Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 20:37:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 13   Le
 
Szerző Téma: Szép tájak, finom ételek...  (Megtekintve 58573 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Dátum: 2008. Március 15. - 11:38:05 »

Nos itt azokat a helyeket ajánljuk egymásnak, ahová AUTÓVAL érdemes elmenni. Egyfajta időbeni eltolódású tali pontok. Mindenki máskor élvezheti a hely szépségét...

Az első ajánlatom: Hercegszántó-Hóduna útszakasz. Az út rossz állapotú csak cirkáló üzemmódba szabad közlekedni. De kit érdekel, ha a tájvédelmi körzetben a fák katedrálist formáznak a fejed fölött, ahol finoman beszűrődik a napfény. Az illatok és a látvány tavasszal és nyáron a legmegkapóbbak.
Ajánlott út: Baja-Mohács útírány esetén + komp!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 15. - 11:39:39 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #1 Dátum: 2008. Március 15. - 12:13:53 »

Nos itt azokat a helyeket ajánljuk egymásnak, ahová AUTÓVAL érdemes elmenni. Egyfajta időbeni eltolódású tali pontok. Mindenki máskor élvezheti a hely szépségét...

Az első ajánlatom: Hercegszántó-Hóduna útszakasz. Az út rossz állapotú csak cirkáló üzemmódba szabad közlekedni. De kit érdekel, ha a tájvédelmi körzetben a fák katedrálist formáznak a fejed fölött, ahol finoman beszűrődik a napfény. Az illatok és a látvány tavasszal és nyáron a legmegkapóbbak.
Ajánlott út: Baja-Mohács útírány esetén + komp!
Ajánlom Sümeg /vár/ Tapolca /tavas barlang lehet csónakázni a föld mélyében Vigyorog/ Zánka /hegyestű Geologiai látvány / no és persze a baalcsit elejétől a végéig és lehet is haza menni Vigyorog
Naplózva
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #2 Dátum: 2008. Március 16. - 13:08:06 »

Ha már a Balcsin jártok ajánlom figyelmetekbe a Káli-medencét. Salföld felől közelítve érdemes körbe járni az egészet. Több helyen látható un. kőtenger, a legnagyobb Szentbékkálán van. Kékkúton a palackozó kerítésénél ingyen ásványvíz kóstolási lehetőség vastalanítás előtti natur állapotban. Csodálatos kis falvak az egész medencében. Egy kört megér szerintem!
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #3 Dátum: 2008. Március 23. - 07:55:04 »

Ha Miskolcon jártok a következőket ajánlom figyelmetekbe.A bemutatást k.-ny. irányban a teljesség igénye nélkül talán csak a fontosabbakat említve próbálom leírni.
Miskolc a Bükk hegység lábánál a Szinva folyó völgyében terül el páratlan természeti értékek között. A város környékén számtalan kissebb-nagyobb tó található ami a vizi sportoknak és a pancsolásnak kedvez.Ha már vizeknél tartok Miskolc hőforrásokban is gazdag (sajnos kevés van belőle kihasználva) és nagyon ajánlom Miskolc-Tapolcán a Barlangfürdőt, ami Európában egyedülálló, ugyanis természetes képződésű barlangban alakították ki és thermálvíz szolgálja ki.A belépő ugyan nem olcsó,de ezt a nagyszerű élményeket adó helyet legalább 1szer ki kell próbálni. A belváros is szépen megújúlt a Szinvaterasz és a Hősök tere is hűsítő élmény lehet nyáron. A diósgyőri városrészen az egyik legsszebb látnivaló a Diósgyőri vár ami talán ismerős lehet a papír 200-as hátuljáról.(azért attól jobb és szebb állapotban látható). Innen nem messze van a kisvasút végállomása ami bizton állíthatom, hogy az ország legszebbje.(A legtöbbet már felkerestem de párját még nem találtam) A vonat a Kilián városrészből indul és Lillafüreden kersztül Garadna Vá a célja. Vadregényes tájakon keresztül kapaszkodik egyre magasabbra a Bükk hegység bércein ahol a magasból nyíló panorámával, a tériszonyt kelltő viaduktonvaló áthaladssal, a koromsötét alagúton átzakatolással,az Őskohó és a pisztrángos bemutatásával kápráztatja el az ide látogatót. Lillafüred szintén páratlan jelenség, ahogyan a hegyek között kibukkanó inpozáns Palotaszálló magára vonja az ember tekintetét. Itt megpihenve megnézhetjük Közép-Európa legnagyobb vízesését és a mésztufa valamint a cseppkőbarlangot.A vizek szerelmesei pedig a Hámoti tó halállományát ritkíthatják illetve csónakázhatnak.A Bükkben pedig annyi a túristákat kényeztető szépség,hogy azt itt felsorolni sem tudnám. Remélem sikerült egy kicsit felcsigázni az érdeklődéseteket.   
                                               JÓ KIRÁNDULÁST!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #4 Dátum: 2008. Március 29. - 18:43:16 »

Tudna nekem valaki ajánlani Keszthelyen egy normális szállót. Zárt parkoló alapkövetelmény.
Május végén 2 felnőtt és egy 3 éves gyerek részére.

Ez lemaradt.
Ide megyünk:
III.  Lotus-Retro Mobil  Concours d’Elegance -  Oldtimerek és  luxusautók  szépségversenye Hévízen 2008. május 24-én és 25-én.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 29. - 19:06:34 írta Jani » Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #5 Dátum: 2008. Május 10. - 11:39:20 »

Most még pletykának minősíteném, de.... ha igaz 2010ben U2 koncert a pogányi reptéren a Pécs-i EKF kereténbelül!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Dundi500
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. Május 17. - 22:40:09 »

Hali 95LE!

Miskolcot nagyon szépen összefoglaltad és minden szavad igaz! Mennyi időt töltöttél ott vagy netán miskolci vagy?


.
Naplózva

.

Üdvözlettel:   Dundi
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #7 Dátum: 2008. Május 20. - 19:25:31 »

Hali 95LE!

Miskolcot nagyon szépen összefoglaltad és minden szavad igaz! Mennyi időt töltöttél ott vagy netán miskolci vagy?


.
Igen ezt a vidéket erősítem.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2008. Május 20. - 20:17:16 »

Ez itt a reklám helye!
"Fatornyos kis falum", Őrség-Göcsej-Hetés találkozásánál:

Csesztreg

Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #9 Dátum: 2008. Május 21. - 13:19:29 »

Ez itt a reklám helye!
"Fatornyos kis falum", Őrség-Göcsej-Hetés találkozásánál:

Csesztreg


  Jó erős lehet arra a széljárás, hogy ennyíre megdöntötte a házat! Ez a híres csesztregi ferdeház? He Pisának torony, nekünk parasztház. Merjünk kicsik lenni! He Idézet egy nagy politikusunktól. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mottika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Hozzászólás #10 Dátum: 2008. Június 03. - 20:50:49 »

Igen. Csesztreg valóban csodálatos csak úgy, mint Zala és a zalai emberek. 18 éve jártam ott utoljára felejthetetlen hónapokat töltöttem ott. Idén visszamegyek.   
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #11 Dátum: 2008. Június 05. - 19:39:16 »

Igen. Csesztreg valóban csodálatos csak úgy, mint Zala és a zalai emberek. 18 éve jártam ott utoljára felejthetetlen hónapokat töltöttem ott. Idén visszamegyek.   

Ha jöszz, kötelező megjelenés! Jelezz előtte, és lezavarunk egy minitalit! Vigyorog
Ja, és üdv köztünk, még nem is köszöntem Neked! Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 05. - 19:41:32 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
mottika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Hozzászólás #12 Dátum: 2008. Június 08. - 18:26:40 »

Szia, köszi, az üdvözlést jó, hogy egy Zalai ember is van köztünk. Persze talizhatunk  augusztus végére tervezzük a nyaralást. Csesztregen v Nemesnépen szeretnénk megszállni de addig  még úgyis dumcsizunk. Üdv
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2008. Június 08. - 21:16:18 »

Szia, köszi, az üdvözlést jó, hogy egy Zalai ember is van köztünk. Persze talizhatunk  augusztus végére tervezzük a nyaralást. Csesztregen v Nemesnépen szeretnénk megszállni de addig  még úgyis dumcsizunk. Üdv
Azért nem csak egy zalai van... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #14 Dátum: 2008. Június 13. - 12:48:50 »

http://www.origo.hu/utazas/20080613-kirandulas-turazas-mecsek-obanya-zengo-rekavar.html
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: [1] 2 3 ... 13   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!