Lacetti klub fórum
2024. április 26. - 21:17:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 379622 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #2040 Dátum: 2015. Október 17. - 19:48:19 »

Mind a 4 új, kyb, friss műszaki, 195/55 bridgestone....szóval alapból ilyen.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #2041 Dátum: 2015. Október 18. - 18:27:44 »

Kanyarodjunk vissza a témához! Köszönöm!
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2042 Dátum: 2015. Október 23. - 12:26:29 »

Mint legtöbbször, így az elsárgul harmadik féklámpa házra sem az alkohol volt a megoldás. Persze -mint legtöbbször- ez esetben is csak utólag jön rá erre az ember.

Szóval, az alkohol ugyan lehozta a sárgaságot a kipróbált felületen, de 1. kifakítja a szürkét, a rücskök teteje kifehéredik, 2. nem lesz egyenletes a felület, legalább olyan csúnya, mint elsárgulva.

A megoldás végül alkoholos áttörlés után műanyag alapozó + mattfekete festék lett. Rendes "gyári zsírosműanyag" hatása van, nem mondom, hogy a kocsi éke, de sokkal szebb, mint sárgás-szürkén.


Ha már tákoltam, szétkaptam az új Blaupunk fejegységemet is (warum nicht...), hátha ki lehet irtani belőle a piros háttérvilágítást, de nem. Sajnos igényesen van megcsinálva, minden gomb külön, beforrasztott ledet kapott, nem valami plexivel van szétvíve a fény, és gumikupakkal színezve. Marad piros )':


Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #2043 Dátum: 2015. November 02. - 09:01:31 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egyszerre lekapcsolódott a két első tompított izzóm. Az izzók jók, biztosíték jó. Elmentem egy villamosságishoz és azt mondta, hogy lámba kapcsoló cserés (ez a bajuszkapcsoló?). Azt mondta, hogy 30-40 e. plusz beszerelés??? WTF?He
Jaa és 15 e. -ért csinált nekem S.O.S.-be egy áthidalást (dróttal a két bizti összekötve és így helyzetjelzővel együtt világít a tompítottam). Na ez már nekem is sok volt...  Tud vki. Pesten (én XX.kerben lakom) egy jó aut.villamosságis szakit ,aki nem húz le így? Vagy bontóst ahol vehetnék egy ilyen bajuszkapcsolót? Úgy tudom a kicserélése nem túl bonyolult...
Előre is köszi!
Sziasztok!
/jah Tomikám elköltöztem , ezért nem járok már hozzátok...sorry/   Mosolyog
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2044 Dátum: 2015. November 02. - 09:31:32 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egyszerre lekapcsolódott a két első tompított izzóm. Az izzók jók, biztosíték jó. Elmentem egy villamosságishoz és azt mondta, hogy lámba kapcsoló cserés (ez a bajuszkapcsoló?). Azt mondta, hogy 30-40 e. plusz beszerelés??? WTF?He
Jaa és 15 e. -ért csinált nekem S.O.S.-be egy áthidalást (dróttal a két bizti összekötve és így helyzetjelzővel együtt világít a tompítottam). Na ez már nekem is sok volt...  Tud vki. Pesten (én XX.kerben lakom) egy jó aut.villamosságis szakit ,aki nem húz le így? Vagy bontóst ahol vehetnék egy ilyen bajuszkapcsolót? Úgy tudom a kicserélése nem túl bonyolult...
Előre is köszi!
Sziasztok!
/jah Tomikám elköltöztem , ezért nem járok már hozzátok...sorry/   Mosolyog

szokásos csati szétégésed van,akinél voltál az meg egy kókler és rabló!
Naplózva

70/4334431
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2045 Dátum: 2015. November 02. - 13:37:21 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egyszerre lekapcsolódott a két első tompított izzóm. Az izzók jók, biztosíték jó. Elmentem egy villamosságishoz és azt mondta, hogy lámba kapcsoló cserés (ez a bajuszkapcsoló?). Azt mondta, hogy 30-40 e. plusz beszerelés??? WTF?He
Jaa és 15 e. -ért csinált nekem S.O.S.-be egy áthidalást (dróttal a két bizti összekötve és így helyzetjelzővel együtt világít a tompítottam). Na ez már nekem is sok volt...  Tud vki. Pesten (én XX.kerben lakom) egy jó aut.villamosságis szakit ,aki nem húz le így? Vagy bontóst ahol vehetnék egy ilyen bajuszkapcsolót? Úgy tudom a kicserélése nem túl bonyolult...
Előre is köszi!
Sziasztok!
/jah Tomikám elköltöztem , ezért nem járok már hozzátok...sorry/   Mosolyog

Jah, a kókányolók egyből bajuszkapcsolót cserélnek vagy forrasztgatnak, csak éppen nem jó helyen... Az van amit Sebike írt, a műszerfal csatlakozó szétégett...

Én is 20 kerben lakom, bár már nem Lacsival járok  Vigyorog, de a közelben van egy értelmes, volt Chevi márkaszervizes srác:

Talata Tamás
 
+36-20/523-96-96
 
20 ker. Bp. Vörösmarthy u. 70.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 02. - 13:40:09 írta kubu87 » Naplózva
bzs198
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


1.4 SE (full gyári) csak nagy zene:)


« Hozzászólás #2046 Dátum: 2015. November 04. - 15:07:52 »

Kedves márkatársak!

Sikerült megoldani a problémát! A csati szét volt égve valóban!
Ezúton köszönöm Gidynek, P.Petinek és a műszerész ismerősének!!!!!
A műszerfal lebontást vállaltam nagy erőkkel  Mosolyog Rombolásban jó vagyok  Mosolyog
A szakemberre bíztam a javítást..vezeték levág..kimér, csokival összeköt, szigetel..és működik a világítás. A csatlakozót nem volt egyszerű kiszedni..de megoldottuk... A kilométer óra vis****akásnál kell figyelni, hogy a mutatók nulla állásba legyenek (forgatni kell)..hajlamosak kiakadni  Mosolyog
Remélem vkinek ezzel én is tudtam segíteni.

Még egyszer köszi mindenkinek! Sok pénz maradt így a zsebben....

Sziasztok!
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2047 Dátum: 2015. November 13. - 21:59:12 »

Autó beltér ledesítés pipa. Mostmár lehet benne látni (( :

Belső hátsó lámpába ledpanel, + elöl térképolvasók ledes izzóra cserélve + köztük lévő üres burába ledpanel beépítve, alu tartókonzol gyártva hozzá, a hátsóhoz lett bevezetékelve, tehát ajtónyitásra is kapcsol.
Csomagtérbe ledes szofita + zöld ledcsík aluprofilban, plexivel, szépen faszántosan.


« Utoljára szerkesztve: 2015. November 13. - 22:01:00 írta Krupcheck » Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2048 Dátum: 2015. November 13. - 22:27:31 »

Viva Las Vegas! Mosolyog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2049 Dátum: 2015. November 23. - 22:53:35 »

Már megint viágítok... megosztanék egy tapasztalatot, hátha lesz, akinek új, és segít spórolni.

A műszerfalamban kiégett pár izzó. A klímapanelhez vettem multkorjában egy kicsi és egy nagyobb fajta gyári foglalatú izzót Chevrobertonál, valami 1500 volt darabja. Oké. Kellett volna a nagyból még 2, Szegeden a márkaszerviz közölte, hogy 3500. Per darab. Miazanyád? Jó, akkor csakmostcsaknekem 2700. Hellószia.

Szóval kicsit mászkáltam, és mint kiderült, nem csak hogy ki lehet fűzni belőle az izzót, de lehet is kapni bele másikat. 350 Ft-ért. Vettem is 5-öt. Immáron újra világít a teljes klímapanelom, meg a elakadásjelző gombom is. Wihhí! Ja, és a zöld gumikupak is átszerelhető épen.

Jaés vszeg a kisebb méretűvel (digitklíma kijelző) is el lehet ezt játszani, csak ott forrasztani is kell, nem csak fűzni.

« Utoljára szerkesztve: 2015. November 23. - 22:55:25 írta Krupcheck » Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #2050 Dátum: 2015. November 24. - 23:12:39 »

Már megint viágítok... megosztanék egy tapasztalatot, hátha lesz, akinek új, és segít spórolni.

A műszerfalamban kiégett pár izzó. A klímapanelhez vettem multkorjában egy kicsi és egy nagyobb fajta gyári foglalatú izzót Chevrobertonál, valami 1500 volt darabja. Oké. Kellett volna a nagyból még 2, Szegeden a márkaszerviz közölte, hogy 3500. Per darab. Miazanyád? Jó, akkor csakmostcsaknekem 2700. Hellószia.

Szóval kicsit mászkáltam, és mint kiderült, nem csak hogy ki lehet fűzni belőle az izzót, de lehet is kapni bele másikat. 350 Ft-ért. Vettem is 5-öt. Immáron újra világít a teljes klímapanelom, meg a elakadásjelző gombom is. Wihhí! Ja, és a zöld gumikupak is átszerelhető épen.

Jaés vszeg a kisebb méretűvel (digitklíma kijelző) is el lehet ezt játszani, csak ott forrasztani is kell, nem csak fűzni.

És hol vetted az izzót, mert Homasitában nem volt a legutóbb?
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 18. - 23:40:23 írta Jamon Serrano » Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #2051 Dátum: 2015. December 15. - 18:34:40 »

Üdv,

Nekem a klímapanelban ment ki mind a három rizsszem izzó! Nem kaptam a közelben sehol, foglalatot pláne nem, mikor villamosság értő kollégám hozatott 3 ledet és három ellenállást hozzá (a led állítólag 5 V-os, ez összesen kb. 150 Ft), kiforrasztotta a régieket, ledek helyükre és pár perc múlva már világítottak is, igaz a zöld ledek fényereje nincs akkora, mint amik voltak, vannak nagyobb fényerejű ledek is, de már nem szedjük szét még egyszer.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2052 Dátum: 2015. December 15. - 20:18:21 »

A ledesítéssel az a gond, hogy a fényerőszabályzás működése kétséges vele.

Üdv,

Nekem a klímapanelban ment ki mind a három rizsszem izzó! Nem kaptam a közelben sehol, foglalatot pláne nem, mikor villamosság értő kollégám hozatott 3 ledet és három ellenállást hozzá (a led állítólag 5 V-os, ez összesen kb. 150 Ft), kiforrasztotta a régieket, ledek helyükre és pár perc múlva már világítottak is, igaz a zöld ledek fényereje nincs akkora, mint amik voltak, vannak nagyobb fényerejű ledek is, de már nem szedjük szét még egyszer.

Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #2053 Dátum: 2015. December 16. - 11:01:26 »

A ledesítéssel az a gond, hogy a fényerőszabályzás működése kétséges vele.

Nekem a klímapanelban ment ki mind a három rizsszem izzó! Nem kaptam a közelben sehol, foglalatot pláne nem, mikor villamosság értő kollégám hozatott 3 ledet és három ellenállást hozzá (a led állítólag 5 V-os, ez összesen kb. 150 Ft), kiforrasztotta a régieket, ledek helyükre és pár perc múlva már világítottak is, igaz a zöld ledek fényereje nincs akkora, mint amik voltak, vannak nagyobb fényerejű ledek is, de már nem szedjük szét még egyszer.

Igen, de nem zavaró az állandó fényerő mivel halványabb, mint eddig!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2054 Dátum: 2015. December 31. - 17:50:47 »

Kiégett az egyik H4-es izzóm...9,5 évesen... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!