Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 01:08:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Le
 
Szerző Téma: Egyéb adás-vétel  (Megtekintve 102084 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #195 Dátum: 2012. November 16. - 07:52:14 »

Eladó Thomas készlet.
Részletek, képek:
http://jatek.vatera.hu/kisauto_jarmu/thomas_es_baratai/88_db_os_eredeti_thomas_gyujtemeny_1673473541.html
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #196 Dátum: 2012. November 25. - 11:22:24 »

Elkelt.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #197 Dátum: 2012. November 27. - 17:04:45 »

Eladó egy két éves Gainward 250GTS videókártya, 512MB GDDR3-as RAM van rajta (256bit sávszélesség). Viszonylag csendes (terhelésfüggő a ventillátor szabályozása), doboza is megvan.
Gyártó link: http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=118

Mai játékokra is alkalmas, új NFS Most Wanted közepes beállításoknál 1680x1050 felbontással tökéletesen fut.
Irányár: 15000 Ft
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #198 Dátum: 2013. Január 02. - 12:36:06 »

T. Számítógépguruk!
Nagyfiam közelgő születésnapja alkalmából (is) erős ingerenciám támadt (MosolyogMosolyogMosolyog) egy elsősorban játékra szolgáló asztali számítógép-konfiguráció beszerzésére/összeállítására…
Szívesen fogadnék ajánlatokat ..,, összességében max. 75 - 80 db ezerforintost szánnék rá  (ha esetleg a leváltandó gép egyes alkatrészei használhatóak, annak sem állok ellen: miditorony ház; a’sszem 350 W-os táp, alig használt dual-layer DVD író; tartozik még hozzá jogtiszta dobozos winfosviszta, esetleg ha ezt lehetne upgrédelni (vagy legalább megtartani…), az jó lenne… - ezt a konfigurációt felmérési céllal természetesen oda tudom adni…)
További részleteket, ajánlatokat privátban …
köszi:
kripic
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #199 Dátum: 2013. Január 02. - 15:01:07 »

T. Számítógépguruk!
Nagyfiam közelgő születésnapja alkalmából (is) erős ingerenciám támadt (MosolyogMosolyogMosolyog) egy elsősorban játékra szolgáló asztali számítógép-konfiguráció beszerzésére/összeállítására…
Szívesen fogadnék ajánlatokat ..,, összességében max. 75 - 80 db ezerforintost szánnék rá  (ha esetleg a leváltandó gép egyes alkatrészei használhatóak, annak sem állok ellen: miditorony ház; a’sszem 350 W-os táp, alig használt dual-layer DVD író; tartozik még hozzá jogtiszta dobozos winfosviszta, esetleg ha ezt lehetne upgrédelni (vagy legalább megtartani…), az jó lenne… - ezt a konfigurációt felmérési céllal természetesen oda tudom adni…)
További részleteket, ajánlatokat privátban …
köszi:
kripic

Ok... és mi van benne? Milyen tokozású lap, milyen proci, milyen HDD, stb stb...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #200 Dátum: 2013. Január 02. - 18:25:10 »

Tényleg fontos lenne tudni az alkatrészek típusát, mert így elég nehéz megmondani, hogy mi használható belőle és mi nem. A játék egyébként mit takar pontosan, milyen játékokkal szeretne játszani gyermeked (esetleg te)?
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #201 Dátum: 2013. Január 02. - 19:28:27 »

Na tessék... éreztem én, hogy ilyen kérdéseket fogtok feltenni...MosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyog

Kezdjünk neki másképp:
Rendelkezésre áll két gépezet…:
  - egyrészt egy ilyen, Vista op.rendszerű 5 éves konfig:
      Proci: Pentium Dual E2160 (Merom) – 1800 kHz órajel; Socket 478 (Socket 775); gyorsítótárak: Level1: 64 KB, Level2: 1024 KB;
      Alaplap: Gigabyte 945GCMX-S2
      Videokártya: NVidia GeForce 8500 GT (256 MB RAM)
      RAM: 2 x 1GB (nemtommilyen - 1 ns hozzáférésű)
      HDD: 300 GB (nemtommilyen gyártmányú)
      és egy - talán Sony - Dual-layer DVD író
    Ezen nem műxik az istenért se a wifi (olyan külsőleg, USB-be bedugott valamivel….), és rendszertelenül, de nagy biztonsággal összetörik, majd elmegy a kép
   (videokártya kuka?), a gép újra akar indulni, általában sikertelenül… Ilyenkor kierőszakolt kikapcs., majd rövid szünet után bekapcs., és ilyenkor egy darabig általában jó….
  - másrészt egy ilyen, XP Home SP3 op. rendszerű, kb. 9 éves konfig:
      Proci: AMD Sempron (Barton) – 1837 kHz órajel; Socket A; gyorsítótárak: Level1: 128 KB, Level2: 512 KB;
      Alaplap: Gigabyte GA-7VT600 1394
      Videokártya: ATI Radeon 9200 AGP (64 MB RAM)
      RAM: 1 x 1GB nemtommilyen (3 ns hozzáférésű)
      HDD: 40 GB; Maxtor 6E040L0
      meg valamilyen egyszerű DVD író
     Ezen se akar működni a wifi (szintén bedugom típusú…), valamint iszonyat lassan indul el a gép, de végülis műxik… (mindenféle tisztítás, defrag, miegymás sem segített a tempóján

Na ebből a kettőből (vagy az egyikből) kellene egy internetezésre (vidoenézésre!) alkalmas valamit összehozni (nyilván, ha lehet, és ami cserélendő, az cserélendő…), ha marad belőlük használható alkatrész (pl. ház, táp, DVD, mittudomén…), akkor azt az új valamibe esetleg felhasználni (nyilván, ha van értelme…)

Ez az új gép (az internet, alap irodai alkalmazások mellett) elsősorban JÁTÉKRA legyen alkalmas, a korábban megadott 75-80ezres keretösszeg (nem baj, ha nettó...Mosolyog) figyelembe vételével (ha a - szerintem legalább Win7 - op. rendszer is belefér, az sem baj... Kacsint Kacsint Kacsint )
Játék alatt pl. az Assasin's Creed 3, NFS Most Wanted 2012 teljesítményigényű játékok értendőek... (állítólag ezek elég kajdi gépet igényelnek - én ezt csak hallottam...MosolyogMosolyogMosolyog)

Ja, és még valami: az újat 3-4 héten belül össze kellene hozni ... , az "átépítés" ráér...

Hálás vagyok a tüsténkedésetekért, köszi:
kripic
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 02. - 19:50:35 írta kripic » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #202 Dátum: 2013. Január 02. - 20:11:28 »

Ha ilyen játékra akarsz gépet, akkor egy nagyon jó videókártya kell hozzá, ami legalább 30-40 ezer forint. Szerintem nézz esetleg körül itt: www.pc-outlet.hu
Kapitánynak is innen vittem gépet, eddig még nem panaszkodott, ráadásul már Pesten is van boltjuk. Az Imperium Core i3 HD például jó lehet.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #203 Dátum: 2013. Január 02. - 20:39:10 »

Na ja.. itt kezdődnek a bajaim (és ezért gondolkodtam első körben összeépítésre a kész konfig helyett...)
proci: 35-45
alaplap: 20-25
videokártya: 35-50
ház, táp, HDD (SSD), DVD: 50-60
És még egy kis miegymás, és máris 160-200ezernél járunk....

Megnézem persze a kész gépeket is, de tartok tőle, hogy a pénztárcám ezt a formátumot nem támogatja:(
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #204 Dátum: 2013. Január 03. - 13:29:58 »

én amikor 2 éve vettem mindent a gépházba, akkor 150re jött ki, de abban minden benne volt:táp, vinyó, videókártya, proci, stb de ez olyan gép, hogy még évekig elbír sok dolgot Kacsint án az aqua-ban rakattam össze.

http://www.aqua.hu/
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #205 Dátum: 2013. Január 03. - 14:52:45 »

Na ja.. itt kezdődnek a bajaim (és ezért gondolkodtam első körben összeépítésre a kész konfig helyett...)
proci: 35-45
alaplap: 20-25
videokártya: 35-50
ház, táp, HDD (SSD), DVD: 50-60
És még egy kis miegymás, és máris 160-200ezernél járunk....

Megnézem persze a kész gépeket is, de tartok tőle, hogy a pénztárcám ezt a formátumot nem támogatja:(
Én alapból nem szeretem a kész gépeket, de mégis azt ajánlom, hogy az általam említett helyen jól fogsz járni. Egyrészt a teljes gépre 3 év gari van, eladás előtt letesztelik a működést, több barátom, kollégám és én is vettem már tőlük gépet vagy alkatréészt, és eddig nem volt gond. Az általam említett i3 HD gép most kerek 100ezer forint, alkatrészekből sem tudnád sokkal olcsóbban kihozni.
Csak okulásképpen: augusztusban és is gépet cseréltem, alkatrészenként vettem meg, majd összeraktam és nem akart megfelelően működni. A bekapcsológombot folyamatosan fél és két perc közötti intervallumig nyomva volt hajlandó csak elindulni, utána viszont ment mint az óramű, szóval működés közben nem volt sem fagyás, sem újraindulás. Leállítás után viszont (ha vártam legalább 5 percet), már megint nem indult el. Mivel az összes alkatrész új volt, de mindegyiket máshol vettem, így rám maradt a hibakeresés, alkatrészek cserélgetése (ami nem egyszerű, ha nincs alkatrészboltos ismerősöd, nekem szerencsére van), míg végül csak az alaplap maradt. Na ez a macera, szerencsére a bolt nem volt genyó, rögtön adtak egy másikat, de ugye ismét szét kellett szedni a gépet és újra összerakni. Sok idő volt, amit mással is tudtam volna tölteni.
Szóval mezei felhasználónak nem ajánlom az alkatrészekből összerakást. Egyébként az alaplap egy minőségi új Asus volt, nem a legolcsóbb fajta és mégis van ebből is hibás darab.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #206 Dátum: 2013. Január 03. - 14:57:52 »

én amikor 2 éve vettem mindent a gépházba, akkor 150re jött ki, de abban minden benne volt:táp, vinyó, videókártya, proci, stb de ez olyan gép, hogy még évekig elbír sok dolgot Kacsint án az aqua-ban rakattam össze.

http://www.aqua.hu/
Számítástechnikában nincs olyan, hogy évekig nem kell fejleszteni, sajnos. A három éve vásárolt i7-es procis vágógépeinket (darabja 750e+ÁFA volt) már az én most vásárolt és összerakott i5-ös procis gépem is veri. Sajna főleg a játék az, ami miatt sokan fejleszteni kényszerülnek a gépet, ha másnem új videókártyával. Persze ez csak akkor igaz, ha a legújabb játékokat is maximális beállításokkal és nagy felbontásban akarod élvezni. Kacsint
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #207 Dátum: 2013. Január 03. - 19:37:04 »

A 200eFt a belátható plafon egy új gépnél (már évek óta), már ha semmit nem tudsz felhasználni a régi gépekből.
Én 8év után frissítettem. A ház, a dvd író, cd olvasó és monitor, egér, bill. maradt.
A frissítés informatikus haverral 80eFt volt.
Amit én évek alatt megtapasztaltam:
1. Akármilyen drága gépet veszel, akkor se fut rajta Minden program!
2. A legújabb, akár legdrágább cucc is lehet zsákutca, ha a prg-k másfele fejlődnek a következő hónapban.
3. Annyira kell fejleszteni, amennyire pénzed van és utánna azt a programot rakodt fel, aminek elég jóóó.

Ez e kecske-káposzta számítástechnikai verziója  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #208 Dátum: 2013. Január 03. - 19:45:56 »

Köszi a tanácsokat mindenkinek!
Az énmajdjólkiválasztokmindentaztánösszerakom szóba se jött - ezt az összerak-opciót is úgy értettem, hogy valaki, aki ezzel foglalkozik... - e tekintetben ismerem a határaimat...MosolyogMosolyogMosolyogMosolyog (Esetleg egy kávéscsésze elférne a közrezárt területen...Mosolyog)

Akkor már csak a "két rosszból esetleg egy jót..." projekt marad...
Ebben valaki..? (Nem feledve a fent leírt képességeimet!!!)
Naplózva
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #209 Dátum: 2013. Január 04. - 14:08:50 »

 Hello. Karácsony előtt vettem (tehát még jó drágán) használtan core i7-860 procit 30ért, alaplapot hozzá 10ért, a HD5850-es videokártyák 25 körül mozognak, 8 gb ram 10 körül van



Köszi a tanácsokat mindenkinek!
Az énmajdjólkiválasztokmindentaztánösszerakom szóba se jött - ezt az összerak-opciót is úgy értettem, hogy valaki, aki ezzel foglalkozik... - e tekintetben ismerem a határaimat...MosolyogMosolyogMosolyogMosolyog (Esetleg egy kávéscsésze elférne a közrezárt területen...Mosolyog)

Akkor már csak a "két rosszból esetleg egy jót..." projekt marad...
Ebben valaki..? (Nem feledve a fent leírt képességeimet!!!)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!