Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 07:40:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Le
 
Szerző Téma: Elektromos ablak, központi zár  (Megtekintve 103741 alkalommal)
kuruczd
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #135 Dátum: 2011. Október 18. - 19:40:21 »

Sziasztok!
Tegnap véletlenül gyújtáson maradt a garázsban az autó éjszakára. Reggelre teljesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, índítozok és nem indul.Rendesen pörgeti az önindító de nem indul. Arra gondoltam letilt a riasztó.Levettem az aksi sarut majd vissza ilyenkor beszokott zárni az autó majd elkezd riasztózni de most se kép sehang.Ha a távirányítón hosszan nyomom a riasztógombot akkor hangnélkül elkezd villogni.Még azt tapasztaltam,  hogy a gyújtás ráadásakor fura relészerű kattanás jön a motor térből. Van valakinek valami ötlete mi lehet?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #136 Dátum: 2011. Október 18. - 19:46:57 »

Sziasztok!
Tegnap véletlenül gyújtáson maradt a garázsban az autó éjszakára. Reggelre teljesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, índítozok és nem indul.Rendesen pörgeti az önindító de nem indul. Arra gondoltam letilt a riasztó.Levettem az aksi sarut majd vissza ilyenkor beszokott zárni az autó majd elkezd riasztózni de most se kép sehang.Ha a távirányítón hosszan nyomom a riasztógombot akkor hangnélkül elkezd villogni.Még azt tapasztaltam,  hogy a gyújtás ráadásakor fura relészerű kattanás jön a motor térből. Van valakinek valami ötlete mi lehet?
Meghalt az AC, nem küld benzint? Riasztó megbolondult? 2 ötlet, hátha...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #137 Dátum: 2011. Október 18. - 20:16:57 »

Sziasztok!
Tegnap véletlenül gyújtáson maradt a garázsban az autó éjszakára. Reggelre teljesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, índítozok és nem indul.Rendesen pörgeti az önindító de nem indul. Arra gondoltam letilt a riasztó.Levettem az aksi sarut majd vissza ilyenkor beszokott zárni az autó majd elkezd riasztózni de most se kép sehang.Ha a távirányítón hosszan nyomom a riasztógombot akkor hangnélkül elkezd villogni.Még azt tapasztaltam,  hogy a gyújtás ráadásakor fura relészerű kattanás jön a motor térből. Van valakinek valami ötlete mi lehet?
Meghalt az AC, nem küld benzint? Riasztó megbolondult? 2 ötlet, hátha...

Hogyan lehet tesztelni, hogy tényleg jó a kocsiban a riasztó? Vagy azt látható módon élesíteni, mert ha egyszer megnyomom a központi zár gombját látszólag csak az ajtók záródnak.
Próbáltam már úgy, hogy nyitva hagytam a kocsi egyik ajtaját és rázártam a kocsit, de hiába másztam be a kocsiba a nyitott ajtón simán kiberhelhettem volna mindent, semmi riasztás. Próbáltam lezárt állapotban lökdösni a kocsit, de semmit. Ilyenkor "what da fuck"?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #138 Dátum: 2011. Október 18. - 20:19:10 »

Sziasztok!
Tegnap véletlenül gyújtáson maradt a garázsban az autó éjszakára. Reggelre teljesen lemerült. Feltöltöttem az aksit, índítozok és nem indul.Rendesen pörgeti az önindító de nem indul. Arra gondoltam letilt a riasztó.Levettem az aksi sarut majd vissza ilyenkor beszokott zárni az autó majd elkezd riasztózni de most se kép sehang.Ha a távirányítón hosszan nyomom a riasztógombot akkor hangnélkül elkezd villogni.Még azt tapasztaltam,  hogy a gyújtás ráadásakor fura relészerű kattanás jön a motor térből. Van valakinek valami ötlete mi lehet?
Meghalt az AC, nem küld benzint? Riasztó megbolondult? 2 ötlet, hátha...

Hogyan lehet tesztelni, hogy tényleg jó a kocsiban a riasztó? Vagy azt látható módon élesíteni, mert ha egyszer megnyomom a központi zár gombját látszólag csak az ajtók záródnak.
Próbáltam már úgy, hogy nyitva hagytam a kocsi egyik ajtaját és rázártam a kocsit, de hiába másztam be a kocsiba a nyitott ajtón simán kiberhelhettem volna mindent, semmi riasztás. Próbáltam lezárt állapotban lökdösni a kocsit, de semmit. Ilyenkor "what da fuck"?
Nincs a riasztóegységnek egy külön kulcsa amível ki-be lehet kapcsolni vagy szervízállásba tenni?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #139 Dátum: 2011. Október 18. - 20:30:37 »


[/quote]

Nincs a riasztóegységnek egy külön kulcsa amível ki-be lehet kapcsolni vagy szervízállásba tenni?
Idézet


Én a pótkulcsot használom, azzal vettem a kocsit, mert a másik kulcs háza és alaplapja ripityára tört az előző tulaj mázsás segge alatt. Vigyorog A pótkulcson van, nyit gomb, zár gomb, és a vészvillogós gomb, hogy sötétben is megtaláld a járgányt. Külön riasztós fityegő nincs a kulcshoz.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #140 Dátum: 2011. Október 18. - 20:45:41 »



Nincs a riasztóegységnek egy külön kulcsa amível ki-be lehet kapcsolni vagy szervízállásba tenni?
Idézet


Én a pótkulcsot használom, azzal vettem a kocsit, mert a másik kulcs háza és alaplapja ripityára tört az előző tulaj mázsás segge alatt. Vigyorog A pótkulcson van, nyit gomb, zár gomb, és a vészvillogós gomb, hogy sötétben is megtaláld a járgányt. Külön riasztós fityegő nincs a kulcshoz.

Az nem lehet mível ez a pót kulcsa, hogy amikor gyújtáson lemerült az aksid akkor elveszett a jel a risztóhoz vagy az indításgátlóhoz, és ezért nem indítja el a kocsit?
Lehetséges újra kell programozni a kulcsod.
Ez csak egy ötlet.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #141 Dátum: 2011. Október 18. - 21:14:06 »



Nincs a riasztóegységnek egy külön kulcsa amível ki-be lehet kapcsolni vagy szervízállásba tenni?
Idézet


Én a pótkulcsot használom, azzal vettem a kocsit, mert a másik kulcs háza és alaplapja ripityára tört az előző tulaj mázsás segge alatt. Vigyorog A pótkulcson van, nyit gomb, zár gomb, és a vészvillogós gomb, hogy sötétben is megtaláld a járgányt. Külön riasztós fityegő nincs a kulcshoz.

Az nem lehet mível ez a pót kulcsa, hogy amikor gyújtáson lemerült az aksid akkor elveszett a jel a risztóhoz vagy az indításgátlóhoz, és ezért nem indítja el a kocsit?
Lehetséges újra kell programozni a kulcsod.
Ez csak egy ötlet.

Nem nekem merült le az aksim, hanem kuruczd nevű hozzászólónak! Mosolyog Én csak ezen felbuzdulva kérdeztem, hogy hogyan lehet a riasztót tesztelni, hogy mikor lenyomom a központi zárat tutira élessé válik-e a riasztó is? Mosolyog
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #142 Dátum: 2011. Október 18. - 21:17:53 »



Nincs a riasztóegységnek egy külön kulcsa amível ki-be lehet kapcsolni vagy szervízállásba tenni?
Idézet


Én a pótkulcsot használom, azzal vettem a kocsit, mert a másik kulcs háza és alaplapja ripityára tört az előző tulaj mázsás segge alatt. Vigyorog A pótkulcson van, nyit gomb, zár gomb, és a vészvillogós gomb, hogy sötétben is megtaláld a járgányt. Külön riasztós fityegő nincs a kulcshoz.

Az nem lehet mível ez a pót kulcsa, hogy amikor gyújtáson lemerült az aksid akkor elveszett a jel a risztóhoz vagy az indításgátlóhoz, és ezért nem indítja el a kocsit?
Lehetséges újra kell programozni a kulcsod.
Ez csak egy ötlet.

Nem nekem merült le az aksim, hanem kuruczd nevű hozzászólónak! Mosolyog Én csak ezen felbuzdulva kérdeztem, hogy hogyan lehet a riasztót tesztelni, hogy mikor lenyomom a központi zárat tutira élessé válik-e a riasztó is? Mosolyog
Nyert, bocsi ezt benéztem. Zavart Zavart Zavart
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #143 Dátum: 2011. Október 18. - 21:19:59 »

A pótkulcson van, nyit gomb, zár gomb, és a vészvillogós gomb, hogy sötétben is megtaláld a járgányt.
Ez nem a pótkulcs, a pótkulcson nincs semmilyen gomb.
A Riasztó kipróbálásához tekerd le az ablakot és zárd be a kocsit, majd nyisd ki a ajtót, erre riasztania kell.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #144 Dátum: 2011. Október 26. - 07:26:33 »

Előfordulhat a riasztóval az, hogy túlmerítés/egyéb elektromos "sokk" esetén megzavarodik az agya.
Az enyém (az előző) pl. önindító csere után vesztette el a kapcsolatot a kulcsokkal. Azon szerencsére még volt biztonsági kulcs, amivel hatástalanítani lehetett a riasztót, majd irány a szerviz, programozás.
Az újabb riasztókon nincs ilyen kulcs, helyette kóddal, cselekmény sorral lehet hatástalanítani a riasztót. Ehhez kellene a  használati utasítása - és a remény, hogy az előző tulaj nem változtatott az alapértelmezett kódon.

A dologban már csak azért sem fogunk tudni itt segíteni, mert az sem derült ki, hogy milyen típusú riasztóról van szó.
Tehát elsőként ezt kell kideríteni, majd felhívni a forgalmazót, és tőle tanácsot kérni.

Ideiglenes megoldásként meg ki kell kötni a riasztó tiltó ágát. PÜ-ben adok ötletet, hol lehet keresni, ha szükség van rá. Közkinccsé nem tenném, nem mintha a rossz fiúknak pont az én tanácsaimra lenne szükségük.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #145 Dátum: 2012. Május 28. - 11:46:15 »

Minap jártam érdekesen...leírom, hátha valakinél ilyen lesz, ne fussa a felesleges köröket.
Nyitottam ahogy szoktam kulcsban lévő gombbal. Beálltam a garázsba, majd mivel kicsit siettem, hamar kikaptam a kulcsot, aztán ajtót becsaptam. Nem figyeltem fel egy apró jelre, amire utólag jöttem rá. Szóval bezártam volna a kocsit, de nem tudtam. Próbáltam többször, megnéztem, nem-e maradt nyitva valami, de nem. Mivel siettem, nem foglalkoztam vele, gondoltam még szerencse, hogy nemrég vettem elemet a kulcsba, éppen szükség lesz rá. Utána még kétszer ki kellett mennem a garázsba valamiért az autóból kivenni, kulccsal nyitottam-csuktam...gondoltam legalább a központi zár műxik (úgysem használtam a kulcsot ilyenre új korától kezdve). Próbáltam még a kulcson lévő gombokkal, de amikor nyomtam, nem világított, hanem villogott a kis led rajta. Azt hittem, ez annak a jele, hogy lemerült. Este aztán gondoltam cserélem is az elemet, de valamiért elmaradt. Aztán másnap kulccsal kinyit, mikor beültem és indítózni akartam....tenni akarom be a gyujtáskapcsolóba a kulcsot és amikor hozzáértem, kattant egyet, akkkor ugrott be kormányzárba... Vigyorog Valamiért előző nap a kulcs kihúzásakor nem ugrott ki a helyére. Ergo úgy érzékelte, hogy benne van a kulcs, ezért nem engedte központi zárat kulccsal bezárni. Azóta is műxik, elem jó. Pedig már 6 éves és napi 3-4 alkalommal nyitogatva van   Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
DoZsO
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Hozzászólás #146 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 10:47:03 »

A kulccsal kapcsolatban lenne nekem is kérdésem tőletek....
Nemrég vettem 1 Lacettit 2007es évjárat.
Amikor nyomom a kulcson a gombokat villog a led de nem történik semmi,
gondoltam lemerült, vettem bele új elemet (CR1616)
Ezzel is villog, de nem működik a központi zár.
Hogyan kell újraprogramozni a kulcsot?
Próbáltam gyújtással-gombnyomással, mint pl. az Opelnél de nem sikerült.

Még1 kérdés milyen rádiót kell vennem a kocsiba (mivel előző gazda okosan kiszedte)
h működjön a kormányon található távirányító?
Jól sejtem h Blaupunkt?

Köszi a válaszokat!
Üdv!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #147 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 13:07:55 »

A kulccsal kapcsolatban lenne nekem is kérdésem tőletek....
Nemrég vettem 1 Lacettit 2007es évjárat.
Amikor nyomom a kulcson a gombokat villog a led de nem történik semmi,
gondoltam lemerült, vettem bele új elemet (CR1616)
Ezzel is villog, de nem működik a központi zár.
Hogyan kell újraprogramozni a kulcsot?
Próbáltam gyújtással-gombnyomással, mint pl. az Opelnél de nem sikerült.

Még1 kérdés milyen rádiót kell vennem a kocsiba (mivel előző gazda okosan kiszedte)
h működjön a kormányon található távirányító?
Jól sejtem h Blaupunkt?

Köszi a válaszokat!
Üdv!


kulcsot csak a szerviz tud programozni,ha a kormánytávirányítót működésre akarod bírni akkor GYÁRI rádiót kell venned vagy adaptert a kormánytávirányítóhoz /még a blaupunkthoz is!/
A profilodban töltsd ki merre vagy található tudunk segíteni talán a közeledben
Naplózva

70/4334431
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #148 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 09:48:10 »

A kulccsal kapcsolatban lenne nekem is kérdésem tőletek....
Nemrég vettem 1 Lacettit 2007es évjárat.
Amikor nyomom a kulcson a gombokat villog a led de nem történik semmi,
gondoltam lemerült, vettem bele új elemet (CR1616)
Ezzel is villog, de nem működik a központi zár.

Hogyan kell újraprogramozni a kulcsot?
Próbáltam gyújtással-gombnyomással, mint pl. az Opelnél de nem sikerült.

Még1 kérdés milyen rádiót kell vennem a kocsiba (mivel előző gazda okosan kiszedte)
h működjön a kormányon található távirányító?
Jól sejtem h Blaupunkt?

Köszi a válaszokat!
Üdv!
Néhány kérdés azért felmerült bennem:
- ha nincs a kulcs a kocsihoz programozva hogyan indítod el vele?
- amikor megvetted a kocsit ez nem tűnt fel? He
- a fentiek miatt kérdem: biztosan a kulcsról beszélünk, vagy esetleg egy, a kulcs mellett lévő külön távirányító gombjairól.

Ha tényleg a kulccsal csinálja a fenti dolgot az bizony a kocsi előéletére vonatkozóan több mint gyanús.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #149 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 10:40:08 »

A kulccsal kapcsolatban lenne nekem is kérdésem tőletek....
Nemrég vettem 1 Lacettit 2007es évjárat.
Amikor nyomom a kulcson a gombokat villog a led de nem történik semmi,
gondoltam lemerült, vettem bele új elemet (CR1616)
Ezzel is villog, de nem működik a központi zár.

Hogyan kell újraprogramozni a kulcsot?
Próbáltam gyújtással-gombnyomással, mint pl. az Opelnél de nem sikerült.

Még1 kérdés milyen rádiót kell vennem a kocsiba (mivel előző gazda okosan kiszedte)
h működjön a kormányon található távirányító?
Jól sejtem h Blaupunkt?

Köszi a válaszokat!
Üdv!
Néhány kérdés azért felmerült bennem:
- ha nincs a kulcs a kocsihoz programozva hogyan indítod el vele?
- amikor megvetted a kocsit ez nem tűnt fel? He
- a fentiek miatt kérdem: biztosan a kulcsról beszélünk, vagy esetleg egy, a kulcs mellett lévő külön távirányító gombjairól.

Ha tényleg a kulccsal csinálja a fenti dolgot az bizony a kocsi előéletére vonatkozóan több mint gyanús.

az immo és a távirányitó 2 külön dolog
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!