Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 23:01:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 378721 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1410 Dátum: 2015. Február 28. - 17:24:32 »

És eldugulva sincs?
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1411 Dátum: 2015. Március 02. - 08:39:17 »

És eldugulva sincs?

Saját szememmel nem láttam, a szerelők egyik végéről bontották csak, nem tudom úgy mennyire látható, de mivel nekik a pénzem kell, gondolom szóltak volna, ha baj van.

Erővesztést nem érzek, a fogyasztásnövekedést nem tudom objektívan megítélni (változott felhasználás+ belekerült a gáz), úgyhogy nem tudom, szerintem nincs vészesen eldugulva.

Műszakin csont nélkül átment, tehát amúgy a működése még kielégítő.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1412 Dátum: 2015. Március 02. - 13:39:42 »

Amikor már erővesztést érzel, akkor már baj van. Tapasztalatból írom.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1413 Dátum: 2015. Március 02. - 16:07:40 »

Én is érzek.... biztos öregszem!  Vigyorog
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1414 Dátum: 2015. Március 05. - 08:29:14 »

Mostanában elég furcsa dolgokat produkál a kocsim. Elkezd csak úgy minden előjel nélkül fulladozni majd bedobja a check lámpát a hibakód (p0132). Valamikor fuldoklás nélkül ia bedobja. Elképzelhető,hogy haldoklik a lambdaszondám?  He 205ezer km van a kocsiba és szerintem még nem volt cserélve.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1415 Dátum: 2015. Március 05. - 08:50:42 »

Kérj időpontot Tomy61-hez (Dkeszire), megkeresi a hiba valódi okát és orvosolja..
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1416 Dátum: 2015. Március 05. - 10:22:00 »

Mostanában elég furcsa dolgokat produkál a kocsim. Elkezd csak úgy minden előjel nélkül fulladozni majd bedobja a check lámpát a hibakód (p0132). Valamikor fuldoklás nélkül ia bedobja. Elképzelhető,hogy haldoklik a lambdaszondám?  He 205ezer km van a kocsiba és szerintem még nem volt cserélve.

Nekem is fulladozik, és először nekem is ezt dobta be, lambda túlfeszültség hibakód, de már kapott új lambdát és fojtószelepházat, új vákuumcsövet, még a MAP szezor is cserélve lett. De hibakód nélkül fulladozik és menet közben is megtorpan és rángat. Mielőtt elkezdene fulladni alapjáraton, elkezed remegni az egész kocsi és a váltókar... Gondolom az egyenetlen járás következménye...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1417 Dátum: 2015. Március 05. - 12:44:09 »

Mostanában elég furcsa dolgokat produkál a kocsim. Elkezd csak úgy minden előjel nélkül fulladozni majd bedobja a check lámpát a hibakód (p0132). Valamikor fuldoklás nélkül ia bedobja. Elképzelhető,hogy haldoklik a lambdaszondám?  He 205ezer km van a kocsiba és szerintem még nem volt cserélve.
Nekem is kétszer volt ősszel 1-1 torpanásra lambda szonda hibakódom. Robi javasolta, hogy jobb minőségű benzinnel járjak, az segíthet, valamint, ha még egyszer bejelez, akkor cseréljük. Már közben és azóta is csakis ömv-s maxxmotion95-el járok és semmi gond nem volt hónapok óta. Persze benne van a pakliban 10 év után a csere is. A fogyim elég jó, vegyesben dinamikus vezetéssel 8-8.5 liter 100km-en. Amúgy én 150ezer km-nél járok.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1418 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 19:43:25 »

A kocsim mostanába bedobálja a p0171 hibakódot. Jellemzően kis fordulatszámon használva jön elő. Nem tudom mi lehet a gond!? Lambdaszonda hibával összefüggésbe lehet?
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1419 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 19:27:59 »

A kocsim mostanába bedobálja a p0171 hibakódot. Jellemzően kis fordulatszámon használva jön elő. Nem tudom mi lehet a gond!? Lambdaszonda hibával összefüggésbe lehet?

Túl szegény a befecskendezett keveréked. A hibakód ezt mutatja. Hasra ütés szerűen lehet: fals levegő beszívás, lambda szonda, injektor elkoszolódás, tápszivattyú elgyengülés, bár ez utóbbi talán magas fordulaton, terhelve is gondot okozna és nem gyakori hiba, mindenképpen további vizsgálat kell.
Javaslatom egy hozzáértő szerelő, aki a kódolvasáson kívül fel is tárja a valós hibaforrást!

Ha a fals levegő kizárva és a lambda is oké, akkor első körben injektor tisztító adalék és taposd ki a lelkét a kocsidnak, majd figyeld, hogy továbbra is dobja-e a hibát. Ha igen, akkor megint csak szerviz...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 18. - 19:37:51 írta kubu87 » Naplózva
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1420 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 17:31:06 »

Sziasztok
Lacetti légzsák ügyben kérnék tanácsokat.
Télen már észrevettem, hogy a légzsák visszajelző világít egyfolytában, elvittem egy szervizbe, ahol kivették a hibát belőle. Működött is egy jó darabig. Tavasz környékén megint elkezdett világítani. (Itt kezdte el a család több tagja is használni az autót) Akkor kaptam tőletek segítséget a vezető oldali ülés alatti csatlakozóval kapcsolatban. Megforrasztották, de a lámpa két hét után megint világított, majd egy pár hét után elaludt, de végleg. Indításkor nem is villan fel, olyan mintha nem lenne jó a lámpa (jobb esetben), vagy valami nagyobb baj lenne.
- A kesztyűtartó lett mozgatva egy szűrőtisztítás, illetve középkonzol kiszedés miatt. (többször is)
- Az ülés naponta van mozgatva
- A kormány nagyon ritkán van fel-le mozgatva
A biztosítékot megnéztem (belső biztosítékdoboz), tökéletes.
Van valakinek ötlete erre? Esetleg hol lehet még a csatlakozókat megnézni? Olvastam, hogy van a kesztyűtartó mögött, ülés alatt, kormánynál. Ezek közül csak az ülés alattit találtam meg. Bár gondolom akkor is világítana.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1421 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 21:22:09 »

Sziasztok
Lacetti légzsák ügyben kérnék tanácsokat.
Télen már észrevettem, hogy a légzsák visszajelző világít egyfolytában, elvittem egy szervizbe, ahol kivették a hibát belőle. Működött is egy jó darabig. Tavasz környékén megint elkezdett világítani. (Itt kezdte el a család több tagja is használni az autót) Akkor kaptam tőletek segítséget a vezető oldali ülés alatti csatlakozóval kapcsolatban. Megforrasztották, de a lámpa két hét után megint világított, majd egy pár hét után elaludt, de végleg. Indításkor nem is villan fel, olyan mintha nem lenne jó a lámpa (jobb esetben), vagy valami nagyobb baj lenne.
- A kesztyűtartó lett mozgatva egy szűrőtisztítás, illetve középkonzol kiszedés miatt. (többször is)
- Az ülés naponta van mozgatva
- A kormány nagyon ritkán van fel-le mozgatva
A biztosítékot megnéztem (belső biztosítékdoboz), tökéletes.
Van valakinek ötlete erre? Esetleg hol lehet még a csatlakozókat megnézni? Olvastam, hogy van a kesztyűtartó mögött, ülés alatt, kormánynál. Ezek közül csak az ülés alattit találtam meg. Bár gondolom akkor is világítana.


El kell vinni szakemberhez a légzsák nem játék ha hiba van akkor nem is működik
Naplózva

70/4334431
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1422 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 06:10:30 »

Köszönöm, de az érdekelne, hogy volt másnak is ilyen problémája? Esetleg hátha a műszerfalnál ment tönkre a lámpa.
Ott úgyis kiégett egy pár lámpa, így reménykedek hátha ez is csak tönkrement.
A műszerfalat hogyan kell kiszedni? A galériába semmi nem jön elő.
Naplózva
Lennon
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Hozzászólás #1423 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 08:55:27 »

Kiszedtem a műszerfalat, és a légzsák visszajelző lámpa ki volt égve. Kicseréltem, így legalább megint folyamatosan világít.
Akkor jöhet a következő lépés.
A vezető oldali ülésén kívül, hol található még légzsák csatlakozó?
A kesztyűtartó mögött hol, illetve a kormánynál?
Azokat is megforrasztom, és utána elviszem szervizbe kiszedetni a világítást. (Ha nem alszik el magától)
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1424 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 09:13:06 »

Kiszedtem a műszerfalat, és a légzsák visszajelző lámpa ki volt égve. Kicseréltem, így legalább megint folyamatosan világít.
Akkor jöhet a következő lépés.
A vezető oldali ülésén kívül, hol található még légzsák csatlakozó?
A kesztyűtartó mögött hol, illetve a kormánynál?
Azokat is megforrasztom, és utána elviszem szervizbe kiszedetni a világítást. (Ha nem alszik el magától)
Nekem az utas oldali légzsák csatit kellett forrasztani az ülés alatt... Szóval ott is van egy Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!