Lacetti klub fórum
2024. április 25. - 12:52:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 266074 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. Október 25. - 10:26:19 »

Ezt a gyorsaságot! Tegnap rendelték meg a deréktámaszhoz az alkatrészt, ma 13-ra megyek, hogy betegyék!
Az ügyfél az ügyfél!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. Október 25. - 12:57:02 »

Sziasztok !

Olvastam sokféle árat itt de egy nagyon megütötte a szememet !!!
Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!
Erre figyeljetek oda és esetleg világosítsátok fel a tanusítvány adót vagy az ügyintézőt!!
Remélem tudok pár embernek spórólni egy kicsit!!


Tisztelt Kollégák !
Mivel az "ügyben " én voltam az érdekelt, ezért az alábbi e mailt küldtem a Chevrolet Gombosnak.

Tisztelt Szabó Zoltán Szervíz vezető Úr !
2007 aug 16.-án voltam Önöknél a JXS..... frsz Chevrolet Lacetti gépkocsimmal, az esedékes 30 ezres szervízen. A sdzükséges átvizsgáláson és cseréken kívül el lettek végezve a zöldkártyához szükséges vizsgálatok is, amely a számlán az alábbiak szerint szerepelt:
környezetvédelmi bemérés   8500.-
                          cimke       1180.-
 
Egy a márkához tartozó internetes oldal szerint viszont, 
 
"  Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!   "
 
Kérdésem: Jogosan számláztak-e nekem 9680.- Ft-ot ?
 
Üdvözlettel


Erre az alábbi választ kaptam:

Tisztelt ....... Úr!

Jogosan számláztunk önnek 9680Ft-ot.

Mi a gyári műszerrel is bevizsgáljuk az autót, mert az autó komputerében korábbról lehet tárolt hibakód, a tárolt hibakód esetén nem kaphat az autó zöldkártyát.

A  szervizeknek nem egységes a műszerezettsége és ez lehet különbség.

Üdvözlettel: Szabó István


Nos öszintén szólva az egészet nem értem.
Mitől lenne tárolt hibakód ? és a többi szerviz nem azonos módon adja ki a zöldkártyát ?
Lehet, hogy megvettek érte, de egyszerüen nincs időm, és idegem hogy odaálljak 2100.- Ft-ért még akkor is ha esetleg igazam van. Öszintén szólva én nem is ismerem az idevaló vizsgálati rendszert, és talán mint közülünk sokan, bemondásra fizetek.
Minden esetre kiváncsi vagyok a véleményetekre.



Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. Október 25. - 13:09:28 »

Sziasztok !

Olvastam sokféle árat itt de egy nagyon megütötte a szememet !!!
Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!
Erre figyeljetek oda és esetleg világosítsátok fel a tanusítvány adót vagy az ügyintézőt!!
Remélem tudok pár embernek spórólni egy kicsit!!



Tisztelt Kollégák !
Mivel az "ügyben " én voltam az érdekelt, ezért az alábbi e mailt küldtem a Chevrolet Gombosnak.

Tisztelt Szabó Zoltán Szervíz vezető Úr !
2007 aug 16.-án voltam Önöknél a JXS..... frsz Chevrolet Lacetti gépkocsimmal, az esedékes 30 ezres szervízen. A sdzükséges átvizsgáláson és cseréken kívül el lettek végezve a zöldkártyához szükséges vizsgálatok is, amely a számlán az alábbiak szerint szerepelt:
környezetvédelmi bemérés   8500.-
                          cimke       1180.-
 
Egy a márkához tartozó internetes oldal szerint viszont, 
 
"  Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!   "
 
Kérdésem: Jogosan számláztak-e nekem 9680.- Ft-ot ?
 
Üdvözlettel


Erre az alábbi választ kaptam:

Tisztelt ....... Úr!

Jogosan számláztunk önnek 9680Ft-ot.

Mi a gyári műszerrel is bevizsgáljuk az autót, mert az autó komputerében korábbról lehet tárolt hibakód, a tárolt hibakód esetén nem kaphat az autó zöldkártyát.

A  szervizeknek nem egységes a műszerezettsége és ez lehet különbség.

Üdvözlettel: Szabó István


Nos öszintén szólva az egészet nem értem.
Mitől lenne tárolt hibakód ? és a többi szerviz nem azonos módon adja ki a zöldkártyát ?
Lehet, hogy megvettek érte, de egyszerüen nincs időm, és idegem hogy odaálljak 2100.- Ft-ért még akkor is ha esetleg igazam van. Öszintén szólva én nem is ismerem az idevaló vizsgálati rendszert, és talán mint közülünk sokan, bemondásra fizetek.
Minden esetre kiváncsi vagyok a véleményetekre.





Én tavaly novemberben csináltattam a zöldkártyát. Nem Chevrolet szervízben, hanem egy teljesen más márka szervízében. (azért, mert ott nem kellett időpontot krni, és nekem sűrgősen kellett.) 9200 Forintot fizettem. És igen, a címke az plussz költség.
Apósom Corsáját most Júliusban csináltattam. Opel Maxabo: 9450 Ft. Szervízben.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. Október 25. - 16:15:14 »

Sziasztok !

Olvastam sokféle árat itt de egy nagyon megütötte a szememet !!!
Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!
Erre figyeljetek oda és esetleg világosítsátok fel a tanusítvány adót vagy az ügyintézőt!!
Remélem tudok pár embernek spórólni egy kicsit!!


Tisztelt Kollégák !
Mivel az "ügyben " én voltam az érdekelt, ezért az alábbi e mailt küldtem a Chevrolet Gombosnak.

Tisztelt Szabó Zoltán Szervíz vezető Úr !
2007 aug 16.-án voltam Önöknél a JXS..... frsz Chevrolet Lacetti gépkocsimmal, az esedékes 30 ezres szervízen. A sdzükséges átvizsgáláson és cseréken kívül el lettek végezve a zöldkártyához szükséges vizsgálatok is, amely a számlán az alábbiak szerint szerepelt:
környezetvédelmi bemérés   8500.-
                          cimke       1180.-
 
Egy a márkához tartozó internetes oldal szerint viszont, 
 
"  Zöldkártya 8500+1180.-
Ez nem szabályos, sőt törvénybe ütköző!
Mivel ezek az autók 9-es környezetvédelmi osztályba soroltak és OBD kiolvasón keresztül veszik a ford. számot és a hőmérsékletet
és az obd kiolvasó NEM számít célműszernek, mivel tartozéka a gépnek,  csak 6100.- Ft +1180.- Ft az elkérhető összeg !!!!!!   "
 
Kérdésem: Jogosan számláztak-e nekem 9680.- Ft-ot ?
 
Üdvözlettel


Erre az alábbi választ kaptam:

Tisztelt ....... Úr!

Jogosan számláztunk önnek 9680Ft-ot.

Mi a gyári műszerrel is bevizsgáljuk az autót, mert az autó komputerében korábbról lehet tárolt hibakód, a tárolt hibakód esetén nem kaphat az autó zöldkártyát.

A  szervizeknek nem egységes a műszerezettsége és ez lehet különbség.

Üdvözlettel: Szabó István


Nos öszintén szólva az egészet nem értem.
Mitől lenne tárolt hibakód ? és a többi szerviz nem azonos módon adja ki a zöldkártyát ?
Lehet, hogy megvettek érte, de egyszerüen nincs időm, és idegem hogy odaálljak 2100.- Ft-ért még akkor is ha esetleg igazam van. Öszintén szólva én nem is ismerem az idevaló vizsgálati rendszert, és talán mint közülünk sokan, bemondásra fizetek.
Minden esetre kiváncsi vagyok a véleményetekre.




Hi.
Szépek lehetünk, de okosak nem! Nekünk úgysincs igazunk, bármit tehetünk. Ha jogos a reklamáció, akkor is elhajtanak. Majd esetleg a következő ügyfél, ha elöre tisztázza a dolgokat, talán majd akkor neki...
Mi meg átb....va pislogunk!
Sajnos ez a magyar szervíz...
Ha nem ismeröshöz megyünk, mindig ez van. Ezért kellene a Flotta és mindenki ugyanoda mehetne, ugyanolyan feltételekkel. Hátha, a nagyobb forgalom, kissebb haszon érvényesülne egyszer!!!!

Üdv: ladlac
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. Október 25. - 18:18:11 »

ladlac! ne legyél naív! kissebb haszon? áh!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. Október 25. - 19:01:26 »

Na de ha flottakedvezményt adnának és sokan vinnénk a lacsikat?....?
Ha tudnék tuti, korrekt szervízt, Én is oda vinném mindig. De ilyet csak Suzuki-ban tudok /mint ex-ignis_es/.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. Október 25. - 21:01:29 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. Október 26. - 08:09:45 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy

Hahó, idézet ladlac hozzászólásának elejéről...:
"Tisztelt Kollégák !
Mivel az "ügyben " én voltam az érdekelt, ezért az alábbi e mailt küldtem a Chevrolet Gombosnak..."


Szvsz: minden szerviz sumákol... Ettől még lehetnek faszább csávók másoknál, de ők is pénzből élnek...
Naplózva
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. Október 26. - 08:42:58 »


 9200 Forintot fizettem. És igen, a címke az plussz költség.
Apósom Corsáját most Júliusban csináltattam. Opel Maxabo: 9450 Ft. Szervízben.

[/quote]

Figyelj ! Nem a cimke plusz költsége a kérdéses, hanem a vizsgálat díját kérdőjelezte meg Neo624 nick nevü bajtársunk.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. Október 26. - 09:22:50 »

Én ezt értem, hogy min akadt ki, de
A zöldkártya hatósági díjas! A jogszabály a következő:

" A zöldkártya kiadásának díja

A környezetvédelmi felülvizsgálaton megfelelt gépkocsihoz a felülvizsgáló szervezet:

   1. kiállítja az igazolólapot, és
   2. felragasztja a gépkocsi hátsó rendszámtáblájára a plakettet .

A környezetvédelmi igazolólap vagy plakett kiadásáért 1180 forintot kell fizetni .

A fegyveres erők és rendvédelmi szervek részére az igazolólapot vagy plakettet a közlekedési hatóság az önköltség megtérítése ellenében adja ki .

A környezetvédelmi felülvizsgálat díja

A környezetvédelmi igazolólap vagy plakett kiadásáért fizetendő összeg mellett a zöldkártya díjához hozzá kell számolni a környezetvédelmi felülvizsgálat díját is, amely a jármű műszaki paramétereitől függ :

   1. hagyományos kétütemű Otto-motoros és dízelmotoros gépkocsi
   2.
          * kétütemű: 2 900 forint,
          * dízelmotoros: 5 400 forint;
   3. hagyományos Otto-motoros négyütemű gépkocsi: 4 550 forint;
   4. csökkentett szennyezésű gépkocsi (szabályozatlan keverékképzésű, katalizátorral felszerelt benzin üzemű, valamint tiszta (csak gázzal üzemeltethető) gázüzemű (LPG vagy CNG) személygépkocsik, kis-tehergépjárművek és kisbuszok) : 5 400 forint;
   5. korszerű, környezetbarát gépkocsi (a lambda szabályozott keverékképzésű, katalizátoros benzinüzemű és az Európai Unió tagországaiban, az Egyesült Államokban vagy Japánban 1998. január 1-je után gyártott dízelüzemű személygépkocsik, kis-tehergépkocsik és kisbuszok; legalább az EURO-II minősítésnek megfelelő tehergépjárművek, nehéz tehergépjárművek, vontatók és autóbuszok; minden a tulajdonos által igazoltan legalább a Tanács 96/69/EK irányelvének és az ENSZ EGB 83.03/C vagy az ENSZ EGB 49.02/B. előírásnak megfelelő dízel üzemű gépkocsik) :
   6.
          * benzin- és dízelmotoros gépkocsi: 6 100 forint,
          * benzinmotoros gépkocsi, amelyhez célműszer (speciális fordulatszámmérő) szükséges: 8 500 forint,
          * elektronikusan szabályozott befecskendezésű dízelmotoros személygépkocsi, kisteherautó és kisbusz (3500 kg megengedett legnagyobb össztömegig): 8 500 forint,
          * elektronikusan szabályozott befecskendezésű tehergépkocsi, vontató és autóbusz (3500 kg megengedett legnagyobb össztömeg felett): 11 600 forint.

A gépkocsinak a motorállapot felülvizsgálatát és a kipufogógáz szennyezőanyag-tartalmának mérését is magában foglaló, a gyártó által előírt futásteljesítmény szerinti ellenőrzése vagy javítása után a gépkocsi tulajdonosának (üzembentartójának) a környezetvédelmi felülvizsgálatért 1640 forintot kell fizetnie . "

Forrás: magyarorszag.hu
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. Október 26. - 13:27:08 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy

Több hónapja (gyakorlatilag mióta elindult az oldal) próbálok velük egy ilyen együttműködést összehozni. Még odáig sem jutottunk el, hogy a marketinges ember felhívjon, email-ezzen, bár a Szabó Pistinek többször is felvetettem ezt a lehetőséget, és neki is tetszett.

A közeli hetekben teszek még egy kísérletet, aztán annyi.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. Október 26. - 13:47:23 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy

Hahó, idézet ladlac hozzászólásának elejéről...:
"Tisztelt Kollégák !
Mivel az "ügyben " én voltam az érdekelt, ezért az alábbi e mailt küldtem a Chevrolet Gombosnak..."


Szvsz: minden szerviz sumákol... Ettől még lehetnek faszább csávók másoknál, de ők is pénzből élnek...
Üdv! Ezt a hozzászólást sz946cs cartársunk irta, Én csak idéztem Őt és felszólaltam.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 27. - 15:02:00 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. Október 26. - 13:49:43 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy

Több hónapja (gyakorlatilag mióta elindult az oldal) próbálok velük egy ilyen együttműködést összehozni. Még odáig sem jutottunk el, hogy a marketinges ember felhívjon, email-ezzen, bár a Szabó Pistinek többször is felvetettem ezt a lehetőséget, és neki is tetszett.

A közeli hetekben teszek még egy kísérletet, aztán annyi.

Ha kell erősítés, szívesen megyek Én is, legalább látom, milyen a szervízük. Hátha több lúd disznót győz...
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 27. - 14:49:58 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. Október 26. - 16:04:17 »

Gombos Óbuda? Szabó Pistiék? Többünknek jó véleménye van róluk. Szerintetek? Várjuk akkor az ötleteket! Üdv: LadiGidy

Több hónapja (gyakorlatilag mióta elindult az oldal) próbálok velük egy ilyen együttműködést összehozni. Még odáig sem jutottunk el, hogy a marketinges ember felhívjon, email-ezzen, bár a Szabó Pistinek többször is felvetettem ezt a lehetőséget, és neki is tetszett.

A közeli hetekben teszek még egy kísérletet, aztán annyi.

Ha kell erősítés, szívesen megyek Én is, legalább látom, milyen a szervízük. Hátha több lúd disznót győz...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. Október 26. - 16:06:42 »

Haho! Menjünk együtt többen, de ne sokan! Szívesen beszállok a küldöttségbe, ha igény lesz rá. Elég jóban vagyok a Szabó Pistivel. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!