Lacetti klub fórum
2024. április 24. - 09:11:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Le
 
Szerző Téma: Zene a lacsiban  (Megtekintve 158965 alkalommal)
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #75 Dátum: 2008. Január 13. - 15:32:21 »

Na, addig jutottam , hogy a bowdent nem mertem kiakasztani, viszont annyit engedett a középkonzol, hogy óvatosan be tudtam nyúlni, és ki tudtam lazítani a rádió alatti kis rekesz két csavarját. Ezután óvatosan a rekeszt ki lehetett forgatni a konzol nyílásán keresztül. Így egy kicsit több hely maradt a kezemnek, és már a behullott alkatrészekért is be tudtam nyúlni az üreg aljába. Ezután jött a "barbatrükk". A rádió két rögzítőcsavarját is kilazítottam, így ki tudtam húzni annyira a fejegységet hogy az egyik oldaláról le tudjam szedni az L-alakú rögzítőt. Így már a rádiót is ki tudtam forgatni a középkonzol nyílásán keresztül, bár nagyon kellett vigyázni, hogy ne sérüljön a müanyag. Aztán mikor végre kint volt azt hittem idegrohamot kapok....Nem kompatibilis a csatlakozó az új fejegységemével! Holnap mehetek venni egy átalakítót, mert ma már semmi nincs nyitva. Aki cserélni akar rádiót, elötte feltétlenül baktasson el egy alkalmas üzletbe az új rádiójának csatlakozójával együtt, és vegyen átalakítót, nehogy úgy járjon mint én, és kétszer kelljen szétszedie majd összeraknia az autója belsejét.....
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #76 Dátum: 2008. Január 13. - 15:35:11 »

Na, addig jutottam , hogy a bowdent nem mertem kiakasztani, viszont annyit engedett a középkonzol, hogy óvatosan be tudtam nyúlni, és ki tudtam lazítani a rádió alatti kis rekesz két csavarját. Ezután óvatosan a rekeszt ki lehetett forgatni a konzol nyílásán keresztül. Így egy kicsit több hely maradt a kezemnek, és már a behullott alkatrészekért is be tudtam nyúlni az üreg aljába. Ezután jött a "barbatrükk". A rádió két rögzítőcsavarját is kilazítottam, így ki tudtam húzni annyira a fejegységet hogy az egyik oldaláról le tudjam szedni az L-alakú rögzítőt. Így már a rádiót is ki tudtam forgatni a középkonzol nyílásán keresztül, bár nagyon kellett vigyázni, hogy ne sérüljön a müanyag. Aztán mikor végre kint volt azt hittem idegrohamot kapok....Nem kompatibilis a csatlakozó az új fejegységemével! Holnap mehetek venni egy átalakítót, mert ma már semmi nincs nyitva. Aki cserélni akar rádiót, elötte feltétlenül baktasson el egy alkalmas üzletbe az új rádiójának csatlakozójával együtt, és vegyen átalakítót, nehogy úgy járjon mint én, és kétszer kelljen szétszedie majd összeraknia az autója belsejét.....
Egy haszna azért lesz a dupla szerelésnek! Becsukott szemmel is tudni fogod, hogy kell szétszedni és összerakni!  Vigyorog Bocsi.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #77 Dátum: 2008. Január 13. - 15:39:37 »

Bár rakott volna bele az előző gazdája egy normális lejátszót, akkor soha nem kellett volna megtudnom hogyan lehet kivenni a helyéről.... Ez van. Holnap folyt. köv.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #78 Dátum: 2008. Január 13. - 15:41:13 »

..., és van egy rádiószerelő cartársunk is ezentúl! köszönjük az úttörőmunkát! Amúgy miért is kell összerakni holnapig, Így nem tudsz aludni?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #79 Dátum: 2008. Január 13. - 15:41:52 »

De így legalább én fizettem a tanulópénzt, és aki cserélni akar, tudja mire számítson. Talán egy kicsit segítettem. Kacsint
Naplózva
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #80 Dátum: 2008. Január 13. - 15:44:23 »

Holnap dolgozni kell mennem (60km), és nem akarom hogy lógjon a bele, vagy neadjisten a menyasszonyom dalra fakadjon nekem korán reggel, mert a magnó nem működik..... Mosolyog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #81 Dátum: 2008. Január 13. - 15:48:58 »

Köszi szépen Giovanni!
Bár az enyém nem teljesen ilyen.... Cd-s, de tár nélküli. Valyon az is ilyen buta módon van rögzítve? Amit be szeretnék rakni, ahoz van egy lemez ház, amibe könnyedén be lehet csúsztatni a fejegységet.A lemez házat 8 kis kihajtható füllel kellene rögzítenem.
A középkonzolon a kiszedés az ugyanígy működik. A Lacié gyakorlatilag megyegyezik a Lanos szerelési technikájával. A fejegységet vedd ki a szerelőkeretből, és abba tedd be az újat. Valamint lehet, hogy kell egy ISO átalakító kábel, vagy át kell kötnöd.

Átalakító
Én szóltam időben Vigyorog De legalább most már pikk pakk kiszereled Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #82 Dátum: 2008. Január 13. - 15:50:12 »

Talán, ha beszélgetnétek most az egyszer? Még mindig jobb, mintha énekelne! Amúgy legalább gyakorlod a szerelést. Mível Nem túl messze laksz a legaktívabb csapattagoktól, így számíthatsz kiegészítő munkára, ha valakinek rádiós szerelés kell. gondolom, alig várod! Egyébként viccet félretéve köszönjük beszámolódat, és majd talán képeidet is. Stocz segít felrakni a szerelős galériába biztosan.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #83 Dátum: 2008. Január 13. - 15:53:33 »

Köszi ladigidy, de nem hiszem hogy bárki is eljönne hozzám Koppenhágába segíteni...... Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #84 Dátum: 2008. Január 13. - 15:56:53 »

Te csak hiszed azt. Szerintem sokan szívesen elmennének oda, beleértve magamat is. Az öcsém 20 évig élt kint Dániában, egyszer én is kimentem vele, klassz ország. Megismételném újra az utat. Privit küldök mindjárt.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #85 Dátum: 2008. Január 13. - 20:23:43 »

Úgy olvasom, sokan kicserélik a lejátszójukat MP3-asra.
Én vettem a gyári cd-hez aux kábelt 2 eFt-ért, nekem ez olcsóbb megoldásnak tünt, mint fejegységet cserélni. 
...és nem kell szerelni, átalakítókat felkutatni, rákötöm a sima MP3 lejátszómat és szól a zene...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #86 Dátum: 2008. Január 14. - 11:44:13 »

Úgy olvasom, sokan kicserélik a lejátszójukat MP3-asra.
Én vettem a gyári cd-hez aux kábelt 2 eFt-ért, nekem ez olcsóbb megoldásnak tünt, mint fejegységet cserélni. 
...és nem kell szerelni, átalakítókat felkutatni, rákötöm a sima MP3 lejátszómat és szól a zene...  Vigyorog


Én is ebben gondolkozom, de az AUX porthoz akkor is csak a kiszedésen keresztül lehet eljutni, nem?
Sőt, igazából ilyen módon a telefonom kihangosítása is megoldódna, mivel olyan a headset csatlakozója, hogy bármilyen 3,5 jack-et rátudok kötni. Mosolyog
Plusz ugye van benne egy 2Gb-os memkártya
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #87 Dátum: 2008. Január 14. - 16:23:10 »

Úgy olvasom, sokan kicserélik a lejátszójukat MP3-asra.
Én vettem a gyári cd-hez aux kábelt 2 eFt-ért, nekem ez olcsóbb megoldásnak tünt, mint fejegységet cserélni. 
...és nem kell szerelni, átalakítókat felkutatni, rákötöm a sima MP3 lejátszómat és szól a zene...  Vigyorog

Én is ezt tettem.
És nem kell lemez sem.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #88 Dátum: 2008. Január 14. - 18:33:06 »

Úgy olvasom, sokan kicserélik a lejátszójukat MP3-asra.
Én vettem a gyári cd-hez aux kábelt 2 eFt-ért, nekem ez olcsóbb megoldásnak tünt, mint fejegységet cserélni. 
...és nem kell szerelni, átalakítókat felkutatni, rákötöm a sima MP3 lejátszómat és szól a zene...  Vigyorog


Én is ebben gondolkozom, de az AUX porthoz akkor is csak a kiszedésen keresztül lehet eljutni, nem?
Sőt, igazából ilyen módon a telefonom kihangosítása is megoldódna, mivel olyan a headset csatlakozója, hogy bármilyen 3,5 jack-et rátudok kötni. Mosolyog
Plusz ugye van benne egy 2Gb-os memkártya
Telefon kihangosítónak sajna nem jó /próbáltam/ mert interferálnak egymással. Minden cellaváltásnál beleprüntyög a rádiódba. Ha nem hallasz jó felhangosítod. Ha hangos visszhangos lesz nagyon és nem értenek belőled semmit.
Ha a hangszóró lábnál van, mikrofon napellenzőnél akkor még csak-csak... De közel sem egy hihangosító színvonala.
Nem kell kivenni a rádiót, ha ügyes a szerelő és, kihúzza a csatlakozóját, mellé teszi az aux csatit és úgy visszadugja akkor úgy is müxik.
Nem mondom hogy egyszerű.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #89 Dátum: 2008. Január 14. - 19:40:24 »

Úgy olvasom, sokan kicserélik a lejátszójukat MP3-asra.
Én vettem a gyári cd-hez aux kábelt 2 eFt-ért, nekem ez olcsóbb megoldásnak tünt, mint fejegységet cserélni. 
...és nem kell szerelni, átalakítókat felkutatni, rákötöm a sima MP3 lejátszómat és szól a zene...  Vigyorog


Én is ebben gondolkozom, de az AUX porthoz akkor is csak a kiszedésen keresztül lehet eljutni, nem?
Sőt, igazából ilyen módon a telefonom kihangosítása is megoldódna, mivel olyan a headset csatlakozója, hogy bármilyen 3,5 jack-et rátudok kötni. Mosolyog
Plusz ugye van benne egy 2Gb-os memkártya
Telefon kihangosítónak sajna nem jó /próbáltam/ mert interferálnak egymással. Minden cellaváltásnál beleprüntyög a rádiódba. Ha nem hallasz jó felhangosítod. Ha hangos visszhangos lesz nagyon és nem értenek belőled semmit.
Ha a hangszóró lábnál van, mikrofon napellenzőnél akkor még csak-csak... De közel sem egy hihangosító színvonala.
Nem kell kivenni a rádiót, ha ügyes a szerelő és, kihúzza a csatlakozóját, mellé teszi az aux csatit és úgy visszadugja akkor úgy is müxik.
Nem mondom hogy egyszerű.

Alapvetően, mivel a teló csatlakozóján van a csatlakozó, csak a kábel hossza szab határokat, hogy hova teszem. Majd kísérletezem. Csak vegyek már kábelt!:)
Akkor is prüttyög, ha a telóról MP3-at nyomatok? Mert az viszont úgy télleg nem vicces...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 44   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!