Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 14:20:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13   Le
 
Szerző Téma: Elektromos ablak, központi zár  (Megtekintve 103500 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #165 Dátum: 2013. Január 31. - 18:58:58 »

Sziasztok. A vezető oldali ajtó belső lezáró fülecske mellett van egy piros kis lámpa az oldalüveg mellett. picike led. az mi célt szolgál? a távirányítós központi zár jeladója ott veszi a jelet? vagy esetleg riasztó? mert a kocsihoz kaptam egy kicsike fekete kulcsot is a slusszkulcs meg a pótkulcs mellé de még a volt tulaj sem tudja az hová való. mondjuk az apjától örökölte meg annó a kocsit.
Egy led nem jeladó, és nem is vesz jelet, az egy dióda. Kacsint Vigyorog Amúgy az immo-hoz van köze, nem fogod kitalálni, milyen agyafúrt találmány! Ha illetéktelenek akarják ellopni a kocsid, akkor ez villogni fog, ebből tudhatod, hogy próbálkoztak. Jó mi? Ez kb olyan értelmes dolog, mint a HB-nél a kulcson az indexvillogtató, amelynek eredeti funkciója, hogy megtaláld a parkolóban a kocsidat. Működik vagy 15 méterről....na ha onnan sem találod meg a sajátodat, akkor vagy sokat ittál és inkább ne is menj kocsival, vagy valami sokkal nagyobb baj van!  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Szerintem az minden kulcson van, mármint indexvillogtató. Mosolyog
Sedanén nincs, ott csomagtartó nyitás van helyette ami sokkal hasznosabb szerintem.  Kacsint
Főleg, ha bezártad a csomagtartóba Kacsint Vigyorog
Ez így van. Sajnos egyszer velem is megtörtént.
Miért zárnám be???
Megnyomom a gombot a zsebembe és nyílik, vagy nyítás után zsebrevágom én így szoktam meg.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #166 Dátum: 2013. Január 31. - 23:03:37 »

Sziasztok. A vezető oldali ajtó belső lezáró fülecske mellett van egy piros kis lámpa az oldalüveg mellett. picike led. az mi célt szolgál? a távirányítós központi zár jeladója ott veszi a jelet? vagy esetleg riasztó? mert a kocsihoz kaptam egy kicsike fekete kulcsot is a slusszkulcs meg a pótkulcs mellé de még a volt tulaj sem tudja az hová való. mondjuk az apjától örökölte meg annó a kocsit.
Egy led nem jeladó, és nem is vesz jelet, az egy dióda. Kacsint Vigyorog Amúgy az immo-hoz van köze, nem fogod kitalálni, milyen agyafúrt találmány! Ha illetéktelenek akarják ellopni a kocsid, akkor ez villogni fog, ebből tudhatod, hogy próbálkoztak. Jó mi? Ez kb olyan értelmes dolog, mint a HB-nél a kulcson az indexvillogtató, amelynek eredeti funkciója, hogy megtaláld a parkolóban a kocsidat. Működik vagy 15 méterről....na ha onnan sem találod meg a sajátodat, akkor vagy sokat ittál és inkább ne is menj kocsival, vagy valami sokkal nagyobb baj van!  Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Szerintem az minden kulcson van, mármint indexvillogtató. Mosolyog
Sedanén nincs, ott csomagtartó nyitás van helyette ami sokkal hasznosabb szerintem.  Kacsint
Főleg, ha bezártad a csomagtartóba Kacsint Vigyorog
Ez így van. Sajnos egyszer velem is megtörtént.
Miért zárnám be???
Megnyomom a gombot a zsebembe és nyílik, vagy nyítás után zsebrevágom én így szoktam meg.
A távirányító útjai kifürkészhetetlenek!  Kacsint Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #167 Dátum: 2013. Május 20. - 19:07:00 »

én még sosem zártam/nyitottam kulccsal a lacsit, de ma néztem, hogy a kulcsot nem tudom bedugni a zárba egyik első ajtóba sem, csupán 1 cm-t enged befelé utána nem megy tovább. ez normális, járt már így valaki?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #168 Dátum: 2013. Május 20. - 19:22:56 »

én még sosem zártam/nyitottam kulccsal a lacsit, de ma néztem, hogy a kulcsot nem tudom bedugni a zárba egyik első ajtóba sem, csupán 1 cm-t enged befelé utána nem megy tovább. ez normális, járt már így valaki?
Igen, azok akik más garázsbejárata elé álltak be parkolni, vagy a kertkapuba, és a tulaj gyufát, vagy bármit bedugott emlékeztetőnek, a zárba, hogy tovább is adja rögvest a bosszúságot. Ilyenről már hallottam, másról nem. Kacsint Vigyorog Szereztél ilyen barátot? He Kacsint Az epokittos bosszú azonban már elég durva...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 20. - 19:25:02 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #169 Dátum: 2013. Május 20. - 19:42:38 »

mindig gondosan figyelek már több, mint 10 éve, mert egyszer kapuba álltam a várnál véletlenül még másik kocsival és kaptam egy kedves levelet  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #170 Dátum: 2013. Május 20. - 19:53:14 »

mindig gondosan figyelek már több, mint 10 éve, mert egyszer kapuba álltam a várnál véletlenül még másik kocsival és kaptam egy kedves levelet  Kacsint
Fújjál be a zárakhoz csavarlazítót vagy WD-40-et. Egy nap után ismételd meg és akkor már kísérletezhetsz a kulccsal. Csak óvatosan, nehogy több kárt tegyél benne. Ha szerencséd van, csak a lamellák ragadtak le. Én is megszívtam nemrégiben, amikor a távirányítóm "hosszú eltávra" ment.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #171 Dátum: 2013. Május 20. - 20:03:07 »

köszi Tomy, holnap benyálazom a zárat  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 472



« Hozzászólás #172 Dátum: 2014. Február 08. - 21:40:39 »

Egy pár napja elkezdett szórakozni az elektromos ablakom.  A vezetőoldali ablakemelő kapcsolóból eltűnik az áram és így mind a négy ablak működésképtelen. Valószínű ,hogy az a oszlop és az ajtó között lévő "harmonika" gumiban lévő ,vezetékkötegben lesz a bibi ,mert ha megmozgatom akkor életre kelnek az ablakok. Valakinek volt már hasonló gondja? Esetleg tudtok ajánlani Budapesten vagy környékén villamosági szerelőt?
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #173 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 11:43:46 »

Egy ket napja eszleltem hogy a kozponti zar nem zarja a HB csomagtartojat, nem tudom hogy miota mert az ajtokon rendesen mukodik. Szerencsere meg nem tunt el semmi az autobol. Jart mar valaki hasonloan? Hol lehet a hiba oka?
Naplózva

sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #174 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:18:43 »

Egy ket napja eszleltem hogy a kozponti zar nem zarja a HB csomagtartojat, nem tudom hogy miota mert az ajtokon rendesen mukodik. Szerencsere meg nem tunt el semmi az autobol. Jart mar valaki hasonloan? Hol lehet a hiba oka?

vezetékszakadás van a csomagtartó átvezetőnél
Naplózva

70/4334431
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #175 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:20:25 »

Egy ket napja eszleltem hogy a kozponti zar nem zarja a HB csomagtartojat, nem tudom hogy miota mert az ajtokon rendesen mukodik. Szerencsere meg nem tunt el semmi az autobol. Jart mar valaki hasonloan? Hol lehet a hiba oka?

vezetékszakadás van a csomagtartó átvezetőnél
Koszonom, utanna nezek
Naplózva

Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #176 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:52:17 »

Hamár így pörög a villanyablak topik: Nemrégiben úgy jártam, hogy lehúztam az ablakot a vezetőoldalon, és nem akart visszajönni. Kézzel kicsit megmozgattam magát az üveget, asszem lefelé nyomtam rajta egy kicsikét, utána szépen felment gombbal.

Azóta 1-2 alkalommal megismétlődött ugyanez. Gondolom valami üveg rögzítés van széthullva. Láttatok már ilyent? Valami törésre, és alkatrészcserére számítsak, ha netán hozzáfognék megcsinálni (mondjuk nem unatkozok ennyire), vagy csak széjjelhullott?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #177 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:58:29 »

Hamár így pörög a villanyablak topik: Nemrégiben úgy jártam, hogy lehúztam az ablakot a vezetőoldalon, és nem akart visszajönni. Kézzel kicsit megmozgattam magát az üveget, asszem lefelé nyomtam rajta egy kicsikét, utána szépen felment gombbal.

Azóta 1-2 alkalommal megismétlődött ugyanez. Gondolom valami üveg rögzítés van széthullva. Láttatok már ilyent? Valami törésre, és alkatrészcserére számítsak, ha netán hozzáfognék megcsinálni (mondjuk nem unatkozok ennyire), vagy csak széjjelhullott?
megmozdítottad a motort érintkezett a kefe azért ment utánna
a motorod cserés
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #178 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 13:49:33 »

köszi a gyors választ. Akkor nem szedem szét, amíg húzza, marad.
Naplózva
Mityenka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Hozzászólás #179 Dátum: 2016. Január 02. - 18:23:08 »

Sziasztok!
Van egy LACETTI-m 2007-es olyan gondom van, hogy a központi zár lezár automatikusan pár másodperc alatt és ha ne nem vagyok elég gyors 2-3 mp alatt visszazár ezt eddig nem tapasztaltam, akkor újra kell kezdeni az ajtó nyitást a távirányítón. Amikor kinyitom az ajtókat és kivan nyitva a vezető oldali ajtó akkor olyan hangot ad mint amikor a slusz kulcson lévő nyitó gombbal nyitnám, de azt folyamatosan addig míg be nincs zárva minden ajtó. Amikor kinyitom az ajtókat és a bal első ajtó nyitva van a többi ajtót lezárja és amikor beülök az autóba és becsukom a vezető oldali ajtót is akkor azt az ajtót is lezárja. így ki se lehet szállni az autóból. Ki kellett vennem a biztosítékát az ajtózárnak, de ilyenkor nem működik a központi zár. Mi lehet a gond tudnátok adni egy megbízható szervizt Budapesten?

Előre is köszönöm a segítséget.
Mityenka
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 02. - 18:28:48 írta Mityenka » Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!