Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 02:24:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Mely elérhetőségeket szeretnénk?
ICQ
AIM
YIM
MSN
Skype
IWIW

Oldalak: [1] 2 3 4   Le
 
Szerző Téma: Mit szeretnénk magunkból láttatni?  (Megtekintve 11823 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Dátum: 2007. December 21. - 15:58:55 »

Tisztelt cartársak!
Felvetődött a téma -már sokadszorra-, hogy itt a fórumon a felhasználók menüpontban milyen elérhetőségeket lehet beilleszteni az erre a célra szolgáló rubrikákba. Néhányan kifogásoltuk azt is, hogy egyik vagy másik kapcsolatlétesítő eszköz beírási lehetőségét nem találjuk, vagy éppen nem tartjuk jónak ami most benne van, mert azt sem tudjuk, mi fán terem? Megmondom őszintén van köztük olyan, amiről még én sem hallottam. Tisztelt adminisztrátorunkat ezzel folyamatosan nyaggatva elérkeztünk oda, hogy ha bokros teendői engedik, talán lehetőség adódna ennek a felületnek a testre szabására.
Ehhez viszont kellene egy konkrét elképzelés, amihez segítségeteket kérném.
Először össze kellene gyűjteni, hogy ki mit tart fontosnak, mik szerepeljenek a táblázatban, aztán ha kialakul valami előkép, akkor szavazásra bocsájtanánk a dolgot, hogy a lehető legdemokratikusabban dőljön el a lista.
Pár dolgot összeszedtem, ezekhez várnánk a kiegészítéseket, javaslatokat, hogy miket vegyünk fel a szavazólistára?
Mi kerüljön fel?
- felhasználónév (kötelező)
- keresztnév
- autó (karosszéria változat, motortípus, szín) ? ha esetleg nem lenne elég ez a honlapon, csak akkor
- telefonszám
- lakhely (településnév vagy megye formában?)
- E-mail cím
- weboldal
- ICQ
- AIM
- YIM
- MSN
- Skype
- pozíció a fórumban (javasolt)
- regisztráció ideje (javasolt)
- üzenetszám (spec ezt nem javasolom, mert látjátok, hogy mennyit dumálok  Vigyorog)   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. December 21. - 16:23:47 »

Kérdeztél, válaszolok: majdnem mindent javasolnék, kivéve, amiket nem tudom, hogy micsodák ( ICQ, AIM, YIM), a lakóhely pedig minimum település legyen, városoknál pedig a városrész megnevezéssel, a megye túl tágas, szerintem értelmetlen. Esetleg lesz, aki a telcsi ellen szól, arra megoldás az e-mail, és priviben való megkérdezés, ha nem szívesen adja meg. Uff, én szóltam!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. December 21. - 16:59:27 »

Sziasztok!

Annak ellenére, hogy még elég új vagyok az oldalon én azt vallom az AIM, ICQ, YIM nem annyira elterjedt, hogy ennek láthatónak kellene lennie a telefonszámot csak a regisztrált tagok láthassák a vendégek nem és választható legyen a megadása. A chevyklubos fórumon az adatlapot a regisztrálók nagyon hiányosan töltik ki ott adminként ténykedek és nem szivesen aktiválom az olyan regisztrációt de ott még az autó tipusát sem kötelező megadni. Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. December 21. - 17:39:49 »

Na igen! A privát infókat (telefon) opciósként gondoltam én is, aki akarja megadhatja. Lakcím, emilcím, keresztnév meg lehetne úgy, hogy csaka  regizettek lássák.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. December 22. - 10:01:42 »

A privát telefon kivételével jöhet mind! Bár a keresztnevét már majdnem mindenki tudja a másiknak!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. December 22. - 14:36:34 »

Az is jó lenne, ha ez rövid időn belül kiegészítve látnánk végre! Ne csak közvéleményt kutassunk hetekig, legyünk több bizalommal egymás iránt!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. December 22. - 19:00:52 »

Cartársak egy kicsit konkrétabban, ha kérhetném! Jelen pillanatban ötletek kellenek, mi szerepeljen a felhasználók táblázatában. Írtam pár dolgot, azt kellene kiegészíteni olyannal, amivel szeretnétek.
Ezután csinálunk egy szavazást, eldöntjük, hogy mi legyen az a határérték, amely felett az adott ismérv bekerüljön a táblázatba. (Pl.: egy adott dologra a szavazók 75%-a igennel voksol, akkor jogosult felkerülni a táblázatba. Túlzott darabszámú jelölés esetén pedig, -pl. helyhiány miatt- a legnépszerűbbek kerülnek csak be) Amint megvan az eredmény, Stocz cartársat megkörnyékezzük, hogy léptesse előre a problémamegoldások listáján az adott témát az első helyre!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. December 23. - 08:48:43 »

Cartársak egy kicsit konkrétabban, ha kérhetném! Jelen pillanatban ötletek kellenek, mi szerepeljen a felhasználók táblázatában. Írtam pár dolgot, azt kellene kiegészíteni olyannal, amivel szeretnétek.
Ezután csinálunk egy szavazást, eldöntjük, hogy mi legyen az a határérték, amely felett az adott ismérv bekerüljön a táblázatba. (Pl.: egy adott dologra a szavazók 75%-a igennel voksol, akkor jogosult felkerülni a táblázatba. Túlzott darabszámú jelölés esetén pedig, -pl. helyhiány miatt- a legnépszerűbbek kerülnek csak be) Amint megvan az eredmény, Stocz cartársat megkörnyékezzük, hogy léptesse előre a problémamegoldások listáján az adott témát az első helyre!  Vigyorog

Az a baj, hogy szerintem senkit nem lehet kötelezni arra, hogy megjelenítse lakhelyét, pedig ez lenne az alapja a személyes kommunikáció, -találkozó lehetőségének alapja!
Telefonszám, E-mail cím esetében ugyanez a helyzet!
A ténylegesen publikus adatokat a felkérésetekre sem pótolták sokan!
Skype-ot támogatom Yahoo, meg mit tudom én még mi helyett, de sajna nem tudok javaslatot adni, hogy mi az amit kötelezően elérhetővé kellene tenni!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. December 23. - 10:00:22 »

Cartársak egy kicsit konkrétabban, ha kérhetném! Jelen pillanatban ötletek kellenek, mi szerepeljen a felhasználók táblázatában. Írtam pár dolgot, azt kellene kiegészíteni olyannal, amivel szeretnétek.
Ezután csinálunk egy szavazást, eldöntjük, hogy mi legyen az a határérték, amely felett az adott ismérv bekerüljön a táblázatba. (Pl.: egy adott dologra a szavazók 75%-a igennel voksol, akkor jogosult felkerülni a táblázatba. Túlzott darabszámú jelölés esetén pedig, -pl. helyhiány miatt- a legnépszerűbbek kerülnek csak be) Amint megvan az eredmény, Stocz cartársat megkörnyékezzük, hogy léptesse előre a problémamegoldások listáján az adott témát az első helyre!  Vigyorog
A személyes adatok megjelenítésében még annyira sincs egység, mint a FLOTTÁBAN, talán az club 1 éves szülinapjára
születik valami.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. December 23. - 10:11:43 »

Az a baj, hogy szerintem senkit nem lehet kötelezni arra, hogy megjelenítse lakhelyét, pedig ez lenne az alapja a személyes kommunikáció, -találkozó lehetőségének alapja!
Telefonszám, E-mail cím esetében ugyanez a helyzet!
A ténylegesen publikus adatokat a felkérésetekre sem pótolták sokan!
Skype-ot támogatom Yahoo, meg mit tudom én még mi helyett, de sajna nem tudok javaslatot adni, hogy mi az amit kötelezően elérhetővé kellene tenni!
Na valahol ez az én véleményem is.
Nem tudunk és nem is lehet kötelezővé tenni olyan adatot amely a személyiséghez tartozó információ. Nyilván ez csak önkéntes alapon működhet.
Mondjuk azt én sem értem, ha valaki csatlakozni szeretne egy csapathoz az miért nem ad meg alapvető infókat.
Legalább a lakhelyét. Biztos azzal senki nem tud visszaélni, hogy pl.: Jopek, Komárom - 1.4 HB.Polysilver stb... Azért ilyen autó van a városban vagy tíz, és nem gondolnám, hogy ez máshol nem így van.
Sajnos a taglistán szereplők jelentősebb hányada azon kívül, hogy regizett nem igen tett semmi mást.Ezt sem értem, én ha valahová bemegyek legalább köszönök vagy valami . 
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. December 23. - 10:35:15 »

A személyes adatok megjelenítésében még annyira sincs egység, mint a FLOTTÁBAN, talán az club 1 éves szülinapjára születik valami.
Remélhetőleg ez is és más ötletek is jobban megtárgyalhatók lesznek egy olyan tali alkalmával ahol sokan tudunk résztvenni majd innen.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. December 23. - 14:20:12 »

Azt hiszem, valamit félreérthetően fogalmaztam meg! Nem kötelező a létrehozandó táblázat minden mezőjének kitöltése! Nem is lehet, hisz nyilván nem fogja mindenki ugyanazt a pl. 10 ismérvet megszavazni, hogy azok szerepeljenek! Meg nincs is mindenkinem weboldala, skype-ja, MSN-je, stb!Most csak egy lista kellene, ötletek, mik szerepeljenek a táblázatban! Azokat gyűjtenénk össze, amik a legnépszerűbbek. Ezekből állna a felhasználók táblázata, a szükségteleneket meg kihagynánk onnan (pl YIM, AIM). Aztán ha elkészül Stocz által a módosított táblázat, akkor mindenki azt tölt ki benne, amit akar. Csupán az a cél, hogy ne ilyen felesleges oszlopok legyenek benne, hanem pl. skype, MSN meg hasonlók, amit többen használnak.  Ahogy a témaindítóban is írtam, kötelező csak az alapadat lenne, pl. felhasználónév (értelemszerűen, hisz enélkül nincs szerepelés a listában) vagy mondjuk a reg. ideje, üzenetszám, pozíció, amik most is látszanak.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. December 23. - 14:53:27 »

Azt hiszem, valamit félreérthetően fogalmaztam meg! Nem kötelező a létrehozandó táblázat minden mezőjének kitöltése! Nem is lehet, hisz nyilván nem fogja mindenki ugyanazt a pl. 10 ismérvet megszavazni, hogy azok szerepeljenek! Meg nincs is mindenkinem weboldala, skype-ja, MSN-je, stb!Most csak egy lista kellene, ötletek, mik szerepeljenek a táblázatban! Azokat gyűjtenénk össze, amik a legnépszerűbbek. Ezekből állna a felhasználók táblázata, a szükségteleneket meg kihagynánk onnan (pl YIM, AIM). Aztán ha elkészül Stocz által a módosított táblázat, akkor mindenki azt tölt ki benne, amit akar. Csupán az a cél, hogy ne ilyen felesleges oszlopok legyenek benne, hanem pl. skype, MSN meg hasonlók, amit többen használnak.  Ahogy a témaindítóban is írtam, kötelező csak az alapadat lenne, pl. felhasználónév (értelemszerűen, hisz enélkül nincs szerepelés a listában) vagy mondjuk a reg. ideje, üzenetszám, pozíció, amik most is látszanak.

Cápa! Ezen ismérvek tudatában nyugodtan bocsájtsd szavazásra a dolgot!
Szedd csokorba a legfontosabbakat (tisztában vagy vele!), és mindenki bejelöli a számára fontos/észszerű opciókat! Aztán lehet válogatni a lista első feléből, harmadából!
Heee? He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. December 23. - 14:58:14 »

Azt hiszem, valamit félreérthetően fogalmaztam meg! Nem kötelező a létrehozandó táblázat minden mezőjének kitöltése! Nem is lehet, hisz nyilván nem fogja mindenki ugyanazt a pl. 10 ismérvet megszavazni, hogy azok szerepeljenek! Meg nincs is mindenkinem weboldala, skype-ja, MSN-je, stb!Most csak egy lista kellene, ötletek, mik szerepeljenek a táblázatban! Azokat gyűjtenénk össze, amik a legnépszerűbbek. Ezekből állna a felhasználók táblázata, a szükségteleneket meg kihagynánk onnan (pl YIM, AIM). Aztán ha elkészül Stocz által a módosított táblázat, akkor mindenki azt tölt ki benne, amit akar. Csupán az a cél, hogy ne ilyen felesleges oszlopok legyenek benne, hanem pl. skype, MSN meg hasonlók, amit többen használnak.  Ahogy a témaindítóban is írtam, kötelező csak az alapadat lenne, pl. felhasználónév (értelemszerűen, hisz enélkül nincs szerepelés a listában) vagy mondjuk a reg. ideje, üzenetszám, pozíció, amik most is látszanak.

Cápa! Ezen ismérvek tudatában nyugodtan bocsájtsd szavazásra a dolgot!
Szedd csokorba a legfontosabbakat (tisztában vagy vele!), és mindenki bejelöli a számára fontos/észszerű opciókat! Aztán lehet válogatni a lista első feléből, harmadából!
Heee? He

Szerintem is legyen szavazás a dologból!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. December 23. - 16:09:36 »

Jó. Akkor a felállás a következő:
A táblázat kinézete a következő képpen alakulna. Jelenleg meglévő dolgok jelölés nélkül, újak kékkel, szavazásra bocsájtottak pirossal, balról jobbra haladva:
01.oszlop: Állapot (kötelező)
02.oszlop: Felhasználónév (kötelező)
03.oszlop: Keresztnév (opciós)
04.oszlop: Autó típusa (kieg info:HB,SW, 4a.) "szándékosan nem lacsi típus, mert vannak más típusos cartársak is velünk!!"
05.oszlop: Lakhely (opciós)
06.oszlop: Telefon (opciós)
07.oszlop: E-mail cím (opciós)
08.oszlop: Weboldal (opciós)
09.oszlop: ICQ
10.oszlop: AIM
11.oszlop: YIM
12.oszlop: MSN
13.oszlop: Skype
14.oszlop: IWIW "Ide vagy csak egy jelzéskarakter lehetne, hogy van az illetőnek ilyen elérhetősége, vagy a keresőazonosítót lehetne beírni."
15.oszlop: Egyéb elérhetőség "Rengeteg internettelefon és miegymás van. Ide lehetne beírni ezeket."
16.oszlop: Pozíció
17.oszlop:Regisztráció ideje
18.oszlop: Üzenetszám

Nos úgy vélem, hogy a hat szavazható oszlopból hármat kellene megvalósítani. Így 15 oszlopot kapnánk, ez még talán beleférne a jelenlegi oldalformátumba, ha csak ikonok kerülnének be és arra ráállva látszana az info, valamint kicsit összébb lennének húzva a meglévő oszlopok (weboldal, pozíció oszlopa, akár rövidítéssel is, pl.: glob. moderátor (asszem ez a leghosszabb)).
Szavazásnál 3 szavazatot kellene leadni azokra, amelyeket szeretnénk a hat jelölt közül láttatni!
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 23. - 16:14:40 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: [1] 2 3 4   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!