Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 06:00:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Le
 
Szerző Téma: Elektromos ablak, központi zár  (Megtekintve 103739 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #45 Dátum: 2010. Március 26. - 18:48:11 »

Sziasztok! Lacetti tulajdonos lettem 1 hete....4 éves, de két évig kivolt vonva a forgalomból, 8700 km van benne...jó kis autó...kipróbáltam a klímát multhéten, kinnt 18 fok volt, de bent az utastérben a besütött naptól nagyon meleg...kipróbáltam a klímát, de nem fújta azt a hideg levegőt amit vártam tőle, gond lehet vele? Olyan volt, mintha a külső levegőt fújná csak be, ja...bekapcsoltam az a/c-t, mert az a klíma. Vagy ezt a klímát majd a kinti 30 foknál fogom jobban érezni?
Szia! Üdv közöttünk és gratulálunk a szerzeményedhez! Azt nem írtad, hogy autómata, vagy mechanikus a klíma, valamint, hogy bekapcsoltad-e hozzá a ventilátort.
Meg azt sem, hogy két évig mit csinált szegény. Aludt? Mert, ha két évig nem volt bekapcsolva a klíma, akkor nagy rá az esély, hogy úgy jártál vele, mint a Kapitány. Szóval kiszáradt a tömítés, elszállt a gáz, ezért nem működik. Valószínűleg meg kéne nézetni egy klímással, hogy ne okozzon betegséget, és, hogy működjön rendesen.

Na, és persze, mint oly sokan, Te sem jelölted be, hogy mely országrészben élsz, így nem nagyon tud senki sem segíteni egy minitali keretében. Ez a büntetése a titoknak.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 26. - 18:49:51 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
lesliewednesday
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Hozzászólás #46 Dátum: 2010. Május 07. - 20:34:48 »

Miután nemrég vettem a kocsit, kérdezném a nálam tapasztaltabbakat, mi lehet a vezető oldali belső ajtógomb melletti piros LED szerepe? Kézikönyv nem szól róla, gyárinak látszik, bár egy 3-as furatot nem nagy kunszt bökni a műanyagba. 1,4 Elite gépem van. Elvileg riasztó nincs benne, viszont semmilyen üzemmódban (kp zár ki/be stb.) nem tudtam "szóra bírni". Gondoltam, "vak" riasztó jelzéssel villog, ha kp. zár zárva, de úgy látszik nem. Tipp?
Ajtó kárpit megbontásával hozzáférnék a led belső oldalához, azonban a elektr. tükör mozgató elektronika fedele kicsit útban van. Előtte azt is bontsam le? (Brrr. Ennyire nem akarnám megbontani, de lehet, kénytelen leszek.)

Másik témában már felvetettem a kérdést: A gyertyákat hogyan tudom ellenőrizni, kiszedni? Motor takaró fedél le, alatta hengerfejben hosszában futnak a gyújtókábelek, melyek egy-egy gumi dugó-szerűségben végződnek. Nem akartam feszegetni, de gondolom ott kellene megbontani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv.
Naplózva

"Mindenevő" Lacetti 1.4 (E95+LPG)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #47 Dátum: 2010. Május 07. - 20:50:27 »

Miután nemrég vettem a kocsit, kérdezném a nálam tapasztaltabbakat, mi lehet a vezető oldali belső ajtógomb melletti piros LED szerepe? Kézikönyv nem szól róla, gyárinak látszik, bár egy 3-as furatot nem nagy kunszt bökni a műanyagba. 1,4 Elite gépem van. Elvileg riasztó nincs benne, viszont semmilyen üzemmódban (kp zár ki/be stb.) nem tudtam "szóra bírni". Gondoltam, "vak" riasztó jelzéssel villog, ha kp. zár zárva, de úgy látszik nem. Tipp?
Ajtó kárpit megbontásával hozzáférnék a led belső oldalához, azonban a elektr. tükör mozgató elektronika fedele kicsit útban van. Előtte azt is bontsam le? (Brrr. Ennyire nem akarnám megbontani, de lehet, kénytelen leszek.)

Másik témában már felvetettem a kérdést: A gyertyákat hogyan tudom ellenőrizni, kiszedni? Motor takaró fedél le, alatta hengerfejben hosszában futnak a gyújtókábelek, melyek egy-egy gumi dugó-szerűségben végződnek. Nem akartam feszegetni, de gondolom ott kellene megbontani.

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv.
A LED akkor villog, ha idegen kulccsal próbálták nyitni, illetve indítani. Erről volt már szó, más is feltette ezt a kérdést.
A próbára is van utalás. Alufóliába csomagolva a kulcsot, nyisd, és indítsd az autót, akkor nem indul, és villog. Ha működik egyáltalán...
A gyertyákat úgy veheted ki, hogy lebontod a fedelet, leszeded a kábeleket, és kicsavarozott a gyertyákat, úgy ahogy gondoltad.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
lesliewednesday
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Hozzászólás #48 Dátum: 2010. Május 07. - 21:03:45 »

Miután nemrég vettem a kocsit, kérdezném a nálam tapasztaltabbakat, mi lehet a vezető oldali belső ajtógomb melletti piros LED szerepe? Kézikönyv nem szól róla, gyárinak látszik, bár egy 3-as furatot nem nagy kunszt bökni a műanyagba. 1,4 Elite gépem van. Elvileg riasztó nincs benne, viszont semmilyen üzemmódban (kp zár ki/be stb.) nem tudtam "szóra bírni". Gondoltam, "vak" riasztó jelzéssel villog, ha kp. zár zárva, de úgy látszik nem. Tipp?
Ajtó kárpit megbontásával hozzáférnék a led belső oldalához, azonban a elektr. tükör mozgató elektronika fedele kicsit útban van. Előtte azt is bontsam le? (Brrr. Ennyire nem akarnám megbontani, de lehet, kénytelen leszek.)

Másik témában már felvetettem a kérdést: A gyertyákat hogyan tudom ellenőrizni, kiszedni? Motor takaró fedél le, alatta hengerfejben hosszában futnak a gyújtókábelek, melyek egy-egy gumi dugó-szerűségben végződnek. Nem akartam feszegetni, de gondolom ott kellene megbontani.


Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv.
A LED akkor villog, ha idegen kulccsal próbálták nyitni, illetve indítani. Erről volt már szó, más is feltette ezt a kérdést.
A próbára is van utalás. Alufóliába csomagolva a kulcsot, nyisd, és indítsd az autót, akkor nem indul, és villog. Ha működik egyáltalán...
A gyertyákat úgy veheted ki, hogy lebontod a fedelet, leszeded a kábeleket, és kicsavarozott a gyertyákat, úgy ahogy gondoltad.


Azért a kézikönyve megemlíthetné... Bocsi, hogy olyat kérdeztem, amit már mások is. A tippet ki fogom próbálni.
A gyertyák kivételénél a gumi dugóknál akadtam el, kicsit feszegettem, de nagyon nem mertem.
Naplózva

"Mindenevő" Lacetti 1.4 (E95+LPG)
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #49 Dátum: 2010. Május 08. - 10:33:55 »

Miután nemrég vettem a kocsit, kérdezném a nálam tapasztaltabbakat, mi lehet a vezető oldali belső ajtógomb melletti piros LED szerepe? Kézikönyv nem szól róla, gyárinak látszik, bár egy 3-as furatot nem nagy kunszt bökni a műanyagba. 1,4 Elite gépem van. Elvileg riasztó nincs benne, viszont semmilyen üzemmódban (kp zár ki/be stb.) nem tudtam "szóra bírni". Gondoltam, "vak" riasztó jelzéssel villog, ha kp. zár zárva, de úgy látszik nem. Tipp?
Ajtó kárpit megbontásával hozzáférnék a led belső oldalához, azonban a elektr. tükör mozgató elektronika fedele kicsit útban van. Előtte azt is bontsam le? (Brrr. Ennyire nem akarnám megbontani, de lehet, kénytelen leszek.)

Másik témában már felvetettem a kérdést: A gyertyákat hogyan tudom ellenőrizni, kiszedni? Motor takaró fedél le, alatta hengerfejben hosszában futnak a gyújtókábelek, melyek egy-egy gumi dugó-szerűségben végződnek. Nem akartam feszegetni, de gondolom ott kellene megbontani.


Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv.
A LED akkor villog, ha idegen kulccsal próbálták nyitni, illetve indítani. Erről volt már szó, más is feltette ezt a kérdést.
A próbára is van utalás. Alufóliába csomagolva a kulcsot, nyisd, és indítsd az autót, akkor nem indul, és villog. Ha működik egyáltalán...
A gyertyákat úgy veheted ki, hogy lebontod a fedelet, leszeded a kábeleket, és kicsavarozott a gyertyákat, úgy ahogy gondoltad.


Azért a kézikönyve megemlíthetné... Bocsi, hogy olyat kérdeztem, amit már mások is. A tippet ki fogom próbálni.
A gyertyák kivételénél a gumi dugóknál akadtam el, kicsit feszegettem, de nagyon nem mertem.

Pedig ez a megfejtés, legyél erőszakosabb. Meghúzod és kicuppan. Azért megy szorosan, hogy a vizet ne engedje be. (Az olaj, ami nem párolog el, azért alácsorog, ezt tapsztaltam...)

Arra figyelj oda ha kiveszed a gyertyát, hogy a lyukon keresztül nem kerülhet szennyeződés az égéstérbe! Beletekerni először kézzel vagy gyertyakulccsal nagyon óvatosan szabad, nehogy ferdén kapjon bele és tönkremenjen a menet és utána se szakítsd meg, nem kell túl erősen belecsavarni.
Naplózva

Pittike
thomaso
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Hozzászólás #50 Dátum: 2010. Május 08. - 16:49:36 »

Sziasztok,

Ajtónyitó kulcsban az elemcseréhez kéne segítség.
2005 kombi lacetti kulcsa, egy csavar van benne,azt már kicsvartam, de ettől még nemjött szét a kulcs.
Fotót is betennék, de az sem megy...

Köszönöm előre is!
üdv
thomaso
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #51 Dátum: 2010. Május 08. - 22:30:51 »

Sziasztok,

Ajtónyitó kulcsban az elemcseréhez kéne segítség.
2005 kombi lacetti kulcsa, egy csavar van benne,azt már kicsvartam, de ettől még nemjött szét a kulcs.
Fotót is betennék, de az sem megy...

Köszönöm előre is!
üdv
thomaso
Kis csavarka kicsavar, utána told felfelé (a csavartól elfelé) azt a részt, ahonnan a csavart kiszedted. A "kulcskarika" résznél van ugyanis egy pöcök, attól nem jön csak úgy egyszerűen szét. Aztán van még belül egy zárókupak (amit mondjuk egy 5forintossal tudsz elfordítani (nem kicsavarni!!!)), az alatt lesz az elem.

Egyébként 16 mm átmérőjű, 1,6 mm vastag gombelem (mondjuk Duracell DL1616) kell bele, he esetleg ezt is kérdezted volna... Kacsint Kacsint Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 08. - 22:49:33 írta kripic » Naplózva
thomaso
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Hozzászólás #52 Dátum: 2010. Május 09. - 07:25:13 »

Sziasztok,

Ajtónyitó kulcsban az elemcseréhez kéne segítség.
2005 kombi lacetti kulcsa, egy csavar van benne,azt már kicsvartam, de ettől még nemjött szét a kulcs.
Fotót is betennék, de az sem megy...

Köszönöm előre is!
üdv
thomaso
Kis csavarka kicsavar, utána told felfelé (a csavartól elfelé) azt a részt, ahonnan a csavart kiszedted. A "kulcskarika" résznél van ugyanis egy pöcök, attól nem jön csak úgy egyszerűen szét. Aztán van még belül egy zárókupak (amit mondjuk egy 5forintossal tudsz elfordítani (nem kicsavarni!!!)), az alatt lesz az elem.

Egyébként 16 mm átmérőjű, 1,6 mm vastag gombelem (mondjuk Duracell DL1616) kell bele, he esetleg ezt is kérdezted volna... Kacsint Kacsint Kacsint

Szia!

Köszi szépen, így már sikerült szétszednem a kulcsot. Sajnos pont ilyen elem nincs ittohn, de órásnál biztos kapok.
Még egyszer kösz! (Remélem összeraknom is sikerül  Mosolyog )
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #53 Dátum: 2010. Május 09. - 08:35:24 »

(Remélem összeraknom is sikerül  Mosolyog )
hát igen, az mindig nehezebb  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
thomaso
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Hozzászólás #54 Dátum: 2010. Május 09. - 11:41:48 »

(Remélem összeraknom is sikerül  Mosolyog )
hát igen, az mindig nehezebb  Vigyorog
Na, azért összejött az is Mosolyog
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #55 Dátum: 2010. Május 10. - 09:34:13 »

Sziasztok!

Tud valaki elektromos ablak beszerelő szakit? Illetve kp-i zár beszerelőt?
A szalonban elég horror árat mondtak...Nem baj ha nem gyári, csak jó legyen és megbízható! Illetve a gyári elvén működjön, hallottam, hogy az univerzális ablakemelők ****ok és hangosak!
Várom a tanácsotokat!
sziasztok
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #56 Dátum: 2010. Május 10. - 09:58:57 »

Sziasztok!

Tud valaki elektromos ablak beszerelő szakit? Illetve kp-i zár beszerelőt?
A szalonban elég horror árat mondtak...Nem baj ha nem gyári, csak jó legyen és megbízható! Illetve a gyári elvén működjön, hallottam, hogy az univerzális ablakemelők ****ok és hangosak!
Várom a tanácsotokat!
sziasztok
Sebiéktől kérdezd meg van-e gyári bontott.
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #57 Dátum: 2010. Május 10. - 10:00:26 »

Sziasztok!

Tud valaki elektromos ablak beszerelő szakit? Illetve kp-i zár beszerelőt?
A szalonban elég horror árat mondtak...Nem baj ha nem gyári, csak jó legyen és megbízható! Illetve a gyári elvén működjön, hallottam, hogy az univerzális ablakemelők ****ok és hangosak!
Várom a tanácsotokat!
sziasztok
Sebiéktől kérdezd meg van-e gyári bontott.
Naplózva

06 70/22 11 222
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #58 Dátum: 2010. Május 10. - 10:04:13 »

Sziasztok!

Tud valaki elektromos ablak beszerelő szakit? Illetve kp-i zár beszerelőt?
A szalonban elég horror árat mondtak...Nem baj ha nem gyári, csak jó legyen és megbízható! Illetve a gyári elvén működjön, hallottam, hogy az univerzális ablakemelők ****ok és hangosak!
Várom a tanácsotokat!
sziasztok
Itt van bontott szerkezet+motor.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #59 Dátum: 2010. Május 10. - 11:51:17 »

Sziasztok!

Tud valaki elektromos ablak beszerelő szakit? Illetve kp-i zár beszerelőt?
A szalonban elég horror árat mondtak...Nem baj ha nem gyári, csak jó legyen és megbízható! Illetve a gyári elvén működjön, hallottam, hogy az univerzális ablakemelők ****ok és hangosak!
Várom a tanácsotokat!
sziasztok
Szia! Írtam privit, aki megoldja a problémádat megbízhatóan. Horváth Autóklinika Kft. A tulaj, Rudi a barátunk, és a Pisti a villanyzsenije. Sokan járunk hozzájuk már.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!