Lacetti klub fórum
2024. április 29. - 04:16:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 378748 alkalommal)
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1395 Dátum: 2015. Január 19. - 11:20:57 »

Sajnos csütörtök óta világít a narancssárga lámpácska a műszerfalamon, és ez alatt - mint azt a topic választásából gondolhatjátok - nem az üzemanyagszintjelzőt értem...  Szerdán megyek kiolvastatni.
Egyúttal az alapjáratom enyenetlenségének okát is ki kell deríteni, ami azzal is jár, hogy a fordulatszám olykor nem esik vissza a normális értékre, pedig a fojtószelepház nemrég lett kitakarítva. Hiába, a 11 év az 11 év. 
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1396 Dátum: 2015. Január 19. - 11:40:05 »

Kb. egy hete nekem is dobott egy sárgát.
P0133 és P1403, töröltem. Ha kiolvasom a hibatárolót a P0133  pár naponta visszajön, viszont sárga lámpát nem kapok. He
Lambdaszonda csere, vagy azért vizsgáltassam meg?
Naplózva


LPG
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1397 Dátum: 2015. Január 22. - 12:46:24 »

Sajnos csütörtök óta világít a narancssárga lámpácska a műszerfalamon, és ez alatt - mint azt a topic választásából gondolhatjátok - nem az üzemanyagszintjelzőt értem...  Szerdán megyek kiolvastatni.
Egyúttal az alapjáratom enyenetlenségének okát is ki kell deríteni, ami azzal is jár, hogy a fordulatszám olykor nem esik vissza a normális értékre, pedig a fojtószelepház nemrég lett kitakarítva. Hiába, a 11 év az 11 év. 

Megvolt a diagnózis, sőt a javítás is. Mindkét hibaok az EGR szelep nyitva maradására vezethető vissza.
Most megint mminden rendben...kopp...kopp...
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1398 Dátum: 2015. Január 23. - 13:06:21 »

Na, hálistennek, újra világít... 
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1399 Dátum: 2015. Január 23. - 14:18:57 »

Szórványos sárgalámpa járás van nálam is.

Kiolvasás (nem scan 100, a gázos műhelyben nézték, mivel azt hittem amiatt van), alacsony katalizátor hatásfokot diagnosztizáltak.
Törölték, előjött eltűnt, megint előjött, irány a gázos szerviz.

Ekkor a kipufogógázt mérték, gázzal is, benzinnel is jó az érték. Törölték a kódot december végén, karácsonyi rohangálást (majd 1000 km) kibírta, január elején csont nélkül átment a műszakin.

Nemrégiben újra elkezdett világítani (városi használat során), aztán egyszer csak elaludt. Azóta megint nyugton van.

Tapasztaltatok már ilyen hibát? Érdemes lenne márkaszervizben is kiolvastatni, átnézetni, vagy helytálló lehet a katalizátor hatásfok, és ne törődjek vele?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1400 Dátum: 2015. Január 23. - 14:59:25 »

Ez a hiba  a katalizátor haldoklását jelzi. Le kellene vetetni és megnézni nem-e tört össze benne a kerámia. Elég drága bulit tud csinálni.....volt hozzá szerencsém 4 éve 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1401 Dátum: 2015. Január 24. - 22:41:18 »

Ez a hiba  a katalizátor haldoklását jelzi. Le kellene vetetni és megnézni nem-e tört össze benne a kerámia. Elég drága bulit tud csinálni.....volt hozzá szerencsém 4 éve 

Ha nem csinálok vele semmit, mindaddig, míg végleg ki nem leheli a lelkét, az tud bármi gondot okozni? Szeretem ha rendben van az autóm, de nyilván a pénzdobálás az azért egy érzékeny pont /:
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1402 Dátum: 2015. Január 24. - 23:09:35 »

Ez a hiba  a katalizátor haldoklását jelzi. Le kellene vetetni és megnézni nem-e tört össze benne a kerámia. Elég drága bulit tud csinálni.....volt hozzá szerencsém 4 éve 

Ha nem csinálok vele semmit, mindaddig, míg végleg ki nem leheli a lelkét, az tud bármi gondot okozni? Szeretem ha rendben van az autóm, de nyilván a pénzdobálás az azért egy érzékeny pont /:


Ákosnak csak egy motorgenerált okozott a széthulló katalizátor,de ha kinyírja a motorod tudok adni másikat:)
Naplózva

70/4334431
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1403 Dátum: 2015. Január 24. - 23:15:54 »

Ez a hiba  a katalizátor haldoklását jelzi. Le kellene vetetni és megnézni nem-e tört össze benne a kerámia. Elég drága bulit tud csinálni.....volt hozzá szerencsém 4 éve 

Ha nem csinálok vele semmit, mindaddig, míg végleg ki nem leheli a lelkét, az tud bármi gondot okozni? Szeretem ha rendben van az autóm, de nyilván a pénzdobálás az azért egy érzékeny pont /:
Hát igen, Szét kellett szedni mindent, hogy kiderüljön a bibi, a kerámia por visszajutott a hengerekhez és megkarcolta a hengerfalat. szerencsére gondot nem okozott, de a munkaóra elég sok volt, meg a katalizátor is.

Ha valóban a katalizátoroddal lenne gond, akkor van több lehetőség is. A gyári új horror drága, a gyárival megegyező utángyártott olcsóbb, vagy a legolcsóbb, ha csak a kerámia betétet cserélik.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 25. - 08:58:04 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1404 Dátum: 2015. Január 25. - 11:12:48 »

Hm. Meggyőző érvek...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1405 Dátum: 2015. Január 25. - 13:22:50 »

Ez a hiba  a katalizátor haldoklását jelzi. Le kellene vetetni és megnézni nem-e tört össze benne a kerámia. Elég drága bulit tud csinálni.....volt hozzá szerencsém 4 éve 

Ha nem csinálok vele semmit, mindaddig, míg végleg ki nem leheli a lelkét, az tud bármi gondot okozni? Szeretem ha rendben van az autóm, de nyilván a pénzdobálás az azért egy érzékeny pont /:
Hát igen, Szét kellett szedni mindent, hogy kiderüljön a bibi, a kerámia por visszajutott a hengerekhez és megkarcolta a hengerfalat. szerencsére gondot nem okozott, de a munkaóra elég sok volt, meg a katalizátor is.

Ha valóban a katalizátoroddal lenne gond, akkor van több lehetőség is. A gyári új horror drága, a gyárival megegyező utángyártott olcsóbb, vagy a legolcsóbb, ha csak a kerámia betétet cserélik.


1.8 hoz még van bontott abból nem fut annyi mint a kicsiből
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1406 Dátum: 2015. Január 26. - 09:17:09 »

Remélem nem kell élnem a bontott készlet felvásárlásának lehetőségével.

Majd lebontom ha lesz időm, és megnézem egyben van-e. Gondolom ha a "lukon" benézek, és egyben van, akkor az már elegendő információt szolgáltat róla, vagy van valami egyéb vizsgálandó is?

Avval a környékkel pont ismerős vagyok az autómban, mivel a leömlő és a katalizátor közt kifújt, úgyhogy ott tömítőpasztázva lett. Öröm lesz szétszedni...
(még lehet, hogy meggyőzöm magam, hogy többet ér az időm, mint a pénzem, és odaadom egy szerelőnek, szívjon ő... főleg, hogy a blokkban is javítva van egyik menet, amibe a leömlő rögzül. bááh. nem szeretem az ilyen végtelen szopás-áramlatokat -.- )

1.8 hoz még van bontott abból nem fut annyi mint a kicsiből
Naplózva
peszleg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #1407 Dátum: 2015. Február 04. - 12:13:46 »

Nekem 175000 után jött elő a sárga lámpácska. A hiba oka (megtorpanás, elalszik, felgyullad stb) a motor tetején lévő kb. 20 cm-es repedt műanyag vákuumcső, két végén két gumi könyök , és itt a motor luftot szív. A csere szervizben alkatrésszel, hibakód kiolvasással együtt 3500 ft. (1.6-os benzines).
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1408 Dátum: 2015. Február 04. - 20:10:07 »

Ebből az alkatrész 800 Ft, a csere kb. 5 perc.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1409 Dátum: 2015. Február 27. - 08:45:03 »

Katalizátorom ellenőrizve, egyben van!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!