Lacetti klub fórum
2024. április 19. - 18:44:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 41 42 [43] 44   Le
 
Szerző Téma: Zene a lacsiban  (Megtekintve 158866 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #630 Dátum: 2015. Január 17. - 11:34:45 »

Rengeteg módszert kipróbált egyébként. Annyit sikerült kiderítenie, hogy valószínű a gyári antenna erősítő nem 75 ohmos, ezért van probléma a nem gyári fejegységek rádióvételével.

nekem nincs gond pedig nem gyári fej van bent igaz nem is az olcsóbb árkategóriából,talán az a gond ,hogy az olcsóbb/noname rádióknak gyengébb a tunerje..
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #631 Dátum: 2015. Január 17. - 12:40:29 »

Hát éppen ez az, hogy volt bent neki olcsó kínai, mint az enyém (engem mondjuk nem zavar a gyengébb rádiójel, bőven kárpótol érte a többi funkció Mosolyog ), majd vett egy Audiovoxot is, azzal sem lett jobb. Viszont neki a szélvédője már cserélve volt, utángyártott került bele, aminek az antenna része nem teljesen egyezik meg a gyári szélvédő antennájával.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #632 Dátum: 2015. Január 17. - 13:19:06 »

Rengeteg módszert kipróbált egyébként. Annyit sikerült kiderítenie, hogy valószínű a gyári antenna erősítő nem 75 ohmos, ezért van probléma a nem gyári fejegységek rádióvételével.

nekem nincs gond pedig nem gyári fej van bent igaz nem is az olcsóbb árkategóriából,talán az a gond ,hogy az olcsóbb/noname rádióknak gyengébb a tunerje..
Nekem a 2DIN-es JVC-m van. Talán emlékszel rá Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #633 Dátum: 2015. Január 17. - 13:49:05 »

Ja és még valami, a nekem bent lévő kínai van a párom VW Polojában is, ami ugye külső antennás és sokkal jobb a vétel vele, mint az enyémben. Szóval nem biztos, hogy az olcsóbbnak rosszabb a tunerje. Én inkább továbbra is úgy vélem, hogy a Lacettiben nem teljesen szabványos az antenna erősítője és ezért okozhat problémát. De ez csak az én véleményem.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #634 Dátum: 2015. Január 17. - 14:04:40 »

Ja és még valami, a nekem bent lévő kínai van a párom VW Polojában is, ami ugye külső antennás és sokkal jobb a vétel vele, mint az enyémben. Szóval nem biztos, hogy az olcsóbbnak rosszabb a tunerje. Én inkább továbbra is úgy vélem, hogy a Lacettiben nem teljesen szabványos az antenna erősítője és ezért okozhat problémát. De ez csak az én véleményem.
Nekem egy Sony fejegység volt a kocsiban amikor vettem, az előző autómból az Alpine átkerült ebbe amikor az eladásra került. A sony sem volt olyan rossz rádió szempontjából, de az Alpine teljesen rendben van (pedig az antenna csatlakozó nem volt jó, így közbe kellett rakni egy átalakítót), sokkal jobb (nem beszélve a hangzásról). Antenna gyári, hátsó szélvédőben.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #635 Dátum: 2015. Január 17. - 15:13:55 »

Hát éppen ez az, hogy volt bent neki olcsó kínai, mint az enyém (engem mondjuk nem zavar a gyengébb rádiójel, bőven kárpótol érte a többi funkció Mosolyog ), majd vett egy Audiovoxot is, azzal sem lett jobb. Viszont neki a szélvédője már cserélve volt, utángyártott került bele, aminek az antenna része nem teljesen egyezik meg a gyári szélvédő antennájával.

Az Audiovox is a kinai gagyi kategória  jobb marketingel by Macaudio,,ha Nordglass üveg került esetleg bele neki akkor jobb is az antenna rész mint a gyári esetében
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #636 Dátum: 2015. Január 17. - 15:14:36 »

Rengeteg módszert kipróbált egyébként. Annyit sikerült kiderítenie, hogy valószínű a gyári antenna erősítő nem 75 ohmos, ezért van probléma a nem gyári fejegységek rádióvételével.

nekem nincs gond pedig nem gyári fej van bent igaz nem is az olcsóbb árkategóriából,talán az a gond ,hogy az olcsóbb/noname rádióknak gyengébb a tunerje..
Nekem a 2DIN-es JVC-m van. Talán emlékszel rá Mosolyog

nem teszteltem a rádiód vételét..
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #637 Dátum: 2015. Január 17. - 15:17:58 »

Ja és még valami, a nekem bent lévő kínai van a párom VW Polojában is, ami ugye külső antennás és sokkal jobb a vétel vele, mint az enyémben. Szóval nem biztos, hogy az olcsóbbnak rosszabb a tunerje. Én inkább továbbra is úgy vélem, hogy a Lacettiben nem teljesen szabványos az antenna erősítője és ezért okozhat problémát. De ez csak az én véleményem.

az több ügyfelemnek van/volt kinai az autójában volt aki kidobta mert a városon kívül nem volt rádiója és egy Pioneer került bele amivel megszűnt a gond(fiat doblo),Lacetti és a kínai olcsó DVD  esetén pedig ha 1m-t odébbáltunk úgy is változott a jel erőssége

pároméba Sony van (mert ilyen maradt az előző autóból és ehhez volt kormánytáv adapterem) utángártott de Nordglass üveggel GMDAT os  az üveg mert Europai beszállító a szalonba is ezt adják csak 5x annyiért
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 17. - 15:42:26 írta sebike » Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #638 Dátum: 2015. Január 17. - 19:52:01 »

Ja és még valami, a nekem bent lévő kínai van a párom VW Polojában is, ami ugye külső antennás és sokkal jobb a vétel vele, mint az enyémben. Szóval nem biztos, hogy az olcsóbbnak rosszabb a tunerje. Én inkább továbbra is úgy vélem, hogy a Lacettiben nem teljesen szabványos az antenna erősítője és ezért okozhat problémát. De ez csak az én véleményem.

az több ügyfelemnek van/volt kinai az autójában volt aki kidobta mert a városon kívül nem volt rádiója és egy Pioneer került bele amivel megszűnt a gond(fiat doblo),Lacetti és a kínai olcsó DVD  esetén pedig ha 1m-t odébbáltunk úgy is változott a jel erőssége

pároméba Sony van (mert ilyen maradt az előző autóból és ehhez volt kormánytáv adapterem) utángártott de Nordglass üveggel GMDAT os  az üveg mert Europai beszállító a szalonba is ezt adják csak 5x annyiért
Na nekem ilyen gondom nincs, van vétel mindenhol, igaz rosszabb bizonyos helyeken, mint a gyári Blau volt. Viszont a barátomnak a Cruzeban ugyanúgy gyakran rossz a rádióvétele, pedig gyári navis a kacsija, Navi 600 talán. Ugyanazon a helyen állva neki már elmegy az RDS jel, míg nekem még van. Sok függ a terepviszonyoktól is. Én csak Classot hallgatok, annak sajnos a környékünkön sok helyen rossz a vétele, hiába a hegyek azért nem kedveznek a rádióadóknak.
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #639 Dátum: 2015. Március 12. - 20:32:11 »

Valaki próbált már Mac audio Mobil Street hangfalakat betenni? Ezeket néztem ki ugyanis a gyáriak helyére.

Mac audio-t neeeeee
az elöző szériát tettem egy octaviába és mikor a z egyik oldalon a Mac másikon a gyári volt megkérdeztem a gazdit nem tegyük vissza a régit?
a Lacsi gyári hangszorói nem olyan rosszak ha jobbat szeretnél akkor a 30.000 feletti kategóriában keresgélj

Én nem cseréltem le a gyárit, de a sony fejegységet a másik fejegységemre ami alpine átcseréltem, hát őőő klasszisokkal jobban szól az alpine fejegységgel, mint azzal a nyomi sonyval (azzal a sonyval vettem a kocsit), és mivel a vártnál sokkal jobban szól gyári így tuti nincs értelme cserélni, ahogy Sebike is mondta, vagy felette.

Sony-t autóba inkább ne kritikán aluli


sony-t miért ne???
Hallgattál már egyáltalán jó Sony-t? Nekem a Gt500-ra azt mondta az egyik hifis, hogy le ne cseréljem semmi pénzért! Pedig nem is egy prémium kategóriás fej. A Sonynak is megvan a sajátossága és tudni kell választani..ennyi.
Most egy Alpine cde 185Bt-m van ..szépen szól nem mondom..de a menüje..pffff.
A GT 500 kikerült és árulom, de szerintem azért a pénzért egy kifejezetten jó fejet vettem!
Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #640 Dátum: 2015. Március 12. - 20:39:37 »

Valaki próbált már Mac audio Mobil Street hangfalakat betenni? Ezeket néztem ki ugyanis a gyáriak helyére.

Szerintem és ezt mondja minden hozzáértő..hallgatózz sokat!
Nekem volt Mac többféle is a kocsiban. Most Gladen rs 165 van folyamatban. Nem a top kategória (Focal és társai), de mindenképpen megsüvegelendő széria. Ehhez már erősen ajánlott egy erősítő. Ha csak jobb hangzást szeretnél először a fejegységet cseréld le szerintem!
Utána az első két ajtóba egy jobb 16-os szett ( a hátsó ajtókba nem kell hangszóró), hátra meg egy láda. Persze mindehhez egy 4 csatis erősítő.
Persze tudom ez nem olcsó,de szépen apránként cserélgesd..hidd el ég és föld. Ja és a zajcsillapítást se spórold ki..az is csodákra képes!
A gyári hangszórók valóban nem szólnak rosszul,de azért nem kell agyonsztárolni őket szerintem  !!!!  Az mégiscsak gyári !!!!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #641 Dátum: 2015. Március 13. - 08:54:25 »

Valaki próbált már Mac audio Mobil Street hangfalakat betenni? Ezeket néztem ki ugyanis a gyáriak helyére.

Mac audio-t neeeeee
az elöző szériát tettem egy octaviába és mikor a z egyik oldalon a Mac másikon a gyári volt megkérdeztem a gazdit nem tegyük vissza a régit?
a Lacsi gyári hangszorói nem olyan rosszak ha jobbat szeretnél akkor a 30.000 feletti kategóriában keresgélj

Én nem cseréltem le a gyárit, de a sony fejegységet a másik fejegységemre ami alpine átcseréltem, hát őőő klasszisokkal jobban szól az alpine fejegységgel, mint azzal a nyomi sonyval (azzal a sonyval vettem a kocsit), és mivel a vártnál sokkal jobban szól gyári így tuti nincs értelme cserélni, ahogy Sebike is mondta, vagy felette.

Sony-t autóba inkább ne kritikán aluli


sony-t miért ne???
Hallgattál már egyáltalán jó Sony-t? Nekem a Gt500-ra azt mondta az egyik hifis, hogy le ne cseréljem semmi pénzért! Pedig nem is egy prémium kategóriás fej. A Sonynak is megvan a sajátossága és tudni kell választani..ennyi.
Most egy Alpine cde 185Bt-m van ..szépen szól nem mondom..de a menüje..pffff.
A GT 500 kikerült és árulom, de szerintem azért a pénzért egy kifejezetten jó fejet vettem!

Hallottam már jó Sony-t kritikán aluli az árához képest pedig egy alsó középkategóriás konkurens hangját nyújtja..
Van viszonyítási alapom,Pio 9600os volt az előző autómba egy 150e ft os 3utas Ciare szettel...
Sőt volt alkamam meghallgatni ugyanazt a szettet különböző rádiókkal Pioneer, Alpine, Kenwood,Sony a Sonynak a többihez képest dobozhangja van.
Elég sok autórrádiót volt alkalmam beszereli elég széles árkategóriában.
Első lépésként a rádió cserélendő mert egy komolyabb készülék olyan hangokat hoz ki még a gyári hangszórókból amire nem is számítasz.
A Mac audio-t nem kell egy kalap alá venni Gladen Audioval azonos árkategóriában ég és föld a hangzásbeli különbség.
Naplózva

70/4334431
sityu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


[HB] 1.4 16V Elite AC


« Hozzászólás #642 Dátum: 2017. Február 05. - 12:04:10 »

Sziasztok!

Van az autóban egy gyári autórádió és mp3-at szeretnék kiírni cd-re, de mindig olvasási hibát ír, mikor le akarom játszani. Eddig csak audiocd formátumot sikerült lejátszani, de a napokban kezembe akadt egy régi cd, amin mp3-ak voltak és simán lejátszotta. csodálkoztam is, hogy ez hogyan lehetséges, mert én akárhogyan próbáltam nem sikerült.
Az lenne a kérdésem, hogy van e tapasztalatotok, hogy miként lehetne rábírni a fejegységet, hogy mp3-at tudjak lejátszani vele?

Válaszokat előre is köszi.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #643 Dátum: 2017. Február 05. - 12:14:14 »

A kézikönyvben benne van, hogy pontosan milyen mp3 fájlokat tud olvasni, mappánként hányat és hány mappát. Egyébként tuti mp3-as a gyári Blaupunktod? Ha jól emlékszem 2008-as modellévtől adták azzal (de lehet, hogy 2007-estől).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #644 Dátum: 2017. Február 05. - 12:23:46 »

Ezzel én is szenvedtem, de már nem emlékszem mi volt a megoldás. Próbáld meg lassabban kiírni, max 4x sebességgel. És legyen lezárva a cd.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 41 42 [43] 44   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!