem rendszám világítsát, hogy annak mennyire el van szenesedve a foglalata... Zavart  Hozzáértem és szétporladt..
Ezért kell oda, de csakis oda LED-es izzót tenni, az nem égeti szét. Helyzetjelzőnek nem jó, és nem is engedik.
Jut is eszembe, egyik első helyzetjelzőm kiéget, mehetek cserélni. A jobbos, talán nem kell kivenni az egész lámpatestet.
Nem csak a LED jó ( sőt, igazából sehova sem jó. Nem szórja a fényt).
Normál izzót is lehet bele tenni, csak nem az 5 W-osat, hanem 3-asat.
Ez igaz az első helyzetjelzőkre is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 31. - 14:16:46 írta Stocz » Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #466 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 12:17:15 »

Nem igazán volt könnyelmű döntés tovább menni, de alapos vizsgálat után azért döntöttem így, mert megvoltam győződve róla hogy a füst a szellőzőrendszerből a fűtőmotor hibája vagy ellenállása miatt van. Ha látom hogy nem onnan füstöl hanem a műszerek mögül valószínüleg nem indulok el. Mindenkinek ajánlom én is, hogy megvizsgálja ezt a csatlakozót, mielőtt nagyobb bajt okoz.
Az jó mert ha a vezeték beizzik jobban és a köteg is lángra kap akkor olthattad volna a kocsit asszem.Én majdnem megjártam igy a kis trabimmal annó mikor a bizti helyére egy 20 fillérest betoltam.
Vigyorog Nekem a '78-as Passat-om volt egy egy forintossal megpatkolva Vigyorog
Nekem még nem volt ilyen műszerfalelfüstölős problémám...már 6 éves az autó....
Viszont cseréltem rendszám világítsát, hogy annak mennyire el van szenesedve a foglalata... Zavart  Hozzáértem és szétporladt..
Ezért kell oda, de csakis oda LED-es izzót tenni, az nem égeti szét. Helyzetjelzőnek nem jó, és nem is engedik.
Jut is eszembe, egyik első helyzetjelzőm kiéget, mehetek cserélni. A jobbos, talán nem kell kivenni az egész lámpatestet.
Nem csak a LED (jó sőt, igazából sehova sem jó. Nem szórja a fényt).
Normál izzót is lehet bele tenni, csak nem az 5 W-osat, hanem 3-asat.
Ez igaz az első helyzetjelzőkre is.
Nálam is bevált a 3w-os izzó. Azóta nincs a foglalaton további pörkölődés - kiváncsiságból kiszedtem és megnéztem a csere után 3 hónappal üzemmeleg állapotban. Meleg volt ugyan, de közel sem égette a kezemet.
Naplózva
ngyzslt
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #467 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 14:10:17 »

Sziasztok!

Találkozott már vavaki a képen látható hibával? A tompított h7 csatlakozója megolvadt.
Honnan tudnék szerezni ilyen csatlakozót? Mindegyik autósboltban szétteszik a kezüket hogy nincs.
köszi
ha más nincs bontóban levágatod a csatit.
Mindegyik H7-esnek egyforma a csatlakozója, csak át kell szerelned, de a jó, ha forrasztod a drótot, hogy ne melegedjen a toldásnál. Legrosszabb esetben sima saruval is megoldható, de az nem túl szép, de amíg találsz rendest, addig az is megteszi. Csak ne feledd jól szigetelni, csövezni!
Én is pont erre gondoltam. Már meg is vettem a sarukat meg a zsugorcsövet.
Az egyik bontóban azt a választ kaptam hogy 2500ft-ért levágják nekem a csatit. Annyiért inkább vágja le magának a sajátját a bontós! :-)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #468 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 15:54:28 »

Nem igazán volt könnyelmű döntés tovább menni, de alapos vizsgálat után azért döntöttem így, mert megvoltam győződve róla hogy a füst a szellőzőrendszerből a fűtőmotor hibája vagy ellenállása miatt van. Ha látom hogy nem onnan füstöl hanem a műszerek mögül valószínüleg nem indulok el. Mindenkinek ajánlom én is, hogy megvizsgálja ezt a csatlakozót, mielőtt nagyobb bajt okoz.
Az jó mert ha a vezeték beizzik jobban és a köteg is lángra kap akkor olthattad volna a kocsit asszem.Én majdnem megjártam igy a kis trabimmal annó mikor a bizti helyére egy 20 fillérest betoltam.
Vigyorog Nekem a '78-as Passat-om volt egy egy forintossal megpatkolva Vigyorog
Nekem még nem volt ilyen műszerfalelfüstölős problémám...már 6 éves az autó....
Viszont cseréltem rendszám világítsát, hogy annak mennyire el van szenesedve a foglalata... Zavart  Hozzáértem és szétporladt..
Ezért kell oda, de csakis oda LED-es izzót tenni, az nem égeti szét. Helyzetjelzőnek nem jó, és nem is engedik.
Jut is eszembe, egyik első helyzetjelzőm kiéget, mehetek cserélni. A jobbos, talán nem kell kivenni az egész lámpatestet.
Nem csak a LED (jó sőt, igazából sehova sem jó. Nem szórja a fényt).
Normál izzót is lehet bele tenni, csak nem az 5 W-osat, hanem 3-asat.
Ez igaz az első helyzetjelzőkre is.
Nálam is bevált a 3w-os izzó. Azóta nincs a foglalaton további pörkölődés - kiváncsiságból kiszedtem és megnéztem a csere után 3 hónappal üzemmeleg állapotban. Meleg volt ugyan, de közel sem égette a kezemet.
Amikor kiégett az egyik rendszámvilágításom, én már ilyet vettem bele. Azóta nem néztem a foglalatot, de fényerőre kb ugyanaz, mert az 5w-os már kissé bekormozódott.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #469 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:20:53 »

Hú, köszi a tippet! Mégjó, hogy vettem a múltkor egy marék 5 wattosat... Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #470 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:42:09 »

Hú, köszi a tippet! Mégjó, hogy vettem a múltkor egy marék 5 wattosat... Vigyorog
Helyzetjelzőbe azért még jó lesz. Fél marékkal adhatsz nekem, ma égett ki a nyavalyás, illetve ma cseréltem ki, és tényleg ki kellett vennem az egész lámpatestet.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #471 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 22:33:19 »

Hú, köszi a tippet! Mégjó, hogy vettem a múltkor egy marék 5 wattosat... Vigyorog
Helyzetjelzőbe azért még jó lesz. Fél marékkal adhatsz nekem, ma égett ki a nyavalyás, illetve ma cseréltem ki, és tényleg ki kellett vennem az egész lámpatestet.
Nem is tudom ki ajánlgatta némi pízért a szolgálatait ilyen ügyben... Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #472 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 10:09:30 »

Hú, köszi a tippet! Mégjó, hogy vettem a múltkor egy marék 5 wattosat... Vigyorog
Helyzetjelzőbe azért még jó lesz. Fél marékkal adhatsz nekem, ma égett ki a nyavalyás, illetve ma cseréltem ki, és tényleg ki kellett vennem az egész lámpatestet.
Inkább dobd ki őket.
Az első helyzetjelző foglalatát is ugyan úgy tönkre teszi.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #473 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 17:23:12 »

Hú, köszi a tippet! Mégjó, hogy vettem a múltkor egy marék 5 wattosat... Vigyorog
Helyzetjelzőbe azért még jó lesz. Fél marékkal adhatsz nekem, ma égett ki a nyavalyás, illetve ma cseréltem ki, és tényleg ki kellett vennem az egész lámpatestet.
Inkább dobd ki őket.
Az első helyzetjelző foglalatát is ugyan úgy tönkre teszi.
hmm..
Naplózva
Zsombi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Hozzászólás #474 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 09:19:02 »

Hi!

Tegnap elmúlt a rádióm.  (A Platinumhoz adott 5CDtáras magnós rádió)
Egyszer csak se kép se hang, semmi nem világít rajta, a biztosítéktáblán a biztosítékai rendben vannak. (17 és 23)
Kénytelen leszek kibányászni, remélem hogy a hátlapján lévő bizti égett el...
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #475 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 09:28:42 »

Hi!

Tegnap elmúlt a rádióm.  (A Platinumhoz adott 5CDtáras magnós rádió)
Egyszer csak se kép se hang, semmi nem világít rajta, a biztosítéktáblán a biztosítékai rendben vannak. (17 és 23)
Kénytelen leszek kibányászni, remélem hogy a hátlapján lévő bizti égett el...


Ha netán nem javítható és ugyan olyat akarsz van eladó nekünk.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #476 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 11:05:35 »

Hi!

Tegnap elmúlt a rádióm.  (A Platinumhoz adott 5CDtáras magnós rádió)
Egyszer csak se kép se hang, semmi nem világít rajta, a biztosítéktáblán a biztosítékai rendben vannak. (17 és 23)
Kénytelen leszek kibányászni, remélem hogy a hátlapján lévő bizti égett el...

Lehet, hogy csak kicsúszott az érintkező, és semmi baja nincs. Vagy, ha kivehető az előlapja, az nincs a helyén, vagy bepiszkolódott az érintkező, amit ki kell tisztítani, és újra megy. Ne kapkodd el a kidobását!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zsombi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Hozzászólás #477 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 11:20:28 »

Hi!

Tegnap elmúlt a rádióm.  (A Platinumhoz adott 5CDtáras magnós rádió)
Egyszer csak se kép se hang, semmi nem világít rajta, a biztosítéktáblán a biztosítékai rendben vannak. (17 és 23)
Kénytelen leszek kibányászni, remélem hogy a hátlapján lévő bizti égett el...

Lehet, hogy csak kicsúszott az érintkező, és semmi baja nincs. Vagy, ha kivehető az előlapja, az nincs a helyén, vagy bepiszkolódott az érintkező, amit ki kell tisztítani, és újra megy. Ne kapkodd el a kidobását!

Valószínűleg valami elektromos gondja van, mert akkor némult meg, amikor a telefonkihangosító csatlakozóját a telefontartóhoz próbáltuk csatlakoztatni...
Naplózva
blende
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Hozzászólás #478 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 19:13:27 »

Sziasztok!
Villog az órám kijelzője. Gondolom kontakt hiba. Melyik csatlakozót nézzem meg? Hol keressem???
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #479 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 19:21:39 »

Sziasztok!
Villog az órám kijelzője. Gondolom kontakt hiba. Melyik csatlakozót nézzem meg? Hol keressem???
Ha jól emlékszem csak óracserével javítható, de lehet, hogy csal a memóriám.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!