Lacetti klub fórum
2024. Június 11. - 22:05:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 103   Le
 
Szerző Téma: Torpanás és EGR szelep  (Megtekintve 537413 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #390 Dátum: 2008. Február 17. - 19:09:55 »

Üdv minden Lacsi tulajnak!
Eddig csak olvasgattam a topicokat és nagyon sok hasznos infót gyüjtottem be. Nekem 2006-os 1.4-es lacsim van és sajnos engem is utólért a peches lámpa propléma. Kb. 15000nél jelentkezett (azóta 32 van benne). Nagyon megijedtem, mert még nem láttam ilyet egyik előző autómnál sem. Motor leállít-service felhív azonnal. A válasz ne foglalkozzak vele, nem komoly, húzassam meg, aztán ha van időm valamikor vigyem be megnézik. OK. Moci újraindít- a lámpa már nem világít. Kicsit megnyugodtam és meghajtottam. A problémát néhány hétre orvosolta. Aztán megint előjött. Na most már szervíz de izibe. Ott megállapították, hogy P300. Tanács, hogy húzassam, és vegyek bele szeleptisztító adalékot, mert kormolódnak a szelepek. Megtettem, ideig óráig hatott aztán kezdte előlről. ekkor még komolyabb teljesítmény kiesést nem tapasztaltam. Egy idő után már rángatás is jelentkezett, hiába nyomtam neki a gáz nem ment az istennek sem. Szervíz tanács továbbra is hajtsam, adalék és váltsak kutat. Ez sem segített. Két hete már ott jártam, hogy elindultam hideg motorral, elkezdett lámpázni fokozatosan lassult hiába nyomtam a gázt, vissza kellett kapcsolgatnom, mert annyira esett a fordulat. Aztán kettőbe akartam kapcsolni, kuplung kinyom, az autó megáll. Nem volt kellemes szervó nélkül az utca szélére navigálni. Ez megtörtént kétszer, mire a szervíz belátta nem húzhatja továb az elkerülhetetlent. Holnap viszem szelepcserére. Nem félek tőle mert ettől csak jobb lehet, s remélem megszűnik ez a bosszantó, nagyokat káromkodtató hiba. Ha megvan visszatérek tapasztalatokkal, addig is ÜDV mindenkinek. Ez volt az én kis mesém. (to be continous) 
Véleményem szerint kritikán aluli a szervíz hozzáállása...telefonon orvosolni? És ha más miatt lett volna lámpád? Vállalták volna a húzatós tanácsból származó kárt?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #391 Dátum: 2008. Február 17. - 20:41:15 »

Sziasztok !

Kicsit elgondolkodtam...

Az 1.6 - os motort is érinti ez a szelepgond ?

Erről is van infó a weblapon  Kacsint:
http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=36

Az innen elérhető statisztika nem a legfrissebb, de a belőle levonható következtetések még mindíg állnak.
Naplózva
Toljadneki
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62

Jazz 1.4 LS Storm Silver


« Hozzászólás #392 Dátum: 2008. Február 18. - 09:44:46 »

Bittedanke !
Naplózva
andris
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Hozzászólás #393 Dátum: 2008. Február 19. - 15:51:36 »

Sziasztok Klubtársak!
Engem is útolért a P300 as hibakód már másodszor úgyhogy voltam benn a szervízbe és megrendelik a szelepeket, de igen fogták a fejüket látszott rajtuk hogy már megint egy hosszú nap vár majd rájuk, amúgy ha megjön hozzá az alkatrész kb 1-2 nap alatt kicserélik. De nem tüntek túl magabiztosnak hogy ez után jó lesz az autó, tényleg nem tudják mi a probléma?!?Már nekem is elszállt a bizalmam feléjük, egy két éves autó és szervízbe kell hordani nem fasza ez a chevi!!!!
Naplózva
jegi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


Lacsi szimpátiatag /Mazda 6/


WWW
« Hozzászólás #394 Dátum: 2008. Február 19. - 18:43:15 »

Hát ez szomorú . Milyen motor?
Naplózva

flower78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #395 Dátum: 2008. Február 20. - 14:48:37 »

Csá mindenkinek!
Most hoztam el a lacsit a szervízből. Kicserélték a 8 kipufogó szelepet a P300 miatt. Talán egy picit mintha simábban járna, egyébként semmi különös. A lámpa természetesen nem jött elő, de erről majd később tudok nyilatkozni bővebben. Lesz a tesztelésre alkalom mert most is mennem kell melózni sajna. Idővel már többet tudok írni. Egyébként nagyon szépen megmosták Mosolyog
Legjobbakat!
Naplózva
andris
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Hozzászólás #396 Dátum: 2008. Február 20. - 15:02:05 »

1,4 es 31000km!
Naplózva
Toljadneki
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62

Jazz 1.4 LS Storm Silver


« Hozzászólás #397 Dátum: 2008. Február 20. - 15:43:35 »

Szia Andris !

Nekem is 2 évesen ( szinte napra, kötelező szervíz után egy héten belül ), 26.000. km. - nél jött elő a P300, 1,4 - es mocinál.Én is ezt mondogattam, hogy nem fasza, nagyon nem fasza dolog ez...

Viszont feketében kimondottan nagyon szép az ötajtós, látom neked az van ! Kacsint
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #398 Dátum: 2008. Február 20. - 18:17:48 »

Igaz nem Lacsiról van benne szó de az EGR-ről + még bandán (GM) belül is van.

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/080218b/

Naplózva
andris
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Hozzászólás #399 Dátum: 2008. Február 21. - 15:18:44 »

Sziasztok! Remélem a szelepcsere megoldja a problémát mondjuk előtte akartak még gyertyakábelt is cserélni hátha jó lesz és nem fog világítani a lámpa de arról gyorsan lebeszélték magukat és megrendelték a napokban az alkatrészeket majd telefonálnak ha kell vinni az autót! Nem jár csere autó addig amíg javitják az enyémet? Azt mondták 1-2 nap alatt ha itt van az alkatrész megcsinálják na kíváncsi leszek! He
Naplózva
novum
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #400 Dátum: 2008. Február 21. - 20:39:32 »

Nekem szelepcsere után is jött a sárga lámpa. nem akart elsőre indulni a motor és max 5km/h csúcssebességgel akart menni.
A GM ellen kellene erélyesebben fellépni! Már több éve van ez a hiba és nem tesznek semmit!
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #401 Dátum: 2008. Február 21. - 20:56:34 »

Van egy olyan előérzetem, hogy ez a topic nem éri meg a holnapot!
 

Fél órát sem ért meg! Ámen.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 21. - 21:31:35 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #402 Dátum: 2008. Február 21. - 21:12:30 »

Nekem szelepcsere után is jött a sárga lámpa. nem akart elsőre indulni a motor és max 5km/h csúcssebességgel akart menni.
A GM ellen kellene erélyesebben fellépni! Már több éve van ez a hiba és nem tesznek semmit!
Novum cartárs, a szelepes kérdéskört már két helyen is tárgyaljuk!
Ha nem veszed rossznéven harmadik topicra szelep ügyben már nincs szükség.
Ezért áthelyezem a megfelelő helyre a hozzászólásodat.
Üdv.
Naplózva
rebelpeak
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 128


« Hozzászólás #403 Dátum: 2008. Február 21. - 21:57:32 »

fájdalomtól megtört szívvel tudatom, hogy az EGR szelep az 2004-es, egyhatos hármas nubirában is keseríti az élvezeteket...öt saroknyira a dráva utcai schiller opel-chevy-től, menet közben a pofámba röhögött a pech-lámpa...150 km autópálya után közvetlenül...lámpa kiüt, huzassam autópályán...onnan jövök, jóbarát...akkor szelepcsere, dupla hunyó...attól jobb lesz?! öszintét akarja, uram!?NEM TUGGGGYUK...
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #404 Dátum: 2008. Február 22. - 16:28:38 »

fájdalomtól megtört szívvel tudatom, hogy az EGR szelep az 2004-es, egyhatos hármas nubirában is keseríti az élvezeteket...öt saroknyira a dráva utcai schiller opel-chevy-től, menet közben a pofámba röhögött a pech-lámpa...150 km autópálya után közvetlenül...lámpa kiüt, huzassam autópályán...onnan jövök, jóbarát...akkor szelepcsere, dupla hunyó...attól jobb lesz?! öszintét akarja, uram!?NEM TUGGGGYUK...
Rebelpeak vigyázz a tied nem garis,horror összegű a javítás!Próbáld meg megnézetni más helyen is.Ne hagyd magad rábeszélni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Oldalak: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 103   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!