Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 09:56:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 200656 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Dátum: 2008. április 13. - 14:07:55 »

Igény volt rá, így hát nyitottunk egy ilyen topicot is.

Ha valakinek a gázos témakörben van kérdése, arra megpróbálok válaszolni (tapasztalat van, eddig csak jó).

A bioetanolos témában meg majd kiokosítjuk egymást.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 14. - 12:45:49 írta Stocz » Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1 Dátum: 2008. április 13. - 14:40:21 »

Akkor mindjárt itt egy cikk a bioetanol ellen:
http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=16121
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #2 Dátum: 2008. április 14. - 04:59:26 »

az lehet hogy ez a bioetanol ellen szól ,de felhasználás téren nem.Azt egyébként értem amit leír fontos dolog a környezetvédelemben ,de rengeteg kocsi is van ami károsítja a levegőt.A másik pedig az eu nem támogatná ennyire ha nem lenne környezetbarát.Az gazdaság itthon sajna a béka feneke alatt van legalább van valami kiut a gazdáknak amiből megélhetnek.Ennyit a környezetvédelemről a többit inkább a kocsival kapcsolatban írjunk.
Aposom már a tacumával(1,6) már keverve (7l etanol 3l benzin)etanollal megy átalakitó nélkül.Én most vettem a lacsi kombim eddig mentem vele kb város és 140-es tempo autópálya vegyesben fele-fele 8lityire jött ki .Jövöhéten ajánlották kiprobálhatom a ketyerét igaz ki kell fizetni a ketyerét de ha nem elégszem meg vele egy hónap múlva visszaadják a pénzt.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #3 Dátum: 2008. április 14. - 08:16:48 »

Érdemes ránézni, bár a Törszasztalon már írtam:
etanol.blog.hu

Ha megengedi, MNTvel folytatott levelezésünket is ide másolnám a témában.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4 Dátum: 2008. április 14. - 12:52:41 »

Akkor mindjárt itt egy cikk a bioetanol ellen:
http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=16121

Nem vagyok a környezetvédelem ellen, de nekem is vannak fentartásaim a témával kapcsolatban.
Amióta köztudomású lett, hogy a dieselek eljárnak étolajjal is (sógoréknál hivatalosan is lehet tankolni növényi olajból származó üzemanyagot), azóta az étolaj ára duplája lett.
Egy év alatt!
Persze lehet, hogy a két dolognak nincs köze egymáshoz. (sztem van)

Mit érünk vele, ha spórolunk az üzemanyagon, de a többszörösét elveszítjük az élelmen?
A környezetvédelmi megfontolások meg olvashatóak a cikkben.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2008. április 14. - 13:26:15 »

Akkor mindjárt itt egy cikk a bioetanol ellen:
http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=16121

Nem vagyok a környezetvédelem ellen, de nekem is vannak fentartásaim a témával kapcsolatban.
Amióta köztudomású lett, hogy a dieselek eljárnak étolajjal is (sógoréknál hivatalosan is lehet tankolni növényi olajból származó üzemanyagot), azóta az étolaj ára duplája lett.
Egy év alatt!
Persze lehet, hogy a két dolognak nincs köze egymáshoz. (sztem van)

Mit érünk vele, ha spórolunk az üzemanyagon, de a többszörösét elveszítjük az élelmen?
A környezetvédelmi megfontolások meg olvashatóak a cikkben.
Ez így van, az nem fentartható, ha az élelmiszer termelés bánja. Ha olyan területen van, ahol mást nem lehet, akkor jó, de egyébként nincs sok teteje.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6 Dátum: 2008. április 14. - 13:45:08 »

Mert mi mindig átesünk a paripa túlsó oldalára! Hosszú távon katsztrófára vezet, ha üzemanyaggyártásra használják a termőföldet, ami máris kezd szük lenni a biztos élelmiszer ellátáshoz. Az EU támogatás pedig nem a mi érdekeinket védi, azt már sokszor bebizonyították! Nekik piac kell, nem termelés, főleg nem mezőgazdasági, mert akkor az erősebb országok vacak dolgait, hogyan tudnák ránk erőszakolni, amikor a mienk szebb, jobb, legalábbis volt eddig!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #7 Dátum: 2008. április 14. - 16:17:24 »

És azon is el lehet gondolkodni,hogy miért éri meg egy olyan energiahordozó előállítása,aminek az előállításához több energia kell,mint amit aztán nyerhetsz belőle!Az állam nem kicsit támogatja!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #8 Dátum: 2008. április 15. - 08:14:31 »

Erre jutottunk MNTvel priviben. Remélem senkit nem zavar a hozzászólás hossza!

E85
« Címzett: mostnemtom Dátum: Április 11, 2008, 13:04:22 » Idézet Hozzászólás Törlés   

--------------------------------------------------------------------------------
Szevasz!

Szóval teljesen igazad van abban, hogy amíg fosszilis anyagok segítségével állítunk elő alkoholt, addig nincs értelme környezetvédelmi szempontból. Csak is megújuló energiával lenne értelme, de attól sajnos még elég messze vagyunk.

Ami engem érdekelne a témából,az az, hogy a gépünkkel mennyit kellene babrálni, hogy jó legyen bele. Nagyon sok féle vélemény van. Van aki kicserélni az összes gumi tömítést, alkoholnak ellenállóvá, viszont van aki csak egy elektronika beszerelésével szabályozza a befecskendezés hosszát, és semmi mást nem csinál vele.

Gondolom senkinek nincs első kezes tapasztalata a témában. Gari végéig nem akarom én sem igazából kipróbálni, de piszkálja a fantáziám. Addig még van 1,5 évem, sok minden kiderülhet még:)

Üdv,
Gatsy

Re: E85
« Címzett: gatsy Dátum: Április 12, 2008, 21:53:54 »
« Továbbítottad vagy válaszoltál erre a levélre. » Idézet Hozzászólás Törlés   

--------------------------------------------------------------------------------

A miénk nem csak a gumitömítések miatt alkalmatlan az e85-höz a motorvezérlés sem képes kompenzálni a változást.Én nem kísérleteznék vele a helyedben.Amikor nekem  a gázt beletették kapott egy 2. motorirányító elektronikát és a 2 együtt dolgozott!Nem sokat tudok magáról az etanolról engem inkább a gazdasági oldala foglalkoztatott.Az én véleményem szerint nem ez lesz a jövő üzemanyaga.Sokba kerül az előállítása és éghajlatilag, földrajzilag elég korlátozott az előállítási terület.Sok az ember és inkább élelmiszert kellene termelni mint etanolnak valót.Legalább is szerintem.

Re: E85
« Címzett: mostnemtom Dátum: Tegnap - 09:06:02 » Idézet Hozzászólás Törlés   

--------------------------------------------------------------------------------

A termelési területtel igazad van. Viszont ha olyan terülweteket lehetne behozni a termelésbe, ami másra alkalmatlan, az megfelelő megoldást kínálhat. Bár sajnos nem erre mozognak a dolgok. Az olyan területek mintr Brazília, aki alapból több alapanyagot (lsd. cukornád) termel, mint amire szüksége van viszont jól járhat a dologgal.

A vezérléssel nem igazán látok problémát, a Rácz Tamás, totalcaros úriember, blogján van egy HunFlex nevű vezérlő, ami viszonylag olcsón és hatékonyan megoldja a problémát. Én inkább a befecskendező fejeknél látom az akadályt, amik ugye benzinhez lettek tervezve, nem alkoholhoz, így enm biztos, hogy a vezérléssel együtt is biztosítani tudnák a megfelelően dús keveréket.

Még egyszer bocs, a hosszúságért! gatsy
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #9 Dátum: 2008. április 16. - 21:30:15 »

Mai hír, hogy az EU meg akarja szüntetni a bioetanol előállításának támogatását.Lehet, hogy egy kicsit átestünk a ló túloldalára? Mindenki energia növényeket kezdett el gyártani ezért az élelmiszertermelés alább hagyott és hiány keletkezett.A kevesebb élelmiszerre egyre nagyobb az igény így természetesen drágább lett.Nem mindegy miért fizetsz többett a kajáért vagy az üzemanyagért!!!!Tankolni nem muszály de enni?He?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #10 Dátum: 2008. április 17. - 08:30:29 »

Mai hír, hogy az EU meg akarja szüntetni a bioetanol előállításának támogatását.Lehet, hogy egy kicsit átestünk a ló túloldalára? Mindenki energia növényeket kezdett el gyártani ezért az élelmiszertermelés alább hagyott és hiány keletkezett.A kevesebb élelmiszerre egyre nagyobb az igény így természetesen drágább lett.Nem mindegy miért fizetsz többett a kajáért vagy az üzemanyagért!!!!Tankolni nem muszály de enni?He?
Tény és való, hogy elég furcsán lett megoldva a támogatási rendszer.
Sajnos a probléma nem csak EU-s szintű, Mexikóban a kukorica drágulásához vezetett a dolog.
Naplózva
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #11 Dátum: 2008. április 17. - 17:58:48 »

én szombaton rakatom bele a hunflex-et és meglátjuk mi lesz .ha felmegy az ára akkor is (csak) 40ezer a beszerelés ,ahogy számolom nekem  behozza kb. fél év alatt.
az eu-s támogatás megvonásával kapcsolatban én azt hallottam ,hogy az üzemanyagforgalmazók akartak belenyúlni ebbe is .
tapasztalatot majd irok bár nekem még nagyon új a kocsi diesel után.
ha valaki szereltetett be gázt az is érdekelne ha ez nem jön be mivel a kocsi nagyon tetszik ezért is vettem meg csak a fogyasztással vagyok egy kicsit hadilábon.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #12 Dátum: 2008. április 17. - 18:11:21 »

Ez hivatalos beszerelés?Mit cserélnek ki benne?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #13 Dátum: 2008. április 17. - 19:08:22 »

elvileg ez hivatalos beszerelés de csak azt az átalakítót teszik bele és hangolják a motor gyujtásához amit lehet venni hun-flex néven.más csere nem lesz egyenlőre várom a többiek visszajelzéseit akik már használják itt sopronban és meglátom mit kell esetleg cserélni.bár amit neten totalcar oldalán olvastam van aki már több mint 1 éve használja és még nem evett meg semmilyen alkatrészt.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #14 Dátum: 2008. április 17. - 19:12:56 »

Kiváncsian várom a tapasztalatokat.Elég baráti ár ha csak ennyi kell hozzá hogy lehessen használni az E85-öt.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Oldalak: [1] 2 3 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!