Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 22:37:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92 93   Le
 
Szerző Téma: Észrevételek  (Megtekintve 199769 alkalommal)
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1350 Dátum: 2016. Május 18. - 15:40:29 »

Pedig az lenne a jó. Esetleg Chas tudna segíteni? Ő rakta rendbe a honlapot is, ha jól emlékszem.
Ezt írja ki: "Az adminisztrátor letiltotta a felhasználói galériák készítését"
Ahogy látom már van pár galériád! Per user jelenleg 5 a létrehozható galériák száma, de láttam egy tolatókamera beszerelés nevűt is.
Az a baj, hogy ez a joomla már 5 éve is öreg volt. Még az a csoda, hogy nem vágták fel teljesen.


Mint írtam, próbálkoztam és két esetben el is jutottam odáig, hogy létrehoztam egy - egy, azaz két galériát, de fotót már nem tudtam egyikbe sem tölteni, söt, azóta hozzá sem férek, nem is látom ezeket a galériákat. De az örvendetes, hogy te legaláb látod  Vigyorog
Mindegy, hanyagolom, a Magyar Daewoo - Chevrolet Klub oldalán elérhető, ha valakit érdekel.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1351 Dátum: 2016. Május 19. - 08:31:25 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1352 Dátum: 2016. Május 19. - 21:48:35 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Sajnos nagyon szét van az oldal, ami a szolgáltatónak köszönhető, és frissíteni nem lehet. Ennek speciális okai vannak. Azonban frissítés nélkül sose fogom tudni teljesen helyreállítani a weboldalt, mert nem vagyok programozó, és még ha az is lennék, a weboldal magját sok fős csapat fejleszti és javítja, így én egymagam amúgy is kevés lennék.
Sajnálom!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1353 Dátum: 2016. Május 20. - 11:15:53 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Sajnos nagyon szét van az oldal, ami a szolgáltatónak köszönhető, és frissíteni nem lehet. Ennek speciális okai vannak. Azonban frissítés nélkül sose fogom tudni teljesen helyreállítani a weboldalt, mert nem vagyok programozó, és még ha az is lennék, a weboldal magját sok fős csapat fejleszti és javítja, így én egymagam amúgy is kevés lennék.
Sajnálom!

Miért nem frissíthető a Joomla? A szolgáltatónak tudok jelezni, ha valami nem jó. A suli honlapja is náluk van, szintén Joomla, és gond nélkül tudok frissíteni.
Naplózva
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1354 Dátum: 2016. Június 06. - 07:50:16 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Sajnos nagyon szét van az oldal, ami a szolgáltatónak köszönhető, és frissíteni nem lehet. Ennek speciális okai vannak. Azonban frissítés nélkül sose fogom tudni teljesen helyreállítani a weboldalt, mert nem vagyok programozó, és még ha az is lennék, a weboldal magját sok fős csapat fejleszti és javítja, így én egymagam amúgy is kevés lennék.
Sajnálom!

Miért nem frissíthető a Joomla? A szolgáltatónak tudok jelezni, ha valami nem jó. A suli honlapja is náluk van, szintén Joomla, és gond nélkül tudok frissíteni.
A rendszer össze van drótozva, tehát a fórum és a honlap össze van kötve. Ha frissítem a rendszer bármelyik komponensét, akkor ez az összedrótozás megszűnik, mivel már nem támogatott dolog.
Azzal, hogy a szolgáltató frissítette a php-t, azzal ütötte ki a rendszer magját.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1355 Dátum: 2016. Június 30. - 18:11:58 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Sajnos nagyon szét van az oldal, ami a szolgáltatónak köszönhető, és frissíteni nem lehet. Ennek speciális okai vannak. Azonban frissítés nélkül sose fogom tudni teljesen helyreállítani a weboldalt, mert nem vagyok programozó, és még ha az is lennék, a weboldal magját sok fős csapat fejleszti és javítja, így én egymagam amúgy is kevés lennék.
Sajnálom!

Miért nem frissíthető a Joomla? A szolgáltatónak tudok jelezni, ha valami nem jó. A suli honlapja is náluk van, szintén Joomla, és gond nélkül tudok frissíteni.
A rendszer össze van drótozva, tehát a fórum és a honlap össze van kötve. Ha frissítem a rendszer bármelyik komponensét, akkor ez az összedrótozás megszűnik, mivel már nem támogatott dolog.
Azzal, hogy a szolgáltató frissítette a php-t, azzal ütötte ki a rendszer magját.

Küldtem emailt, mert ismét frissítés lesz a szolgáltatónál.
Naplózva
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1356 Dátum: 2016. Június 30. - 21:35:12 »

Nekem pár hónapja már többszöri próbálkozásra képet sem sikerült feltöltenem oda ... hagytam is a francba.
Sajnos nagyon szét van az oldal, ami a szolgáltatónak köszönhető, és frissíteni nem lehet. Ennek speciális okai vannak. Azonban frissítés nélkül sose fogom tudni teljesen helyreállítani a weboldalt, mert nem vagyok programozó, és még ha az is lennék, a weboldal magját sok fős csapat fejleszti és javítja, így én egymagam amúgy is kevés lennék.
Sajnálom!

Miért nem frissíthető a Joomla? A szolgáltatónak tudok jelezni, ha valami nem jó. A suli honlapja is náluk van, szintén Joomla, és gond nélkül tudok frissíteni.
A rendszer össze van drótozva, tehát a fórum és a honlap össze van kötve. Ha frissítem a rendszer bármelyik komponensét, akkor ez az összedrótozás megszűnik, mivel már nem támogatott dolog.
Azzal, hogy a szolgáltató frissítette a php-t, azzal ütötte ki a rendszer magját.

Küldtem emailt, mert ismét frissítés lesz a szolgáltatónál.
Szia sajnos meg is kaptam. Ahogy kb a gutaütést is, mivel eddig se volt teljes a honlap működése. Sajnos van egy olyan gyanúm, hogy nem fogjuk tudni elkerülni a teljes rendszer frissítését, viszont akkor oda a joomla+smf összeállítás. Mondjuk már eddig is okozott fejfájást, de nem volt olyan gáz.
Aztán ha jön a php7 akkor meg nem tudom mi lesz.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1357 Dátum: 2016. Július 08. - 13:42:03 »

Kaptam az email-t, hogy megtörtént a frissítés. Látszólag minden rendben, legalábbis a fórum és a honlap is működik. Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1358 Dátum: 2016. Október 13. - 08:16:19 »

Üdv mindenkinek!

Jó régen jártam erre. A fenti sok hozzászólás okán egy kis múltidézés és magyarázat (bár már korábban is jó néhányszor átbeszéltük a rendszerfrissítések akadályát).

  • - a "weboldal" két független rendszert használ. A Joomla a weboldalt, míg az SMF motor a fórumot szolgálja ki.
  • - a két rendszer házilag van összedrótozva - jórészt saját kódolás -, hogy ne legyen szükség külön regisztrálásra a két helyen. Mivel saját kód, az internetről nem frissíthető.
  • -  mind a weblap motorja, mind a fórumé tartalmaz számos egyedi módosítást. Emlékeztek? Legyen a regisztráló emberke autójának típusa, színe, megye, város, stb. rögzítve. A fórumon IWIW azonosító, Skype, stb. Volt kívánság bőven - és jórészt el is készültek. Ezek nem letöltött (frissíthető) funkciók, hanem mind egyedi kódolás (rá is ment rengeteg munkaóra Mosolyog). Ez az egyediség ára.
  • -  Jó eséllyel a weblap galériája sem frissíthető. Annak idején egy félig kész beépülő modult hoztam működőképes állapotba. Ígéretes volt, fel lett telepítve, el is kezdtük használni, de rengeteg funkció nem működött benne. Sajnos az eredeti fejlesztő letett a dologról, így saját erőből hoztam használható állapotba. A lényeg, hogy nincs belőle - tudomásom szerint - működőképes, az új szoftverekkel jól együttműködő változat.
  • -  a fentieken kívül is sok helyen lett javítgatva/kiegészítve a működés. Olyan helyeken is, ami a felhasználó számára nem is látszik. Pl. a Joomla adminisztrációs felületén.

Ami a lényeg, a jó működést csak rengeteg, egyedi programozással lehetne visszahozni. A frissítéssel nem csak jó pár funkció, hanem sok adat (galéria) is elveszne (vagy sok munkába kerülne, hogy megmeneküljön).

 
Naplózva
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1359 Dátum: 2016. Október 13. - 14:14:59 »

Üdv mindenkinek!

Jó régen jártam erre. A fenti sok hozzászólás okán egy kis múltidézés és magyarázat (bár már korábban is jó néhányszor átbeszéltük a rendszerfrissítések akadályát).

  • - a "weboldal" két független rendszert használ. A Joomla a weboldalt, míg az SMF motor a fórumot szolgálja ki.
  • - a két rendszer házilag van összedrótozva - jórészt saját kódolás -, hogy ne legyen szükség külön regisztrálásra a két helyen. Mivel saját kód, az internetről nem frissíthető.
  • -  mind a weblap motorja, mind a fórumé tartalmaz számos egyedi módosítást. Emlékeztek? Legyen a regisztráló emberke autójának típusa, színe, megye, város, stb. rögzítve. A fórumon IWIW azonosító, Skype, stb. Volt kívánság bőven - és jórészt el is készültek. Ezek nem letöltött (frissíthető) funkciók, hanem mind egyedi kódolás (rá is ment rengeteg munkaóra Mosolyog). Ez az egyediség ára.
  • -  Jó eséllyel a weblap galériája sem frissíthető. Annak idején egy félig kész beépülő modult hoztam működőképes állapotba. Ígéretes volt, fel lett telepítve, el is kezdtük használni, de rengeteg funkció nem működött benne. Sajnos az eredeti fejlesztő letett a dologról, így saját erőből hoztam használható állapotba. A lényeg, hogy nincs belőle - tudomásom szerint - működőképes, az új szoftverekkel jól együttműködő változat.
  • -  a fentieken kívül is sok helyen lett javítgatva/kiegészítve a működés. Olyan helyeken is, ami a felhasználó számára nem is látszik. Pl. a Joomla adminisztrációs felületén.

Ami a lényeg, a jó működést csak rengeteg, egyedi programozással lehetne visszahozni. A frissítéssel nem csak jó pár funkció, hanem sok adat (galéria) is elveszne (vagy sok munkába kerülne, hogy megmeneküljön).

 
Szia Stocz!
A lent írt frissítés sajnos a host php/mysql verziójára vonatkozott, amihez nekünk ugye nem sok közünk van.
Az első frissítéskor (mert volt már egy major ugrás asszem 4.7-ről 5.valamire) akkor a sok deprecated kód miatt alig működött valami a honlapon.
Amit tudtam kútfőből (nem vagyok programozó, csak egy rendszergazda, de azért nem ijedek meg egy kód láttán) lejavítgattam, hogy legalább menjenek a dolgok (galéria, de a cikkeknél is sok probléma volt) de sajnos a regisztrációs résszel már nem tudtam mit csinálni, így az most sajnos nincs.
Anno athee juttatott hozzáféréshez, hogy egyáltalán valamennyire gatyába tudjam rázni az oldalt.
A szerencse az, hogy az smf kevésbé érzékeny a php verziójára, így annál nem tudok hibáról ami jelentkezett volna.
Remélem kimerítő választ sikerült adni az írásodra Mosolyog
Laci
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1360 Dátum: 2016. Október 14. - 08:35:58 »

Hali!

A weboldalra gyakorlatilag a galéria miatt van csak szükség - gondolom én. Cikkek 1000 éve nem születtek (lehet törölni is kellene őket), regisztrálni meg a fórumon is lehetne (ha nem kell a galéria - de igazából pont ez a dolog volt az, amiért az Index fórumról leléptünk: mindenki szeretett volna képeket feltölteni).

Nem ígérek semmit, de megpróbálok majd a karácsonyi időszakban foglalkozni a galériával. Hátha összejön (lesz rá idő+energia  Kacsint).

Azt is tudni kell azonban, hogy a tárhely kihasználtsága 80% fölötti, folyamatosan jön róla a riasztás. Tehát a működtethető galériához nagyobb tárhelycsomagra is szükség lesz!

A fejlesztést igyekszem saját gépen csinálni, ha belenyúlok a szerveren lévő verzióba mindenképpen jelzem.

Üdv: Tamás

Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1361 Dátum: 2016. December 30. - 18:32:02 »

Valami gond van a fórum motorjával.
Az "   Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta. "" opcióra kattintva nem mutat semmit, pedig vannak olvasatlan új hozzászólások.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1362 Dátum: 2016. December 30. - 19:48:58 »

Nekem mutatja most is, mindig azt használom, így láttam a te hozzászólásodat is.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1363 Dátum: 2017. Január 02. - 09:40:36 »

Nálam most sem jelez találatot, ezt a hsz-t sem jelezte. A telefonomon meg jelzi, de ott sem mindegyiket.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1364 Dátum: 2017. Január 02. - 14:04:39 »

Milyen böngészőt használsz? Esetleg a böngésző-cache törlése?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!