Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 23:19:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63   Le
 
Szerző Téma: Fék ,ABS, TC  (Megtekintve 274588 alkalommal)
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #900 Dátum: 2017. Június 16. - 17:50:00 »

A Bal első recsegés ropogás oka még ki sem derült, most meg a jobb első fékbetét ér bele a tárcsába.
Szerencsére nem mindig köszörül, főként nagy melegben szeret köszörülni, de pár fékezés után van, hogy megjavul és abba hagyja.
Gyűlik már a lista, hogy mit kell megcsinálni az autón, de remélem, hogy most egy darabig nem jön elő újabb hiba, vagy jelenség.

"Ha valami van de nem az igazi még, ne remélj... lesz még rosszabb..."

(boccs, amúgy őszintén remélem, hogy sikerül végére érni a hibáknak. egyet azért hagyjál mindig, hogy ne kelljen újabbat kitalálnia az autódnak.)
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #901 Dátum: 2017. Június 16. - 18:41:41 »

A Bal első recsegés ropogás oka még ki sem derült, most meg a jobb első fékbetét ér bele a tárcsába.
Szerencsére nem mindig köszörül, főként nagy melegben szeret köszörülni, de pár fékezés után van, hogy megjavul és abba hagyja.
Gyűlik már a lista, hogy mit kell megcsinálni az autón, de remélem, hogy most egy darabig nem jön elő újabb hiba, vagy jelenség.

"Ha valami van de nem az igazi még, ne remélj... lesz még rosszabb..."

(boccs, amúgy őszintén remélem, hogy sikerül végére érni a hibáknak. egyet azért hagyjál mindig, hogy ne kelljen újabbat kitalálnia az autódnak.)
A fék köszörüléssel egyenlőre együtt lehet élni, mert még csak néha jelentkezik.
Amúgy Hétfőn megint megy egy szakműhelybe az autó, ismét megnézetem a recsegés ropogás okát, de ha találnak is valamit, akkor is július vége előtt nem tudnak vele foglalkozni,  mert tele vannak munkával.

(Sok az autó és kevés a jól képzett tapasztalt autószerelő.)
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #902 Dátum: 2017. Október 02. - 17:12:37 »

Kedves márkatársak!

Hirtelen felindulásból indítom a témát. Ma a Wallisnál a Váci úton (Újpesten) elkeserítő tapasztalatot szereztem a tekintetben, hogy a márkaszervíz nem tud orvosolni egy konkrét problémát. A hiba jelenség az, hogy az ABS enyhe fékezésnél is dolgozni kezd, de nem mindig. A műszerfalon világít az ikon, de nem folyamatosan. Ha kigyullad és lekapcsolom a gyújtást majd újra be akkor nem világít tovább, de esős időben mindig ég.


Sziasztok!

Nekem is előjött ez a hiba, múltkor szinte nem is lassult a kocsi. Csont száraz, verőfényes idő volt, normál aszfalt, csúszás kizárva, a tempó úgy 30Km/h körül volt. Többször előjött már. Ezt megelőzendően csak random bedobta az ABS hibajezést, eleinte hűvös/hideg párás időben. Utána már melegebb, de párás időben, most már elég sokszor és ezekután jött elő, hogy párszor lassú tempóban csiklandozta a talpam és szinte nem volt fékhatás, ilyenkor gyorsan újrafékeztem és már jó lett. Fosok tőle, szervízben rádugták a műszert és nem volt semmi hibakód, ami azért furi, mert ugye többször is bejelzett a cseklámpa.. Mire tippeltek? Vagy lett ennek eredménye Gabbacsi?
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #903 Dátum: 2017. Október 03. - 11:22:03 »

Kedves márkatársak!

Hirtelen felindulásból indítom a témát. Ma a Wallisnál a Váci úton (Újpesten) elkeserítő tapasztalatot szereztem a tekintetben, hogy a márkaszervíz nem tud orvosolni egy konkrét problémát. A hiba jelenség az, hogy az ABS enyhe fékezésnél is dolgozni kezd, de nem mindig. A műszerfalon világít az ikon, de nem folyamatosan. Ha kigyullad és lekapcsolom a gyújtást majd újra be akkor nem világít tovább, de esős időben mindig ég.


Sziasztok!

Nekem is előjött ez a hiba, múltkor szinte nem is lassult a kocsi. Csont száraz, verőfényes idő volt, normál aszfalt, csúszás kizárva, a tempó úgy 30Km/h körül volt. Többször előjött már. Ezt megelőzendően csak random bedobta az ABS hibajezést, eleinte hűvös/hideg párás időben. Utána már melegebb, de párás időben, most már elég sokszor és ezekután jött elő, hogy párszor lassú tempóban csiklandozta a talpam és szinte nem volt fékhatás, ilyenkor gyorsan újrafékeztem és már jó lett. Fosok tőle, szervízben rádugták a műszert és nem volt semmi hibakód, ami azért furi, mert ugye többször is bejelzett a cseklámpa.. Mire tippeltek? Vagy lett ennek eredménye Gabbacsi?

Na, akkor legalább 3-an vagyunk ezzel. Időnként nekem is előjön ez a probléma, bár fékerő csökkenést szerencsére nem vettem észre, vagyis mivel "leracsnizott" az ABS, kicsit reflexből jobban tapostam a pedált, és nem volt baj. A csekklámpa mindig kizárólag ez után jön elő, egy esetet leszámítva újraindítás után el is tűnt. A bizonyos 'egy eset' az M0-áson, melegben dugózva jött össze, talán a hőhöz lehetett valami köze, mert hiába indítottam újra többször, csak egy kicsit hosszabb megállás után tűnt el a lámpa.

Az eset ritkán fordul elő, mondjuk félévente egyszer.

*kipörgésgátlós a kocsi, ha ez számít valami, bár úgy nézem a másik két autóban az nem volt.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 03. - 11:24:17 írta Krupcheck » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #904 Dátum: 2017. Október 03. - 14:48:36 »

Kedves márkatársak!

Hirtelen felindulásból indítom a témát. Ma a Wallisnál a Váci úton (Újpesten) elkeserítő tapasztalatot szereztem a tekintetben, hogy a márkaszervíz nem tud orvosolni egy konkrét problémát. A hiba jelenség az, hogy az ABS enyhe fékezésnél is dolgozni kezd, de nem mindig. A műszerfalon világít az ikon, de nem folyamatosan. Ha kigyullad és lekapcsolom a gyújtást majd újra be akkor nem világít tovább, de esős időben mindig ég.


Sziasztok!


Nekem is előjött ez a hiba, múltkor szinte nem is lassult a kocsi. Csont száraz, verőfényes idő volt, normál aszfalt, csúszás kizárva, a tempó úgy 30Km/h körül volt. Többször előjött már. Ezt megelőzendően csak random bedobta az ABS hibajezést, eleinte hűvös/hideg párás időben. Utána már melegebb, de párás időben, most már elég sokszor és ezekután jött elő, hogy párszor lassú tempóban csiklandozta a talpam és szinte nem volt fékhatás, ilyenkor gyorsan újrafékeztem és már jó lett. Fosok tőle, szervízben rádugták a műszert és nem volt semmi hibakód, ami azért furi, mert ugye többször is bejelzett a cseklámpa.. Mire tippeltek? Vagy lett ennek eredménye Gabbacsi?

Na, akkor legalább 3-an vagyunk ezzel. Időnként nekem is előjön ez a probléma, bár fékerő csökkenést szerencsére nem vettem észre, vagyis mivel "leracsnizott" az ABS, kicsit reflexből jobban tapostam a pedált, és nem volt baj. A csekklámpa mindig kizárólag ez után jön elő, egy esetet leszámítva újraindítás után el is tűnt. A bizonyos 'egy eset' az M0-áson, melegben dugózva jött össze, talán a hőhöz lehetett valami köze, mert hiába indítottam újra többször, csak egy kicsit hosszabb megállás után tűnt el a lámpa.

Az eset ritkán fordul elő, mondjuk félévente egyszer.

*kipörgésgátlós a kocsi, ha ez számít valami, bár úgy nézem a másik két autóban az nem volt.


az egyik jeladó kezd meghalni vagy az abs gyűrű repedt el
ilyen miatt már volt jeladócserém
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #905 Dátum: 2017. Október 03. - 17:37:16 »

Kedves márkatársak!

Hirtelen felindulásból indítom a témát. Ma a Wallisnál a Váci úton (Újpesten) elkeserítő tapasztalatot szereztem a tekintetben, hogy a márkaszervíz nem tud orvosolni egy konkrét problémát. A hiba jelenség az, hogy az ABS enyhe fékezésnél is dolgozni kezd, de nem mindig. A műszerfalon világít az ikon, de nem folyamatosan. Ha kigyullad és lekapcsolom a gyújtást majd újra be akkor nem világít tovább, de esős időben mindig ég.


Sziasztok!


Nekem is előjött ez a hiba, múltkor szinte nem is lassult a kocsi. Csont száraz, verőfényes idő volt, normál aszfalt, csúszás kizárva, a tempó úgy 30Km/h körül volt. Többször előjött már. Ezt megelőzendően csak random bedobta az ABS hibajezést, eleinte hűvös/hideg párás időben. Utána már melegebb, de párás időben, most már elég sokszor és ezekután jött elő, hogy párszor lassú tempóban csiklandozta a talpam és szinte nem volt fékhatás, ilyenkor gyorsan újrafékeztem és már jó lett. Fosok tőle, szervízben rádugták a műszert és nem volt semmi hibakód, ami azért furi, mert ugye többször is bejelzett a cseklámpa.. Mire tippeltek? Vagy lett ennek eredménye Gabbacsi?

Na, akkor legalább 3-an vagyunk ezzel. Időnként nekem is előjön ez a probléma, bár fékerő csökkenést szerencsére nem vettem észre, vagyis mivel "leracsnizott" az ABS, kicsit reflexből jobban tapostam a pedált, és nem volt baj. A csekklámpa mindig kizárólag ez után jön elő, egy esetet leszámítva újraindítás után el is tűnt. A bizonyos 'egy eset' az M0-áson, melegben dugózva jött össze, talán a hőhöz lehetett valami köze, mert hiába indítottam újra többször, csak egy kicsit hosszabb megállás után tűnt el a lámpa.

Az eset ritkán fordul elő, mondjuk félévente egyszer.

*kipörgésgátlós a kocsi, ha ez számít valami, bár úgy nézem a másik két autóban az nem volt.


az egyik jeladó kezd meghalni vagy az abs gyűrű repedt el
ilyen miatt már volt jeladócserém

Köszi. Pénzben, nagyságrendileg mit jelent egyik illetve másik eset? Mivel nem érzem balesetveszélyesnek (kb. 2 éve ilyen), meg mert a f*szom tele van az autómmal, így vszeg egyelőre nem cserélem, de ha sikerül megszabadulni tőle, akkor szeretném korrektül tájékoztatni a vevőt. Ha nem jön össze az autócsere a közeljövőben, akkor meg nyilván javítom.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #906 Dátum: 2017. Október 04. - 11:43:52 »

Hm. Hát remélem, hogy csak jeladó bibi lesz a dolog mögött..! Mindenesetre én balesetveszélyesnek érzem, minap épp' csak megálltam egy autó mögött, 2x kellett fékeznem, másodjára jó volt, elsőre alig volt fékhatás :/
Igen, nekem nincs kipörgéstelenítő benne.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #907 Dátum: 2017. Október 04. - 18:29:49 »

Hm. Hát remélem, hogy csak jeladó bibi lesz a dolog mögött..! Mindenesetre én balesetveszélyesnek érzem, minap épp' csak megálltam egy autó mögött, 2x kellett fékeznem, másodjára jó volt, elsőre alig volt fékhatás :/
Igen, nekem nincs kipörgéstelenítő benne.

miért nem lehet megérteni,hogy jeladó!!
adatlista sebességjelek és kiderül ki a hunyó!!
1 hónapja volt gond jeladóval 10km/h alatt nem volt sebességjel és elengedte a fékerőt!
Nem találgatni javítani kellene!
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #908 Dátum: 2017. Október 05. - 07:37:31 »

Én biztos nem játszanék a fékkel. Tuti olcsóbb kideríteni és cserélni a hibás jeladókat, mint rommá törni az autót. Egy tizenéves autónál meg egy ilyen hiba szerintem természetes, semmi sem tart örökké, pláne nem az elektronikai alkatrészek. Ha jól láttam, olyan 8-9 ezer környékén vannak ezek, legalábbis a Unix-nál. Persze biztos van olcsóbb és drágább is, én Delphit néztem.
Naplózva
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #909 Dátum: 2017. December 17. - 17:27:34 »

Sziasztok!
Egy érdekes hibával szembesültünk a szerelőmmel.
A kis lacettim jobb első kereke felől, fékezéskor, mikor kicsit nyomom kattogó hang hallik. Majdnem olyan mintha összeragadna a fékbetét a tárcsával. De csak gyenge nyomásnál.  A szerelő kicserélte a fékbetéteket, kerékcsapágyat, szabályozta,majd ki is cserélte a féktárcsát, megtisztította a fékdugattyút, de még mindig jön a hang.
Mivel karácsonyi utazások előtt állunk nagyon szeretném addig megjavíttatni.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája, esetleg valakinek valami ötlet?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #910 Dátum: 2017. December 18. - 07:35:25 »

Sziasztok!
Egy érdekes hibával szembesültünk a szerelőmmel.
A kis lacettim jobb első kereke felől, fékezéskor, mikor kicsit nyomom kattogó hang hallik. Majdnem olyan mintha összeragadna a fékbetét a tárcsával. De csak gyenge nyomásnál.  A szerelő kicserélte a fékbetéteket, kerékcsapágyat, szabályozta,majd ki is cserélte a féktárcsát, megtisztította a fékdugattyút, de még mindig jön a hang.
Mivel karácsonyi utazások előtt állunk nagyon szeretném addig megjavíttatni.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája, esetleg valakinek valami ötlet?
jobb első keréknél az abs jeladó nem hullott el?
esetleg az nem működik, fékezéskor állónak látja a kereket és visszavesz az amúgy is kicsi fékerőből.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #911 Dátum: 2017. December 19. - 08:49:35 »

Sziasztok!
Egy érdekes hibával szembesültünk a szerelőmmel.
A kis lacettim jobb első kereke felől, fékezéskor, mikor kicsit nyomom kattogó hang hallik. Majdnem olyan mintha összeragadna a fékbetét a tárcsával. De csak gyenge nyomásnál.  A szerelő kicserélte a fékbetéteket, kerékcsapágyat, szabályozta,majd ki is cserélte a féktárcsát, megtisztította a fékdugattyút, de még mindig jön a hang.
Mivel karácsonyi utazások előtt állunk nagyon szeretném addig megjavíttatni.

Volt valakinek ilyen jellegű problémája, esetleg valakinek valami ötlet?
jobb első keréknél az abs jeladó nem hullott el?
esetleg az nem működik, fékezéskor állónak látja a kereket és visszavesz az amúgy is kicsi fékerőből.

Állítólag azt is átnézte. Rendben működik.
Viszont érdekes, hogy rendes fékezésnél nincs ilyen hang. A fékhatás rendben van. Valamint amit észrevettem még, hogy csak egy idő után kezdi el csinálni. Tegnap is, és ma is kb 20 km után kezdett előjönni a hang. Addig mikor fékeztem normálisan működött. Nagyon érdekes. A szerelőnél tegnap is voltam, újra mindent átnézett, és szerinte minden jó, és mégis csinálja.
Ha a jeladó lenne rossz, akkor az mindig okozná a hangot gondolom.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #912 Dátum: 2018. Január 21. - 09:56:38 »

Pénteken egy megállás utáni induláskor súrlódó hangot hallottam. Megálltam és kiszálltam megnézni minden kereket, kicsiz meglökdöstem őket. Utána nem volt hang, de  a kézifékre gyanakodtam. Tegnap hazaérve a bal hátsó lemezfelni forró volt és olyan forró szaga is volt. Azt hiszem lesz egy utam a szervizbe....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #913 Dátum: 2018. Január 21. - 10:15:29 »

Valószínű inkább az üzemi fék. Kell egy felújítás a féknyeregnél és minden oké lesz, na meg a fékcső cseréje sem árt, ha már régi vagy nem jó.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #914 Dátum: 2018. Január 21. - 13:14:08 »

még gyári minden....úgyhogy bármi esélyes
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 59 60 [61] 62 63   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!