Lacetti klub fórum
2024. Március 29. - 08:19:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 99   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 376802 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1425 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 09:18:39 »

Kiszedtem a műszerfalat, és a légzsák visszajelző lámpa ki volt égve. Kicseréltem, így legalább megint folyamatosan világít.
Akkor jöhet a következő lépés.
A vezető oldali ülésén kívül, hol található még légzsák csatlakozó?
A kesztyűtartó mögött hol, illetve a kormánynál?
Azokat is megforrasztom, és utána elviszem szervizbe kiszedetni a világítást. (Ha nem alszik el magától)

Olvastasd ki,a kiégett égő miatt is világíthat
Naplózva

70/4334431
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1426 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 09:27:01 »

Utas oldali? Ott is van egy? Na majd megnézem. Az én kocsim sedam, oldal légzsák nélkül.  A többi csatlakozó  nem tudod hol van?

Sebike kiolvastatni csak akkor fogom, ha már ezeket megforrasztottam. Azért nem akarok pluszba fizetni, hogy ott azt mondják nem jó a csatlakozó, és fizessek a javításért, főleg, hogy magam is megtudom csinálni az ilyen "kis" munkákat. (egyébként ahogy írtam, előtte is égett folyamatosan, tehát nem azért világít most)
Légyszíves ha tudsz segíts, gondolom te se rögtön rohansz a szervizbe mindenért. Főleg, hogy a fórum lényege pont a tapasztalatok megosztása. "Szervizbe menni" mindenki tud.

Most néztem a kesztyűtartó mögött, ott egy sárga vezetővel bevont vezetékeket találtam, széthúztam, össze, majd befújtam wd40-nel. nem igazán hiszem, hogy valami baja lenne, mert fixen volt rögzítve, azt pedig soha nem bántottam. Még megnézem a kormánynál, majd összerakom.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 20. - 10:52:11 írta Lennon » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1427 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 20:22:21 »

Utas oldali? Ott is van egy? Na majd megnézem. Az én kocsim sedam, oldal légzsák nélkül.  A többi csatlakozó  nem tudod hol van?

Sebike kiolvastatni csak akkor fogom, ha már ezeket megforrasztottam. Azért nem akarok pluszba fizetni, hogy ott azt mondják nem jó a csatlakozó, és fizessek a javításért, főleg, hogy magam is megtudom csinálni az ilyen "kis" munkákat. (egyébként ahogy írtam, előtte is égett folyamatosan, tehát nem azért világít most)
Légyszíves ha tudsz segíts, gondolom te se rögtön rohansz a szervizbe mindenért. Főleg, hogy a fórum lényege pont a tapasztalatok megosztása. "Szervizbe menni" mindenki tud.

Most néztem a kesztyűtartó mögött, ott egy sárga vezetővel bevont vezetékeket találtam, széthúztam, össze, majd befújtam wd40-nel. nem igazán hiszem, hogy valami baja lenne, mert fixen volt rögzítve, azt pedig soha nem bántottam. Még megnézem a kormánynál, majd összerakom.

WD-et semmire sem raknék mert semmire nem jó egy általános szutyok!
Minden barbár módon forrasztani jó nagy butaság nem értem miért kell otthon ekecselni pláne biztonsági berendezést jó nagy felelőtlenség!
Ha majd a képedbe robban akkor is azt mondod szervizbe menni mindenki tud?
Pláne ha bármilyen módosítás miatt akár nem működik a későbbiekben akkor  akár szívesen mész hűsölni pár évre én inkább ezt kihagyom.
Az autójavítás is egy szakma és egyre bonyolultabb egyre több dolog tud kifogni a tapasztalt szakembereken is nemhogy az amatőrökön.
Naplózva

70/4334431
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1428 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 05:42:30 »

Kérlek te ne válaszolj nekem. Nem kell engem kioktatni, eltudom dönteni, hogy mit csinálok és mit nem. Felfogtam, hogy te nem akarsz segíteni, maradjon is ennyiben.
Egy forrasztás miatt nem rohangálok szervizbe, mint ahogy itt sokan. Én is azt csinálok amit akarok, és te is. Ha nem akarsz segíteni, akkor maradj csendben.
Egyébként már megcsináltam, és láss csodát a szervizben is csak ki kellett szedni a hibakódot. (Ők is ezt csinálták csak volna) Ezzel a forrasztással és a műszerfal lámpa cserével együtt jó pár ezer forint maradt a zsebembe. És nem kellett hozzá 30-40 évi szaktudás, csak akarat, és kézügyesség.
(Természetesen a kocsimra nagyon vigyázok, és ha baja van azonnal viszem szervizbe, na de csak egy forrasztás volt!!!!)
Mindegy én nem akarok tovább veled beszélni. Neked nem, de aki segített annak köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 22. - 05:53:44 írta Lennon » Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 472



« Hozzászólás #1429 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 07:03:37 »

Hogy sikerült megjavítani? Hol találtad meg a hibát?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1430 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 07:11:54 »

Kérlek te ne válaszolj nekem. Nem kell engem kioktatni, eltudom dönteni, hogy mit csinálok és mit nem. Felfogtam, hogy te nem akarsz segíteni, maradjon is ennyiben.
Egy forrasztás miatt nem rohangálok szervizbe, mint ahogy itt sokan. Én is azt csinálok amit akarok, és te is. Ha nem akarsz segíteni, akkor maradj csendben.
Egyébként már megcsináltam, és láss csodát a szervizben is csak ki kellett szedni a hibakódot. (Ők is ezt csinálták csak volna) Ezzel a forrasztással és a műszerfal lámpa cserével együtt jó pár ezer forint maradt a zsebembe. És nem kellett hozzá 30-40 évi szaktudás, csak akarat, és kézügyesség.
(Természetesen a kocsimra nagyon vigyázok, és ha baja van azonnal viszem szervizbe, na de csak egy forrasztás volt!!!!)
Mindegy én nem akarok tovább veled beszélni. Neked nem, de aki segített annak köszönöm.


NEM ÉRTESZ HOZZÁ!
Ha figyelnél és olvasnál tudnád,hogy csak az oldalégzsákos autóknál szokták átforrasztani a csatlakozót mert kontakthibás tud lenni az ülés mozgatásától a te esetedben nem áll fenn mert nincs!
Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1431 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 10:18:31 »

Kérlek te ne válaszolj nekem. Nem kell engem kioktatni, eltudom dönteni, hogy mit csinálok és mit nem. Felfogtam, hogy te nem akarsz segíteni, maradjon is ennyiben.
Egy forrasztás miatt nem rohangálok szervizbe, mint ahogy itt sokan. Én is azt csinálok amit akarok, és te is. Ha nem akarsz segíteni, akkor maradj csendben.
Egyébként már megcsináltam, és láss csodát a szervizben is csak ki kellett szedni a hibakódot. (Ők is ezt csinálták csak volna) Ezzel a forrasztással és a műszerfal lámpa cserével együtt jó pár ezer forint maradt a zsebembe. És nem kellett hozzá 30-40 évi szaktudás, csak akarat, és kézügyesség.
(Természetesen a kocsimra nagyon vigyázok, és ha baja van azonnal viszem szervizbe, na de csak egy forrasztás volt!!!!)
Mindegy én nem akarok tovább veled beszélni. Neked nem, de aki segített annak köszönöm.


NEM ÉRTESZ HOZZÁ!
Ha figyelnél és olvasnál tudnád,hogy csak az oldalégzsákos autóknál szokták átforrasztani a csatlakozót mert kontakthibás tud lenni az ülés mozgatásától a te esetedben nem áll fenn mert nincs!
Ne húzd fel magad Sebike! Bepróbálkozott a másik fórumon is. Ő nem fogja megúszni egy övfeszítő patron elpukkanással, mint én. Majd jól pofánveri a légzsák. Reménykedjünk benne, hogy nem menet közben.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1432 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 10:24:07 »

Kérlek te ne válaszolj nekem. Nem kell engem kioktatni, eltudom dönteni, hogy mit csinálok és mit nem. Felfogtam, hogy te nem akarsz segíteni, maradjon is ennyiben.
Egy forrasztás miatt nem rohangálok szervizbe, mint ahogy itt sokan. Én is azt csinálok amit akarok, és te is. Ha nem akarsz segíteni, akkor maradj csendben.
Egyébként már megcsináltam, és láss csodát a szervizben is csak ki kellett szedni a hibakódot. (Ők is ezt csinálták csak volna) Ezzel a forrasztással és a műszerfal lámpa cserével együtt jó pár ezer forint maradt a zsebembe. És nem kellett hozzá 30-40 évi szaktudás, csak akarat, és kézügyesség.
(Természetesen a kocsimra nagyon vigyázok, és ha baja van azonnal viszem szervizbe, na de csak egy forrasztás volt!!!!)
Mindegy én nem akarok tovább veled beszélni. Neked nem, de aki segített annak köszönöm.


NEM ÉRTESZ HOZZÁ!
Ha figyelnél és olvasnál tudnád,hogy csak az oldalégzsákos autóknál szokták átforrasztani a csatlakozót mert kontakthibás tud lenni az ülés mozgatásától a te esetedben nem áll fenn mert nincs!
Ne húzd fel magad Sebike! Bepróbálkozott a másik fórumon is. Ő nem fogja megúszni egy övfeszítő patron elpukkanással, mint én. Majd jól pofánveri a légzsák. Reménykedjünk benne, hogy nem menet közben.


Az az ő baja lesz de ha emiatt másnak megy akkor az bár btk-s eset tud lenni,amúgy az övfeszítő eldurranásod nem egyedi eset az ismerősi körömben is volt egy 1 hónapja
Naplózva

70/4334431
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1433 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:11:47 »

Pont az magyaráz nekem aki tönkretette a saját kocsiját is!! Légyszíves ti inkább ne adjatok tanácsot senkinek se!!!! Több éves szakmai tapasztalattal és csak erre vagytok képesek. Azért mert valakinek sikerül akkor az már fáj, igaz! Ennyire nehéz elfogadni ha valakinek valami sikerül. (Tegnap megnézte a szerelő is, és azt mondta, hogy teljesen jó, kiolvasta, és tényleg csak kontakthiba volt. Tehát ennyi a nagy okoskodásotok!)
Elég baj, hogy segíteni nem, de kommentelni, magyarázni, oktatni az megy. 
Sebike téged nem kommentelek, mert csak a saját szövegedet hajtogatod....nem érdekel.
Tomy61 az bepróbálkozás ha egy másik lacetti fórumon is megkérdezek valamit??? Ott is ugyanezeket a kérdéseket tettem fel! Érdekes, hogy ott se kaptam semmilyen érdemleges választ tőled, csak "oktatást".  Még jó, hogy volt aki segített.
Úgy néz ki mindenhol van valaki aki oktatni próbál, de segíteni nem.
Részemről befejeztem! Segítségért jöttem ide, de tőletek csak kifogásokat kaptam. Még jó, hogy vannak olyan emberek aki segítenek, nem oktatni-magyarázni akarnak.


« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 22. - 11:30:21 írta Lennon » Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1434 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:40:28 »

Pont az magyaráz nekem aki tönkretette a saját kocsiját is!! Légyszíves ti inkább ne adjatok tanácsot senkinek se!!!! Több éves szakmai tapasztalattal és csak erre vagytok képesek. Azért mert valakinek sikerül akkor az már fáj, igaz! Ennyire nehéz elfogadni ha valakinek valami sikerül. (Tegnap megnézte a szerelő is, és azt mondta, hogy teljesen jó, kiolvasta, és tényleg csak kontakthiba volt. Tehát ennyi a nagy okoskodásotok!)
Elég baj, hogy segíteni nem, de kommentelni, magyarázni, oktatni az megy. 
Sebike téged nem kommentelek, mert csak a saját szövegedet hajtogatod....nem érdekel.
Tomy61 az bepróbálkozás ha egy másik lacetti fórumon is megkérdezek valamit??? Ott is ugyanezeket a kérdéseket tettem fel! Érdekes, hogy ott se kaptam semmilyen érdemleges választ tőled, csak "oktatást".  Még jó, hogy volt aki segített.
Úgy néz ki mindenhol van valaki aki oktatni próbál, de segíteni nem.
Részemről befejeztem! Segítségért jöttem ide, de tőletek csak kifogásokat kaptam. Még jó, hogy vannak olyan emberek aki segítenek, nem oktatni-magyarázni akarnak.



Na, akkor vegyük sorra!
Először is felesleges a felháborodás, főleg ilyen hangnemben!
Másodszor, senki sem tette tönkre az autóját. Felteszem, hogy rám gondoltál. Jelzem, hogy a kiiktatott csatlakozó azóta visszakerült a helyére, mert hogy annak nem csak azt a két nyomorult vezetéket kell összekötnie, hanem egyéb szerepe is van! De ez legyen a hozzáértők titka.
Harmadszor, neked nem került egy megveszekedett fillérbe sem az én övpatronom.
Negyedszer, az oktatásból lehet tanulni az iskolában is pláne, ha valaki veszi a bátorságot és a fáradságot és a saját baklövését a köz elé tárja tanulságként. Ezt értékelni kellene, nem megszólni!
Ötödször, honnan veszed a bátorságot, hogy ismeretlenül bárkit is minősíts szakmailag.
Hatodszor, amit te kifogásoknak tartasz, nos azok igen fontos biztonsági feltételek. Sajnálatos, hogy szakirányú tudásod, intelligenciád hiánya miatt nem érted a lényeget.
Minden esetre örülök, hogy megoldódott a problémád, még ha "vak tyúk is talál szemet" alapon.

Végezetül: ha lehetséges, akkor Pomáz és Kaposvár környékét (is) kerüljed el az autóddal. Nélküled is van elég potenciális gyilkos az utakon.
További szép napot és jó elmélkedést.
Naplózva
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1435 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 14:48:27 »

Első: Nem én vagyok felháborodva!!! Nem én oktatgatok!!
Második: A tény az tény, a többi csak magyarázat
harmadik: te hoztad fel, én csak leírtam amit te is. (na ki is van felháborodva? )
negyedik: Igen oktatni nagyon jó dolog, csak ez a fórum a segítségnyújtásra, tapasztalat cserére van, nem kioktatásra, és személyeskedésre. 
Ötödik: Senkit nem minősítettem, te írtad le, hogy a saját autódat javítottad, és eldurrantottad a patront.
hatodik: Ez már személyeskedés, senki nem tudhatja, a gép másik oldalán milyen ember ül. (Egyfolytában ti hangoztattátok, hogy ti mindent tudtok, és a másik a "szerencsétlen tudatlan, akit okítani kell" Tudod a segítségnyújtás, és az okítás két különböző dolog.
Végezetül, pedig te minősítesz valakit "gyilkosnak??" akinek a kocsijában a saját unokája mellett megy tönkre az általa szerelt autó?!
Örülök, hogy abban a műhelyben ahol te dolgozol soha nem kell mennem. Na látod ez a személyeskedés, de végül is azok után, hogy le lettem "idiótázva, gyilkosnak titulálva, intelligencia hiánnyal küzdőnek nevezve" gondolom egyet már én is léphetek.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 22. - 14:52:03 írta Lennon » Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1436 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 15:03:19 »

Első: Nem én vagyok felháborodva!!! Nem én oktatgatok!!
Második: A tény az tény, a többi csak magyarázat
harmadik: te hoztad fel, én csak leírtam amit te is. (na ki is van felháborodva? )
negyedik: Igen oktatni nagyon jó dolog, csak ez a fórum a segítségnyújtásra, tapasztalat cserére van, nem kioktatásra, és személyeskedésre. 
Ötödik: Senkit nem minősítettem, te írtad le, hogy a saját autódat javítottad, és eldurrantottad a patront.
hatodik: Ez már személyeskedés, senki nem tudhatja, a gép másik oldalán milyen ember ül. (Egyfolytában ti hangoztattátok, hogy ti mindent tudtok, és a másik a "szerencsétlen tudatlan, akit okítani kell" Tudod a segítségnyújtás, és az okítás két különböző dolog.
Végezetül, pedig te minősítesz valakit "gyilkosnak??" akinek a kocsijában a saját unokája mellett megy tönkre az általa szerelt autó?!
Örülök, hogy abban a műhelyben ahol te dolgozol soha nem kell mennem. Na látod ez a személyeskedés, de végül is azok után, hogy le lettem "idiótázva, gyilkosnak titulálva, intelligencia hiánnyal küzdőnek nevezve" gondolom egyet már én is léphetek.

Ha sikerül lehiggadnod, olvasd át még egyszer amiket írtam, hogy megértsd és felfogd. Egyébként  unokám nincs (legalábbis nem tudok róla). Elég gusztustalanul lehordtad a szakembereket. Ők (mi) tanultuk a szakmát, te biztosan így születtél.
Részemről befejeztem, amit mondtam megmondtam. És ennyi.
Naplózva
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1437 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 15:08:45 »

Igen, igaz. Bocsánat a lányod volt.
Én csak idézni akartam. De tényleg idézni pontosan kell, így hát...
" Történt ugyanis, hogy teljesen esetlegesen ki-ki gyulladt a légzsák hibalámpám. Gondoltam, hogy jól kiolvasom a hibajelzés okát. Az utasoldali övfeszítő pirotechnikai patron áramkörére utaló hibakód volt. Nosza rajta, megvizsgáltam a "B" oszlopnál a csatlakozókat, majd azt gondolván, hogy egy ilyen "szokásos" hiba nem fog ki rajtam, bizony összeforrasztottam a megfelelő vezetékeket. Hát nem volt igazán átgondolt dolog. Valami csoda folytán cirka egy hétig rendben volt minden-gyújtás ráadáskor 7 villanás megvolt. Majd a hétvégi bevásárlás alkalmával, melyet Kislányom segítségével igyekeztem abszolválni, jött a meglepetés. Nagyáruházi parkolóban, a vásárlással végezve beülünk az autóba-én a kormány mögé, Ő a jobb hátsó ülésbe- bekapcsoltuk az öveinket, ráadtam a gyújtást. A következő pillanatban marha nagy durranás és az egész utasteret betöltő füst! Az első sokk után kocsiból ki és intenzív légcsere a tüdőnkbe, illetve jelentős számú közönség előtti óvatos nadrág vizit, hogy sikerült e "sportszeletet" juttatni az alsóneműbe! Elpukkant a jobb első övfeszítő! Érdemes belegondolni, hogy ha ez egy előzés közben történik, az milyen következményekkel járhat!? "
Részemről is lezártam. További jó hétvégét.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1438 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 15:32:05 »

Pont az magyaráz nekem aki tönkretette a saját kocsiját is!! Légyszíves ti inkább ne adjatok tanácsot senkinek se!!!! Több éves szakmai tapasztalattal és csak erre vagytok képesek. Azért mert valakinek sikerül akkor az már fáj, igaz! Ennyire nehéz elfogadni ha valakinek valami sikerül. (Tegnap megnézte a szerelő is, és azt mondta, hogy teljesen jó, kiolvasta, és tényleg csak kontakthiba volt. Tehát ennyi a nagy okoskodásotok!)
Elég baj, hogy segíteni nem, de kommentelni, magyarázni, oktatni az megy. 
Sebike téged nem kommentelek, mert csak a saját szövegedet hajtogatod....nem érdekel.
Tomy61 az bepróbálkozás ha egy másik lacetti fórumon is megkérdezek valamit??? Ott is ugyanezeket a kérdéseket tettem fel! Érdekes, hogy ott se kaptam semmilyen érdemleges választ tőled, csak "oktatást".  Még jó, hogy volt aki segített.
Úgy néz ki mindenhol van valaki aki oktatni próbál, de segíteni nem.
Részemről befejeztem! Segítségért jöttem ide, de tőletek csak kifogásokat kaptam. Még jó, hogy vannak olyan emberek aki segítenek, nem oktatni-magyarázni akarnak.




A lényeg a szakszerű javítás úgy kezdődik,hogy megnézzük a hiba okát  jelen esetben diagnosztika nem pedig nekiállunk kendácsolni és talán jó lesz alapon.
Egy ennyire arrogáns nagyképű alakot mint te még nem láttam!
Részemről lezártam mert normális ész érvek neked nem használnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 23. - 11:02:39 írta sebike » Naplózva

70/4334431
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1439 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 20:14:09 »

Tisztelt Uraim.

Mivel elhangzottak a végszók, be is lehetne fejezni a személyeskedéseket!

Előre is köszönöm.
( az esetleges folytatás törölve lesz!)
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!