Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 10:03:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 283542 alkalommal)
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #30 Dátum: 2008. Október 14. - 12:24:05 »

Ma megtörtént az első futómű kopogási hibájának  kiküszöbölése. A hiba okának, a toronycsapágyak ill.
a gumikúpok kopását tartotta a mester. Az új toronycsapágy szett ára 26000ft. volt, gyári kivitelben.
A szerelési díj 4000ft., a ráfordított munkaidő 2-ó., az eredmény tökéletes hangtalan futómű, még a
régi kockaköves útfelületen is.
Természetesen  átvizsgálta a felfüggesztéseket, utánhúzott a csavarokon, ellenőrizte a szilentek állapotát.
Nagy megkönyebbülés számomra,hogy ennyivel megoldódott a futómű probléma, ugyanis nem mertem a   



kanyarokba se bemenni a szokásos lendületes tempóval, olyan hangok jöttek elülről, vagy talán már én
féltem jobban a kelleténél. Ezzel a kocsival és a benne lévő 122 LE.-vel , igazán lehet lendületesen autózni.
Bagolyra menet ill. jövet, csak vánszorogtam azon a csodálatos lendületes hegyi úton, igaz a nejem örült
neki. Bocsi, de az elégedettség megnyujtotta a mondókámat.


Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #31 Dátum: 2008. Október 16. - 08:16:31 »

Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #32 Dátum: 2008. Október 16. - 10:14:27 »

 
Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
 
Nekem a Nubira I-esen eladáskor, 9 évesen, 11o ezer km-nél , még megfelelt, mert műszerrel ellenőrizték. Tehát, lehet, hogy normális használat mellett jó sokáig nem kell cserélni. Csak akkor, ha majd a mérésnél mondják, hogy itt a vége, jöhet a csere. Tehát nem az "érdemes" a lényeg, hanem a "kell", viszont akkor igen, mert viszi a stabilitást, és a gumikat is. Minden évben minimum kell ellenőrizni, sok helyen egyébként ingyenes a bemérés, vagy akkor amikor rendellenességet érez az ember, de akkor rögtön. Természetesen a csere mindig párban értendő, akkor is, ha az egyik még megfelel! Az elhasználódás függ, hogy mit fogott ki az ember, hogy vezet, milyen utakon, milyen terheléssel, stb.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #33 Dátum: 2008. Október 16. - 10:51:50 »

Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
Az a2 taxitesztjében 150e.km bírtak ki
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #34 Dátum: 2008. Október 16. - 11:42:35 »

Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
Az a2 taxitesztjében 150e.km bírtak ki

Nem találtam ezt a tesztet. El tudod küldeni a linkjét?
Egyébként ahogy Gidy is írja, akkor kell cserélni, ha tönkremegy. És ez minden gépnél más és más.
Az enyémen pl. már volt hátsó teló csere. Kopogtak, így hát mentek. Nem emlékszem pontosan, hogy hány Km-nél történt (a szervízkönyvet meg lusta vagyok elővenni), de még jóval 100 e. alatt.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #35 Dátum: 2008. Október 16. - 12:07:22 »

Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
Az a2 taxitesztjében 150e.km bírtak ki

Nem találtam ezt a tesztet. El tudod küldeni a linkjét?
Egyébként ahogy Gidy is írja, akkor kell cserélni, ha tönkremegy. És ez minden gépnél más és más.
Az enyémen pl. már volt hátsó teló csere. Kopogtak, így hát mentek. Nem emlékszem pontosan, hogy hány Km-nél történt (a szervízkönyvet meg lusta vagyok elővenni), de még jóval 100 e. alatt.
Na szépen vagyunk, pont a főnök nem olvassa a fórumot! He Kacsint
http://lacetti-klub.extra.hu/forum/index.php?topic=44.msg20482#msg20482
Naplózva


LPG
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #36 Dátum: 2008. Október 16. - 12:24:37 »

Újságban olvastam.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #37 Dátum: 2008. Október 18. - 12:20:09 »

Alapkérdés: Átlagos használat mellett mennyi időnként érdemes/kell cserélni a lengéscsillapítókat?
Az a2 taxitesztjében 150e.km bírtak ki

Nem találtam ezt a tesztet. El tudod küldeni a linkjét?
Egyébként ahogy Gidy is írja, akkor kell cserélni, ha tönkremegy. És ez minden gépnél más és más.
Az enyémen pl. már volt hátsó teló csere. Kopogtak, így hát mentek. Nem emlékszem pontosan, hogy hány Km-nél történt (a szervízkönyvet meg lusta vagyok elővenni), de még jóval 100 e. alatt.
Na szépen vagyunk, pont a főnök nem olvassa a fórumot! He Kacsint
http://lacetti-klub.extra.hu/forum/index.php?topic=44.msg20482#msg20482

Hát nem olvasok el minden topic-ot.
Nincs rá idő   .
Ami van, az elmegy a karbantartásra.
De végül is pont ez a tematikus írogatás (és olvasgatás) lényege.
Azt olvasod el, amit igazán fontosnak érzel.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2008. November 11. - 19:40:53 »

Most, hogy megint kezd hűvösebb lenni, mikor átmegyek egy fekvőrendőrön nyöszörögnek a szilentek.
Ezt csinálta tavaly is.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #39 Dátum: 2008. November 12. - 16:32:41 »

Most, hogy megint kezd hűvösebb lenni, mikor átmegyek egy fekvőrendőrön nyöszörögnek a szilentek.
Ezt csinálta tavaly is.
Nekem ezt csinálja új kora óta,fújd be wd-40-el akkor egy hétig csend lesz.A szervízben is így javították
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2008. November 19. - 17:35:12 »

Ma kötelező szervízen be kellett állítani a futóművet. Az értékelő lap szerint (amit én nem értek) az összesített hiba 4,52 volt, ebből 3,96 a jobb oldali futóművön, ami a szerelő szerint sok. éreztem én, hogy valami nem igazán jó, de hosszú kihagyás után azt gondoltam, hogy csak a kezem felejt. Most viszont tényleg más.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #41 Dátum: 2008. November 19. - 18:17:41 »

Ma kötelező szervízen be kellett állítani a futóművet. Az értékelő lap szerint (amit én nem értek) az összesített hiba 4,52 volt, ebből 3,96 a jobb oldali futóművön, ami a szerelő szerint sok. éreztem én, hogy valami nem igazán jó, de hosszú kihagyás után azt gondoltam, hogy csak a kezem felejt. Most viszont tényleg más.
...csak most már ne add Apósod kezébe...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #42 Dátum: 2008. November 21. - 20:10:51 »

Sziasztok!
Az ultetesrol akarok kerdezni...mennyire,hogyan,mennyiert erdemes?Ha meg van mennyire kopog utana futomu es mennyire raz az auto?
A masik problemam:Eszre vettem,ha fekezek akkor az auto hullamozva lassit.Nem mindig jelentkezik ez a problema.Volt mar vkinek hasonlo tapasztalata...En a futomu beallitasra tippelek.
Elore is thx
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #43 Dátum: 2008. November 21. - 20:20:32 »

Sziasztok!
Az ultetesrol akarok kerdezni...mennyire,hogyan,mennyiert erdemes?Ha meg van mennyire kopog utana futomu es mennyire raz az auto?
A masik problemam:Eszre vettem,ha fekezek akkor az auto hullamozva lassit.Nem mindig jelentkezik ez a problema.Volt mar vkinek hasonlo tapasztalata...En a futomu beallitasra tippelek.
Elore is thx
Erről talán R*R cartárs és sbijoe tudna mit mondani.
Hogy mennyiért? Azt nem tudom, én így vettem. Mennyire? Hogy ne verd szét az alját ezeken a remek utakon.
Futóművem nem kopog és állítólag rendben van, viszont kellett most állítani, a jobb oldali volt ngyon csálé.
Fékezéskor én azt éreztem, hogy az első két kerék szerteszét szeretne szaladni, néha eléggé meg kellett markolni a volánt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #44 Dátum: 2008. November 22. - 01:07:54 »

Sziasztok!
Az ultetesrol akarok kerdezni...mennyire,hogyan,mennyiert erdemes?Ha meg van mennyire kopog utana futomu es mennyire raz az auto?
A masik problemam:Eszre vettem,ha fekezek akkor az auto hullamozva lassit.Nem mindig jelentkezik ez a problema.Volt mar vkinek hasonlo tapasztalata...En a futomu beallitasra tippelek.
Elore is thx
Erről talán R*R cartárs és sbijoe tudna mit mondani.
Hogy mennyiért? Azt nem tudom, én így vettem. Mennyire? Hogy ne verd szét az alját ezeken a remek utakon.
Futóművem nem kopog és állítólag rendben van, viszont kellett most állítani, a jobb oldali volt ngyon csálé.
Fékezéskor én azt éreztem, hogy az első két kerék szerteszét szeretne szaladni, néha eléggé meg kellett markolni a volánt.

Az ültetésthez Apex vagy Eibach gyártmányú rugókat ajánlok max 35-40 mm-ig.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!